تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک ، کدامیک مناسب خانه شماست؟

به همین سبب بهتر است تا با نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک سایت dekoram آشنایی پیدا کنید. وجود نور کافی در محل کار یکی دیگر از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل است که نباید فراموش شود. شاخه­های نوری می­تواند نور طبیعی یا انواع لوسترها باشد. در واقع در این نوع طراحی از لوازم چوبی و فلزی قدیمی و تزئینات ساده استفاده شده و از عناصر و المانهای طبیعی بهره زیادی برده میشود. برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب باید به عناصر مهمی از جمله نور، رنگ، چیدمان وسایل، جنس و اشیای دکوراتیو توجه خاصی نمود. توجه به حفظ محیط زیست و فاصله گرفتن از مواد غیر قابل تجزیه از جمله فاکتورهای بسیار مهم در چیدمان منزل می باشد که اخیرا به آن توجه ویژه ای شده است. عکس ها و طراحی داخلی هایی که از سبک کلاسیک مشاهده می شود حاکی از آن است که دکوراسیون داخلی کلاسیک سبکس قابل یش بینی منظم و مرتب و مستحکم است نسبت به بقیه سبک های دکوراسیون و معماری داخلی . دکوراسیون داخلی کلاسیک از شکوه خاصی برخوردار بوده و به همین جهت در این نوع طراحی از رنگ های سنگین، گرم و با شکوه چون کرم، شیری، قهوه ای، بژ، سفید، طوسی و زرشکی استفاده می کنند.

در قسمت ورودی آشپزخانه می توانید از یک پرده آویز سنتی استفاده نمایید. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما به روش کلاسیک طراحی شده است، بهتر است که مبلمان نیمه استیل که با نام مبلمان کلاسیک یا نیمه سلطنتی نیز شناخته می شود را انتخاب نمایید. اگر درون اتاق کمد های قدیمی وجود دارد می توانید قسمتی از دیوار را برای قرار دادن کمد دیواری هایی با درهای کشویی یا چارچوب های مختلف و شلف ها اختصاص دهید. از گچ, پانل های چوبی و کاغذ دیواری با کیفیت بالا به همراه طرح های کلاسیک استفاده میشود. هنگامیکه طرح کلی فضای خود را آماده کردید، روی نقشه، مبلمان و نوع قرارگیری دلخواهتان را آزمایش کنید تا به طرح نهایی برسید. پرطرفدارترین سبک در بین انواع سبک های دکوراسیون داخلی،سبک مینیمال میباشد.این نوع سبک از سبک مدرن هم ساده تر میباشد. دکوراسیون داخلی کلاسیک پرطرفدارترین سبک برای طراحی اتاق مهمان می باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به نیازها و استفاده ای که از آن فضا می شود، طراحی و اصول اجرایی متفاوتی وجود دارد. به همین سبب در دکوراسیون کلاسیک استفاده از یک طیف رنگی به شدت منع شده است. اما دراصل، دکوراسیون داخلی ساختمان مانند تمام هنرهای دیگر دارای سبک ها و ریزهکاری های خاص به خود است. بسیاری از خانم های خانه دار که اهل ذوق و هنر می باشند، به دکوراسیون سرویس بهداشتی خود نیز اهمیت می دهند. سبک کلاسیک معمولا در خانه هایی اجرا میشود که برپایه ی سنت ، گذشته و آراستگی در حین سادگی است.

از طرفی شکلاتی برای دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق نوزاد مناسب نبوده و باید از رنگ های شادتر استفاده شود. استفاده از رنگ سفید و مشکی، مشکی و قرمز، کرم و سرمه ای انتخابی مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک سرویس های بهداشتی می باشد. رنگ هایی چون ارغوانی، سبز، قرمز، نارنجی و زرد کمتر برای این نوع دکوراسیون در نظر گرفته می شود و تصور غلطی که رایج است، این است که این رنگ ها مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک نمی باشد. برای دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق سالمندان استفاده از رنگ های تند مانند بنفش و قرمز، استفاده از رنگ های سرد مانند آبی خیلی روشن، استفاده از رنگ های تند مانند نارنجی توصیه نمی شود.

استفاده از رنگ های فاخر مانند بژ، نقره ای، طلایی، قهوه ای سوخته، کرم، شیری بیشتر مربوط به دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد، اما می توان رنگ های شاد و روشن را نیز در این دکوراسیون در کنار دیگر رنگ ها به کار برد و حس نشاط بیشتری را به محیط انتقال داد. رنگهایی نظیر زیتونی، بژ، کرم، سبز روشن و مهمتر از همه رنگ پر زرق و برق طلایی که بیشتر در وسایل خانه و پارچههای آن به کار میرود. دلیل این امر آن است که وسایل مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک وسایلی بزرگ و سنگین بوده و از این رو مناسب خانه های بزرگ می باشد و اگر این وسایل و اشیا در خانه های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد، خانه را شلوغ و بی نظم می کند. البته معنی سادگی در این سبک کلاسیک به کم و خالی و بی نقش بودن نیست ، اتفاقا این سبک بسیار لوکس و سلطنتنی است. گیاهان را هم برای افزودن کمی روح وزندگی بی افزایید و بهاینترتیب همهچیز را هماهنگ کردید! از رنگها و نورپردازی و نوع پرده هماهنگ با فضای اتاق برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب بهره برید. رنگ تخت خواب نیز باید با دکوراسیون اتاق خواب شما هماهنگ باشد.

به همین سبب استفاده ی مفرط از یک زنگ به هیچ عنوان توصیه نمی شود. توصیه ی ما این است که رنگ تخت خواب باید یا مکمل باشد و یا طیفی متفاوت از رنگ دیوارها باشند. در واقع در این مبلمان راحتی مبل مدرن و ظرافت مبل سلطنتی به کار برده شده است. جذابیت دکوراسیون کلاسیک بیشتر به سبب استفاده از رنگ های متنوع می باشد. در دکوراسیون کلاسیک بیشتر از دکوراسیون مدرن به نور اهمیت داده می شود. با استفاده از لوازم دکوری کریستال و شیشه ساده و رنگی حال و هوای اتاق پذیرایی خنکتر و سبکتر و روشنتر به نظر میرسد.

بسیاری از جوانان و نوجوانان دوست دارند از انواع عروسکها یا اسباببازیها بهعنوان اکسسوری در دکوراسیون اتاق خوابشان استفاده کنند؛ و این موضوع هیچ ارتباطی به جنسیت آنها ندارد که بخواهید برای انجام این کار به آنها اصرار کنید یا ایشان را مورد سرزنش قراردهید. استفاده از کابینت مخصوص سرویس بهداشتی به شما کمک می کند تا یک سرویس بهداشتی منظم و جمع و جور داشته باشید، کابینت های سرویس بهداشتی در طرح های کلاسیک تولید شده اند که می توان آنها را خریداری کرد. تاریخچه ی سبک کلاسیک از دوران یونان و روم شروع شده و در بعضی جهات با طرح های یونانی و رومی نیز تشابه دارد مثلا در سبک کلاسیک نیز همچون روم و یونان وجود ستون بسیار مهم است که معمولا به دلیل اجرای ارتفاع زیاد در سقف این ستون ها نیز بلند هستند. طرح روی روتختی ها و پارچه های رو مبلی باید طرحی با سایز تقریبا متوسط و تکرار شونده باشد، اگر این طرح های به نوعی از زمینه خود متمایز باشند بهتر است، مثلا طرح ها یا به نسبت زمینه خود براق باشند یا برجسته تر تا زیبایی جزئیات دکوراسیون اتاق خواب تان بیشتر به چشم بیاید.

امروزه کاغذ دیواری در بین اکثریت مردم بسیار محبوب شده است و یکی از رکن های هر دکوراسیونی به شمار می رود. با وجود گسترش دکوراسیون مدرن و ورود آن به زندگی ایرانیان هنوز سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک جذابیت های بصری خاص خود را داشته و از این نظر هنوز محبوب باقی مانده است. برای یک دکوراسیون کلاسیک بهتر است که از تخت خواب های چوبی که تاج های بلندی دارد و تاج آن ها به وسیله ی هنرهای دستی چون کنده کاری، معرق، منبت و غیره تزئین شده است، استفاده نمایید. ۱۰% اتاق نیز باید به یک رنگ تاکید اختصاص یابد. در کل این طراحی داخلی بسیار ظریف مخصول افرادی که اهمیت زیادی بر زندگی اشرافی و تاکید بر گذشتگان و امپراطوری های قبل (یونان و روم باستان) دارند کاربرد زیادی دارد. یکی از بهترین رنگها برای دکوراسیون آشپزخانه که باعث میشود فضای آشپزخانه شما بسیار لوکس و شیک به نظر برسد، رنگ طلایی است. ۴۶. در گوشهای از آپارتمان خود، آشپزخانهای شیک داشته باشید! ما در این مطلب عکسهایی از شیک ترین خانه های ایران و جهان را با شما به اشتراک میگذاریم تا از آنها لذت ببرید، ایده بگیرید و دکوراسیون منحصربفرد خودتان را بسازید. پرده آویز ریسه ای، پرده آویز کریستالی، پرده آویز چوبی، پرده آویز نمدی، پرده آویز طرح گلیم فرش، پرده آویز قشقایی نمونه هایی می باشند که می توان از آنها برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده کرد.

مثلا وجود کودکان در خانواده باعث میشود برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک مدل خاصی را استفاده کرد .حتی رفتار و افکار افراد وقتی در کنار خانواده زندگی میکنند متفاوت است با زمانی که به صورت جدا زندگی میکنند. همانطور که گفته شد نباید از یک رنگ به صورت افراطی در دکوراسیون استفاده نمود. می توان شلف هایی به سبک کلاسیک نیز خریداری نمود و علاوه بر طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی به این محیط ها نظم بخشید. در حالی که اگر از رنگ ها به درستی استفاده شود، می توان از آن ها در هر سبکی استفاده نمود. استفاده از کابینت هایی که دارای دسته های تزئینی می باشند و اغلب تزئینات آن ها طلایی رنگ و یا نقره ای رنگ است، مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشند. کابینت های چوبی ضد آب مناسب ترین نوع برای این نوع دکوراسیون است. وقتی صحبت از طراحی خانه به سبک کلاسیک می شود همه ذهن ها به سمت مبلمان کلاسیک معطوف می شود در صورتی که باید گفت کلاسیک بیش از اینکه سبک مبلمان باشد یک سبک طراحی داخلی و دکوراسیون است. در سبک کلاسیک از رنگ های تند استفاده نمیشود و پایه ی آن آرامش رنگ های روشنی همچون طلایی ، نقره ای ، زرد ،آبی ، صورتی است که حس آرامش و صلح را در فضا پر میکند.

در چیدمان داخلی استفاده از شومینه بسیار مهم است که با سنگ ها و نمای طبیعی ساخته میشود. برای اینکه با عناصر و سبک چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب بیشتر آشنا شوید، ادامه مطلب را با ما همراه باشید. استفاده از عناصر به صورت اغراق شده و کارتونی از ویژگی های این نوع شیوه هنری است. بسیاری از افراد هنوز تفاوت بین دکوراسیون مدرن و کلاسیک را نمی دانند و به همین جهت تفاوت این دو و اینکه این دکوراسیون ها برای چه مکان هایی مناسب می باشند، در این مطلب شرح داده می شود. برای اینکه این حس دیرتر به سراغ شما بیاید، ما پیشنهاد می کنیم که در دکوراسیون خود از اشیا با رنگ های متنوع بهره بگیرید. در طراحی دکوراسیون معاصر ( امروزی ) به راحتی و خودمانی بودن فضای بسیار اهمیت داده می شود و بر خلاف سبک های دیگر از فضای رسمی بهره نمی برد .

رنگ کرم شیری رنگ مناسبی برای اتاق خواب سالمندان می باشد. رنگ غالب استفاده شده در آشپزخانه ی کلاسیک بهتر است که از نوع کرم و یا بژ باشد. در مورد استفاده از فرش در سبک نئو کلاسیک بهتر است از فرش های ساده و مدرن استفاده شود؛ فرش های که از دو رنگ در بافت آن استفاده شده است. تخت خواب هایی که دور تا دور آن ها دارای پرده می باشد نیز برای دکوراسیون داخلی کلاسیک بسیار مناسب می باشند. این پرده ها برای اتاق خواب عروس بسیار پرطرفدار می باشد، در حالی که می توان برای اتاق خواب کودکان و سالمندان نیز از این سبک استفاده نمود. یا در حال حاضر به دنبال نکاتی برای تزئین یک اتاق نشیمن یا اتاق خواب و یا دکوراسیون آشپزخانه می باشید؟ بسیاری ترجیح می دهند بجای داشتن یک سبک همیشگی، به تغییر و نوسازی دکوراسیون منزل خود با استفاده از ترکیب سبک های متفاوت بپردازند.

در این ترکیب رنگی به راحتی میتوانید از تناژهای طلایی، نقرهای و شکلاتی نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید اگر در فکر طراحی داخل منزل خود به سبک کلاسیک هستید حتما بر نظم و موازات چیدمان دقت کنید و تقارنی از آنها را بوجود آورید. جزئیات این آشپزخانه خیلی زیاد نیست؛ اما تمام آنها هم کاربردی هستند و هم نشان دهنده خلاقیت صاحبخانه. شاید برخی از افراد به دلیل قدیمی بودن این سبک، این سبک را کنار گذاشته اند اما به دلیل اصالت، حس نوستالژی و منحصر به فرد بودن آن این سبک مورد توجه افرادی بوده و حتی این سبک را وارد فضای اتاق خواب خود نیز کرده اند. علاوه بر آن با این کار به خوبی می توان از ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه جلوگیری نمود.