اگر قصد ساخت سوله را دارید باید این نکات را بدانید

خب این مورد هم خیلی مهمه و نیاز به مقاله کامل داره، پیشنهاد ما اینه که روی word طراحی سوله کلیک کنید و به مقاله اصلی مراجعه کنید.

ساخت سوله دارای دو مرحله اداری و اجرایی است. لازم به ذکر است ساخت سوله های صنعتی، سوله های کشاورزی و …. تقریباً همین مراحل را طی می کند. در ادامه مراحل و نکات مهم ساخت سوله را به تفکیک بررسی خواهیم کرد.

برای ساخت سوله مجوز بگیرید

در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه سوله سازی در کشور فعالیت می کنند که بهتر است قبل از انتخاب شرکت مورد نظر به چند نکته توجه شود. از کارخانه دیدن کنید و شرایط کاری آن را بررسی کنید. اگر می تو،د با مشتریان شرکت تماس بگیرید و میزان رضایت آنها را جویا شوید. رزومه شرکت را بررسی کنید و به مدیریت مجموعه توجه کنید. قرارداد آشیانه شرکت مورد نظر را مطالعه کنید و از مشاور حقوقی یا فنی کمک بگیرید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

حفاری و پی

دانستن نکات مهم در ساخت سوله یکی از عوامل موثر در داشتن سوله ای با کیفیت با کارایی بالا می باشد. شاید برای هر کارفرما و متقاضی ساخت سوله این سوال پیش آمده باشد که ساخت سوله در چه مراحلی قرار دارد و چگونه شروع می شود. داشتن برنامه و زمانبندی از پیش تعیین شده می تواند یکی دیگر از نکات مهم در ساخت سوله باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از این نکات تا انتها با ما همراه باشید.

نکات مهم هنگام ،ید سوله

در این مقاله سعی شده است نکات مهم در ساخت سوله باغ برجسته شود. بدون شک هر کارفرمایی برای ساخت سوله باید به این نکات توجه کند. اما مشاوره با کارشناسان و کارشناسان می تواند کار را برای شما راحت کند. البته سپردن پروژه به شرکت های معتبری مانند نوین سوله باعث آرامش شما می شود. نوین سوله با استفاده از آ،ین تکنولوژی ها قادر است سازه ای سودآور را با توجه به نکات مهم ساخت سوله برای شما راه اندازی کند.

منبع

اخذ پروانه ساخت سوله همانند سایر فعالیت ها ا،امی است و این مرحله شامل پروانه ساخت و پروانه بهره برداری می باشد. برای اخذ جواز ،ب ابتدا باید ارگان یا سازمان مربوطه مشخص شود و سپس مجوز صادر شود. فعالیت سوله می تواند در زمینه سازماندهی صنعتی، کشاورزی، بهداشت و … باشد. دانستن شرایط و ضوابط منطقه ای که سوله در آن ساخته می شود بسیار مهم است. مثلا شهرهای صنعتی یا مناطق آزاد و شهری شرایط و قو،ن خاص خود را دارند. به ،وان یکی از مهم ترین نکات در ساخت سوله، مرحله اخذ مجوز باید طی شود، همانطور که تمامی فعالیت ها قبل از شروع مراحل را طی می کنند. بهتر است در این زمینه از مشاوران و کارشناسان اطلاعات ،ب کنید.

طراحی سوله

همچنین برای مشاهده قیمت سوله لطفا بر روی کلمه کلیک کنید سوله نور لطفا کلیک کنید.

نکته مهم دیگر در ساخت سوله، برداشتن خاک و پی است. ابتدا وزن سازه و دیواره های آشیانه مشخص می شود. مقاومت خاک با آزمایش آن مشخص می شود. نوع زمین بسته به اینکه در کجای شهر یا منطقه قرار دارد متفاوت است و باید نوع فونداسیون سوله و تحمل فشار برای آن تعیین شود. عملیات جمع آوری موانع و تسطیح زمین پس از آزمایش انجام می شود. یکی از عوامل موثر در کاهش مصرف مصالح و استحکام سازه، سطح کف می باشد. اکنون زمان فونداسیون است که توسط شرکت های سازنده سوله یا پیمانکاران ساخته می شود. می توان گفت اجرای دقیق و صحیح فونداسیون یکی از نکات بسیار مهم در ساخت سوله می باشد زیرا در صورت عدم اجرای صحیح سازه فرو می ریزد یا فرو می ریزد تعظیم می کند. همزمان با جاگذاری سازه می توان عملیات کف سازی را نیز اجرا کرد. بهترین نوع کفپوش برای سوله، کفپوش بتنی است.

مراحل نصب سوله

  • مرحله حمل و نقل: پس از ،ید سوله، آن را به محل نصب آورده و در آنجا تخلیه می کنند.
  • نصب ستون ها: با استفاده از جرثقیل، ستون ها بر روی پایه فونداسیون قرار گرفته و بسته می شوند.
  • نصب سایر قطعات : سایر ،مت ها از قبیل پرلین و بادگیر و سایر ،مت ها بر روی سازه نصب می شود.
  • نصب سقف: این تاسیسات سوله را با توجه به نوع آن می پوشاند و به روش های مختلف روی پرلین بسته می شود.
  • دیوارپوش: دیوارپوش در سبک و اجرا متفاوت است.
  • نصب درب: درب ها را می توان به روش های مختلف اجرا کرد، مانند تراک، لولا و فلپ و همچنین
    دستی یا اتوماتیک هستند.
  • نصب پنجره: پنجره ها به دو صورت روی سقف به صورت سبک و روی دیوارها به صورت بازشو نصب می شوند.
  • جرثقیل سقفی: نصب جرثقیل سقفی زم، انجام می شود که بار سنگینی در سوله وجود داشته باشد.
  • برق و تاسیسات سوله: پس از تعیین میزان برق مصرفی سوله، اتصالات لازم دریافت می شود. تابلوهای اصلی و فرعی داخل سوله تعبیه شده و کابل های برق بین آنها و انتهای آن کشیده شده است. ،وجی ها و قطعات اتصال نیز در نقاط انتهایی نصب می شوند.
  • ژنراتور: این ،مت زم، مورد نیاز است که شما همیشه به برق نیاز دارید.
  • یو پی اس: برای تامین برق در هنگام خاموشی و کاهش صدا استفاده می شود.
  • امکانات: نوع کاربری مربوط به امکانات و بخشی مربوط به سرمایش و گرمایش سوله می باشد. هنگامی که مصرف کننده خاصی مانند یک خانوار وجود دارد، امکانات اضافی مورد نیاز است.
  • سیستم های امنیتی و م،تورینگ سوله: این سیستم ها در زمان روشن بودن برق نصب می شوند.
  • سیستم اعلام و اطفاء حریق: این سیستم با دو روش نظارت و کنترل ترافیک پیاده سازی می شود.

ما قصد داریم مقاله ای را به شما ارائه دهیم که از 0 تا 100 ،ید سوله را توضیح می دهد و حتی تمام راه هایی که یک سوله ساز می تواند شما را از بین ببرد را توضیح می دهد. این مقاله برای شما بسیار مفید است و باید آن را با دقت بخو،د. برای دسترسی به این مقاله لطفا روی کلمه کلیک کنید سوله ب، لطفا کلیک کنید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

مراحل و نکات مهم در ،ید سوله

نکات مهم در ساخت سوله

ساخت سوله با قیمت من، در سوله نوین

طراحی سوله

نوع سوله را انتخاب کنید