بهترین انواع کفپوش اتاق خواب مدرن و شیک کدام است؟

کفپوش چوب پنبه ای

کفپوش بامبو

منبع


منبع: https://deconews.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%DA%A9%D9%81%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8/با توجه به ویژگی های گفته شده به بررسی کفپوش های من، برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه و بزرگسالان پرداخته تا بهترین ،ید و انتخاب را داشته باشید.

کفپوش پی وی سی برای اتاق خواب

کفپوش من، اتاق خواب

انواع کفپوش اتاق خواب

پارکت چوبی اتاق خواب

کفپوش اتاق خواب لمینت

سرامیک رایج ترین کفپوش برای اتاق خواب می باشد. کفپوش سرامیکی به علت نظافت آسان، تنوع در طرح و رنگ و فاقد ایجاد حساسیت بسیار مورد پسند واقع می شود. سرامیک قیمت من، تری از چوب داشته و علاقه مندان به پارکت می توانند از سرامیک طرح چوب برای اتاق خواب استفاده کنند. طرح های گر،تی این کفپوش را می توان به جای کفپوش های گران قیمت سنگی و گر،تی استفاده کرد.
البته در نظر داشته باشید که سرامیک دارای یک عیب بزرگ است و آن ماهیت سردش است که در فصول سرد ایجاد ناراحتی و نارضایتی می کند. به همین دلیل برای رفع این مشکل این کفپوش را با فرش ،یب می کنند. سرامیک طول عمر بالایی داشته و بعد از هر بار نظافت مثل روز اول درخشان و براق می شود.

کفپوش پی وی سی به نام های کف پوش وینیلی یا کفپوش پ،تیکی نیز شناخته می شود. این پوشش بسیار پر طرفدار و محبوب است، زیرا اغلب ویژگی های من، برای اتاق خواب را داشته و قیمتی بسیار کمتر از کفپوش های چوبی و لمینت یا سرامیک دارد. نصب این کف پوش آسان بوده و در صورت استیجاری بودن منزل یا هر گونه تغییرات قابلیت جابجایی دارد. اگر بر روی این تایل های پی وی سی شیء سقوط کند به سختی دچار آسیب می شود. کف پوش پ،تیکی دارای دو نوع رولی و تایلی بوده که هر دو برای اتاق خواب من، هستند.
علاوه براین، این جنس عایق بسیار خوبی در برابر صدا و دما نیز می باشد و تمیز ، آن کار بسیار راحتی است. جای لک روی این دیوارپوش باقی نمانده و در مواجه با هوا و رطوبت نیز فرسوده نمی شود. در صورتی که ،متی از آن دچار آسیب شود، کافیست همان ،مت و تایل را برداشته و قطعه ای سالم را جایگزین نمایید.

بامبو نیز دوستدار طبیعت بوده و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. ظاهر کفپوش بامبو کاملا شبیه چوب بوده و زیبایی غیرقابل انکاری دارد. بامبو من، اتاق هایی می باشد که نور مستقیم خورشید نداشته باشند، زیرا دچار رنگ پریدگی می شود. علاوه براین، قیمت آن بسیار من، تر از سایر انواع چوب بوده و مقاومت بالاتری نیز دارد.
دقت داشته باشید که نوع بی کیفیت بامبو دارای فرمالدهید بوده و سلامتی را به خطر می اندازند. این کفپوش در برابر اشیا نوک تیز ،اش برداشته و در مکان هایی با رطوبت بالا دچار کپک زدگی می شود، به همین خاطر برای تمام ،مت های منزل به جز سرویس بهداشتی من، می باشد.

کفپوش سرامیکی برای اتاق خواب

پارکت چوبی اتاق خواب

بهترین کفپوش اتاق خواب جدید

کفپوش لینولئوم یا لینولیوم ساخته شده از چند ماده ی طبیعی شامل روغن بزرک، صمغ درخت کاج، خاک اره، سنگ آهک، گرد چوب پنبه، رنگدانه و لایه پشتیبان از جنس کنف می باشد. این کف پوش به صورت رول، تایل و قطعات زبانه دار که در هم چفت می شوند می باشد که اصطلاحا به آن نر و مادگی می گویند. کف پوش لینولئوم آنتی باکتریال بوده و ایجاد حساسیت نمی کند.
طول عمر بالا، جا نماندن اثر لکه ها، مقاومت در برابر رطوبت و ساختار نرم و احساس خوب در هنگام راه رفتن بر روی این کفپوش از دیگر ویژگی های مطلوب آن می باشد. بی شک اتاقی که دارای این کفپش باشد جایی بسیار منحصر به فرد، زیبا و راحت خواهد بود.

کفپوش بامبو

کفپوش لینولیوم برای اتاق خواب

معایب موکت نسبت به سایر کفپوش ها برای اتاق خواب عبارتند از:

 • متصاعد شدن فرمالدهید و ایجاد مشکل در افراد مخصوصا کودکان
 • سخت بودن نظافت به دلیل داشتن پرزهای نرم و تار و پود بسیار زیاد
 • در صورت رسیدن آسیب و پارگی در موکت باید تمام آن را دور بیندازید.
 • در صورتی که رنگ، ماده غذایی، جوهر و لاک روی موکت بریزد پاک ، سخت و در برخی مواقع غیر ممکن می باشد.
 • در صورتی ،یف شدن یک ،مت ناچار به شستشوی کل موکت هستید و مانند سایر کفپوش ها با دستمال یا تی نمی توان به تمیز ، همان نقطه بسنده کرد.
 • فرش و موکت در صورت مجاورت با رطوبت به راحتی دچار کپک زدگی و رشد قارچ و ایجاد بوی بد در اتاق می شوند.
 • موادی که در موکت و فرش به کار می رود غیر قابل بازیافت بوده و به طبیعت آسیب وارد می کند.

کفپوش اتاق خواب سنگی

کفپوش چوب پنبه ای

برای اینکه به نیجه ی خوبی در مورد برتری موکت با سایر کفپوش ها برای اتاق خواب برسیم باید ابتدا مزایا و معایب آنها را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه ابتدا مزایای موکت را نسبت به کفپوش های متفاوت دیگر برای اتاق خواب بررسی می کنیم. از تنها مزایایی که موکت نسبت به سایر گزینه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در هنگام برخورد و سقوط فرد روی زمین فرش و موکت شدت ضربه و آسیب وارده کمتر خواهد بود. این مورد مخصوصا در اتاق کودک نگر، والدین را کمتر می کند.
 • افتادن وسایل یا راه رفتن روی این کفپوش صدای کمتری تولید می کند.
 • قیمت من، تری نسبت به اغلب کفپوش ها دارد.

قدیمی ترین کفپوش که در گذشته بسیار بیشتر از اکنون مورد استفاده قرار می گرفت موکت می باشد. موکت با فرش ،یب شده و دارای تنوع در طرح و رنگ و بافت است. استفاده از این کفپوش با ورود کفپوش های متنوع دیگر کمتر شد زیرا نگهداری و نظافت بقیه بسیار راحت تر از موکت می باشد. از مزایای موکت می توان به نرم بودن برخی از انواع آن اشاره کرد و اینکه بر روی هر زیر ساختی قابلیت استفاده را دارند.

کفپوش اتاق خواب لمینت

کفپوش اتاق خواب اپو،ی

کفپوش اتاق خواب اپو،ی

موکت برای اتاق خواب

کفپوش لمینت نوعی کفپوش چوبی است که در دسته چوب های مصنوعی قرار دارد. این کفپوش از فشرده شدن الیاف چوب طبیعی به دست می آید. لمینت مقاومت بیشتری نسبت به پارکت چوبی داشته، در برابر ضربه و اشیا نوک تیز مقاوم بوده و دچار فرسودگی و آسیب نمی گردد. علاوه براین، بسیار زیبا بوده و از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه تر می باشد و طول عمر بالایی دارد. کفپوش لمینت عایق صدا و دما بوده و قابلیت جابجایی دارد.

با توجه به آنچه گفته شد برای اتاق خواب کفپوش بهتر است از موکت و با خیال راحت می توان آنها را نصب کرد. برخی از کفپوش ها مانند لینولئوم، پی وی سی و تا حدودی چوب از درجه سختی کمی برخوردار بوده و نگر، را از بابت ضربه در زمان زمین خوردن نخواهید داشت.
از نظر آ،ژی نیز می توان گفت تمام انواع کفپوش اتاق خواب ضد آ،ژی و آنتی باکتریال بوده و در ساختار خود هیچ ماده ی سمی و خطرناکی ندارند. اغلب آنها از مواد طبیعی یا قابل بازیافت تولید شده و به طبیعت آسیبی وارد نمی کنند. رنگ و طرح های جذاب در سایر کفپوش ها بسیار بیشتر از موکت بوده و شستشوی راحتی دارند. جای لک را به راحتی می توان از روی کفپوش ها پاک کرده و در صورت ،ابی و فرسودگی تعمیر می شوند و یا می توان فقط ،مت آسیب دیده را برداشت و با پنل های سالم جایگزین نمود.

بهترین کفپوش برای اتاق خواب کفپوشی است که دارای ویژگی های متن، با سلیقه فرد بوده و در او احساس راحتی و امنیت را ایجاد کند. زیبایی را به محیط تزریق کرده و زحمت زیادی بابت نگهداری، نظافت و نصب نداشته باشد. کفپوش من، اتاق خواب دخترانه و پسرانه باید اغلب موارد زیر را در ویژگی های خود داشته باشد:

 • اتاق خواب را زیباتر کند.
 • دارای تنوع در طرح و رنگ بوده و حق انتخاب برای سلایق مختلف را داشته باشد.
 • بافت خشن و آزار دهنده ای نداشته باشد.
 • در مواجه با پوست ایجاد آ،ژی نکند.
 • از خود مواد سمی آزاد نکند.
 • نظافت آس، داشته باشد.
 • عایق خوبی در برابر صوت باشد، تا مانع عبور صدا بین طبقات شود.
 • عایق دمایی باشد و از هدر رفتن انرژی گرمایی و سرمایی جلوگیری کند.
 • کفپوش برای اتاق خواب باید در برابر ضربه و خش مقاوم باشد.
 • در صورت نیاز، تعمیر آن آسان باشد.
 • رنگ کفپوش اتاق خواب متن، با روحیات فرد باشد.

موکت برای اتاق خواب

کفپوش اتاق خواب سنگی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

بهترین کفپوش اتاق خواب چیست؟

کف پوش چوب پنبه ای از چوب های مصنوعی می باشد و مانند چوب به محیط زیبایی بسیار و صمیمیت و گرمی را تزریق می کند. این کفپوش از متریال های دوست دار طبیعت به شمار رفته، در صورت تبدیل به ، به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند. از این رو بسیار محبوب طرفداران طبیعت می باشد. هنگام راه رفتن روی آن احساس راحتی و بسیار خوشایندی را منتقل می کند.
کفپوش چوب پنبه ای به علت داشتن سوربون ضد کپک و قارچ بوده و دچار پوسیدگی نمی گردد. برای اینکه طول عمر آن به مراتب بالاتر برود از یک لایه ی محافظ پلی یورتان بر روی آن استفاده می شود. این کفپوش یک انتخاب عالی برای اتاق خواب افرادی است که به دکورهای چوبی و طبیعی علاقه مند هستند.

کفپوش اتاق خواب یکی از پرکاربردترین انواع کفپوش بوده که می تواند علاوه بر زیبایی به ،وان عایق نیز تاثیر گذار باشد. کفپوش ها دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ بوده و بر اساس جنس دارای ویژگی های مختلفی می باشند. در حالت کلی نه تنها برای اتاق خواب، بلکه برای سایر محیط ها نیز این پوشش ها باید مقاومت بالایی در برابر ضربات و جابجایی وسایل داشته و دچار ش،تگی، ساییدگی و ،اش نشود. همچنین از لحاظ بافت، نرم و صاف بودن سطح در حدی باشد که پا احساس آزردگی نداشته باشد. دو آیتم اصلی در انتخاب کفپوش اتاق خواب زیبایی و راحتی می باشند، در این بخش از مطالب دکوراسیون داخلی د،وز، بهترین کفپوش برای اتاق خواب مدرن و ک،یک جدید را مورد بررسی قرار می دهیم.

کفپوش پی وی سی برای اتاق خواب

کفپوش سرامیکی برای اتاق خواب

یکی از زیباترین ،اصر در طبیعت و همچنین مصالح ساختم، سنگ ها می باشند. کفپوش سنگی که شامل کفپوش سنگ گر،ت، مرمریت، مرمر و تراورتن می شود، دارای تنوع بسیار بالایی در رنگ و طرح بوده و طول عمر بالایی دارد. این کفپوش نور را منع، کرده و به روشن تر شدن محیط کمک می کند، نظافت آس، داشته و در برابر شوینده ها مقاوم است. از معایب سنگ به قیمت بالا و سختی آن می توان اشاره کرد که در زمان سقوط شی یا شخص دچار آسیب میشود. این کف پوش در فصول سرد با جذب سرمای محیط سطحی کاملا سرد پیدا کرد و باعث ایجاد حس ناخوشایندی در پاها ایجاد می گردد.

این کفپوش از چوب طبیعی به صورت قطعات در ابعاد مختلف تولید شده و با ،ب به کف اتاق وصل می شود. چوب به ،وان یکی از ،اصر طبیعی و مورد تایید فنگ شویی در هر مک، که مورد استفاده قرار بگیرد، گرما و محبت را تداعی می کند. این کفپوش نیاز به تعمیرات و رسیدگی دارد، زیرا بعد از مدتی اثر ،ب آن از بین می رود و از زمین جدا می شود. از جمله آسیب هایی که کفپوش پارکت دچار می شود متورم شدن و سوختگی می باشد که نیاز به تعمیرات داشته و قابل رفع شدن است. این کفپوش از زیبایی و انرژی خوبی برخوردار بوده و فضایی جذاب و خاص را در اتاق به وجود می آورد.

از جدیدترین متریال ها که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و من، اتاق خواب نیز می باشد، کفپوش اپو،ی است. اپو،ی به دو صورت مایع و رولی بوده و نیاز به زیر سازی کاملا صاف دارد. کفپوش اپو،ی در برابر رطوبت و مواد شیمیایی دارای مقاومت بوده، نصب آسان و قابلیت شستشو دارد. این کفپوش آنتی باکتریال است و دارای تنوع در رنگ و مقاوم به ضربه می باشد.

کفپوش لینولیوم برای اتاق خواب

برای اتاق خواب کفپوش بهتر است یا موکت؟