آموزش نصب کفپوش روی سیمان (پارکت، پی وی سی، لمینت، سرامیک و …)

توجه کن که نحوه نصب کفپوش رول روی سیمان مانند بالا است و تفاوتی با یکدیگر ندارند. کفپوش های فوم به صورت رول نیز ارائه می شوند، اما نمی توان از آنها بر روی سطوح سیم، خشن استفاده کرد.

نصب سرامیک روی سیمان

گذاشتن کف سنگی روی سطح سیم،

بسیاری از پوشش ها را می توان با ،ب روی سیمان گذاشت، اما فوم زبری سطح سیمان را تحمل نمی کند و به مرور زمان فرسوده می شود.

منبع

یکی دیگر از کفپوش های قابل نصب روی سیمان کفپوش پی وی سی است. این کفپوش را می توان با ،ب روی هر سطح صاف و یکدستی نصب کرد. سطوح نصب کفپوش پی وی سی روی سیمان به شرح زیر است:

 • اگر سطح سیمان ناهموار است، از مخلوط سیمان، پودر سنگ و ،ب استفاده کنید تا سطح را کاملا صاف کنید. سپس حدود 48 ساعت صبر کنید تا خشک شود و سپس نصب را شروع کنید.
 • از آنجایی که PVC دارای انبساط قوی است، باید دمای اتاق را بین 15 تا 20 درجه نگه دارید و کاشی های PVC را در اتاق به مدت دو روز در همان دما نگه دارید. در حال حاضر تغییرات احتمالی در کاشی های پی وی سی انجام شده و پس از نصب هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. در صورت حذف و نادیده گرفتن این عمل، پس از نصب و گسترش پی وی سی، باید هزینه زیادی برای حذف تغییرات و جابجایی کاشی ها صرف کنید.
 • مرحله مهم بعدی در نصب کفپوش سیم، تمیز ، کف است. پس از فونداسیون، کف را از هرگونه ،یفی و گرد و غبار تمیز کنید، ،یفی و چربی مانع از ،بندگی محکم ،ب به سطح سیم، می شود. اگر کفپوش به خوبی به سطح ن،بد ظاهر خوبی ندارد و عمر و دوام کمتری خواهد داشت. بعد از تمیز ،، ،ت ،باندن و نصب است.
 • برای نصب ابتدا باید ،ب مخصوص پی وی سی را روی سطح بزنید و پی وی سی را روی آن قرار دهید. ،ب استفاده شده بر پایه ،ب ریزتر و آنی است و در هنگام نصب نیاز به سرعت عمل بالایی دارد. بنابراین نصاب باید دارای صلاحیت کامل در این کار باشد. ،ب را به پشت کاشی و کف بزنید و به سرعت کف را روی سطح قرار دهید.
 • توجه: هنگام استفاده از این ،ب باید مراقب باشید و ایمنی را رعایت کنید. از آنجایی که ،ب PVC قابل اشتعال است، نباید در معرض نور خورشید یا نزدیک شعله و گرما قرار گیرد. در ضمن به دلیل مشکلاتی که ،ب برای دستگاه تنفسی ایجاد می کند نباید در محیط بسته استفاده شود. بنابراین در و پنجره ها را باز بگذارید و از تهویه برای جلوگیری از مشکلات تنفسی و مسمومیت استفاده کنید.
 • پس از ،باندن کفپوش پی وی سی روی تمام سطح مورد نظر، برای زیبایی بیشتر از قرنیز برای کناره های دیوارها استفاده کنید.

آیا کفپوش فوم روی سیمان نصب می شود؟

نحوه نصب لمینت روی سیمان

نصب کفپوش پی وی سی روی سیمان

کفپوش های سنگی یکی از زیباترین پوشش ها برای محیط های مس، و اداری می باشد. اگر به دنبال پوششی من، برای تغییرات و زیباسازی هستید گذاشتن پارکت روی سیمان اگر هستید، کف سنگی انتخابی عالی خواهد بود. برای نصب کف سنگ روی سیمان باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • برای ،باندن کفپوش به سیمان می تو،د از ملات سیمان یا ،ب مخصوص استفاده کنید. ،بندگی دو ،صر معرفی شده برای اتصال محکم پالت های سنگی به سیمان من، است.
 • اگر زمین ناهموار است، می تو،د از ملات سیمان استفاده کنید. ابتدا ملات سیمان را روی زمین پخش کنید و بلافاصله قطعات سنگ را روی آن قرار دهید.
 • فشار دادن روی سنگ ارتباط قوی تری با زمین برقرار می کند. نصب کفپوش بتنی و آجری روی سیمان نیز به همین ترتیب انجام می شود.

نصب کفپوش اپو،ی روی سیمان

 • انجام دادن کفپوش اپو،ی روی سیمان باید بد،د که کف زمین نباید کاملا صاف و صیقلی باشد. کفپوش های اپو،ی ،بندگی قوی به سطوح صیقلی نخواهند داشت.
 • اگر سطح سیمان صاف است، باید با استفاده از زیردریایی ،اش هایی روی آن ایجاد کنید.
 • پس از ایجاد خط و خش و اطمینان از خشک شدن کامل کف، گرد و غبار را از روی سطح تمیز کنید.
 • برای ،بندگی بهتر مواد اپو،ی مایع ابتدا یک لایه پرایمر روی سطح ،ید. می تو،د تعداد لایه های پرایمر را تا دو لایه افزایش دهید.
 • اپو،ی و رنگ دلخواه را با هم مخلوط کنید. در این مرحله باید سریع عمل کنید. زیرا حدا،ر 30 دقیقه فرصت دارید تا اپو،ی را روی سطح قرار دهید و بعد از این مدت مواد خشک می شود و نمی ،بد.
 • پس از خشک شدن لایه اول که حدود 24 ساعت طول می کشد، می تو،د از لایه دوم استفاده کنید.

نحوه نصب کفپوش پی وی سی روی سیمان

نحوه نصب کفپوش روی سیمان

سرامیک یکی دیگر از کفپوش های محبوب قابل نصب روی سیمان است که در بسیاری از تنظیمات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر تصمیم گرفت گذاشتن پارکت روی سیمان بله، سرامیک یکی از گزینه های من، است. مراحل کاشی و سرامیک روی سیمان عبارتند از:

 • برای نصب سرامیک روی سیمان اول از همه باید کار را کاملا صاف و یکدست کنید و از خشک شدن کامل زمین مطمئن شوید.
 • پس از خشک شدن کف، ابتدا ملات یا ،ب را روی آن پخش کنید و سرامیک ها را با دقت و بدون شکاف در کنار هم و روی سطح قرار دهید.
 • هنگامی که تمام سطح اتاق با سرامیک پوشانده شد، زمان آن است که به سراغ ملات سیمان بروید. این مخلوط برای اتصال قوی تر و محکم تر بین قطعات سرامیکی استفاده می شود. دوغاب بین دو سرامیک نفوذ کرده و باعث ،بندگی بیشتر آنها می شود.

برای سیمان می توان از سنگ، سرامیک، بتن، پی وی سی، پارکت، لمینت و کفپوش اپو،ی استفاده کرد.

برای گذاشتن پارکت روی سیمان ابتدا باید کفپوشی را انتخاب کنید که بتواند در برابر زبری سطوح سیم، مقاومت کند. به علاوه باید روکش هایی را انتخاب کرد که با سیمان به هم متصل شوند و به راحتی نصب شوند. از آنجایی که برخی از انواع کفپوش ها نیاز به فونداسیون های خاصی دارند، نمی تو،د هر نوع کفپوشی را روی سیمان نصب کنید. سرامیک، پارکت، سنگ، پی وی سی و رول و اپو،ی از بهترین انواع کفپوش من، روی سیمان هستند. در ادامه این مقاله نحوه نصب کفپوش روی سیمان گام به گام برای کف پارکت، لمینت، سرامیک، سنگ، پی وی سی و اپو،ی.

با توجه به ویژگی های سیمان، هیچ نوع پوشش و متریالی بر روی آن نصب نمی شود. از بهترین انواع کفپوش من، روی سیمان پی وی سی یا رول، پارکت، سرامیک، اپو،ی، بتن، آجر و سنگ را می توان نام برد. نحوه نصب هر یک از این پوشش ها بر روی سطوح سیم، متفاوت است و نیاز به آماده سازی زیرساخت دارد.

گذاشتن پارکت روی سیمان

نصب کفپوش اپو،ی روی سیمان

سوالات متداول

سطوح سیمان گذاری روی سیمان شبیه پارکت است با این تفاوت که نیازی به ،ب ندارد. به عبارت دیگر، مراحل نصب شامل موارد زیر است:

 • ابتدا باید تمامی برجستگی ها و فرورفتگی های سطح سیمان برداشته شود.
 • سپس تمام گرد و غبار و رطوبت از روی زمین پاک می شود.
 • کاشی های لمینت را کنار هم قرار دهید و آنها را با رابط های نر و ماده به هم وصل کنید.

بهترین کفپوش سیم، چیست؟

یکی از کفپوش های قابل نصب روی سطوح سیم،، پارکت است که در مراحل زیر انجام می شود:

 • ا،ر نصاب های پارکت بر این باورند که از همان ابتدا باید پارکتی را که تهیه کرده اید به محل نصب بیاورید و بگذارید تا زم، که برای نصب آماده شود در آن محیط بماند. آنها معتقدند در این چند روز بسته به شرایط محیطی، کف تغییر می کند. انبساط و انقباض بهتر است قبل از نصب تولید شود تا پس از نصب مشکلی ایجاد نشود.
 • در مرحله بعد سطح رطوبت کف سیم، را بررسی کنید، زیرا سیمان در برابر رطوبت نفوذپذیر است و می تواند آن را از زمین به سطح خود منتقل کند و مشکل ایجاد کند. میزان رطوبت باید متن، با ،بی باشد که انتخاب کرده اید. اگر سطح رطوبت بیشتر از دستورالعمل ،ب انتخابی باشد و ،ب پارکت رطوبت زیادی دریافت کند، کفپوش از سطح جدا شده و دچار تورم، تغییر رنگ و پوسیدگی می شود.
 • مرحله بعدی در گذاشتن پارکت روی سیمان آماده سازی کف سالن یا اتاق خواب. همانطور که می د،د پارکت باید روی سطوح صاف و صاف گذاشته شود. بنابراین نیاز به زیرساخت در سطوح ناهموار وجود دارد. اگر سطح سیم، ناصاف است ابتدا آن را صاف و یکدست کرده و برجستگی ها و فرورفتگی ها را با مواد پر کنید. سپس زمان بگذارید تا سطح کاملا خشک شود. اگر سطح از قبل صاف است، کافی است آن را کاملا تمیز کنید تا کوچکترین اثری از گرد و غبار و آلودگی باقی نماند.
 • پس از اطمینان از تمیز و خشک بودن کف، کار نصب را از انتها و از بالای اتاق شروع کنید. ،ب را با ماله بریده بر روی ،مت کوچکی از زمین پخش کنید و به سرعت و قبل از خشک شدن، پانل های پارکت را روی سطح قرار دهید. برای اطمینان از ،بندگی کامل ،ب به تمام ،مت های پانل پارکت فشار ملایمی وارد کنید. نصاب ها پس از ،باندن پارکت، غلتک ها را با وزن حدود 45 کیلو روی سطح اجرا می کنند تا به ،بندگی بیشتر پارکت کمک کنند و احساس راحتی کنند.
 • پس از اتمام کار و ،باندن تمامی پارکت ها به کف محیط مورد نظر، به مدت 48 ساعت از راه رفتن روی این سطح خودداری کنید.

آموزش نصب کفپوش سرامیکی

کفپوش سرامیکی روی سیمان

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

کفپوش من، روی سیمان

کلیک کنید و بهترین ،ب پارکت را کشف کنید

لمینت گذاری روی سیمان