خانه ای در مورسیا اثر مانوئل گارسیا آسوشیادوس

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 13

نمای بیرونی محتاطانه برای لذت طراحی شده است

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 6

حجم هایی که دال های کف را ایجاد می کنند به صورت اجسام بزرگی ظاهر می شوند که بر روی منشور اصلی مجموعه قرار گرفته اند. هیچ نرده ای وجود ندارد، بلکه این ،اصر به ،وان محافظ عمل می کنند. تزریق کاشی های چینی در کل نما این ایده را تقویت می کند. شکل گیری ورودی، پله های ورودی و خود راه پله از همین رویکرد پیروی می کنند. مراحل در “لویتاسیون” هستند، دوباره بدون نرده. فقط مجموعه ای از صفحات افقی که به دنبال یکدیگر تا اتاق خواب می آیند.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 17

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 16

نقطه مقابل در حضور چینی رگه‌دار سیاه رنگی است که برای برجسته ، ،اصر خاصی مانند ورودی عابر پیاده یا است، در بیرون و راه پله یا جزیره آشپزخانه در داخل استفاده می‌شود. این فضا که ماژول‌های نجاری آن با لاک خا،تری آنتراسیت به پایان رسیده است، در پس‌زمینه ظاهر می‌شود و عمق را به منطقه روز ارائه می‌کند.

خانه با حداقل مصالح ممکن ساخته شده است. روکش خارجی روی دیوارهای داخلی اصلی تکرار می شود. کف نیز از همین چینی ساخته شده و باعث بهبود اتصال فضاها و یکنواختی خانه می شود. چوب چوبی که در سقف های کاذب داخلی و خارجی وجود دارد، به نیاز به مق، با سختی دیوارهای سرامیکی پاسخ می دهد. ما یک بلوط دودی را انتخاب کردیم که به سایر ،اصر نازک کاری مانند واحدهای ذخیره سازی در اتاق نشیمن و اتاق خواب گسترش یافت.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 15

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 19

همان دهانه در حمام سوئیت والدین ظاهر می شود. بالای وان، سقف باریکه، نورگیر دومی را پنهان می‌کند که به نور ظریف اجازه می‌دهد در روز وارد آن شود و از مناظر ستاره‌ای در شب لذت ببرید. یک حجم مرکزی وان حمام و حوضچه ها را ادغام می کند و در زیر نورگیر قرار دارد. حجم اصلی فضای باز ایجاد شده برای عبادت بدن است.

از زیبایی شناسی که بگذریم، اولویت دیگر دستیابی به خانه ای کارآمد و آوانگارد از بسیاری جهات بود. به ،وان مثال، نجاری بیرونی با پنجره‌های کشویی از سری Lumeal XXL توسط Technal با شیشه‌های کنترل خورشیدی دودی حل شده است و عملکرد بالایی با حداقل پروفیل‌ها به دست می‌آید. از سوی دیگر، مدل Ultimatum Pure پیرنار برای درب ورودی اصلی انتخاب شده است که با شیشه مشکی رنگ و مجهز به دسته فلاش با نور پس زمینه یا اثرانگشت خوان از جمله ویژگی های دیگر است. در نهایت، لازم به ذکر است که است، بی‌نهایت تماماً از ظروف سنگی چینی رگه‌دار مشکی بزرگ ساخته شده است. در آن، یک منطقه جکوزی، آبشارها و یک موتور شنای ضد جریان یکپارچه شده است. علاوه بر این، آب توسط پنل های خورشیدی گرم می شود تا امکان استفاده از آن در تمام طول سال فراهم شود.

در روز، صندلی‌های چوبی برگردان شده یا مبل‌های ساخته شده از ماژول‌های اندازه XL در میان سایر ،اصر و همچنین مبلمان فضای باز در تراس‌های مختلف برجسته هستند. همه قطعات برای استفاده و لذت طراحی شده اند. مجموعه‌ای از مبلمان که طراحی جاودانه و کیفیت شرکت‌های ملی و محلی را انتخاب کرده‌اند که اهمیت مراقبت از محیط‌زیست را نیز ارزشمند می‌دانند و اجازه می‌دهند تأثیر ردپای کربن خانه کاهش یابد.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 1

حجم راه پله نورگیر بزرگی را تشکیل می دهد که خانه را به دو ،مت ت،یم می کند و به ما امکان می دهد هم آسمان و هم نور درخشان مدیترانه را در نظر بگیریم. این دهانه که توسط دال‌های شیشه‌ای بزرگ تعبیه‌شده در سنگ‌تراشی ایجاد شده است، همچنین تا طبقه همکف در گاراژ امتداد می‌یابد، آن را پر از نور می‌کند که در پروژه‌ای دیگر یک فضای تاریک و ساده خدماتی است.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 20

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 4

مواد، پیوند مش،

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 9

منبع

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 2

هنگامی که سفارش دریافت شد، ساختار خانه از قبل ساخته شده بود و طرح حجمی نیمه تعریف شده بود. با این حال، پروژه قبلی به طور کامل صاحبان آینده خود را متقاعد نکرد. طراحی مانوئل گارسیا بر اساس احترام به این ایده اولیه است و بر مادی بودن آن تمرکز دارد. “هدف ارائه یک خانه بسیار افقی، بسیار فشرده و متریال، با روکشی است که با دقت و دقت اجرا شده است. توالی صفحات همپوش، یادآور لایه‌های لایه‌ها است».

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 8

برنامه طراحی ساده و فشرده است. طبقه همکف از طریق یک منطقه روز باز، بدون راهرو و با انباری فراوان به بیرون باز می شود. همچنین دارای یک گاراژ، یک منطقه خدماتی و یک اتاق خواب کوچک مهمان است. طبقه اول از سوئیت مستر و یک اتاق خواب چند منظوره تشکیل شده است.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 11

هر متر مربع مهم است

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 14

به آسمان نگاه می کند

نام پروژه: خانه در مورسیا; مکان: مورسیا; مساحت ساخته شده: 225 متر مربع; مساحت زمین: 440 متر مربع; سال: 2022; طراحی داخلی : مانوئل گارسیا; شرکت ساختم،: AIS Works and Structures; عکاس: دیگو اوپازو;

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 12

طرح، با ابعاد کوچک، برای سرگرمی و نگهداری آسان طراحی شده است. به دلیل آب و هوای منطقه، طبقه همکف به بیرون باز است تا از زمستان های معتدل و روزهای آفتابی فراو، که این منطقه ارائه می دهد، استفاده کنید. در طبقه بالا، اتاق خواب ها به تراس بدون سرپوشی باز می شوند که این سطح را احاطه کرده است. استفاده محدود از آب، به طوری که در سراسر استان وجود ندارد، منجر به استفاده گهگاهی از پوشش گیاهی می شود که بازتاب مسئولیت زیست محیطی است که در سراسر منطقه بسیار وجود دارد. این مکان همچنین نیاز به طراحی پیش‌آمدگی‌ها و پرده‌های بزرگ در فضاهای بیرونی برای محافظت در برابر آفتاب در تابستان‌های گرم دارد.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 3

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 7

انتخاب دقیق مبلمان تکمیل کننده طراحی داخلی است

این خانواده ی تک سرپرست در منطقه مورسیا، در یک منطقه مس، از خانه های نیمه مستقل، مدرن و برجسته واقع شده است. از دور، ظاهر شفاف و آوانگارد آن به دنبال ادغام خانه با بقیه خانه های اطراف است. یک ظروف سنگی چینی با اثر تراورتن این دید روشن و درخشان را ارائه می دهد، اما در مجاورت خود بافت، گرما و طبیعی بودن معمول مصالح سنگی را به شما القا می کند.

خانه مورسیا مانوئل گارسیا همکاران 5

کارایی از هر نظر

در سوئیت، مبلمان با اشکال دلپذیر و گرد، با روکش یا پارچه های طبیعی، با تن های خانه هماهنگ است و هارمونی و تکینگی را ارائه می دهد. نورپردازی با حضور زیاد نور غیرمستقیم، ادغام شده در سقف های قفسه ای یا ،اصر نجاری، فضایی از درخشندگی کم و راحتی نور را فراهم می کند. این محلول از نشان دادن رساناهای نور جلوگیری می کند و بنابراین از تابش خیره کننده جلوگیری می کند.