ایده طراحی دکوراسیون صنعتی

در سالهای نه چندان دور، مبلمان تنها در منزل افراد ثروتمند دیده شده و با تغییر سبک لوازم مصرفی در شاهد همهگیری انواع ست مبلمان در اکثر منازل خواهید بود. شابی شیک پس از محبوبیت بسیار در اواسط دههی ۸۰ و ۹۰ بهعنوان یکی از برترین سبکهای طراحی داخلی، با اتهام به اینکه دکوراسیون قدیمی و متعلق به خانهی مادربزرگهاست (که کاملاً اشتباه بود) این سبک درنهایت نادیده گرفته شد. یکی از خصوصیات سبک کلاسیک همخوانی پارچههای گل گلی و طرح دار در کنار پارچههای ساده است. برای مثال برخی از آشپزخانهها با سبک کلاسیک کابینت بندی شدهاند اما ابزار و لوازمی که وجود دارد به سبک مدرن هستند. مبلمان یا تغییر رنگ بر روی نقشه امری ساده و بدون خرج است اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قیمت صرف هزینه اضافی و دوباره کاری است نقشه نه تنها فضای قابل استفاده را پیشاپیش نمایش میدهد بلکه به کمک ان میتوان تعداد و اندازه اثاثه مورد نیاز را نیز مشخص کرد. استفاده از بالشهای اضافی روی تخت فضا را زیبا میکند. مبلمان اضافی را از اتاق خود خارج نمایید، تابلوها را از روی دیوار پایین بیاورید و دوباره به اتاق نگاه کنید.

بهتر است در فضای داخلی کلاس از قفسه و جا کتابی و کمد های شخصی و همچنین آویز های لباس استفاده سایت dekoram کنید. در سبک مینیمال باید از رنگهای خنثی و ملایم استفاده کرد. سبک مدرن با خطوط ساده و تمیز و رنگهای سرد و خنثی شناخته میشود که هرگز محبوبیت خود را از دست نمیدهد. خرید وسیله ی آشپزخانه متناسب با سبک اصلی خانه اهمیت خاصی دارد، یعنی اگر دکوراسیون مدرن را انتخاب کردید و از رنگ های ساده و خنثی مثل سفید و طوسی برای دیوارها استفاده کردید از وسایلی که در دکوراسیون سنتی استفاده می شود مانند وسایل برنزی و یا پر زرق و برق استفاده نکنید و حتی فرشی که در آشپزخانه استفاده می کنید و یا پرده ها باید با سبک کلی دکوراسیون مطابقت داشته باشد تا باعث زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما شود. شیرهای آب هوشمند که با تشخیص حضور دست در زیر آنها عمل میکنند، دستگاه قهوه ساز که به صورت هوشمند و ساعت از قبل تعیین شده قهوه آماده میکند و روشنایی هوشمند که میتواند به گوشی های هوشمند و یا تبلت متصل و از طریق آن کنترل شود، اجزای اصلی یک آشپزخانهی هوشمند هستند. البته از نور طبیعی نیز نباید در فضای اتاق غافل شد و با انتخاب پرده مناسب می توان روشنایی محیط را به اندازه مورد نظر تنظیم کرد.

طراحان 1000 دکور این قابلیت را دارند که طراحی متناسب با فضای موجود در آشپزخانه و هماهنگی با سایر بخش های خانه و سبک دکوراسیون داخلی منزل و مساحت در دسترس تطابق بدهند. پیشنهاد میکنیم برای آشپزخانههایی که ابعاد کوچکی دارند، تمام فضا در نظر گرفته شود و از فضای موجود به بهترین شکل استفاده شود. نکته ی مهمی که در مورد نور مصنوعی موجود در آشپزخانه باید مورد توجه باشد این است که طراحی نور نباید به گونه ای باشد که سبب خیرگی چشم شود و یا حواس پرتی را به دنبال داشته باشد. همچنین در دیزاین آشپزخانه به منظور بهره وری بیشتر فضا ها می توان فضاهای ذخیره نیز ایجاد کرد. همچنین انواع سرامیک در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد که بر اساس سلیقه خود می توانید انتخاب کنید. وقتی پای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه به شکل درست و کاربردی در میان باشد، فرقی نمیکند آشپزخانه با چه ابعادی داشته باشیم. انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب درست مانند سایر قسمتهای خانه از اهمیت بسیاری برخوردار است. در مورد آشپزخانه نیز توجه به فضای داخلی آشپزخانه اهمیت زیادی خواهد داشت چرا که بسیاری از افراد به دلیل این که فضای آشپزخانه آن ها کمتر است برای طراحی دکوراسیون مجدد، اقدام می کنند تا بیشترین استفاده از فضا صورت بپذیرد.

حتی اگر ابعاد آشپزخانه شما خیلی کوچک باشد نیز با طراحی استاندارد، فضای کافی برای شما به ارمغان خواهد آورد. اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت میتوانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه دکوراسیون داخلی مطالعه کنید. این امر مانع از پراکنده شدن و زیادشدن لوازم دکوری در اتاق شما میکند. بهترین کار این است که دکور کردن منزل و خرید لوازم موردنیاز برای آن را از اتاقهای خواب و کار خود آغاز کرده، سپس به پذیرایی بیایید و برای اجزای موردنیاز آن تصمیم بگیرید اندازهگیری درست و صحیح به شما در انتخاب مناسب وسایل ازجمله مبلمان، پرده، کمدها و کمک میکند. انتخاب نوع سبک به سلیقه افراد و نوع فضا بستگی دارد برای مثال باید در انتخاب نوع سبک متراژ خانه و بودجه در نظر گرفته شود. مساله دیگری که لازم است در مورد تم در نظر داشته باشید گزینههایی است که انتخابی همیشگی هستند و زیبایی آنها همیشه به چشم خواهد آمد. بهتر است برای طراحی دکوراسیون ایده آل و مدرن در خانههای کوچک از همه فضای خانه استفاده بهینهای را داشته باشید.

تخت خوابی که برای اتاق خواب کوچک استفاده میشود نباید حاشیه زیادی داشته باشد بنابراین از انتخاب تخت خواب تاج دار بپرهیزید. در سبک مینیمال همه چیز باید به سادهترین شکل طراحی شود و سطوح نباید از محدوده فرمهای هندسی خارج شوند. در دیزاین آشپزخانه و دکوراسیون آشپزخانه نیز ترکیب رنگ ها اهمیت زیادی دارد و نباید از آن غافل شد. به طور کلی رنگ ها نقش مهمی در طراحی دکوراسیون های مختلف دارند. مبلمانی که می خواهید در طراحی دکوراسیون داخلی پنت هاوس استفاده کنید باید مطابق با ترند و مد روز باشند و هر قطعه مبلمان باید با سایر مبلمانی که در دکوراسیون پنت هاوس استفاده شده است، ترکیب شود. تغییر نوع پنجره علاوه بر بحث بهینهسازی در مصرف انرژی که مشخصه اغلب خانههای مدرن است، میتواند ظاهر بیرونی خانه شما را هم به روز کند. باید توجه کنید که منبع نور، هالوژنها یا لوستر روی پیشخوان، یکی از نکات بسیار مهم است که اغلب در دکوراسیون آشپزخانه کاملا دیده میشود. می توانید از کتابخانه ای با اندازه ای متناسب در یکی از دیوارهای اتاق استفاده نمایید و کتاب های خواندنی و جذاب را برای خود در داخل آن بچینید و با یک تیر دو نشان بزنید، هم جلوه زیبا به اتاق هدیه دهید و هم مطالعه خود را افزایش دهید.

در این این سبک از سطوح بزرگ، روشناییهای بزرگ و عناصر ساده دیگر برای مدرن کردن فضا استفاده میشود. استفاده از رنگهای تیره و تاریک در این سبک جایی ندارد و همیشه رنگهای ملایم و روشن رنگ غالب فضا هستند. در سبک صنعتی به طور عمدی عناصر ساختاری فضا مثل تیرآهن و … هر عنصری که در این سبک به کار می رود، تعریف دقیق و معینی دارد، این سبک به شدت به نظم و تقارن پایبند است. مانند سبک های کلاسیک، در خانه های نئوکلاسیک نظم و تقارن اهمیت بسیار زیادی دارد. فضا اصلیترین عامل در طراحی داخلی است. در طراحی مدرن گاهی یک عنصر غافلگیرکننده مثل روشنایی این آشپزخانه میتواند فضا را جذابتر و شادتر کند. نورپردازی و انتخاب چراغ­ های روشنایی مدرن، با سبک دکوراسیون اتاق خواب مدرن هماهنگ خواهد بود.

اما در این بین گزینههایی هستند که با اینکه کمتر به چشم میآیند اما برای آسایش و ایمنی در آشپزخانه بسیار مهم هستند. در این متن ایدهها وگزینههایی برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را برایتان ارائه کردیم. در ادامه این مطلب دنبال یافتن ایدههایی برای دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سال 2021 هستیم. برای چیدمان آشپزخانه، از وسایل پر زرق و برق، لاکچری و لوکس استفاده میشود. دکوراسیون آشپزخانه را بدون توجه به فضاهایی که در اطراف آن قرار گرفته اند خصوصا پذیرایی یا نشیمن، چیدمان نکنید. در این سبک طراحی، آشپزخانه دارای هویت است و از عناصر طبیعی و قدیمی برای زیباسازی آن استفاده میشود.

به این مفهوم که لزومی برای وجود پنجره در آشپزخانه وجود ندارد و استفاده از نورگیر بری آن کافی به نظر می رسد. گاهی با تغییر یکی از منابع نور در آشپزخانه میتوان به تغییری بسیار چشمگیر دست یافت. کابینت یکی از اجزاء اصلی آشپزخانه محسوب میشود و انتخاب رنگ و سبک آن تا حدودی تحت تاثیر پذیرایی است. گاهی تغییر دادن ساختار اصلی دکوراسیون داخلی کمی مشکل است. رنگ روشن انتخاب شده برای تم اصلی این آشپزخانه سبب شده است تا ابعاد بزرگتری از آن به چشم بخورد. برای همین منظور از کشوهای بزرگ، قفسه های سوپرمارکتی، کشوهای مخصوص ادویه ها، درب های پنهان در قسمت های مختلف آشپزخانه و طبقه بندی زیرین سینک می توان بهره برد.. همینطور می توان اگر بازشو یا پنجره ای در این فضا وجود دارد برای تنوع بیشتر در فضا از رنگ متضاد دیوار ها استفاده نماییم . برای اینکه مشتری به شخص شما اعتماد داشته باشد، باید مهارتهای ارتباطی خود را بالا ببرید. از طرح های شلوغ برای روتختی خود اجتناب کنید. این سبک محدود به منطقه اسکاندویناوی نیست و در تمام جهان محبوب است و به خصوص برای دکوراسیون آشپزخانه بسیار مناسب است.

حالا به این نکته دقت کنید که اگر تنها برای خوابیدن از اتاق خواب استفاده کنیم، فضایی برای گذراندن حداقل یک سوم از عمر ما چقدر اهمیت دارد و پرداختن به دکوراسیون و چیدمان آن چقدر ضروری به چشم می رسد… اگر اتاق خواب شما فضای کافی برای استفاده از دراور را ندارد، می توانید از سبدهای تزئینی برای وسایل مورد نظر استفاده نمایید. بهتر است برای فضا هایی مانند پذیرایی از پوشش های روز و جدید استفاده شود. در اتاق خوابی که طراحان داخلی، آلیدا و میلر طراحی کردند، با استفاده از تختخوابی با رنگی به سفیدی برف و با طرحی فانتزی در کنار تزئیناتی خاص، سبکی ساده به سبکی تیرهرنگ اما شیک و جدید تبدیل شده است. این کار را میتوان با انتخاب درست رنگها در کنار کابینتبندی شیک محقق ساخت، اما اینکه چگونه میتوان این تناسب را ایجاد کرد و راهکارهای دیگر برای این منظور چه مواردی هستند را در ادامه متن به طور کامل با ایدههایی مدرن بررسی خواهیم کرد. پیشنهادی که در تصویر زیر مشاهده میکنید شامل نورپردازی روی پیشخوان برای شب، در کنار وجود نور طبیعی از پنجره است که در طول روز سبب تامین نور مورد نیاز خواهد شد.

روشهای متفاوتی برای طراحی یک پوشش دیوار مناسب وجود دارد. مهیا سازد. برای داشتن یک اتاق خواب راحت و آرامش بخش میتوانید از 7 ترفند ذکر شده در بالا استفاده کنید. را میتوان در بخشهای مختلف منزل مشاهده کرد. این مورد بهتر است طوری انتخاب شود که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، نور کافی را در حین انجام کار در آشپزخانه و بخشهای مختلف آن مانند روی سینک ظرفشویی، روی اجاق گاز، پیشخوان و اُپن آشپزخانه را فراهم کند. لاکچری به این معنا که در نحوه طراحی دکوراسیون آشپزخانه از وسایل گران قیمت و ارزش دار استفاده شود. زیرا برخی رنگبندیهای ضد و نقیض، ممکن است جلوه دکوراسیون آشپزخانه را به هم ریخته و نامنظم کرده یا حتی باعث کوچک دیده شدن ابعاد آن شوند. در صورتی که ابعاد آشپزخانه شما کوچک باشد توصیه می شود که از بین رنگ های روشن انتخاب کنید چرا که استفاده از رنگ های روشن سبب می شود که محیط آشپزخانه بزرگتر دیده شود. با حساسیت بیشتری در نظر گرفته شوند. همگی وابسته به ابعاد فضای مورد نظر دارد.

از مزایای استفاده از جنس ام دی اف در دکوراسیون کابینت آشپزخانه می توان به عدم جذب رطوبت و حریق اشازه کرد. بالا بردن سطح آگاهی و کیفیت زندگی ساکنین در غالب زیبایی طلبی راه حل هایی کاربردی هستند . دکوراسیون آشپزخانه مدرن می تواند جذابیت بسیاری برای ساکنین ساختمان داشته باشد .طراحی صحیح و اصولی دکوراسیون داخلی می تواند فضای محل زندگی را ارزشمند تر نماید تا ساکنین بتوانند بهره بیشتری از فضا ببرند . از آنجایی که اتاق خواب مکانی بسیار خصوصیست کمتر کسی از ساکنین یا مهمانان به ان راه دارد و بر خلاف باقی خانه که درصدی هرچند کم برای راحتی مهمانان در چینش آن در نظر گرفته می شود، اتاق خواب باید بسیار راحت و کاملا مطابق سلیقه شما باشد. یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در کف می تواند، سرامیک باشد. یکی از مهم ترین وسیله هایی که نقش زیادی در دکوراسیون دارند مبلمان می باشند به همین دلیل باید توجه زیادی به آن ها شود. این تخت ها می توانند فضا را شیک و زیبا کنند. سبک التقاطی یک سبک شخصی است که در آن میتوان عناصر شخصی مورد علاقه را به بخشی از فضا تبدیل کرد. اما برای ابعاد بزرگتر میتوان طرحهای شلوغ در کنار رنگهای تیره را برگزید.

با این حال میتوان فقط در شب با نورپردازی نقطهای سبب تامین نور مورد نیاز شد. نکته جالب توجهی که میتوان در مورد کابینت در نظر داشت این است که کابینتهای رنگ روشن، برای ابعاد کوچک مناسبتر هستند. دکوراسیون آشپزخانه سنتی و مدرن برای آشپزخانههای کوچک یا بزرگ، نیازمند به کارگیری ایدهها و ابزارهایی برای هر چه کاربردیتر شدن آن است. سبک انتقالی از طراحی های سنتی و مدرن وام می گیرد تا فضایی خلوت و آرامش بخش را برای اعضای آن خانه فراهم آورد. فضای کلی دکور ائم از دیوارها ، کابینت ها ، قفسه ها ، مبلمان ، اکسسوری ها با رنگ مورد علاقه خانوم ها انتخاب و جایگزاری شود ، چراکه بیشترین استفاده را از آنجا می کند و معمولا بیشتر از اعضای دیگر خانواده در این فضا حضور دارند. در اتاق خوابهای فرزندان خانواده وجود چنین بخشی در دکوراسیون بسیار ضروری است. اینکه در طراحی دکور اتاق خواب هر فردی، چنین فضاییی برای لوازم شخصی مهم او در نظر گرفته شود، ویژگی خاص بودن و اختصاصی بودن دکوراسیون اتاق را برای صاحبش بوجود می آورد. برای پیادهسازی چنین ایدهای قبل از هرچیز باید تعداد و مساحت دیوارهای بدون کابینت آشپزخانه خود را بررسی کنید.