آیا استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین لباسشویی باعث خرابی میشود؟

م،ن پودر لباسشویی از دیگر بخش های بسیار مهمی می باشد که می تواند به منبع بوی بسیار بد و زننده قارچ و کپک تبدیل شود. چون نم و رطوبت درون این م،ن شرایط را برای رشد قارچ فراهم می کند و استفاده ن، طول، مدت از لباسشویی می تواند اثر بد آن را بیشتر نشان دهد. علاوه بر ایجاد بوی بد و زننده، با تمیز ، این م،ن می تو،د از رسوب گرفتن م،ن نیز جلوگیری کنید.

فیلترها را جدی بگیرید!

فیلترها از قطعات بسیار مهمی هستند که مانع از ورود آلودگی ها به درون سایر قطعات لباسشویی میشوند. با گذشت زمان روی این فیلترها لایه هایی از آلودگی ها از قبیل پرز و نخ و غیره انباشته میشود. تفاوتی ندارد که برای طول، مدت از ماشین لباسشویی استفاده می کنید یا خیر، در هر صورت همیشه باید فیلترها تمیز شوند. اگر لایه های انباشته شده روی فیلتر تمیز نشود، روی منافذ آن رسوب تشکیل خواهد شد. هر اندازه این رسوب ها برای مدت بیشتری روی فیلتر قرار بگیرد، جدا ، و تمیز ، آنها نیز سخت تر میشود.
لذا پیشنهاد می کنیم فیلترها را تمیز کنید تا پس از روشن ، مجدد دستگاه بعد از مدت طول، آب بدرستی از آنها عبور کند و مشکلی نداشته باشند. در غیر این صورت تنها راه تعویض فیلتر است.

،اب شدن لباسشویی با استفادن ن،

م،ن پودر لباسشویی را تمیز کنید

شاید این سوال برای شما هم بوجود آمده باشد که آیا استفاده ن، طول، مدت از ماشین لباسشویی می تواند به طول عمر آن آسیب بزند؟ جالب است بد،د که بسیاری از لوازم خانگی مانند عضلات بدن انسان عمل می کنند و اگر در طول، مدت استفاده نشوند احتمال فرسودگی و ،اب شدن آنها وجود دارد. ماشین لباسشویی هم به همین صورت است! بعد از چند مرتبه استفاده، اگر برای مدت طول، آن را به برق نزنید و موتور را روشن نکنید، متوجه تغییر در نحوه کار آن خواهید شد. بدون شک با توجه به قیمت بالای ماشین لباسشویی؛ مخصوصا برندهای خارجی، قطعا هیچ، دوست ندارد با چنین شرایطی مواجه شود. اما جای نگر، نیست! چون در ادامه چند راهکار معرفی می کنیم تا بتو،د لباسشویی را برای مدت طول، خاموش کنید؛ بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم و البته ساده که باید به آن توجه داشت، تمیز ، و جرم گیری کامل دیگ لباسشویی قبل از خاموش ، طول، مدت آن است. نم و رطوبت و مواد شوینده به مرور روی دیگ رسوب زیادی ایجاد می کنند و بخش های مختلف آن نیز جرم تشکیل میشود. به همین دلیل سعی کنید حتما ابتدا با استفاده از مواد جرم گیر تمام بخش های داخل لباسشویی را تمیز کنید تا بوی بد و زننده در آن بوجود نیاید.
علاوه بر موارد بالا، پیشنهاد می کنیم شلنگ تخلیه را حتما تمیز کنید تا لایه های آلودگی و جرم آن به مرور در جداره خشک نشود. چون خشک شدن لایه های ،یفی روی شلنگ تخلیه باعث میشود مسیر عبور آب مسدود شده و به سختی می توان رسوبات را تمیز کرد و در بسیاری از مواقع تنها راه حل تعویض شلنگ است.

بالا،ه استفاده ن، طول، مدت از ماشین لباسشویی باعث ،ابی میشود یا خیر؟

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

در استفاده یا عدم استفاده از ماشین لباسشویی افراط نکنید!

استفاده ن، طول، مدت از ماشین لباسشویی

جرم گیری دیگ لباسشویی را جدی بگیرید

با توجه به مشکلاتی که استفاده ن، طول، مدت از ماشین لباسشویی به همراه دارد، می تو،م بگوییم که نحوه رفتار شماست که باعث بروز این مشکلات میشود! اگر قبل از خاموش ، طول، مدت دستگاه با آن درست رفتار میشد، بدون شک این مشکلات هم بوجود نمی آمد. پس بهتر است کمی در نحوه استفاده از لوازم خانگی تجدید نظر کنید و بیشتر حواستان به آنها باشد.
مهم تر از همه اینکه، جلوگیری از این مشکلات اصلا نیاز به آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ندارد و کافیست چند نکته بسیار ساده زیر را رعایت کنید:

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را تمیز کنید

در حالت کلی افراط در زندگی خوب نیست و اصطلاحا نباید همیشه از یک طرف بوم بیوفتیم! این ضرب المثل برای استفاده از وسایل و لوازم خانگی نیز وجود دارد و هرگونه زیاده روی به مرور باعث ،ابی و کم شدن طول عمر دستگاه میشود. به همین دلیل در هر دو شرایط به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز پیدا می کنید…
استفاده ، طول، مدت از لباسشویی باعث میشود به موتور فشار زیادی وارد شود و طول عمر دستگاه را کم می کند. در مقابل، استفاده ن، از آن برای مدت طول، نیز می تواند چند مشکل ایجاد کند که برخی از آنها عبارتند از:

  • ایجاد بوی بسیار بد و زننده در دیگ و سایر بخش های ماشین لباسشویی
  • ایجاد رسوب در م،ن پودر لباسشویی
  • رسوب گرفتن پمپ تخلیه و ایجاد مشکل در تخلیه آب
  • تشکیل لایه های رسوب در شلنگ ورودی و ،وجی و مشکل در آبگیری و تخلیه دستگاه
  • ایجاد حالت ،بندگی در ،تیک دور درب ماشین لباسشویی
  • مسدود شدن فیلتر ورودی و ،وجی به دلیل انباشته شدن لایه های رسوب ضخیم روی آنها

چطور از ،اب شدن لباسشویی به دلیل استفاده ن، طول، مدت آن جلوگیری کنیم؟

اگر به دلایل مختلف از قبیل مسافرت و غیره قصد دارید برای مدت طول، از ماشین لباسشویی استفاده نکنید، بهتر است به پمپ تخلیه توجه کنید تا دستگاه ،اب نشود. نم و رطوبت موجود در پمپ تخلیه به مرور باعث میشود بوی بسیار بد و زننده ای در لباسشویی ایجاد شود. علاوه براین، ممکن است لایه های رسوب روی پمپ ایجاد شده باشد که به مرور زمان تمیز ، آنها سخت شده و آب بدرستی تخلیه نمیشود.

،تیک دور درب را فراموش نکنید

قطعا با مطالعه متن شما نیز با ما هم عقیده هستید که استفاده ن، طول، مدت از ماشین لباسشویی نمی تواند باعث ،ابی آن شود، مگر اینکه دستگاه را از قبل تمیز نکرده باشیم! با خیال آسوده ماشین لباسشویی را جرم گیری و سپس تمام بخش ها و قطعات آن را خشک کنید و از برق بکشید…


منبع: https://deconews.ir/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C/

یکی از مشکلات بسیار رایج که بعد از استفاده ن، طول، مدت از ماشین لباسشویی با آن مواجه میشوید، ،بندگی درب است. به طوریکه به سختی می توان درب را باز و بسته کرد. علت اصلی این مشکل این است که روی ،تیک دور درب لباسشویی به مرور جرم زیادی تشکیل میشود و اگر برای مدت زیادی آن را تمیز نکنید، ،بنده خواهد شد.
روی ،تیک دور درب و لا به لای شیارهای آن را کاملا خشک و جرم گیری کنید و حتی می تو،د با کمی روغن آن را چرب کنید تا خشک و شکننده نشود. در نهایت با خیال آسوده می تو،د برای مدت زیاد لباسشویی را خاموش کنید و درب آن ببندید، بدون اینکه ،اب شود و به تعمیر لوازم خانگی برقی نیاز پیدا کنید.