تاثیر سبوس برنج در رشد مو کلینیک دکتر نیلفروش‌زاده

سبوس برنج سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که باعث پاک سازی پوست شده و به روشن تر شدن پوست صورت و درمان لکه های پوستی کمک می کند. در یک مطالعه‌ی دیگر روی موش‌های صحرایی که با دریافت کالری بسیار بالا در طی چند ماه بسیار چاق شده بودند، ثابت شد که رژیم غذایی روزانه‌ی دارای سبوس برنج در مدت ۸ هفته اضافه وزن تمامی موش‌ها را از بین برد. علاوه بر این، در درمان موش‌های مبتلا به چاقی ناشی از رژیم غذایی پرانرژی با استفاده از سبوس برنج، به طور قابل توجهی اسید اوریک و گلوکز سرم و همچنین تری گلیسیرید کبد و کلسترول تام کاهش یافت. در یک تحقیقات که توسط موسسه ملی تغذیه ویتنام انجام شده است، عصاره سبوس را در ۶۰ زن با کلسترول LDL بالا مورد مطالعه قرار دادند.

درمان کم خونی با مصرف سبوس

سوال اکثر افراد این است که روغن سبوس برنج چیست؟ روغن Rice bran حاوی موادی است که ممکن است میزان جذب کلسترول بدن را کاهش دهد. خرید سبوس برنج و مصرف آن همچنین ممکن است جذب کلسیم را کاهش دهد، که ممکن است به جلوگیری از تشکیل انواع خاصی از سنگ کلیه کمک کند. برای مشاهده سایر خواص خرید سبوس برنج به بخش مقالات مراجعه نمایید. همچنین فیبر موجود در برنج قهوه‌ای ابتلای نوزادان و کودکان به یبوست را کاهش می‌دهد. برنج قهوه ای حاوی مقادیر بالای ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی‌های طبیعی است که به بهبود رشد نوزادان و کودکان کمک می‌کند.

دیدگاه برای سبوس برنج ۲۰۰ گرمی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رژیم‌ها بر روی غفاری دایت کلیک نمایید و چنانچه می‌خواهید همین حالا به‌سادگی رژیم غذایی شخصی خود را دریافت کنید، بر روی رژیم آنلاین من کلیک نمایید. همانطور که در سطور بالا اشاره نمودیم این محصول ویژگی ها و خواص بسیار ویژه ای دارد که هر کدام برای نوعی از بیماری عامل درمانی محسوب می شوند . اما در این میان جلوگیری از ریزش مو شاید مهمترین خاصیت سبوس برنج محسوب شود . حتی در کنار این خاصیت ویژه پیشگیری از سفید شدن مو و حتی برگرندان موهای سفید قبلی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد .

زیرا شلتوک یا چلتوک برنج لایه ی اول برنج بوده ولی سبوس لایه دوم می باشد. که در واقع سبوس برنج لایه ی زیرین شلتوک میباشد که خواص پر شمار و فراوانی دارد و در مقابل شلتوک هیچ کدام از خواص سبوس را ندارد. فرق مهم بعدی که میان انواع سبوس وجود دارد این است که سبوس فوق لایه ی برنج قهوه ای بوده و یا برنج سفید . سبوس برنج سفید هم خواص زیادی دارد اما در قیاس با سبوس برنج قهوه ای به مراتب خاصیت کمتری دارد . پس سبوس برنج را با شلتوک برنج اشتباه نگیریم و در ضمن بدانیم سبوس برنج قهوه ای به نسبت برنج سفید در اولویت قرار دارد . نکته ی مهم دیگر در انتخاب سبوس بهتر این است که هرگز نباید در مجاورت هوا قرار بگیرد زیرا خواص خود را از دست می دهد .

ترکیبات سبوس برنج:

تاثیر سبوس برنج در رشد مو کلینیک دکتر نیلفروش‌زاده

علاوه بر این فیبر فراوان موجود در آن با درمان یبوست و پر کردن حجم معده به کاهش وزن کمک می فروشگاه آریو کالا کند. تحقیقات کلینیکی صورت گرفته بر روی زنان یائسه نشان داد که که %۸۵ آنان پس از دریافت اوریزانول موجود در سبوس برنج، علایم یائسگی مثل گر گرفتگی و پوکی استخوانشان کاهش یافت. سبوس برنج را به صورت پودر سبوس برنج برای تهیه انواع نان، کوکی و شیرینی استفاده می کنند. هنوز اطلاعات دقیقی از اثر سبوس برنج بر روی جنین و زنان باردار منتشر نشده به همین دلیل توصیه می شود که زنان در دوران بارداری از مصرف سبوس برنج اجتناب کنند.

  • محققان، چربی بدن، سلامت عروق خونی و سطح کلسترول زنان را در ابتدای مصرف مکمل و پس از دو ماه، چهار ماه و در پایان درمان (شش ماه) آزمایش کردند.
  • اوریزانول ، توکاتریولول، توکوفرول و اسید فریلیک ازجمله ریزمغذی های موجود در آن هستند که در مهار تکثیر سلول های سرطانی تاثیر به سزایی دارند.
  • اگرچه مصرف برنج در سایر کشورها، نیز دیده می‌شود اما در ایران یکی از…
  • این امر به خاطر کاهش کلسترول LDL و تری گلیسیرید در بدن بوده و با ترکیب سخاوتمندانه‌ی فیتوکمیکال و مواد مغذی موجود در سبوس مرتبط است.
  • ویتامین B-6 نیز به ارتباطات اعصاب کمک می‌کند و در تولید گلبول‌های قرمز خون نقش دارد.