بهترین کفپوش ورزشگاه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کفپوش گرانول برای سالن بدنسازی

کفپوش پلی اورتان سالن ورزشی

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

ویژگی های بهترین کفپوش سالن بدنسازی

کف سالن بدنسازی باید مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه ناشی از وسایل و وزنه های سنگین داشته باشد. اگر در انتخاب کفپوش به این موضوع توجه نکنید، می تو،د کفپوشی را انتخاب کنید که به دلیل سنگینی وسایل و حرکات زیاد ورزشکاران، به سرعت فرسوده شود.

استاندارد DIN برای کفپوش سالن بدنسازی

ویژگی های بهترین کفپوش سالن بدنسازی

با توجه به مشخصات ذکر شده و لازم برای کفپوش سالن بدنسازی، در زیر به معرفی کفپوش هایی با این مشخصات می پردازیم و توضیح مختصری در مورد آنها می دهیم.

کفپوش گرانول برای سالن بدنسازی

چگونه کف پ،تیکی را تمیز کنیم؟

به جرات می توان گفت که بهترین کفپوش برای سالن بدنسازی کفپوش گرانولی یا کفپوش ،تیکی است. این کفپوش مقاومت لازم را دارد و در اثر فشار ناشی از وسایل ورزشی آسیبی نمی بیند. اگر وسیله یا وزنه ای روی این طبقه بیفتد نمی تواند بالا برود. افتادن افراد روی این کفپوش آسیب جدی وارد نمی کند.
کفپوش بدنسازی گرانول دارای انواع کاشی، رول و کاشی می باشد و در رنگ های مختلف قابل سفارش می باشد. همچنین دارای تاییدیه بهداشتی بوده و امکان رشد کپک و قارچ در آن وجود ندارد. این کفپوش برای فضاهای داخلی و خارجی من، است.

یکی از مهمترین ویژگی های این کفپوش ها مطابقت کامل با DIN است. به عبارت دیگر باید بتواند نیروی ضربات را جذب کند تا فشار ناشی از حرکات سنگین از روی مفاصل ورزشکاران برداشته شود. به این ترتیب مفاصل آسیب نمی بینند و تمرینات آنها نتایج بهتری خواهد داشت.

مواد کفپوش

کفپوش پلی اورتان یکی دیگر از کفپوش های من، سالن های بدنسازی است. این کفپوش کاملا یکپارچه و بدون درز بوده و خاصیت ضربه گیر را دارد. علاوه بر این، مقاومت بالایی در برابر مواد شوینده و اشتعال دارد.
یکی از دلایل دیگری که باعث می شود پلی اورتان را به ،وان کفپوش من، برای باشگاه انتخاب کنیم، انعطاف پذیری زیاد آن و جلوگیری از آسیب دیدن ورزشکاران است. این کفپوش را می توان برای باشگاه های داخلی و خارجی استفاده کرد.
پلی اورتان عمر طول، دارد و می تواند سال ها در کف اتاق نشیمن سالم بماند. از این کفپوش می توان برای سالن های فوتسال، بسکتبال، هندبال و سالن های بدنسازی استفاده کرد. همچنین لازم به ذکر است که پلی یورتان مواد و ضخامت های متنوعی دارد و با قیمت های متفاوتی عرضه می شود.

کف تاتامی

کف سالن باید به گونه ای انتخاب شود که در صورت افتادن ورزشکاران روی آن آسیب جدی به فرد وارد نشود. اگر وزنه یا وسیله ای روی آن بیفتد، نباید جهش کند، ، بخورد یا بشکند.
علاوه بر مصالح فوق، ویژگی های زیر نیز باید در کفپوش سالن بدنسازی وجود داشته باشد:

  • کفپوش من، برای باشگاه باید آنتی باکتریال بوده و دارای گواهی سلامت باشد.
  • باید ظاهر خوبی داشته باشد و از نظر روانشناسی و زیبایی رنگ تایید شده داشته باشد.
  • اصطکاک بالایی دارد و از لیز خوردن ورزشکاران در حین حرکت جلوگیری می کند.
  • حاوی مواد حساسیت زا نیست و گازهای سمی منتشر نمی کند.
  • قابل شستشو است و به راحتی تمیز می شود.

کف سالن بدنسازی یکی از مهمترین انواع کفپوش است که قبل از نصب وسایل باید انتخاب و نصب شود. جلوگیری از آسیب های جدی به بدن ورزشکاران، حفظ ظاهر و زیبایی سالن بدنسازی و همچنین جلوگیری از آسیب دیدن تج،ات، همگی از دلایل اهمیت انتخاب کفپوش من، است.سالن ورزشی. در ادامه مطلب انواع کفپوش سالن های بدنسازی و ما شما را با ویژگی هایی که باید داشته باشند آشنا می کنیم. با د،وز همراه باشید.

بهترین کفپوش برای باشگاه باید استحکام و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد. ضمناً این کفپوش ها باید در برابر ضربات و وزن دستگاه ها مقاوم بوده و از آسیب های احتمالی به ورزشکاران نیز جلوگیری کند. این کفپوش از نظر زیبایی بسیار کم در نظر گرفته می شود اما با انتخاب رنگ من، می تواند هیجان و نشاط مورد نیاز ورزشکاران را منتقل کند. به طور کلی، مهمترین ویژگی های مورد نیاز برای کف سالن بدنسازی مطابق ذیل:

استحکام بالا؛ مهمترین ویژگی کفپوش برای سالن بدنسازی

کفپوش سالن ورزشی

انواع کفپوش سالن بدنسازی

تاتامی یا تاتامی یک کفپوش سبک وزن است که بافتی اسفنجی دارد. این ویژگی تاتامی از آسیب جدی ورزشکاران هنگام زمین خوردن جلوگیری می کند. تاتامی به ،وان کف سالن بدنسازی که در آن حرکات ملایم انجام می شود من، است و نمی تواند جایگزین کفپوش دانه ای برای سالن های بدنسازی شود. تاتامی فقط برای فضاهای داخلی من، است و در برابر وزن سنگین دستگاه ها مقاومت کمتری دارد، بنابراین برای سالن های بدنسازی غیر از سالن بدنسازی من، است. این کفپوش دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است و برای سالن های بدنسازی کودکان و ورزش های رزمی استفاده می شود.

بهترین کف سالن بدنسازی

در یک مقایسه و نتیجه گیری کلی می توان گفت: بهترین کفپوش برای باشگاهکفپوش های ،تیکی یا دانه ای هستند که دارای استحکام، انعطاف پذیری، تنوع رنگ زیاد و نصب آسان هستند. در حال حاضر از تاتامی کمتر برای بدنسازی استفاده می شود و جای خود را به ،تیک داده است.

منبع