آموزش دیوارپوش بتنی (گام به گام)

همانطور که از نامش پیداست این دیوارپوش به صورت سه بعدی برجسته و قابل مشاهده است. این دیوارپوش به اشکال مختلف لوزی، ستاره و الماس اجرا شده است. این دیوارپوش ها می توانند از نوع GFRC نیز باشند. نصب این نوع نیز مانند سایر انواع دیوارپوش بتنی انجام می شود.

نکاتی برای اجرای روکش دیوار بتنی

 • قبل از نصب باید سکوی کار بررسی و تمیز شود و در صورت نیاز اصلاحات لازم روی سکو انجام شود.
 • حتما از ابزار من، برای برش و نصب و همچنین ،ب صحیح به اندازه کافی استفاده کنید.
 • اگر تجربه و مهارت نصب دیوار بتنی را ندارید، بهتر است آن را به یک فرد متخصص و با تجربه بسپارید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

دیوارپوش بتنی چیست؟

نحوه اجرای دیوارپوش بتنی

مراحل نصب روکش دیوار بتنی سه بعدی

روش نصب دیوارپوش بتنی

اگر قصد دارید کاشی های بتنی را با ابزار به دیوار پیچ کنید، در این مرحله باید پروفیل های افقی و عمودی به ،وان زیرساخت نصب شوند.

2- کاشی های دیوار بتنی را برش دهید

اگر بخواهیم یک روش گام به گام نصب دیوارپوش را ارائه دهیم، به طور کلی باید به مراحل زیر مراجعه کنیم:

 • آماده سازی دیوار یا بستر کاری (زیرسازی)
 • در صورت ،وم کاشی ها را برش دهید
 • چیدن دال ها با استفاده از ،ب مخصوص یا پیچ زدن به زیرسازی
 • درزها را با استفاده از دوغاب مخصوص پر کنید
 • تمیز ، و تمیز ، سطح کاشی
 • مراقبت و نگهداری

بتن ا،پوز بتنی است که هیچ ماده دیگری به ،وان نما یا روکش دیوار روی آن نصب نمی شود. نصب روکش دیوار بتنی ا،پوز معمولا به صورت یک تکه انجام می شود. به گونه ای پی ساخته می شود و کاشی های بتنی خیس یا خشک با ،ب یا پیچ روی آن اعمال می شود. قابلیت این نوع دیوارپوش ها در امکان رنگ آمیزی آنها پس از چیدمان و خشک شدن است. یکی از روش های اجرای دیوارپوش بتنی خشک، روش روکش ف،ی زیر آن می باشد.

دیوارپوش های بتنی انواع مختلفی دارند و تفاوت آنها باعث شده است که روش نصب دیوارپوش های بتنی هر نوع کمی با انواع دیگر متفاوت باشد. البته روش کلی نصب مشابه است. انواع این دیوارپوش ها عبارتند از:

 • دیوارپوش های بتنی ا،پوز
 • پانل های بتنی با چهار سوراخ در اندازه های مختلف
 • پانل های بتنی سه بعدی
 • دیوارپوش بتنی مخفی
 • دیوارپوش سیم،
 • پانل بتنی GFRC

نحوه اجرای دیوارپوش بتنی

دیوارپوش های بتنی پانل هایی هستند که پیش ساخته محسوب می شوند. برای تولید این روان کننده ها از سیمان، شن، ماسه، آب و روان کننده های مخصوص استفاده می شد.

منبع

منبع

،ب مورد استفاده برای ،باندن کاشی ها باید برای این کار من، باشد. کاشی هایی که حالتی سه بعدی و پازل مانند دارند باید با دقت در کنار هم قرار گرفته و نصب شوند تا در طرح نهایی ایرادی ایجاد نشود. نصب باید با دقت و در صورت نیاز توسط دو نفر انجام شود.

4- پر، درزهای کار

برای دیدن یک سطح پیوسته و یکنواخت باید درزها را با دوغاب پر کرد. این کارها علاوه بر بهبود ظاهر دیوارپوش، یک لایه عایق برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به دیوارپوش ایجاد می کنند.

5- دیوار را تمیز کنید

آموزش نصب دیوارپوش سنگ مرمر

1- بستر برای اجرای دیوارپوش های بتنی

نصب دیوارپوش بتنی یکی از گزینه های من، برای زیباسازی فضاهای مس، و اداری استفاده از این نوع دیوارپوش است. شکل دیوار خانه یا محل کار شما رابطه مستقیمی با سلیقه و هنر صاحب آن دارد. دیوار می تواند ساده و رنگی باشد یا می توان آن را با نوعی دیوار پوش پوشاند. به طور طبیعی دیوارپوش ها زیبایی و جذابیت بیشتری به محیط اطراف می بخشند و یکی از بهترین آنها نوع بتنی است. نصب دال بتنی روی دیوار این کار به ابزار خاصی نیاز دارد و در چند مرحله ساده قابل انجام است. در ادامه مطلب آموزش نصب دیوارپوش بتنی ما سطوح مختلف را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

پس از نصب دیوار بتنی ا،پوز یا دال سه بعدی، لازم است سطح کار تمیز شود. بهتر است این کار را با یک پارچه تمیز یا اسفنج کمی مرطوب انجام دهید. در انجام نظافت دوره ای استفاده از آب و مواد شوینده معمولی توصیه نمی شود و بهتر است با همان حوله یا اسفنج انجام شود.

نحوه اجرای دیوارپوش بتنی ا،پوز

برای اتصال دیوارپوش به دیوار یکی از اولین و مهمترین مشکلات فونداسیون زیرلایه است. بستر نصب کاشی باید از نظر شرایط و مواد مورد استفاده بررسی شود. میز کار می تواند از گچ، سیمان، چوب و … باشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. بهتر است قبل از نصب، ظرفیت تحمل بار دیوار را اندازه گیری کنید. قبل از شروع کار، کل بستر باید صاف و بدون آلودگی باشد. بهتر است درزها یا ارتفاعات تخت را بگیرید تا دیوارپوش به خوبی روی آن قرار گیرد.

یاد بگیرید که بد،د روش نصب دیوارپوش بتنی بد نیست ابتدا روکش دیوار بتنی را بد،د. شاید در ساخت ،ت و سازه اصلی ساختمان با بتن بیشتر آشنا باشید، اما جالب است بد،د که از این متریال برای نما نیز استفاده می شود. استفاده از بتن به ،وان روکش دیوار به صورت سنگ، کاشی، رندر بتن و بتن ا،پوز می باشد. این دیوارپوش ها در سه مدل در بازار موجود هستند:

 • کاشی بتنی دیوار تخت
 • روکش دیوار بتنی تخت
 • روکش دیوار بتنی سه بعدی

بسیاری از دیوارپوش های بتنی از قبل برش خورده و آماده نصب هستند. البته در برخی موارد لازم است برش های خاصی روی سطح دیوارپوش اعمال شود. هنگام برش، مراقب باشید که ،مت های دیگر ش،ته یا ،اشیده نشود.

3- نصب کاشی دیوار بتنی

کاشی های بتنی علاوه بر روش نصب ،ب، با ابزار و پیچ مخصوص نیز قابل نصب هستند. در این حالت ابتدا باید پروفیل های عمودی و افقی روی سطح مورد نظر ساخته شود تا بتوان دال را با پیچ در آنجا ثابت کرد. دال های بتنی ا،پوز نیز می توانند مستقیماً به دیوار پیچ شوند. در تمام این روش ها مهم است که بتوان سطح را کاملا صاف و یکدست کرد و کاشی ها را با دیوار همسطح کرد.

نحوه اجرای دیوارپوش بتنی ا،پوز

اجرای دیوارپوش بتنی صفحات سیم،

آموزش نصب دیوارپوش ام دی اف

نصب دیوارپوش بتنی سه بعدی

برای نصب دیوارپوش های بتنی باید مراحل را به ترتیب انجام داد و در حین انجام آن نکات خاصی را در نظر داشت. کاشی های بتنی دیوار شبیه کاشی و سرامیک هستند. اما طرح ها و شکل های مختلفی برای آن ها وجود دارد. در صورتی که دیوارپوش بتنی شما از نوع کاشی است باید در اجرای آن توجه ویژه ای داشته باشید. نکته مهم این است که برای ،باندن کاشی ها باید حداقل 90 درصد پشت کاشی با ،ب پوشانده شود. بهتر است سطح کاشی های بتنی را با درزگیرها آب بندی کنید تا در برابر لکه ها پایدارتر شود.