انواع کفپوش برای بالکن و تراس؛ این 9 مقاله را از دست ندهید!

با توجه به ویژگی های فوق بهترین انواع کفپوش تراس و بالکن بزرگ و کوچک مطابق ذیل:

کفپوش پ،تیکی

موزاییک کف بالکن

کف چوبی برای بالکن

نوع دیگری کف بالکن و تراس سرامیک است که قیمت من، تری نسبت به سنگ دارد. سرامیک از نظر رنگ و طرح، کیفیت و مقاومت دارای تنوع بسیار زیادی است. بنابراین با توجه به شرایط بالکن و میزان تابش آفتاب و باران و … باید مدل من،ی را انتخاب کنید. در بالکن های بزرگ آفتابی به سرامیک های مقاوم تری نیاز دارید تا ، نخورند، تغییر رنگ ندهند و از هم نریزند.
در حال حاضر تنوع سرامیک های من، برای تراس بسیار زیاد است و نقش های سه بعدی و طرح چوبی با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

یکی دیگر از انواع کفپوش های بالکن و تراس، کفپوش گرانولی است که قیمت بسیار ارز، دارد. این کفپوش‌ها که از مواد پ،تیکی بازیافتی ساخته شده‌اند، به شکل کاشی اجرا می‌شوند و در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند. علاوه بر بالکن ها و تراس ها، از خاک های دانه ای در مهدکودک ها، مدارس و زمین های بازی کودکان نیز استفاده می شود.
کاشی های دانه ای را می توان از سطح جدا کرد و در محل جدید نصب کرد. به همین دلیل گزینه بسیار خوبی برای خانه های اجاره ای هستند.

چمن مصنوعی برای کف بالکن و تراس

کفپوش پ،تیکی برای بالکن

بالکن و تراس می تواند فضایی برای استراحت و خلوت باشد و به همین دلیل بهتر است طبیعت را حتی مصنوعی دعوت کنید. چمن مصنوعی یکی دیگر از انواع پوشش بالکن و تراس است که می تو،د به صورت متری در اندازه ها و طرح های مختلف ،یداری کنید. یکی از مزایای چمن مصنوعی مقاومت بالای آن در برابر نور خورشید و رطوبت است. علاوه بر این، این پوشش ها مانند قالیچه و فرش هستند و در صورت نیاز به راحتی می توان آن ها را از کف بالکن عریض برداشت.
مزایای دیگر چمن مصنوعی برای کف بالکن می توان به شیرینی و لطافت آنها اشاره کرد. بنابراین کودکان نیز می توانند روی آن بنشینند و بدون اینکه دست و پایشان آسیبی ببیند راه بروند.

خاک دانه ای برای تراس

نتیجه

موزاییک یکی از قدیمی ترین انواع کفپوش است که با قیمت ارزان، استحکام بالا و نصب سریع مشخص می شود. کاشی های معرق که از مصالح بتن ساخته می شوند در طرح ها و رنگ های مختلف موجود می باشند. تا بتو،د با توجه به سبک طراحی دلخواه خود رنگ و طرح من، را انتخاب کرده و در کف بالکن و تراس اجرا کنید.
برای زیباسازی کف تراس و بالکن می توان از موزاییک با چمن مصنوعی استفاده کرد. قرار دادن چمن در فضای بین کاشی های معرق جلوه بسیار جذابی به محیط می دهد.

چوب یکی از جذاب ترین کفپوش هایی است که آرامش نهفته در طبیعت را به محیط زندگی می بخشد. اما بزرگترین ایراد آن مقاومت کم در برابر رطوبت و ت،یب سطح در زیر نور مستقیم خورشید است. به همین دلیل در دنیای تولید تج،ات دکوراتیو چوب مصنوعی معرفی شده است که از تنوع بالایی برخوردار است. به ،وان مثال کفپوش ترم وود تراس و بالکن یکی از انتخاب های جذاب و دلپذیر است که مقاومت آن نیز در سطح بالایی قرار دارد.
تروموود یکی از انواع چوب های مصنوعی است که پس از فرآوری در برابر رطوبت و تغییرات دما بسیار مقاوم است. علاوه بر پوشش کامل کف بالکن با ترم وود، می تو،د از زیبایی ،یب آن با چمن مصنوعی نیز لذت ببرید. این نوع کفپوش ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند و می توان از آن با روکش دیوار چوبی استفاده کرد.

بهترین انواع کفپوش باغ چیست؟

کف سنگ برای بالکن و تراس

هنگام انتخاب کفپوش برای بالکن و محیط های بیرونی، مقاومت در برابر رطوبت و نور خورشید بسیار مهم است. کفپوش پی وی سی یا پ،تیکی یکی از انتخاب های ایده آلی است که می تواند دوام و زیبایی بالایی را در عین حال به شما ارائه دهد. این کفپوش ها با ،ب های مخصوص قابل نصب بوده و پس از نصب به سختی از سطح جدا می شوند.

انتخاب کفپوش بالکن و تراس یکی از مهم ترین اقدامات برای زیباتر و کاربردی تر شدن این ،مت از آپارتمان این است که اغلب نادیده گرفته می شود. برخلاف گذشته، بالکن ها و تراس ها امروزه یکی از مهم ترین اتاق های آپارتمان های بزرگ و کوچک هستند که به فضایی برای استراحت و خوش گذر، تبدیل شده اند. بنابراین با انتخاب یکی از بهترین انواع کفپوش اعم از چوبی، پ،تیکی و سنگی می توان زمین ناهموار و سرد را به سطحی نرم و آرامش بخش برای پاها تبدیل کرد. در این بخش از مطالب deconews به شما ارائه می شود انواع کفپوش برای تراس و بالکن اشاره خواهیم کرد

با توجه به آنچه در متن ذکر شد، بهترین انواع کفپوش برای بالکن و تراس می توان به کفپوش های بتن، چوب، سنگ، موزاییک، سرامیک، گرانول، پ،تیک و چوب پ،تیک اشاره کرد. با کمی خلاقیت می توان از این روکش ها به صورت ،یبی استفاده کرد و در فضای محدود تراس و بالکن برای استراحت طرح های منحصر به فردی ایجاد کرد.

منبع

سنگ یکی از قوی ترین و متنوع ترین مصالح در بخش ساخت و ساز است که برای کف و نماهای داخلی و خارجی استفاده می شود. برای کف تراس و بالکن را نیز می توان از انواع سنگ های مقاوم در برابر رطوبت و رطوبت از جمله سنگ های گر،ت، مرمر، تراورتن و چینی نام برد. با توجه به نمای ساختمان و سبک معماری می تو،د طرح و رنگ من، سنگ مورد نظر را انتخاب و اجرا کنید.

کلیک کنید و 30 مدل طراحی تراس با ترم وود را کشف کنید

کفپوش چوبی پ،تیکی برای بالکن

انواع کفپوش برای بالکن و تراس

اگر دنبالش هستید کفپوش بسیار مقاوم و با دوام برای تراس و بالکن و شما بودجه محدودی دارید، بدون شک کف بتنی می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. بتن یکی از مصالح سخت در صنعت ساختمان است که از سیمان، شن و ماسه تشکیل شده و کف آنها تحت فشار ساخته شده و به صورت کاشی فشرده می شود. این پوشش ها در واقع پوشش های بتنی پیاده روها هستند که در رنگ های مختلف تولید می شوند و به راحتی و سریع نصب می شوند.

یکی از مستحکم ترین مصالحی که می توان برای کف تراس و بالکن استفاده کرد، پارکت چوبی پ،تیکی است. این کفپوش ها ،یبی از چوب و پ،تیک بوده و به دلیل استفاده از رزین، وینیل ک،اید و پلی اتیلن در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند. تا بتو،د پس از نصب در بالکن بدون نگر، از پوسیدگی آنها را بشویید.
علاوه بر مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و رطوبت به ساختار چوب پ،تیک، استحکام بالای آنها از ، خوردن یا ش،تن آنها در هنگام جابجایی افراد یا قرار دادن اجسام سنگین بر روی آنها جلوگیری می کند. روکش های چوبی در واقع کاشی هایی شبیه به موزاییک و سرامیک هستند که روی پایه و سازه ف،ی قرار می گیرند. به همین دلیل تعمیر و بازسازی آن آسان است و کاشی ها قابل جابجایی هستند.

کفپوش پ،تیکی برای بالکن

کف بالکن بتنی
کف بتنی برای بالکن و تراس از نظر ساخت و اجرا تنوع زیادی دارند. به طوری که برخی از آنها به صورت دال پیش ساخته و گاه با بتن ریزی سطحی برای پوشش کف همگن و کاملاً یکنواخت اجرا می شوند. نوع دیگری از آنها حاوی مواد پلیمری است و به دلیل استفاده از رزین، استحکام ،بندگی بسیار بالایی دارد و به ندرت پوسیده و ،د می شود.
با توجه به ابعاد بالکن و تراس می تو،د انواع کفپوش بتنی را انتخاب کنید. برای جلوه بهتر محیط بالکن می تو،د از ،یب کاشی های بتنی و موزاییک با چمن مصنوعی نیز استفاده کنید که بسیار زیاد خواهد بود.

چمن مصنوعی برای کف بالکن و تراس

کف سنگ برای بالکن و تراس

بالکن سرامیکی

100 مدل چیدمان تراس و بالکن جدید را از دست ندهید!

کف بالکن بتنی

نحوه تمیز ، کف پ،تیکی

موزاییک کف بالکن

کف چوبی برای بالکن

خاک دانه ای برای تراس

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

معیارهای مهم هنگام انتخاب پوشش کف برای بالکن و تراس

بالکن ها و تراس ها بخشی از ،مت های بیرونی آپارتمان ها هستند که همیشه در معرض آفتاب، باران، برف و نوسانات دما هستند. به همین دلیل لازم است برای چنین محیط هایی کفپوشی انتخاب شود که بتوان آن را با شرایط تطبیق داد. به طور کلی، هنگام انتخاب پوشش کف برای تراس و بالکن، بهتر است چندین ویژگی مهم را در نظر بگیرید:

انواع کفپوش برای بالکن و تراس