بهترین رنگ کف برای پذیرایی چیست؟ (راهنمای انتخاب رنگ کف پذیرایی)

در خانه هایی که به سبک ک،یک طراحی شده اند، مبلمان چوبی به رنگ قهوه ای تیره نقش مهمی ایفا می کنند. این رنگ کف برای اتاق های پذیرایی بزرگ و روشن گزینه من،ی به حساب می آید.

در زمان انتخاب بهترین رنگ کف برای پذیرایی اولین چیزی که باید در نظر گرفت سلیقه و علاقه ،نین خانه است. استفاده از رنگ مورد علاقه برای انواع کفپوش باعث افزایش میزان رضایت از زیبایی خانه شده و از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از علاقه باید توجه داشت که بهترین گزینه رنگی است که دغدغه کمتری داشته باشد. به ،وان مثال، رنگ های روشن به دلیل ظاهر سریع لکه ها و گرد و غبار، مشکلاتی را در تمیز ، ایجاد می کنند. رنگ های تیره نیز خانه را تیره و افسرده جلوه می دهند. علاوه بر این، هماهنگی رنگ کف با جزئیات پذیرایی را نیز نباید نادیده گرفت. در ادامه این مطلب برای نتیجه بهتر در زمینه انتخاب با deconews همراه باشید بهترین رنگ برای کف پذیرایی بیا بریم

با توجه به سبک معماری و طراحی خانه های ایر،، برخی رنگ ها برای کفپوش سالن پذیرایی بسیار پرطرفدار هستند مانند:

پارکت عسلی

با توجه به آنچه در متن ذکر شد، رنگ کف پذیرایی تا حد زیادی بر اساس شرایط محیطی و همچنین سلیقه افراد انتخاب می شود. برای محیط های بزرگ با نور ایده آل، رنگ های تیره ممکن است ترجیح داده شوند. از طرفی برای محیط های کم نور، رنگ های نسکافه ای، خا،تری، سفید و عسلی توصیه می شود.

منبع

چگونه کف لمینت را تمیز کنیم؟

متن، با رنگ محیط اطراف

نور در زیبایی و باز بودن فضا تاثیر بسزایی دارد. پس از نورپردازی استاندارد، استفاده از رنگ های روشن می تواند نور بیشتری را به خانه تزریق کند. اگر خانه شما نور طبیعی کمی دارد و تصمیم دارید این تاریکی را با رنگ جبران کنید، باید از رنگ روشن استفاده کنید. بهترین رنگ کف برای پذیرایی در شرایط کم نور، کفپوش رنگ روشن است. رنگ های روشن نور را منع، می کنند و آن را در فضا تشدید می کنند.

به رنگ دیوارها دقت کنید

انتخاب رنگ کف برای پذیرایی

رنگ کف پذیرایی کوچک و بزرگ
گاهی اوقات فضای بزرگ به اندازه کافی برای مالک قابل قبول نیست، به همین دلیل تصمیم می گیرد با تزریق رنگ های روشن فضا را بازتر از واقعیت جلوه دهد. در چنین مواقعی می تو،د برای فضایی کاملا باز و بزرگ یک کفپوش رنگ روشن انتخاب کنید.

به ارتفاع سقف توجه کنید

کف خا،تری برای پذیرایی

کف پذیرایی سفید

پارکت عسلی

پارکت قهوه ای

رنگ من، برای کف پذیرایی

به سبک دکوراسیون توجه کنید

کف پذیرایی قهوه ای

کف نسکافه

برای انتخاب بهترین رنگ کفپوش برای پذیرایی، سبک دکوراسیون را فراموش نکنید. برخی از سبک ها نیاز به استفاده از رنگ های روشن دارند و برخی فقط با رنگ های تیره م،ا پیدا می کنند. به ،وان مثال رنگ های طبیعی و رنگ چوب برای سبک روستیک من، است و یا برای سبک های مدرن استفاده از رنگ های روشن را جدی گرفت.

محبوب ترین رنگ کف برای پذیرایی

رنگ طبقه تیره پذیرایی

بهترین رنگ برای کف پذیرایی از نظر تمیزی

9 قانون مهم رنگ در طراحی داخلی

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب رنگ تاثیر بسزایی دارد، ابعاد پذیرایی است. رنگ های تیره فضا را کوچکتر از آنچه هست نشان می دهند و برای آپارتمان ها و اتاق های پذیرایی کوچک من، نیستند. خانه کوچک بسته باید با ،یبی از رنگ های روشن در کف و دکوراسیون داخلی جبران شود و فضا را بزرگتر نشان دهد. گاهی اوقات فضای پذیرایی می تواند کاملاً بزرگ باشد که در آن زمان انتخاب رنگ های تیره برای زمین مشکلی ندارد و می تو،د با خیال راحت رنگ هایی مانند قهوه ای را در نظر بگیرید.

کف نسکافه

کف خا،تری برای پذیرایی

نسکافه ای رنگی فوق العاده جذاب برای کف پذیرایی های مدرن و مینیمال است. این رنگ کاملا روشن است و می تواند کوچکی فضا را به خوبی پنهان کند. اگر پذیرایی را با سبک بوهمی طراحی کرده اید، کفپوش نسکافه ای را می توان یکی از بهترین انتخاب ها دانست.

کف پذیرایی سفید

نتیجه

دیوار مهم ترین ،مت دکوراسیون داخلی است و رنگ آن نیز نقش مهمی در انتخاب رنگ بقیه اشیا دارد. اگر دیوارها را با رنگ تیره پوشانده اید، باید به دنبال رنگ های روشن برای کف باشید. تضاد رنگ ها بین کف و دیوارها به فضا عمق و تعادل در نور و ابعاد می بخشد. دیوارهای تیره کنار زمین تاریک فضای کوچکی را در اختیار شما قرار می دهد که به سرعت شما را از این فضا خسته می کند و به دنبال تغییرات می گردد.

خا،تری یکی از رنگ های خنثی است که در سال های اخیر جایگاه برجسته ای در دکوراسیون پیدا کرده است. اگر به دنبال چیدم، مینیمال و مدرن برای پذیرایی های کوچک و بزرگ هستید، کفپوش خا،تری را از دست ندهید. این رنگ با انواع فرش، مبلمان و پرده به خوبی ست می شود و هارمونی فوق العاده ای در محیط ایجاد خواهد کرد.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

اهمیت رنگ کف برای پذیرایی

چگونه کف PVC را تمیز کنیم؟

تاثیر رنگ کف پذیرایی بر نور پذیرایی

از دیگر رنگ های بسیار جذاب برای کف اتاق غذاخوری می توان به رنگ سفید اشاره کرد. البته کفپوش های سفید نیاز به نگهداری و نظافت زیادی دارند و به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت بیشتری داشته باشید. یکی از مزایای رنگ سفید بازتاب نور و روشن‌تر ، محیط است.

یکی دیگر از ،اصر انتخاب رنگ کف پذیرایی لازم به ذکر است، رنگ دکوراسیون داخلی. رنگ مبلمان، پرده، فرش و سایر لوازم جانبی به شدت با رنگ کفپوش مرتبط است. بهتر است رنگی متضاد با دکوراسیون داخلی را برای کفپوش در نظر بگیرید تا فضا را از یکنواختی نجات دهید. فضای یکنواخت با رنگ های مشابه یا نزدیک برای بسیاری از سلیقه ها خسته کننده خواهد بود.

برای اینکه بهترین رنگ برای کف پذیرایی را انتخاب کنیم، ابتدا باید بد،م که کدام رنگ مهم است و انتخاب آن در چه عواملی تاثیر دارد و درستی یا نادرستی انتخاب ما باعث می شود چیزهای کم یا زیاد رنگی شود. در ادامه رنگ و تاثیرات آن بر جنبه ها و ،اصر مختلف پذیرایی را نام برده و یکی یکی بررسی می کنیم:

علاقه و سلیقه اولین دلیل انتخاب است

رنگ کف پذیرایی باید طوری انتخاب شود که لکه های ایجاد شده را به راحتی نشان ندهد و اثر گرد و غبار را نبیند. بدون شک رنگ های روشن ،یفی و لکه ها را آشکار می کنند و به سرعت آنها را در معرض دید قرار می دهند. رنگ های تیره نیز گرد و غبار را به خوبی نشان می دهند.
گردگیری نیاز به تمیز ، روزانه دارد، بنابراین افراد پرمشغله باید از استفاده از رنگ های تیره خودداری کنند. لکه ها در مدت زمان طول، روی زمین ایجاد می شوند، بنابراین می تو،د با نظافت هفتگی و چند روزه به تمیزی مورد نظر خود برسید. خانم هایی که کار نمی کنند و زمان زیادی برای رسیدگی به امور خانه دارند محدودیتی در این مورد ندارند و رنگ مورد علاقه خود را در نظر می گیرند.

رنگ کف اتاق غذاخوری

رنگ کف پذیرایی کوچک و بزرگ

از آنجایی که رنگ عسلی خیلی روشن و تیره نیست، برای پذیرایی های کوچک تا بزرگ با نور کم و زیاد گزینه بسیار خوبی است. این رنگ را می توان به راحتی برای استایل های مدرن و ک،یک استفاده کرد و با سایر ،اصر محیط هماهنگ کرد.

اگر می خواهید از رنگ های تیره برای کف پذیرایی استفاده کنید، رنگ سقف را روشن در نظر بگیرید. استفاده از رنگ روشن برای سقف یا نورپردازی اولیه به شما این امکان را می دهد که از کف تیره استفاده کنید و نگران کوتاهتر بودن سقف نباشید. حتی اگر سقف پذیرایی کوتاه باشد، می تو،د با تزریق نور به صورت استاندارد و استفاده از کف مورد علاقه خود این مشکل را برطرف کنید.

همانطور که گفته شد سلیقه و علاقه ،نین خانه بهترین دلیل برای انتخاب رنگ است. انتخاب رنگ برای کف پذیرایی یا چیزهای دیگر باید صاحب خانه را خوشحال کند. هر فردی باید در مک، که در آن زندگی می کند احساس آرامش، شادی و رضایت داشته باشد. استفاده از رنگ های دلخواه یکی از راه های خوشحال ، افراد از فضا است. کفپوشی که به رنگ دلخواه شما انتخاب می شود حال و هوای خوبی را منتقل می کند و انرژی مثبت را به خانه و پذیرایی می آورد.