حیاط خانه Ca n’Uli اثر Vicenç Mulet


معمار Vicenç Mulet اخیراً یک پروژه مس، را در جزیره زادگاهش، مایورکا، تکمیل کرده است. آگاه به ویژگی های این مکان، مولت خانه ای را طراحی کرده است که به ساخت و ساز مدیترانه و مایورکا ادای احترام می کند.

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 16

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 5

Ca n’Uli خانه ای است که در مقیاس انس، طراحی شده است، فضایی صمیمی، با ظاهری عمداً سخت و بالاتر از همه، آسان برای س،ت. از بیرون، می تو،د از سادگی خطوط و یک راه حل دقیق برای حفظ حریم خصوصی قدرد، کنید. در داخل اتاق ها به صورت یک فضای واحد در اطراف یک حیاط مرکزی به هم متصل شده اند. رنگ سبز درها، که نمونه ساختمان‌های منطقه است، رنگ‌های خنثی خانه را زنده می‌کند و آرامش را پخش می‌کند.

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 4

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 1

فرآیند طراحی از دو اصل شروع می شود: ریاضت و مدیریت حریم خصوصی فضا. معمار Vicenç Mulet ایده طراحی یک خانه معمولی حیاط مدیترانه ای را پیشنهاد کرد که نه تنها مشکل حریم خصوصی را حل می کند، بلکه اجازه می دهد دمای فضای داخلی در همه زمان های سال تنظیم شود.

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 11

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 2

از بیرون، تنها یک دیوار با یک پورتاسا (portalón) بزرگ مایورکا دیده می شود که در صورت تمایل می تواند به سمت خیابان باز بماند و حریم خصوصی مورد نظر را فراهم کند. در داخل، دیوارها به ،وان یک ساعت آفتابی عمل می کنند و سایه هایی ایجاد می کنند که بسته به زمان روز ظاهر متفاوتی به خانه می دهد.

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 3

معماران: Vicenç Mulet; مساحت : 110 متر مربع; سال : 2022; ع، ها :José Hevia; تولید کنندگان: Artemide، M،t، Santa & Cole، VitrA، FLOS، Gordiola، Twobo، Wow Design.

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 6

در اجرا و ساخت، با امضای معمار جوان Miquel Serra از Negreta Arquitectura، توجه ویژه ای به طراحی جزئیات ساخت و ساز شده است که خطوط بسیار ناب آن را به خانه می بخشد.

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 15

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 8

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 12

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 9

خانه پاسیو ca nuli vicenc mulet 13

پاسیو خانه ca nuli vicenc mulet 7


منبع: https://www.interiorzine.com/2022/06/15/patio-،use-ca-nuli-by-vicenc-mulet/