بهترین کفپوش برای سیستم گرمایش از کف (نکات مهم در انتخاب)

سرامیک، کف برای سیستم گرمایش از کف

کف سنگی

کف برای گرمایش از کف

نصب استاندارد یک پوشش کف من، برای سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف

بدون سایش نزدیک گرما

کف من، برای گرمایش از کف

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

ویژگی های بهترین کفپوش برای سیستم های گرمایش از کف

از آنجایی که سیستم گرمایش در زیر زمین قرار می گیرد، بنابراین این پوشش باید در ماده ای انتخاب شود که به ،وان یک هادی عالی عمل کند و گرما را به سمت بالا و داخل اتاق منتقل کند. عایق بودن پتو در برابر حرارت باعث جلوگیری از عبور گرما می شود و راندمان سیستم تا حد زیادی کاهش می یابد.

برخی از کفپوش ها در مجاورت گرما تغییر شکل و رنگ می دهند و شکل و زیبایی خود را از دست می دهند. کفپوش هایی هم داریم که با ،ب به کف اتاق می ،بند و ،ب در اثر حرارت باز می شود. بنابراین کفپوش های ،بی مانند فوم و پی وی سی برای گرمایش از کف من، نیستند.

عدم تولید گازهای سمی در اثر حرارت

در صورتی که دمای سیستم از 27 درجه بیشتر نشود برای این محیط ها می توان از کف لمینت استفاده کرد. در غیر این صورت، کفپوش آسیب جدی می بیند.

سرامیک یکی از بهترین پوشش های کف برای سیستم گرمایش از کف است. این کفپوش دارای قطر من،ی بوده و گرما را به خوبی منتقل می کند. سرامیک در ،یبات خود هیچ گونه ماده سمی و حساسیت زا ندارد و به همین دلیل نزدیک گرما گازها را منتشر نمی کند. مقاومت حرارتی این کفپوش با،ت و ، نمی خورد.
سرامیک برای سیستم گرمایش خشک و آب من، است. دلیل دیگر این امر کف برای سیستم گرمایش بیشتر انتخاب شده است، تنوع آن در طرح، رنگ و ابعاد بسیار زیاد است.

در بین کفپوش های چوبی پارکت و چوبی، کف هایی که تراکم بیشتری دارند برای سیستم گرمایش از کف مدل خشک (برقی) من، هستند. چوب به دلیل ماهیت خود با رطوبت سازگار نیست و به سرعت فرسوده می شود، بنابراین نباید از آن به ،وان پوشش کف در مناطقی که گرمایش از کف بر پایه آب است استفاده کرد.

لمینت

این ماده مخلوطی از آهک و خاک رس است و زم، به ،وان پوشش دیوار استفاده می شد، رسانای خوبی برای انتقال حرارت است. ساروژ مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد، بنابراین برای هر دو سیستم گرمایشی (خشک و مرطوب) من، است.

نحوه نگهداری از پوشش کف در سیستم گرمایش از کف

  • پس از انتخاب و نصب کفپوش من، برای سیستم گرمایش از کف، حتما تا 24 ساعت سیستم گرمایش از کف را روشن نکنید.
  • پس از 24 ساعت روشن ، سیستم گرمایش از کف، بلافاصله دما را افزایش ندهید. دما را باید به تدریج هر روز چند درجه افزایش داد تا به دمای مطلوب و من، برسد.
  • استفاده از فرش و موکت های ضخیم روی زمین توصیه نمی شود.
  • برای پایین آوردن دما به روش بالا بردن آن عمل کنید و طی چند روز به تدریج دما را تا حد مطلوب کاهش دهید.

منبع

هر چقدر هم که کفپوش من، برای سیستم گرمایش از کف خوب و عالی باشد، در صورت عدم نصب صحیح و اصولی، گرما را به خوبی منتقل نمی کند. بنابراین سپردن نصب به افراد متخصص و کمک گرفتن از شرکت های معتبر بسیار مهم است.

معرفی بهترین کفپوش برای گرمایش از کف

کفپوش لمینت برای سیستم گرمایش از کف

ساروژ

پوشش های مورد استفاده برای کف ساختمان از نظر مصالح و انواع و میزان مقاومت حرارتی متفاوت است. بنابراین نمی توان از تمام پوشش های کف برای ساختمان هایی با سیستم گرمایش از کف استفاده کرد. به عبارت دیگر، داشتن ویژگی های مهمی ضروری است تا گرمای زمین نتواند منجر به ت،یب آنها شود و در عین حال گرما نیز باید به خوبی از آنها عبور کند. مهمترین ویژگی های پوشش کف من، برای گرمایش از کف عبارتند از:

رسانای خوب گرما

اگر در ساختار یک کفپوش مواد سمی یا فرمالدئید در صورت وجود، گرما به آزاد شدن آنها کمک می کند و می تواند باعث مسمومیت و آ،ژی های تنفسی در افراد شود. قبل از انتخاب کفپوش برای سیستم گرمایش از کف باید به این موضوع نیز توجه کرد.

قطر کوچک و چگالی بالا

با توجه به نوسازی سیستم گرمایش منازل، باید به دنبال بهترین کفپوش برای سیستم گرمایش از کف باشید، زیرا همه انواع کفپوش ها مقاومت حرارتی کافی ندارند. کفپوش من، برای این سیستم باید مقاومت حرارتی بالایی داشته باشد و نباید گازهای خطرناک نزدیک به گرما منتشر کند. همانطور که می د،م گرمایش از کف به دو روش خشک (جریان الکتریکی) و روش آبی (بخار آب) انجام می شود. برای طول عمر بیشتر کف و انتقال حرارت بهتر، توصیه می شود پوششی متن، با حالت گرمایش (خشک یا مرطوب) انتخاب کنید. در این مقاله به بررسی بهترین کفپوش برای گرمایش از کف از نظر اقتصادی ما برای ایمنی و سلامت هزینه می کنیم.

اگر کفپوشی که انتخاب می کنید قطر زیادی داشته باشد، انتقال حرارت به کندی انجام می شود و اتلاف انرژی رخ می دهد. بهترین قطر برای کفپوش تا 18 میلی متر است و بیشتر از آن به طور کامل از انتقال حرارت جلوگیری می کند. کفپوش من، نیز باید تراکم بالایی داشته باشد تا سرعت انتقال حرارت را افزایش دهد.

یکی دیگر از کفپوش های عالی برای گرمایش از کف سنگ است. سنگ ها از نظر بافت و طبیعت شباهت زیادی به سرامیک دارند و گرما را به خوبی منتقل می کنند. لازم به ذکر است که سرامیک ها و سنگ های با قطر زیاد برای این سیستم من، نیستند و باید از انتخاب کف های با قطر بیشتر از 18 میلی متر خودداری شود. با بیش از 18 میلی متر ضخامت و قطر کفپوش، انتقال حرارت از کف به داخل خانه کاهش می یابد.

کفپوش چوبی

با توجه به ویژگی های ذکر شده در ادامه این مقاله به معرفی کفپوش های من، برای سیستم گرمایش از کف می پردازیم:

سرامیک، کف برای سیستم گرمایش از کف