آپارتمان E16 توسط آتلیه SB

ایده اصلی مداخله از قصد مشتری برای ایجاد مناطق ملاقات شروع می شود که امکان تعامل مداوم در 70 متر مربع را فراهم می کند. بنابراین، هدف ایجاد فضایی صمیمی و دلپذیر با حفظ ساختار و پیکربندی موجود، اما چند برابر ، امکانات فضا برای ایجاد دامنه و نور طبیعی بیشتر بود.

e16 آپارتمان sb آتلیه 7

e16 آپارتمان sb آتلیه 4

e16 آپارتمان sb آتلیه 3

e16 آپارتمان sb آتلیه 9

این برنامه دارای 2 اتاق خواب دوقلو است که در آن نجاری قهرمان داستان است و به ،صر تکراری کل آپارتمان تبدیل می شود. درب‌های محوری راه‌حلی را به ما می‌دهند، با ادغام یک طاقچه که ناهمواری‌های متفاوتی را که در ساخت‌وساز قبلی وجود دارد، پوشش می‌دهد، زیرا امکان تغییر ارتفاع فضاها وجود نداشت.

در شمال غربی ما یک پنجره بزرگ داریم که بهترین مناظر را از داخل به ما می دهد، بنابراین قصد این بود که از آن مناظر بهره ببریم و فضایی برای مطالعه و استراحت ایجاد کنیم، با یک نیمکت چوبی پیوسته در کنار پنجره، که همچنین به کار می رود. به ،وان یک سالن و پیش اتاق آشپزخانه، و از طریق نوار پیشخوان خود به ،وان ،صری برای یکپارچگی با سالن عمل می کند.

e16 آپارتمان sb آتلیه 5

e16 آپارتمان sb آتلیه 1

کمدها نیز به همین ترتیب با ،اصر مینیمالیستی مانند دستگیره ها که با تمام آهن آلات آپارتمان یکپارچه شده اند و قفسه های باز نیز تولید می شود که استفاده روزمره را برای کاربر تسهیل می کند، پاسخگوی نیاز فضایی است.

e16 apartment sb atelier 2

معماران: آتلیه اس بی; مساحت: 70 متر مربع; سال : 2021; ع، ها: آلبرتو ماگنو; معمار اصلی: ایوان بتانکور، مارسلا سولوریو;

e16 آپارتمان sb آتلیه 6

e16 آپارتمان sb آتلیه 8


منبع: https://www.interiorzine.com/2022/06/13/e16-apartment-by-sb-atelier/

ورودی‌های وسیع نور به داخل سطوح را می‌پوشاند، جایی که مصالح ساختم، با رنگ‌های ملایم، درخشندگی را منع، می‌کنند تا محیط‌های مختلفی را با کاربردهای متفاوت خود ایجاد کنند. یک دیوار کم ارتفاع از ورودی اصلی متصل شده است که به ،وان قفسه عمل می کند و همچنین اتاق نشیمن و غذاخوری را به هم متصل می کند. این دیوار پشتی و همچنین ستون سازه‌ای موجود، با کاشی‌های سفالی رنگی پوشانده شده‌اند تا شبیه سازی کنند که آنها ،اصری هستند که قبلاً آنجا بودند و خاطره‌ای از آنچه قبلاً آنجا بوده‌اند.