آپارتمان E16 توسط آتلیه SB

در شمال غربی ما یک پنجره بزرگ داریم که بهترین مناظر را از داخل به ما می دهد، بنابراین قصد این بود که از آن مناظر بهره ببریم و فضایی برای مطالعه و استراحت ایجاد کنیم، با یک نیمکت چوبی پیوسته در کنار پنجره، که همچنین به کار می رود. به ،وان یک سالن و پیش اتاق آشپزخانه، و از طریق نوار پیشخوان خود به ،وان ،صری برای یکپارچگی با سالن عمل می کند.

e16 آپارتمان sb آتلیه 5

e16 آپارتمان sb آتلیه 7

e16 آپارتمان sb آتلیه 1

این برنامه دارای 2 اتاق خواب دوقلو است که در آن نجاری قهرمان داستان است و به ،صر تکراری کل آپارتمان تبدیل می شود. درب‌های محوری راه‌حلی را به ما می‌دهند، با ادغام یک طاقچه که ناهمواری‌های متفاوتی را که در ساخت‌وساز قبلی وجود دارد، پوشش می‌دهد، زیرا امکان تغییر ارتفاع فضاها وجود نداشت.

ایده اصلی مداخله از قصد مشتری برای ایجاد مناطق ملاقات شروع می شود که امکان تعامل مداوم در 70 متر مربع را فراهم می کند. بنابراین، هدف ایجاد فضایی صمیمی و دلپذیر با حفظ ساختار و پیکربندی موجود، اما چند برابر ، امکانات فضا برای ایجاد دامنه و نور طبیعی بیشتر بود.

e16 آپارتمان sb آتلیه 3

e16 آپارتمان sb آتلیه 9

ورودی‌های وسیع نور به داخل سطوح را می‌پوشاند، جایی که مصالح ساختم، با رنگ‌های ملایم، درخشندگی را منع، می‌کنند تا محیط‌های مختلفی را با کاربردهای متفاوت خود ایجاد کنند. یک دیوار کم ارتفاع از ورودی اصلی متصل شده است که به ،وان قفسه عمل می کند و همچنین اتاق نشیمن و غذاخوری را به هم متصل می کند. این دیوار پشتی و همچنین ستون سازه‌ای موجود، با کاشی‌های سفالی رنگی پوشانده شده‌اند تا شبیه سازی کنند که آنها ،اصری هستند که قبلاً آنجا بودند و خاطره‌ای از آنچه قبلاً آنجا بوده‌اند.

e16 apartment sb atelier 2

معماران: آتلیه اس بی; مساحت: 70 متر مربع; سال : 2021; ع، ها: آلبرتو ماگنو; معمار اصلی: ایوان بتانکور، مارسلا سولوریو;

e16 آپارتمان sb آتلیه 8


منبع: https://www.interiorzine.com/2022/06/13/e16-apartment-by-sb-atelier/

e16 آپارتمان sb آتلیه 4

کمدها نیز به همین ترتیب با ،اصر مینیمالیستی مانند دستگیره ها که با تمام آهن آلات آپارتمان یکپارچه شده اند و قفسه های باز نیز تولید می شود که استفاده روزمره را برای کاربر تسهیل می کند، پاسخگوی نیاز فضایی است.

e16 آپارتمان sb آتلیه 6