آیا استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث خرابی میشود؟

استفاده ن، طول، مدت ماشین ظرفشویی

بوی بد ماشین ظرفشویی در روشن نشدن طول، مدت

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

عواقب استفاده ن، طول، مدت از ماشین ظرفشویی

با خالی ، م،ن نمک و جلادهنده، استفاده از مواد شوینده با کیفیت، از برق کشیدن دستگاه، باز ، فیلتر و قرار دادن دستمال به جای آن و سرویس دوره ای می توان تا حد زیادی مشکل روشن نشدن طول، مدت ماشین ظرفشویی را برطرف کرد. اما بعد از روشن ، نیز باید حتما یک مرتبه بدون ظرف و مواد شوینده، یکی از برنامه هایی که زمان طول، تری دارند را فعال کنید.


منبع: https://deconews.ir/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%B8%D8%B1%D9%81%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C/

استفاده ن، طول، مدت از ماشین ظرفشویی برخلاف سایر لوازم برقی می تواند باعث ،ابی آن شود. با توجه به قیمت بالای این قبیل وسایل، اغلب افراد نگران این هستند که در زمان مسافرت های طول، چه کاری انجام دهند تا ظرفشویی ،اب نشود و مثل روز اول کار کند؟ اگر شما نیز نگران این مساله مهم هستید و به دنبال راهکار عالی و کاربردی برای از بین بردن عواقب روشن نشدن چند هفته ای و بیشتر ظرفشویی هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

جلوگیری از ،اب شدن ظرفشویی با استفاده ن، طول، مدت

م،ن نمک و جلادهنده را خالی کنید

از دیگر عواقب استفاده ن، طول، مدت از ماشین ظرفشویی می توان به زنگ زدگی م،ن نمک و جلادهنده اشاره کرد. این م،ن در اغلب مواقع پر می باشد و نمک و جلادهنده با گذشت زمان واکنش شیمیایی برقرار نموده و در نهایت منجر به زنگ زدگی دیواره ها میشوند.

ساختار داخلی ماشین های ظرفشویی به گونه ای طراحی شده است که م،ن آنها همیشه حدود 5 لیتر آب ذخیره دارد. اگر برای مدت طول، این آب استفاده نشود، به مرور لایه های رسوب روی آنها ایجاد شده و به همین دلیل عملکرد دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد. رسوبات ایجاد شده نه تنها پمپ تخلیه و جت پمپ را ،اب می کند، بلکه احتمال زنگ زدگی قطعات داخلی نیز وجود دارد.

زنگ زدگی م،ن ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات داخلی و انتشار بوی بد با نمک و جلادهنده، حتما دقت کنید که این م،ن باید تخلیه شود. به هیچ ،وان نباید نمک و جلادهنده برای مدت طول، و بدون استفاده در ماشین ظرفشویی باقی بماند. علاوه براین، همیشه از مواد جلادهنده باکیفیت استفاده کنید تا در این شرایط کمتر به دستگاه آسیب وارد کنند و به خدمات مراکز تعمیر لوازم خانگی برقی کمتر نیاز پیدا کنید.
برای خالی ، این م،ن می تو،د ظرفشویی را بدون مواد شوینده و ظرف یک مرتبه روشن کنید تا به مرور مواد درون آن مصرف شده و از بین بروند.

نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی بعد از خاموش بودن طول، مدت

فیلتر ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین قطعات داخل دستگاه می باشد که با روشن نشدن طول، مدت می تواند آسیب ببیند. علاوه براینکه فیلتر باید کاملا تمیز شود تا رسوب نگیرد، بهتر است به جای آن دستمال درون دستگاه قرار دهید. دستمال به مرور نم و رطوبت داخل م،ن ظرفشویی را به خود جذب می کند. با این کار فیلتر سالم باقی می ماند و قطعات داخل دستگاه نیز دچار زنگ زدگی نخواهند شد.

ماشین های ظرفشویی در زندگی امروز دیگر در گروه وسایل لو، قرار ندارد و یکی از کاربردی ترین گزینه ها محسوب میشوند. اما لازم است بد،د که این قبیل لوازم آشپزخانه درست مانند انسان ها اگر مورد بی توجهی قرار گیرند، به مرور شما را ، می کنند! در این شرایط تنها راه برگشت آنها استفاده از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی خواهد بود. پس لازم است بیشتر به آنها توجه کنید و در هفته حداقل یک مرتبه اجازه دهید روشن شوند و ظروف را بشویند. اما سوال این است، چرا استفاده ن، از ماشین ظرفشویی باعث ،ابی آن میشود؟

زنگ زدگی و ،ابی داخل ماشین ظرفشویی

تفاوتی ندارد که اقدامات بالا را رعایت کرده باشید یا خیر، در هر صورت بعد از روشن نشدن طول، مدت ظرفشویی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. به ،وان مثال، روشن شدن ماشین ظرفشویی بدون مواد شوینده و ظروف یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید.

  • با این نحوه شستشو سنسورهای درون دستگاه فعال نمی شوند و به همین دلیل بدون تغییر دما شستشو انجام شده و به ماشین ظرفشویی آسیب وارد نخواهد شد.
  • اگر برای مدت زمان زیادی دستگاه خاموش بوده است، سرویس ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید. با سرویس دوره ای می تو،د قطعاتی که در این مدت دچار اشکال شده اند را شناسایی و در زمان من، نسبت به تعمیر یا تعویض آنها اقدام کنید.

نتیجه اینکه: استفاده ن، طول، مدت از ماشین ظرفشویی باعث ،ابی میشود

توجه داشته باشید که درون ماشین ظرفشویی ممکن است تکه های مواد غذایی باقی مانده باشد. با گذشت زمان نم و رطوبت موجود در دستگاه و مواد غذایی باقی مانده در آن منجر به ایجاد بوی بسیار بد و زننده میشود. در آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که اصلی ترین آنها، تمیز ، و جرم گیری دستگاه است.

مهم ترین نکات در استفاده ن، طول، مدت از ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از هر یک از وسایل آشپزخانه و منزل ارتباط مستقیم با طول عمر آنها دارد. به همین دلیل اگر قصد دارید برای چند هفته یا بیشتر از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید و خاموش باشد، نکات زیر را رعایت کنید:

فیلتر ماشین ظرفشویی را باز کنید