اصول و مراحل طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل

اگر منزل کوچکی دارید، اقدام به خرید لوازم دکوری بزرگ نکنید و به همین نسبت برای منازل بزرگ استفاده از لوازم دکوری بزرگ باعث زیبا و گرم شدن محیط میشود.اتاق پذیرایی به دلیل اینکه بیشتر مهمانی ها در آنجا برگزار میشود باید زیباتر و شیکتر از سایر بخشهای منزل باشد پس استفاده از آینه در اتاق پذیرایی نیز زیبایی و جذابیت محیط را افزایش داده و با انتخاب یک آینه ی شیک و زیبا و طراحی محیط آن با نورپردازی مناسب میتواند توجه همه ی مهمان ها را به خود جلب سایت dekoram کند. پس اگر به دنبال تغییر سبک خانه خود به ظاهری مدرنتر هستید، در اینجا پیشنهادات جذابی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان وجود دارد. نورپردازی علاوه بر روشن ساختن محیط، به آسانی میتواند حال و هوای فضا را هم عوض کند. پردهها یا شیدهای ساده، هم حریم خصوصی را حفظ میکنند، هم بدون شلوغ کردن فضا ازنظر بصری، نور را از خود عبور میدهند. پردهها با توجه به سبک کلاسیک و مجلل طراحی میشوند.

رعایت میشود. همچنین در صورت نیاز مشاوره لازم جهت خرید وسایل جدید با توجه به نیاز، سلیقه و سبک معماری نهایی شده، ارائه میشود. همچنین تقارن بسیار مهم است بنابراین شما اغلب اشیاء را به صورت جفت مشاهده خواهید کرد. از این رو نمی توان بدون توجه به این نکات دکوراسیون چوبی رستوران بی نقصی طراحی نمود. چون شما فضای زیادی برای طراحی دکوراسیون ندارید. برای مثال یک اتاق کوچک با یک میز و بدون هیچ پنجرهای! ست بودن در مدرن بودن هیچ معنایی ندارد! استفاده از گل و گیاه را در دکوراسیون آشپزخانه به هیچ عنوان فراموش نکنید زیرا محیط را بسیار زیباتر و صمیمی تر خواهد کرد، خصوصا در دیزاین آشپزخانه های ایرانی گل یکی از عناصر مهم و جدایی ناپذیر به حساب می آید. در فضاهای داخلی نیز به سه قسمت کف، دیوار و سقف اهمیت بیشتری می دهد.

تأکید بر تقارن: اشیاء اغلب به صورت موازی قرار می گیرند ، گویی یکی بازتاب دیگری است. بنابراین هوم سازان طراحی چیدمان را به صورت اصولی و با دقت اجرا ی کند تا فضا هم از لحاظ بصری زیبا و چشم نواز باشد و هم کاربری راحت و مناسب داشته باشد. در مقابل اگر خانه را به صورت مدرن و امروزی دکور کرده اید، به فکر انتخاب تخت و دراور ساده و امروزی باشید. اگر با سلیقه پسرتان مخالف هستید، حداقل به نظرات او گوش دهید و آن را به عنوان راهنما در نظر بگیرید. کاغذ دیواریهای طرحدار که طرحهایی ساده و بچگانه دارند به شما در دکوراسیون اتاق نوزاد پسر کمک می کننداز سن ۶ تا ۹ سالگی که کودکان بیشترین زمان خود را در اتاق مشغول بازی یا استراحت هستند، رنگ دیوار اتاق پسرانه میتواند تأثیر بیشتری روی آنها بگذارددر این زمان اتاق کودک علاوه بر محل خواب، مهمترین مکان یادگیری اوست و انرژی زیادی به او میدهد.

استفاده از چوب در دیوارها و کف باعث می شود، سالن شما لوکس تر به نظر برسد. به طور حتم دوست ندارید که اتاق نشیمن شما مانند یک سالن ورزشی به نظر برسد و تبدیل به یک راهرو عریض شود. برای مثال از آن جایی که کانتر آشپزخانه یکی از قسمت هایی است که از آن برای پخت و پز استفاده زیادی می شود، توجه به وجود نور کافی در این قسمت نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. برای این که این راه پر پیچ و خم را بهتر درک کنید، کافی است به یکی از دفاتر طراحی داخلی سری بنید و در یکی از پروژهها از نزدیک با مدیر آن سفارش همراه شوید. البته سبک کلاسیک نیز در معماری و طراحی داخلی و مبلمان سبک منحصر به فردی است. دکوراسیون کلاسیک منزل در این پست از سایت تزئین سعی کرده ایم به نمونه ای از فضاهای مسکونی کلاسیک که طرفداران ویژه ای را در این سبک از طراحی و معماری منزل دارد، بپردازیم.

نقطه کانون اتاق شما جایی است که وقتی مهمانان برای اولین بار وارد اتاق شما می شوند، چشم افراد را به خود جلب می کند. درسته که برای دکوراسیون نام های مختلفی وجود دارد. فرقی نمیکند که چه سبکی برای دکور اتاق در نظر بگیرید یا فرزندتان چند ساله باشد، در هر صورت باید به کمد و جایی برای نگهداری وسایل توجه ویژهای داشته باشید. مدارک دوره های طراحی داخلی قابل ترجمه و ارائه به سفارتخانه جهت مهاجرت می باشد . اما هنوز هم صاحبان زیادی به معجزه ی طراحی کلاسیک جهت جذب مشتری اعتقاد داشته و طرفدار این سبک هستند. انتخاب وسایلی که درنهایت، دکوراسیونی کلاسیک به شمار می آید خیلی آسان نیست، به خصوص اگر که بخواهیم در کنار کلاسیک بودن چیدمان، اصالت، زیبایی و هنر را یکجا داشته باشیم. به همین دلیل امروزه ایجاد آن بسیار آسان است. اغلب وسایل به کار برده شده در این سبک طراحی داخلی ، کاربردی بوده و موارد غیر کاربردی در این چیدمان وجود ندارد .

با یک طراحی هوشمندانه در تزئینات سقف و بدون استفاده از دیوار اضافی، بهراحتی میتوانید فضای آشپزخانه، ناهارخوری و پذیرایی را از هم تفکیک کنید. مثلا طراح برای ایجاد تقارن اتاق پذیرایی یک شومینه یا یک کنسول در مرکز دیوار قرار می دهد و آن شومینه یا کنسول به عنوان یک مرکز تقارن، اتاق را تقسیم بندی می کند. شبی شیک (shabby chic) واژه ای لاتین به معنی ژنده پوش شیک میباشد. تطبیق رنگ کف پوش با رنگ مبلمان، نمای بیرونی رستوران، و سقف کم زیادی به زیباتر شدن فضای داخلی رستوران خواهند داشت. نیز می توانید به نقطه کانونی در منزل در نظر بگیرید .

رنگهای جسورانه مثل قرمز و نارنجی در دکوراسیون، یا الگوهای درشت باید بسیار محتاطانه و علمی بکار برده شوند زیرا هر گونه اشتباه باعث بیقراری و بهمریختگی اعصاب میشوند. کنسولی که انتخاب کردیم درست مثل کمدی بود که در کارتون دیو و دلبر دیده بودم. نکته: رنگ های خنثی گرم مثل کرم، شیری، عاجی، بژ به عنوان رنگ غالب و ثانویه در این سبک کاربرد فراوانی دارند. دکوری شیک | دکوری شیک برای پذیرایی | دکوری شیک برای بوفه | دکوری شیک برای کابینت | دکوری شیک دیواری | مجسمه دکوری شیک | دکوری شیک منزل | دکوری شیک دیجی کالا | ظروف دکوری شیک لوازم دکوراتیو به آن دسته از وسایل کوچک در منزل که صرفا جهت زیبایی از آنها استفاده میشود و به راحتی حمل و نقل میشوند گفته میشود. برای پیروی از این سبک ، باید ترکیب کاملی بین گذشته و حال پیدا کنید.

از نکات بسیار مهم و مورد توجه مشتریان خرید امن و رضایت بخش پرده لوردراپه است و ما از شما دعوت می کنیم که با مراجعه به سایت فتودراپه پرده زبرا خود را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت دریافت نمایید ضمن اینکه فروش در شرکت فتودراپه پایان کار نیست بلکه آغاز یک تعهد است . امیر هم نظر مرا داشت و به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم خانه مان را به این شکل بچینیم، اما ازآنجاکه فضای دیگری نداشتیم نتوانستیم بخشی دیگر از منزلمان را به سبک مدرن دکوراسیون کنیم». رومیزی هایی با طرح شتر و یا بته جقه فضای سنتی خانه را حفظ می کند. البته از این ایده ها می توان در خانه های جدید و قدیمی استفاده کرد ، چه با مبلمان و فضای موجود و چه با ویژگی های جدید. به عنوان مثال، برای دکوراسیون اتاق خواب، ایده هایی را در ذهن دارید و تمام تلاش خود را به کار می بندید، که آن ایدهها را در صورت امکان، عملی کنید. فضای داخلی به سبک سنتی راحت و کلاسیک است. گرمایی که با دیوارها، سقف و کفپوش چوبی به فضای داخلی رستوران، کافی شاپ یا فست فود شما منتقل می شود میل استفاده از چوب را بیش از پیش افزایش می دهد بیشتر می کند.

برای دیدن سایر تورهای خانه گردی آکا ایران و مجله منزل می توانید بر روی عبارت بنفش کلیک کرده و از خانه های ایرانی دلپذیر ایده بگیرید. آشپزخانه در هر خانهای مهمترین بخش آن است به همین علت هم آن را قلب یک خانه میدانند و به دیگر عبارت ایستگاه مرکزی خانه است. یکی دیگر از قسمتهای داخلی آشپزخانه که باید به آن توجه داشت گاز و هود آشپزخانه است. یک راهکار بسیار کلیدی و عالی در ایجاد حس و حال متفاوت و البته تغییر دکوراسیون آشپزخانه ، تغییر رنگ و طرح بین کابینتی هاییست که این روزها در بازار پیدا می شود. پرده: ساخته شده با پارچه های بسیار طولانی و سنگین. اگر طراحی داخلی را جزء یک فعالیت انسانی بشمار بیاوریم، میتوان مدعی شد که دارای پیشینه ای طولانی میباشد اما عنوان طراح داخلی که به عنوان یک تخصص میباشد اخیرا بیان شده است. اگر خواب راحت و آرام برایتان مهم است، باید به دکوراسیون اتاق خواب هم توجه زیادی داشته باشید.

حتی در انتخاب خود، سبک مبلمان نشیمن و پذیرایی را به خوبی از هم تفکیک کرده بودند. نتیجه این تلفیق می تواند علاقه مندان به هر دو سبک را راضی نگه دارد. دقت کنید که رنگ ها در فضای سنتی آرام، ملایم و درهم هستند و رنگ شاخص معمولا در طرح و نقش های زیاد ترکیب می شود. در بخشی دیگر نیز از فضای دکوراسیون خانه مان از سبک مدرن استفاده کردیم و سعی نمودیم رنگ های سفید، صورتی و زرد به کار ببریم تا به اصطلاح فضای خودمانی تری داشته باشیم. امروزه از پوستر دیواری شکوفه صورتی علاوه بر دکوراسیون داخلی منزل در مراکز تجاری نیز استفاده می شود و طرح زیبای آن یک دلیل مناسب برای ایجاد یک فضای گرم و دوست داشتنی است، همچنین می توان از آن برای دیوار آشپزخانه نیز استفاده کرد. دوست داشتنی ترین جای خانه! در این خانه زوجی دوست داشتنی و خوش سلیقه، زندگی شیرینی دارند. کنسول زیبای وحیده در دکوراسیون خانه بی نظیرش را یادتان است؟ میتوانند احساس بهتری در اتاق خواب ساده اما زیبای شما ایجاد کنند. ضمنا اگر فکر می کنید خانه زیبای شما می تواند سوژه بعدی تورهای آکا ایران باشد، تصاویر منزل خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ ارسال نمایید.

بهتر است در اتاق خواب شرایطی را فراهم کنید که به خواب آرام شما در شب و یا زمانهای استراحت کمک کرده و شما را برای یک روز کاری دیگر آماده سازد. آیینه ای که در بالای پیانو قرار دارد مربوط به ۱۰۰ سال پیش است از دوران گوتیک در فرانسه. یک مجموعه کوچک از تزیینات مربوط به فصل را بر روی میز، بوفه، اتاق نهارخوری و روی میز عسلی بچینید و اینگونه به اتاق طرحی بیرونی ببخشید؛ چه تعدادی صدف یا سنگ ریزه درون شیشه باشد و چه مخروط کاج و یا تعدادی گل همیشه بهار در یک سبد زیبا، این نوع گزینش زیبا و همینطور به صرفه خواهد بود. برخی از سرویس خواب های ساخته شده از ام در اف و چوب برای اینکه زیبایی بیشتری داشته باشند از وکیوم روی آنها استفاده می شود. از این رو، انتخاب سبک مناسب برای کابینت می تواند فضای منزل را دگرگون کند. فضای بیرونی یکی از مهم ترین بخش ها در هر رستورانی است از این رو بهتر است در زمان طراحی دکوراسیون داخلی رستوران حساسیت زیادی به خرج داده و بهترین ها را برای این کار انتخاب کنید. در این حالت نه تنها زیبایی لوستر به چشم نمیآید، بلکه حتی زشت هم به نظر میرسد!

اگر زیبایی ، ظرافت و پالایش را دوست دارید ، سبک کلاسیک مدرن برای خانه شما مناسب است. خانم بهناز اختریان دقیقا یکی از همین افراد است؛ یکی از آنهایی که دلش می خواهد گوشه های خانه اش، یا خاطره ای را برایش زنده کنند، یا یادآور حسی برای او باشند. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم: آشپزخانه یعنی قلب هر خانه، مخصوصا برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خانم ها در عین حال که ظاهری زیبا برای خانه شان درست می کنند، به حسی که هر کدام از جزئیات دکور به آن ها می دهد نیز اهمیت می دهند. در دکوراسیون ایرانی فرش نیز حضور دارد و در زیبایی آشپزخانه و هر قسمت دیگر خانه اهمیت زیادی دارد و طرح های خیلی شلوغ برای فرش انتخاب نکنید چرا که این شلوغی باعث کوچکتر به نظر رسیدن محیط می شود. در اتاق خوابهای مستر معمولاً یک دیوار که دقیقاً در زاویه مناسب برای تماشای تلویزین در زمان استراحت بر روی تخت خواب باشد، بعنوان دیوار تلویزیون انتخاب و طراحی می شود. امروزه اکثر مشتریان و صاحبان دکوراسیون جهت طراحی دکوراسیون رستوران و جذب مشتری، به دلیل علاقه و گرایش جوانان، به دکوراسیون مدرن رستوران روی اورده اند.