توصیههایی برای دکوراسیون اتاق خواب

چرا که در این صورت اگر لکه یا کثیفی در هر نقطهای از آشپزخانه وجود داشته باشد، خیلی سریع به چشم میخورد و میتوان آن را دیده و تمیز کرد. فضایی که طولش بسیار بیشتر از عرضش باشد، حرکت در راستای بعد بلندش را تشویق میکند. حال شما با استفاده از ذوق و سلیقه خود با ترکیب نورپردازی و دکوراسیون شیشهای در این فضا، میتوانید به زیباتر شدن محیط بیشتر کمک کنید. حال اگر فضای کافی داشتید نیز میتوانید با استفاده از چوبهایی که در طراحی اپن مورد استفاده قرار دادهاید، میز نهارخوری نیز در سمت دیگر آشپزخانه طراحی کنید تا مهمانیهای شما مجللتر برگزار شود. اگر میخواهید از رنگ سفید در آشپزخانه خود استفاده کرده و در عین حال کل آن را سفید نکنید، میتوانید همانند عکس زیر از رنگ سفید در اپن اشپزخانه استفاده کرده و کف آن و یا قسمتهایی از کابینتها را به رنگ قهوهای و یا رنگ دیگری انتخاب کنید. استفاده از چوب برای کابینت و به طور کل طراحی آشپزخانه هم می توانه حالتی مدرن داشته باشه و هم کلاسیک یا سنتی.

در این مدل مبل از چوب بسیار با دوام و مقاوم راش استفاده می کنند و در قسمت نشیمن آن از فوم سرد استفاده می شود نوع پارچه های مورد استفاده در مبلمان بسیار سلیقه ای بوده و افراد می توانند با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیون منزل خود از هر مدل پارچه ای مثل مخمل، ابریشم، نخ، پنبه ای، پلی استر و غیره با طرحهای مختلف و یا ساده استفاده کنند. حالا نوبت ظرف ها و وسایل مورد نیاز آشپزخانه و میز ناهار خوری است که باید خریداری شود و در سر جای خود گذاشته شوند و چیدمان این وسایل اهمیت ویژه ای دارد چون باید علاوه بر این که وسایل مورد نیاز دم دست شما باشند تا آشپزی و پذیرایی به راحتی انجام شود، لازم است که زیبایی و نظم آشپزخانه کاملا رعایت شود تا با حجم وسیله های زیادی که در این قسمت وجود دارد نامنظمی در این قسمت دیده نشود، زیرا در آشپزخانه ها نا منظم بودن وسایل باعث می شود که خانه هم به صورت نامنظم مشاهده شود مخصوصاً آشپزخانه های امروزی که معمولاً اپن ساخته می شود.

اما یک ایده کاملا جدید و نو برای طراحی اوپن آشپزخانه به سبکی متفاوت این است که اصلا از اپن استفاده نشود! برای اثربخش بودن این مدل جدید اپن میتوانید از هارمونی رنگ فضای داخلی با فضای بیرونی نیز بهره بگیرید. از همین رو زیباسازی اپن آشپزخانه در اثربخش شدن فضا بسیار مشهود میشود. حسن دیگر این اپن جایگذاری صندلیها در زیر اپن به منظور مرتب شدن فضا به شمار میرود. بدون شک بهره گرفتن از طراحی آشپزخانه با استفاده از چوبهای که به همین منظور مورد استفاده قرار میگیرند، شما را به این مهم نزدیک میکند. در طراحی آشپزخانه ساده یا خطی، سینک و گاز و یخچال در یک سمت و فقط روی یک دیوار قرار می گیرند.

از برابری رنگ استفاده شده در نور طبیعی و نور مصنوعی اطمینان حاصل کنید. علاوه بر استفاده های معمولی از این محصول که عموما برای پوشش دهی سطوح و ارتقای سالن های ورزشی است، طراحان معماری داخلی از چمن مصنوعی به سبب رنگ آن نیز استفاده می کنند. نور مصنوعی نیز برای پذیراییهای شبانه اهمیت زیادی دارد. از این رو چیدمان و طراحی این بخش از منزل بسیار حائز اهمیت می باشد. این که تا چه اندازه نسبت به انتخاب فاکتورهای مختلف برای طراحی و همچنین جا گذاری و چیدمان آنها خلاقیت به خرج دهیم، ارتباط قطعی به سواد و تخصص آکادمیک، صرف هزینههای کلان و حتی بهرهمندی از تجربه چندین ساله ندارد. 3. انعطاف پذیری سبک امروزی نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات به روز مردم در آن گنجانده شده است. در سال 2019 طراحی دکوراسیون بیشتر به سمت دکوراسیون داخلی مدرن نزدیک شده است و اکثر طراحی ها به میل سلیقه و روحیات کار فرمایان انجام شده است.

اگر خانهای نقلی و کوچک دارید و نمیدانید که آشپزخانه آن را چگونه طراحی کنید که بهترین استفاده را از فضا کرده باشید، نیازی به نگرانی نیست. در اکثر خانههای ایرانی امروزی و جدید و در طراحی مدل اپن آشپزخانه این منازل از ام دی اف بهره برده شده است و میتوان گفت که با توجه به قیمت مقرون به صرفه استفاده از ام دی اف به جای چوب، اولین گزینه در طراحی و ساخت اپن آشپزخانه استفاده از mdf است. اکثر مدل های جدید اپن آشپزخانه از جنس ام دی اف و چوب هستند و شاید آشپزخانهای با نمای اپن استیل یا فلزی کمی عجیب به نظر برسد. چرا که در این مدل جدید اپن آشپزخانه میتوان دو یا سه طرف آشپزخانه را اپن کرده و از فضای موجود نهایت استفاده را برد. بیشترین موادی که در این سبک استفاده میشود شیشه، استیل و رنگهای سفید و نقرهای است. در اینجا نکتهای مهمی وجود دارد که شاید خودتان نیز متوجه شدید، سعی کنید تعداد رنگها و موادی که استفاده میکنید را به حداقل برسونید. بعضی از دفاتر از نیمکت های سفارشی در کنار ورودی برخوردار هستند که نه تنها فضایی برای نشستن و گپ زدن محسوب می شود، بلکه به تعداد کشو و کمدها نیز اضافه می کند.

فقط پیشنهاد بالا را تحسین کنید! فراموش نکنید حتما بخش بالای کابینت ها را با لامپ های هالوژن نورپردازی کنید تا آشپزخانه روشن تر و دلبازتر به نظر برسد. همچنین میتوانید سنگ استفاده شده بر روی اپن آشپزخانه را با سنگ روی کابینتها هماهنگ طراحی کرد تا این زیبایی در فضای آشپزخانه نیز مشاهده شود. این وسایل باید با سبک مورد نظر هماهنگ باشند. در آشپزخانه مدرن ، کابینت ها ، ظروف و میز ناهارخوری و سایر وسایل باید متناسب با سبک مدرن انتخاب شود. از سوی دیگر میزهای ناهارخوری تاشو ایده خوبی برای فضاهای کوچک هستند. به عنوان مثال عدم استفاده از میز ناهارخوری و استفاده از اپن خود یکی از مزایای عمده به شمار میرود. همچنین از سمت داخلی آشپزخانه میتوانید با استفاده از کشوهای تعبیه شده و جایگذاری فر و ماکروویو به بیشتر شدن فضای کار کمک شایان به ذکر کنید. شاید برای دیگران هم این نوع دکوراسیون عجیب به نظر بیاید، اما شما میتوانید از یک اپن شناور در هوا بهره بگیرید. وجود تلویزیون در هر اتاق خوابی یک امتیاز برای دکور آن اتاق بحساب می آید.

اگر احساس میکنید که طراحی خانهتان خستهکننده است، ممکن است که شما این عنصر مهم را در سایت dekoram دکوراسیونتان نادیده گرفتهاید. بافت به جنسی که اشیا از آن ساخته میشوند، گفته میشود و شما میتوانید انواع بافت را در پردهها، فرشها، پارچهها، رومیزی و بسیاری از وسایل دکوراسیونتان پیدا کنید. آشپزخانه مدرن دارای ویژگی هایی از جمله سادگی، استفاده از رنگ های مات و براق، رنگ های فانتزی با بافت های صنعتی در این سبک، استفاده از نور های کوچک به جای نور های بزرگ، استفاده از شلف ها و طبقات به جای ویترین های تجملی، استفاده از گازهای رومیزی و هود های شیشه ای و استیل، استفاده زیاد از لوازم سفید و بلور، استفاده از پایه های فلزی به جای پاخور و … تعویض بافت و رنگ مبلمان میتواند ظاهری کاملا نو به آن ها بدهد. بیشتر مبلمان و لوازم جانبی، اما نه لزوما همه آن، ممکن است سنتی باشد. به راحتی در این سبک دکوراسیون شما میتوانید از لوازم سنتی خود برای دیزاین فضای داخلی و بیرونی آشپزخانه استفاده کنید. روند سفارش خدمات دیزاین اتاق خواب در «خدمت از ما» چگونه است؟ یادتان باشد، سقف، ستون و دیوارهای ساده در خانه های کلاسیک جایی ندارند و باید آن ها را با گچ بری، سر ستون و قاب بندی دیزاین کنید.

شما میتوانید از آن هم به عنوان اپن و انجام دادن کارهای پخت و پز استفاده کنید و هم اینکه از آن به عنوان مکانی برای غذا خوردن بهره ببرید. یا اینکه تصور کنید برای این طراحی نیاز به کارهای عجیب و غریبی دارید! بنابراین سعی کنید از پردههای رنگ روشن استفاده کنید تا علاوه بر اینکه خود باعث تاریک شدن اتاق نمیشوند، از ورود نور طبیعی نیز جلوگیری نکنند. استفاده از گلدانهای گل طبیعی در فضای خانه و آشپزخانه همیشه توصیه ما به شما بوده است. البته از کناره دیوار باید به شکلی متصل باشد؛ چرا که ما شعبدهباز نیستیم. در انتخاب کاغذ دیواری چشمگیر و کارهای هنری چشم نواز جسور باشید و یک دیوار واحد را به کانون اصلی یک اتاق خواب کوچک تبدیل کنید.

مثلاً از موکت های ضخیم می توان به جای فرش استفاده کرد . یکی از مهمترین عناصری که به عنوان کفپوش برای دکوراسیون آشپزخانه سنتی مورد استفاده قرار می گیرد فرش یا گلیم ایرانی می باشد. مطمئن شوید که تمام پایه های مبلمان کلاسیک بر روی فرش قرار گرفته است. میز اپن آشپزخانه را میتوانید به شکلی طراحی و ایده پردازی کنید که بدون ستون و پایه بر روی هوا ایستاده باشد. کابینت های پی وی سی می توان با کابینت هایی بر پایه چوب ترکیب کرد. ناگفته نماند که در طراحی و ساخت مبل کلاسیک، بر روی جزئیات و ظریف کاری های زیبا و منبت کاری توجه ویژه ای می گردد. مبلمان کلاسیک مبلمانی هستند که در عین راحتی، ظریف کاری ها و تزئینات دستی در آن ها مشاهده می شود. گچبری و پتینه کاری بخش مهمی از معماری داخلی کلاسیک لابی است .

دکوراسیون خانه کلاسیک شماره دو ، کمی با چاشنی معماری نئوکلاسیک در هم آمیخته شده است. آشپزخانههایی که تابحال دیدهایم معمولا به این شکل هستند که اوپن آنها آشپزخانه را از پذیرایی جدا میکند و یا اینکه همانند آشپزخانههای قدیمی، که هنوز هم در بعضی از منازل ایرانی وجود دارند، آشپزخانه یک اتاق مجزا همانند سایر اتاقها است. برای اینکه از دکوراسیون جدید بهره بگیرید، نیازی نیست همیشه در کمترین فضاها از دیوارکشیهای بلا استفاده بهره بگیرید. در ادامه میتوانید عکس هایی از اپن آشپزخانه جدید با ام دی اف را مشاهده کرده و از آنها نیز برای خانه ایرانی خود ایده بگیرید. افرادی که مایل به سفارش کابینت در این مجموعه هستند، میتوانند به وبسایت آن مراجعه کرده و قیمت کابینت ام دی اف و … سبک خانههای ایرانی به نوعی است که معمولا در آنها از گچبری های ظریفی استفاده میشود و با توجه به این امر میتوان از این گچبریها، که نشانگر سبک اصیل ایرانی هستند، در اپن آشپزخانه نیز استفاده کرده و یک اپن گچی شیک و زیبا داشت. از طرفی نیز با توجه با این که اغلب خانههای ایرانی به رنگ سفید هستند، در صورت استفاده از این رنگ در آشپزخانه میتوان آن را با سایر قسمتهای خانه نیز ست کرد.

در عکس این آشپزخانه زیبا و متفاوت نسبت به آشپزخانههای معمولی، مشاهده میکنید که فضای پذیرایی و آشپزخانه یکی است و تنها یک ست نهارخوری بین آنها وجود دارد که در واقع مرز آشپزخانه و اتاق پذیرایی یا نشیمن را مشخص میکند. تأثیر قابلتوجهی روی دید کلی مشتری نسبت به مغازه و دکوراسیون مغازه خواهد داشت. در این سبک آشپزخانه استفاده از مبلمان ال شکل نیز میتواند به جدا کردن فضای نشیمن و آشپزخانه کمک کند. یکی از پرکاربردترین طراحیها بهمنظور ساخت اپن آشپزخانه طراحی بهصورت ال است. عموماً متریال اصلی ساخت و طراحی اپن آشپزخانه سنگ و چوب است. میتوان به شکلی این ساخت را صورت داد که صندلیها در داخل آشپزخانه قرار داشته باشند. مدلهایی که برای فضاهای بزرگ، کوچک و متوسط بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. چرا که یک ایده فوقالعاده برای مدل اپن آشپزخانه کوچک ایرانی داریم.

میخواهید فضایی متفاوت در این قسمت از خانه ایجاد کنید؟ ترکیب این رنگ با سفید و استفاده از کابینتهایی با همان طیف رنگی فضایی فوقالعاده تمیز و آرامبخش را در منزل شما بوجود خواهد آورد. استفاده از روکشهای براق در کابینتها و البته اپن آشپزخانه امری سلیقهای است و ممکن است برخی به شدت به آن علاقه داشته باشند و برعکس برخی اصلا تمایل به استفاده از این نوع کابینتها و اپن ها نداشته باشند. چرا که کابینت ها و اپن براق خیلی زود لکه برداشته و کثیف میشوند و هر روز بایستی تمیز شوند. نمونهای از این نوع اپن آشپزخانه را میتوانید در عکس زیر مشاهده کنید که البته کمی از سبک ایرانی دور بوده و بیشتر به آشپزخانه های خارجی شباهت دارد. برای جداسازی بهتر میتوانید از سقف به نورپردازی بپردازید به شکلی که جداسازی به خوبی مشخص و نمایان باشد.