تبدیل یک آپارتمان در اتاق زیر شیروانی توسط استودیو KEMA

آپارتمان marvila kema studio 2

آپارتمان marvila kema studio 1

آپارتمان marvila kema studio 11

منبع

آپارتمان marvila studio kema

آپارتمان marvila kema studio 3

آپارتمان marvila kema studio 1

ما همچنین با ایجاد فضایی بسیار مینیمالیستی و روشن، با رنگ های طبیعی به احساس فضا در آپارتمان کمک کرده ایم. علاوه بر این پایه بسیار همگن، تصمیم گرفتیم ،اصر تزئینی ف،ی و آجری را معرفی کنیم که ادای احترامی به روح صنعتی Marvila است که در سراسر محله قابل مشاهده است.

آپارتمان marvila kema studio 7

هدف اصلی این پروژه ایجاد فضایی تا حد امکان باز و روشن بود. برای رسیدن به این هدف، تصمیم گرفتیم فضاهای خصوصی – اتاق خواب و حمام – را در یک حجم مجزا و جدا از سقف قرار دهیم و فضای باز باقی مانده را به ،وان اتاق نشیمن باقی بگذاریم. انباری و آشپزخانه در حجم دیگری که در کنار اتاق نشیمن ایجاد شده بود، وجود داشت، ،صری که در دیوار شیرو، ادغام شده بود.

THE پروژه با هدف تبدیل یک آپارتمان زیر شیرو، بدون شرایط زندگی به یک فضای باز و روشن با مناظر وسیع تاگوس، ایجاد ایده ای از یک “فانوس دریایی”، یک پناهگاه در بالای ساختمان، که برای مناظر دور باز می شود. محیط ساخته شده اطراف، قاب گرفته شده توسط آسمان و دریا، از اختلالات زندگی شهری جدا شده است.

نکته اساسی هر یک از پروژه های ما انتخاب دقیق و مسئولانه مواد است. در این پروژه از مواد بادوام و سازگار با محیط زیست مانند الیاف سیمان، الیاف چوب رنگی، تخته سه لا، ف،، کاشی آجری و چوب استفاده می کنیم.

آپارتمان marvila kema studio 8

آپارتمان marvila kema studio 6

THE پروژه در مارویلا واقع شده استیکی از قدیمی‌ترین مناطق صنعتی و کارگری لیسبون، منطقه‌ای که اگرچه به طور کامل با شهر ادغام نشده بود، اما در نهایت به طور کامل به آن تعلق گرفت و تحت یک فرآیند بازسازی شهری قرار گرفت که برای چندین دهه انتظار می‌رفت.

آپارتمان marvila kema studio 5

به لطف این مداخله، ما توانستیم فضایی کاربردی، روشن و باز ایجاد کنیم، فضایی که به شما اجازه تنفس می دهد و با وجود ویژگی مدرنش، دوباره با روح محله ای که در آن ایجاد شده است، ارتباط برقرار می کند.

آپارتمان marvila kema studio 4

به این ترتیب توانستیم فضای بیشتری را آزاد کنیم و عایق حرارتی اضافی را وارد فضا کنیم. با کم ، این حجم، دو طاقچه ایجاد کردیم: یکی که به ،وان میز کار برای آشپزخانه کوچک و دیگری به ،وان مبل عمل می کند که از آنجا می تو،د زیبایی هندسه آشپزخانه را که به دقت مطالعه شده است تحسین کنید.

آپارتمان marvila kema studio 9