آپارتمان در بارسلون توسط معماران رائول سانچز بازسازی شده است

در سمت دیگر نمای گردویی اتاق هایی قرار دارند که بیشتر خصوصی هستند یا نیاز به حریم خصوصی دارند. ورودی‌های آن‌ها از جلو مخفی است، با همه درها همسطح، و هر یک از این فضاها از قانون خاص خود پیروی می‌کنند، گویی اتاق‌های مستقلی هستند که در یک خیابان دسترسی مش، هستند: آشپزخانه مانند دنیایی سرسبز با یک فضای سفید به اتاق غذاخوری باز می‌شود. و نوار زرد رنگ در نمای مرمری. حمام مش، با طاقچه‌های مختلف و سایه‌های سبز و زرد، مات و براق بازی می‌کند، در حالی که اتاق‌خواب‌ها محیط‌های آرام‌تری با کف‌پوش‌های چوب بلوط و رنگ آبی از میان پوشش‌های دیواری یا پارچه‌های طرح‌شده توسط Catalina Montaña هستند که به‌طور خاص برای این پروژه ساخته شده‌اند.

این حالت از اپارتمان دقیقاً همان چیزی است که تغییر و نوسازی آن را دیکته کرده است: یک نمای بلند از چوب گردو، تیره و ظریف، با منافذ باز، از اتاق نشیمن در کنار خیابان دو ژرونه شروع می شود و تمام طول آپارتمان، 21 متر، تا رسیدن به گا،ی که به حیاط داخلی جزیره منتهی می شود.

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 5

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 6

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 7

آ،ین اما نه کم‌اهمیت، قصد مبهمی وجود دارد که فضاها را به نحوی ناتمام رها کنیم، با شخصیتی کاملاً ناتمام، گزینه‌های مختلف را برای اشغال و استفاده از آنها باز کنیم.

این جادار و بزرگ اپارتمان در یک ملک اصیل متعلق به پایان قرن نوزدهم واقع شده است و از موقعیت ممتازی رو به روی Carrer de Gérone و یک حیاط داخلی بزرگ معمولی Eixample بارسلونا برخوردار است. علاوه بر این، آپارتمان به لطف یک پاسیو داخلی باشکوه با نجاری چوبی و شیشه های رنگی از تهویه و روشنایی اضافی بهره می برد.

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 8

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 1

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 14

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 2

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 11

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 4

در امتداد این نمای داخلی چوبی، فضاهایی برای استفاده جمعی بیشتر از یکدیگر پیروی می کنند و عرض آنها همیشه بزرگ است، تا فضاهای نشیمن باشند، نه فقط گذرگاه ها، اتاق های مخلوط با کاربری های مشخص تر، مانند اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری. اتاق خواب، با سایر موارد مبهم تر، مانند فضای دنج در کنار پاسیو داخلی، که نور را از طریق پنجره های آبی رنگ اصلی دریافت می کند.

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 3

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 9

اهمیت این پلان مقطعی داخلی/نما با ارائه یک شروع و پایان تقویت می شود: در اتاق نشیمن، یک “میز” برنجی و فولاد ضد زنگ آن را تکمیل می کند. به سمت گا،ی، یک در چرخشی با همان ابعاد مواد مشابه را دریافت می کند، اما این بار تغییر موقعیت می دهد و القای اتحاد غیر مادی این دو نمای ف،ی در هر انتهای پلان است. فراتر از این در چرخان، نمای چوبی به داخل اتاق می لغزد تا نشان دهد که این فضا دارای بر،ب ،یبی است و می تواند هم اتاق خواب باشد و هم اتاقی برای استفاده مش،.

تمام مناطق مش، توسط یک کف ریز سیم، سفید ی،ان شده اند، در حالی که کف های موزاییک هیدرولیک احیا شده در مکان های استراتژیک قرار می گیرند. ادامه محور پلان چوبی به سمت اتاق نشیمن به وسیله دو نوع موزاییک کشویی بین آنها و یا استقبال در دسترسی و هدایت پله ها به سمت اتاق غذاخوری. برای بقیه، قطعات مختلف مبلمان داخلی، که همگی به طور خاص طراحی شده‌اند، از رنگ‌هایی استفاده می‌کنند که عمداً از رنگ‌های موزاییک یا چوب حذف شده‌اند و نقطه مقابل رنگ‌ها را به یک فضای داخلی عمدتاً آرام اضافه می‌کنند.

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 13

منبع

آپارتمان خیابان جیرونا بارسلونا 12