اتاق فرار هیجانی رزرو اسکیپ روم های هیجانی ایران | allescape

در بازی می‌توانید اتاق‌هایی با تم؛ زیرزمین، اتاق مطالعه، بیمارستان، آسانسور و… را برای بازی انتخاب کنید. در این صورت قطعا نتیجه کار، هیچ وقت یک فیلم ماندگار و تاریخ ساز نمی‌شد. حس تعلیق و التهابی که توی بازی هست، باعث میشه بازیکن‌ها به مسیر بازی علاقه‌مند بشن و مدام بخوان به نقطه اوج هیجان برسن.

نتیجه عدم موفقیت در اتاق فرار اسکیپ روم

اتاق فرار یک تفریح و سرگرمی جذاب و هیجان انگیز است که بسیاری از افراد در اوقات فراغت خود مایل به تجربه آن هستند. اتاق فرارهای متعددی با ویژگی های مختلف در تهران وجود دارند. در این قسمت از مجموعه گیم فورفان به معرفی اتاق فرارهای تهران پرداخته شد. اتاق فرارها امروزه به یکی از گزینه های ابتدایی افراد برای سرگرمی تبدیل شده اند.

ایده‌های نورپردازی کمدها، اتاق مخفی و میز آرایش

یک اتاق فرار خوب باید حتما تم مشخصی داشته باشد تا شرکت‌کنندگان بتوانند هرچه بیشتر با بازی ارتباط برقرار کنند. نورپردازی و دکوراسیون اتاق فرار با توجه به ژانر داستان آن صورت می‌گیرد. در برخی از این اتاق‌های فرار از لیزرهایی استفاده می شود که کاربرد آنها در روند بازی باید به دقت مهندسی شده باشد. برای مثال اگر ژانر اتاق فرار وحشتناک باشد باید تاریک تر بوده و از رنگ قرمز و نور قرمز و سرمه ای در آن بیشتر استفاده شود تا آدرنالین شرکت کننده‌ها را بالا ببرد. در نهایت در سال 2011 این بازی ها به سنگاپور وارد شده و به مرور در 2015 بیش از 50 اتاق فرار در کشورهای آسیایی راه اندازی و شهرت آن به کشورهای اروپایی و آمریکایی رسید. طراحی اتاق فرار در سال 1394 برای اولین بار در ایران انجام شد و در حال حاضر در شهرهای مختلف نمونه های بسیار موفق و پرطرفداری از اسکیپ روم ها را می تجربه اتاق فرار توان مشاهده نمود.

  • اتاق فرار به ذاته خطرناک و آسیب رسان نیست، حتی اگر یک بازی ترسناک و انتخاب کنید درست مثل دیدن یک فیلم ترسناک که قرار نیست هیچکدام از اکتورهای فیلم به کسی آسیب برسانند.
  • برای مثال می‌توان از تزئینات فلزی یا حباب‌های رنگ شده و سایر اشکال و الگوهای غیرعادی و منحصربه‌فرد استفاده کرد.
  • اگر سقف اتاق خواب خیلی بلند نیست، می‌توان از گزینه‌های آویز کوتاه بالای تختخواب یا چراغ‌های سقفی فرورفته نیز استفاده کرد.
  • اتاق‌های فرار زامبی، یک ماجراجویی پرکشش و سرگرم کننده برای همه سنین هستند.
  • به منظور استفاده از المان های مهیج در محیط، لازم است از فضای سقف غافل نشوید.
به این نکته نیز توجه داشته باشید که در اسکیپ روم ها شما با اتفاقات ساختگی روبرو هستید نه واقعی! تمامی افکت های ترسناک بازی توسط انسان هایی مثل خود شما طراحی و اجرا می شود نه آدم فضایی ها! پس سعی کنید با مدیریت افکارتان در مورد بازی، به کنترل ترس در اتاق فرار بپردازید. موسیقی متن مناسب نیز می تواند در برانگیختن احساسات مختلف شرکت کننده ها موثر باشد.

اتاق فرار از کجا به وجود آمد؟

اتاق فرار هیجانی رزرو اسکیپ روم های هیجانی ایران | allescape اگر همراه خود قصد دارید یک کودک ۱۰ ساله بیاورید، مشکلی ندارد، اما کودکان به تنهایی نمی‌توانند شرکت کنند. همچنین تمام راهنمایی های قسمت های مختلف اتاق فرار را بصورت مکتوب از قبل پرینت کرده و با خود بیاورید. قبل از بازی تصمیم بگیرید کسی که تجربه و قدرت بیشتری دارد؛ به عناون لیدر تیم شناخته شود و همه مطابق نظر او عمل کنند. برای بازی در این اتاق باید بین ۳ تا ۹ نفر شرکت کننده باشید. همانطور که اشاره کردیم این مجموعه اتاق‌هایی در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا و آمریکا دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار