آپارتمان G4 توسط دفتر DA

دفتر g4 آپارتمان 6

دفتر g4 آپارتمان 5

اولین کاری که در اینجا تصمیم به انجام آن گرفته شد، پا،ازی دیوارها و سقف ها از گچ فرسوده، تعویض کلیه تاسیسات و تقویت برخی از دهانه ها بود که ساخت و ساز آنها ناقص بود. پیکربندی آپارتمان برای مرکز منحصر به فرد است – با پنجره ها در سه طرف و دسترسی به یک بالکن کوچک. اما غیر معمول ترین باقیمانده، یک فانوس نور، تاریخی در سقف است که تقریباً 3×3 متر است.

پانل های صاف با سقف باز کنتراست ایجاد می کنند و فضا را به یک بوم خالی تبدیل می کنند که یک لذت بصری است. فقط چند قفسه با کتاب های مورد علاقه و اشیاء هنری باز مانده بود. یک میز میز کار چوبی به نقطه کانونی در مرکز آپارتمان تبدیل شد.

آنیا و بوریا او بنیانگذاران دفتر ،ید آپارتمان استودیویی کوچک در مرکز تاریخی سن پترزبورگ روسیه با مساحت تنها 38 متر مربع که سال ها خالی بود. آنها تصمیم گرفتند یک آپارتمان با گچ ریخته و پنجره های ش،ته را به یک فضای نشیمن جمع و جور و مک، که درهای آن همیشه برای دوستان باز است تبدیل کنند.

دفتر g4 آپارتمان 1


منبع: https://www.interiorzine.com/2022/06/20/g4-apartment-by-da-bureau/

دفتر g4 آپارتمان 4

da bureau g4 آپارتمان 8

دفتر g4 آپارتمان 7

دفتر g4 آپارتمان 3

بچه‌ها به آپارتمان نیاز داشتند که دارای یک عملکرد بزرگ باشد – هم فضای آزاد برای مهم،‌ها، هم مک، راحت برای سرگرمی، و هم حجم عظیمی از انباری در بسته که فضا را شلوغ نکند. سپس ایده ای وجود داشت که فضای اطراف محیط را با پانل های سفیدی احاطه کنید که تمام قابلیت ها را در پشت خود پنهان می کند. در پشت این پانل ها، انبارها، رادیاتورها و واحدهای مهندسی در اعماق مختلف پنهان شده اند.

بچه ها برای بازسازی این فانوس، استحکام بخشیدن به ساختار و جایگزینی واحد دوجداره آب بندی شده کار زیادی انجام داده اند. پس از پا،ازی دیوارها و سقف ها، دیوارهای آجری خشن و همپوش، بتنی آشکار شد. ما می خواستیم آنها را باز نگه داریم، آنها را دقیقاً همانطور که بودند – با درزهای ناهموار، کتیبه های ساختم، و قطعات ف،ی رها کنیم. در آن زمان، ما می خواستیم فضای اصلی را تمیز، مختصر و مینیمال کنیم.

دفتر g4 آپارتمان 2

دفتر

دفتر g4 آپارتمان 9

این روش اجازه می دهد تا به طور کامل از هرگونه مبلمان مستقل به جز میز و مبل صرف نظر کنید. همان پانل ها واحد حمام را احاطه کرده اند که بالای آن یک فضای خواب وجود دارد. حجم مشکی کمد که یخچال نیز در آن پنهان شده است به ،وان ،صری جدا در مقابل محیط سفید، کنسولی شده است.

تمام برق های روشنایی از طریق اتاق زیر شیرو، قرار داشتند تا سقف تا حد امکان تمیز شود و همه سیم ها پنهان شوند. تمام مبلمان، به جز صندلی های Muuto و لامپ های Fild، توسط ما طبق یک پروژه فردی طراحی شده است.