بهره برداری شده است

و هر چه تراکم در این سبک مبل بیشتر باشد، کیفیت ان بهتر است. آشپزخانه سفید از آن دست فضاهای لوکس و جذاب است که این روزها علاقمندان بسیاری دارد. بسیاری از مردم اصطلاح کلاسیک را برای هرگونه دكوراسیون سنتی و قدیمی به کار می برند. در این بخش میخواهیم با تصاویری از سبک معماری معاصر که تلفیقی از سبک های مدرن و کلاسیک و سلطنتی یا سنتی به زندگی امروز است را باهم مشاهده کنیم . همه این ها با سبک خودتان تعیین می شود. به علاوه، بهتر است یک یا نهایتا دو ایده را انتخاب کنید و تنها در صورتی که دکوراسیون آشپزخانه منزل تان به نحو قابل توجهی سرد و بی روح شده است آن ها را اجرا نمایید. اگر به سبک کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک علاقمند شده باشید، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که این کابینتها را بهتر است از چه متریالی سفارش دهید؟ ممکن است ساختمان شما به تازگی ساخته شده و از نمای مدرنی نیز برخوردار باشد که در این صورت بهتر است دکوراسیون مدرن را مدنظر قرار دهید. دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم است و بهتر است طراحی آن با فکر و دقت انجام شود.

این سبک در قرن 21 میلادی شکل گرفته است و در آن از خطوط مشخص و صاف و حداقل رنگها استفاده میشود. سبک نئوکلاسیک ، برگرفته از دوره رنسانس روم و یونان باستان است که زمان پیدایش و تولد آن به قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی که موسوم به دوره ویکتوریایی است، برمیگردد. سبک کلاسیک بین قرنهای ۱۷ تا ۱۹ میلادی در اروپا نمایان شد. در این بین دکوراسیون کلاسیک از تقاضای زیادی بخصوص در منازل مسکونی برخوردار است. از این رو شما میتوانید در مطلب کاربردهای متنوع کاشی با انواع کاشی و استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی آشنا شوید. برای پوشاندن کف منزل از پارکت ، موکت و فرش متنوع و خوش رنگ استفاده کنید .

این رنگ یکی از انتخاب های عالی برای محیط های کاری و اداری به شمار می رود. اولین گام برای دکور صحیح منزل براساس این سلیقه، این است که فرد باید برای خود تعیین کند که از دو سبک گفته شده، کدام سبک باید غالب باشد؛ یعنی اینکه فرد میخواهد در یک محیط مدرن باشد و فاکتورهای کلاسیک را نیز در محیط مدرن خود تعیبیه کند یا برعکس. سلیقه کسانی که ناخودآگاه از محیطهای تاریک و خلوت خوششان میآید بیشتر به سبک مدرن نزدیک است؛ ناآگاهی و بیاطلاعی افراد از تعریف صحیح سبکها در دکوراسیون، باعث میشود حتی اغلب افرادی هم که برای دکوراسیون خانه خود از مهارت دکوراتورهای حرفهای بهره میگیرند پس از پایان کار، با دکوری بسیار متفاوت وگاه متضاد از آنچه در منزل خود انتظار داشتند روبه رو شوند. به شناخت ناکافی خود از معنای لغات موجود در دکوراسیون مانند کلاسیک، مدرن یا مثلا نئوکلاسیک بسنده نکنید؛ شاید در ذهنتان تعریفی از هر کدام از این سبکها باشد اما در لغت این تعریف کاملا با آنچه شما تصور میکنید متفاوت باشد. زمانی شاهد ست کردن بیشتر عناصر دیزاین از رنگ یا استایل بودیم اما امروزه کمتر شاهد ست کردن در این ابعاد هستیم.

برای چیدمان یک اتاق خواب کلاسیک نیز باید به اصول نظم، قرینهسازی و تقارن و استفاده از مصالح طبیعی و ارزشمند توجه کنید و وجود فرش سنتی، پردههای روشن و کشیده، اکسسوریهای لوکس و آنتیک، وسایل روشنایی و انواع دیوارکوب و آباژور لازم است. به نظر شما اتاق خواب باید پر نور باشد یا نوری ملایم و کم داشته باشد؟ اولین جز لازم برای طراحی اتاق خواب کلاسیک، یک سرویس خواب کلاسیک است که ویژگیهای خاص خود را دارد. شاید برای همه ما این سوال به وجود بیاید که اتاق خواب شیک و مدرن چه خصوصیاتی باید داشته باشد. در بسیاری از این موارد، افراد اصلا در پی چیدمان دکوراسیونی تلفیقی نیستند و صرفاً بر اساس ناآگاهی و ناآشنایی با انواع سبکهای دکوراسیون، چیدمان درست و نحوه صحیح تلفیق آن، اقدام به چیدمان چنین دکورهای نامناسبی میکنند. قدم به قدم با ما همراه باشید تا روش صحیح چیدمان منزل را به شما آموزش دهیم . اینها همه به این خاطر است که افراد اولا درک درستی از نحوه دکوراسیون صحیح منزل ندارند، سبکها و هارمونی آنها را در کنار یکدیگر نمیشناسند و در زمان خرید برای دکور منزل، به نیاز واقعی فضای مسکونی خود توجه نمیکنند و تنها براساس «سلیقه آنی» اقدام به خرید میکنند.

در کاربرد دکوراسیون کلاسیک در منزل باید به این نکته دقت داشت که آیا بافت ساختمان شما قابلیت و کشش استفاده از این نوع دکور را دارد یا خیر. خانهای را در نظر بگیرید که از بیرون نمایی کاملا رومی ( نمای ساختمان رومی ) دارد؛ یعنی خانهای بزرگ با حجمی گسترده است؛ در واقع کلیت خانه با شمایی از سبک کلاسیک یا یکی از زیر شاخههای آن، مشاهده میشود. وجود سرویس بهداشتی اختصاصی در اتاق خواب مستر والدین خانواده یا زوج صاحب خانه بسیار ضروری است اما وجود چنین فضای اختصاصی در اتاق خواب فرزندان خانواده نیز میتواند به پرورش حس استقلال و اعتماد بنفس آنها کمک بسیار زیادی کند. به طور معمول این سبک برای دکور اتاق های زیر شیروانی، خانه های مدرن و فضاهای تبلیغاتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیت چاپ تصویر بر روی پرده لوردراپه باعث شده امروزه بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب و کار ها به این محصول به دید یک ابزار تبلیغاتی نگاه کنند. آیا وجود تابلوهای متعدد بر روی دیوار یا چند صندلی در اتاق خواب واقعا مورد نیاز است؟

این گروه از تخت ها باعث میشوند تا به خوبی از فضای کم اتاق استفاده بهینه شود و در نهایت از فضای زیر تخت نیز می توان برای نگهداری وسایل اضافه استفاده نمود. با توجه به پیچیدگی و قواعد خاص این سبک، پیشنهاد میکنیم پیش از خرید وسایل و چینش آنها عجولانه تصمیم نگیرید و حتما با طراحان و مهندسان در این زمینه مشورت کنید. بسیاری از طراحان داخلی کار دکوراسیون داخلی نیز انجام می دهند. پس برای درخواست خدمات دکوراسیون داخلی از تیم طراحان دکوراسیون داخلی، کافیست همین الان به چند سوال ساده در فرم سفارش، پاسخ دهید و در صورت تمایل ثبت سفارش نهایی را انجام دهید. به دلیل آنکه کابینتهای کلاسیک دارای طرحها و جزئیات مختلف هستند، لازم است تلاش بیشتری برای تمیزکاری آشپزخانههای کلاسیک به خرج دهید و این در حالی است که آشپزخانههای نئوکلاسیک به دلیل سادگی بیشتر، آسانتر تمیز میشوند. چنانچه به سبک کلاسیک و المانهای اشرافی علاقمند هستید، احتمالا نام کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک را شنیدهاید و تا حدودی با سبک کار آن، آشنایی دارید؛ اما این دو سبک، در عین حالی که شباهتهای بسیاری به هم هستند، تفاوتهای بسیاری نیز از نظر ظاهری دارند.

زیبایی، سادگی، تنوع رنگ بیشتر، استفاده از خطوط منحنی و نرم، بکارگیری نورپردازی مدرن و سایت dekoram … در مقابل کابینت کلاسیک و المانهای پر زرق و برق و مدلهای اشرافیاش، کابینت مدرن قرار دارد که سادگی، اصلیترین ویژگی آن است. در ادامه ویژگی های اجزا مختلف در دکوراسیون کلاسیک را بررسی خواهیم نمود. دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های آن در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. کابینت آشپزخانه ، از هر متریالی که ساخته شده باشد، هر چه پُر کارتر باشد و جزئیات بیشتری بر روی بدنهی خود داشته باشد، پروسهی ساخت و تولید دشوارتر و طولانیتری خواهد داشت و این مساله، قیمت تمام شدهی کابینت را بالا میبرد؛ بنابراین طبیعی است که کابینتهای کلاسیک از کابینتهای نئوکلاسیک گرانقیمتتر باشند هر چند که متریالی که در ساخت آنها بکار رفته شده باشد، یکسان باشد. این گروه از افراد بیشتر به صورت تجربی و بر اساس ذوق و سلیقه زیادی که دارند می توانند در این هنر و حرفه موفق شوند.

نوع و سبک معماری نیز در این سبک اهمیت دارد و بهتر است از آجر به عنوان دیوار پوش استفاده گردد. همواره دکوراسیون خوب برای اتاق خواب به منظور استفاده بهتر از فضا و حفظ آرامش در آن از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. برای درک بهتر موضوع باید اشاره کنیم که کابینت آشپزخانه در دو سبک کلی کابینت کلاسیک و کابینت مدرن ، تولید میشود. دکوراسیون کلاسیک نسبت به ابعاد منزل باید انتخاب شود زیرا به طور کلی این دکور فضای زیادی را اشغال میکند و اگر محیط کوچکی دارید بهتر است در انتخای و کاربرد این دکور کمی دقت بخرج دهید.

اگر قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید یا از دکور آن خسته شده اید، ایده های ساده و زیادی وجود دارد که می توانید با هزینه کم آشپزخانه خود را به بهترین شکل ممکن دیزاین و تغییر دهید. سرویس بهداشتی یکی از نقاط خصوصی خانه به شمار میرود که دارای دیزاین داخلی خاص خود است. هر وسیله دقیقاً بنا به کاربرد مخصوص خود در خانه قرار داده می شود و وسایل زائد دراین سبک جایی ندارند. همه ما می دانیم آشپزخانه قلب یک خانه محسوب می شود.این بخش از خانه برای خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار است. کابینت کلاسیک از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار میگرفته است و به جرات میگفت هیچ چیز از اعتبار و زیبایی آن کم نشده است؛ اما کابینت نئوکلاسیک سبک جدیدتری نسبت به کابینت کلاسیک و حتی کابینت مدرن است و به همین دلیل میتوان گفت بِهروزتر و مدلی جدیدتر محسوب میشود. استفاده از دیوارهای کوتاه و نرده به دلیل افزایش امنیت اهمیت زیادی دارد و میتوان گفت بخش جداییناپذیر آن بهشمار میرود.

از لوازم تزیینی کوچک و جذاب برای پوشاندن قسمتهای مختلف پذیرایی استفاده کنید. تقارن حس منظم بودن و امنیت را برای انسان مهیا می کند. کندهکاریها و منبتهای حک شده بر روی چوب طبیعی، توسط هنر دست انسان حک میشود و به همین دلیل، زیبایی چشمنوازی دارد. به طور خلاصه، سبک نئوکلاسیک ، آمیخته شده از تمایلات مدرن انسان امروز با ویژگیهای کلاسیک و سنتی انسان دیروز است. در عموم خانههای ایرانی که متراژی بین ۸۰ تا ۱۵۰ مترمربع دارند، ممکن است فرد تمایل داشته باشد دکوراسیون سنتی را با مدرن تلفیق کند. در این سبک، خصوصیات و ویژگیهای مثبت کابینتهای مدرن و کلاسیک با هم تلفیق شده و یک سبک جدید و زیبا را به وجود آورده است که میتواند در عین زیبایی و آرامش، یک آشپزخانه مدرن را نیز به شما هدیه دهد. این اصطلاح گاه به طراحی های دوران باستانی یونان و روم اشاره دارد، یا ممکن است برای هر اثری که از جذابیت پایدار و همیشگی برخوردار است به کار رود.

انتخاب رنگ، طرح روی سرویس خواب و پرده ها و حتی کاغذ دیواری و وسایل تزئینی در دکوراسیون اتاق خواب پسر تفاوت زیادی با دکور اتاق دخترانه دارد. از جمله اشتباهاتی که در دکوراسیون اتاق خواب و یا بازسازی آن اتفاق میافتد، استفاده از سرویس خواب نامناسب است. اگر با سبکها آشنایی ندارید، بهتر است چرخی در عکسهای موجود از نحوه دکوراسیون که در اینترنت هم میتوان به آن دست پیدا کرد بزنید. اگر طرفدار سبک کلاسیک هستید و از نظر متراژ، آشپزخانهای باز و بزرگ ندارید، میتوانند از کابینتهای نئوکلاسیک استفاده کنند. آینه نقشی مهم در این دکوراسیون دارد و اغلب از یک آینه بزرگ برنزی برای دکوراسیون حمام کلاسیک استفاده میشود. اما کابینت نئوکلاسیک این فرصت را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید با دست بازتری دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنید. اگر در انتخاب کابینت کلاسیک و کابینت مدرن ، مردد ماندهاید، کابینت نئوکلاسیک که تلفیقی از سبک مدرن و سبک کلاسیک است، بهترین انتخاب برای آشپزخانهی شما خواهد بود. در واقع، آشپزخانهی کلاسیک با کابینتهای کلاسیک ، برای خانههایی با مدل و چیدمان کلاسیک مناسب است تا همخوانی و هماهنگی لازم بین اجزای منزل رعایت شود. البته در این بین استفاده از رنگ سال را هم فراموش نکنید که به بهروز بودن و جلوه بیشتر آشپزخانه کمک میکند.

مبل های استیل خانم اختریان، مانند سایر وسایل چوبی خانه که به گفته او سالخورده هستند، همگی نشان دهنده حسن سلیقه اش در نگهداری اسباب و اثاثیه اند. کابینت چوبی کلاسیک و نئوکلاسیک ، از نظر زیبایی و ارزش، بسیار نفیس و گرانبها بوده و در زمرهی گرانقیمتترین انواع کابینت آشپزخانه، دستهبندی میشوند. کابینتهای پولیشی، ضد آب بوده و بسیار مقاوم هستند و از نظر قیمت تمام شده، در گروه کابینتهای گرانبها دستهبندی میشوند. تمام کندهکاریها و خطوط رایج بر روی چوب طبیعی، به وسیلهی ماشینهای پیشرفتهای به نام cnc بر روی امدیاف خام زده میشود و پس از آن، امدیاف خام، توسط لایهی pvc که پوششی ضد آب است، به طور یکپارچه روکش و وکیوم میشود. همینطور به دلیل آنکه لایهی پیویسی، ضد آب است، کابینتهای pvc ضد رطوبت بوده و برای محیطهای مرطوب مناسب است.