درک روانشناسی رنگ – این یک تقویت کننده تجارت است


رنگ می تواند تاثیر زیادی بر خلق و خو، احساسات و عواطف افراد داشته باشد. درک جلوه های مختلفی که رنگ می تواند داشته باشد و نحوه استفاده صحیح از چرخ رنگ می تواند به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که مشتری شما از سایه انتخابی خود بیشترین بهره را می برد. در اینجا، ریچارد پالمر، مدیر بازرگ، Valspar Trade، در مورد آن با جزئیات بیشتری صحبت می کند…

نقاشان و دکوراتورها در بهترین موقعیت برای درک اهمیت رنگ هستند. توانایی ارائه مشاوره رنگ به مشتریان در شروع یک پروژه واقعاً می تواند به شما کمک کند – و داشتن دانش برای ایجاد طرح های رنگی سفارشی برای مشتریان خود می تواند یک تمایز کلیدی بین شما و مشتریان شما باشد.

اتاق برای چیست؟

رنگ می تواند بر احساس یک اتاق و احساس شخصی که از آن استفاده می کند تأثیر بگذارد. با در نظر گرفتن این موضوع، هنگامی که برای اولین بار با مشتری ملاقات می کنید، باید مشخص کنید که آنها می خواهند از اتاق استفاده کنند و چگونه می خواهند از آن استفاده کنند – این برای اطمینان از دریافت طرح رنگ من، ضروری است. به ،وان مثال، اگر شخصی می خواهد یک دفتر کار خانگی ایجاد کند، باید رنگ روشن تر و تقویت کننده خلاقیت را به جای رنگ تیره و تیره انتخاب کند.

به ،وان یک قاعده کلی، رنگ‌های روشن‌تر، مانند زرد، نارنجی و قرمز، می‌توانند به اتاق‌ها کمک کنند تا احساس راحتی و آرامش کنند، در حالی که رنگ‌های سرد مانند سبز، آبی یا بنفش می‌توانند به ایجاد محیطی آرام‌تر کمک کنند. این یک قانون مطلق نیست، هر رنگ از این دو گروه م،ای خاص خود را دارد.

به ،وان مثال، قرمز نشان دهنده اشتیاق، هیجان و عشق است. بنفش نجابت، زرق و برق و رمز و راز را تداعی می کند. آبی به ،د، امید و عقل می رسد. و نارنجی باعث ایجاد احساس گرما، مهرب، و شادی می شود. با این حال، این یک علم دقیق نیست و گاهی اوقات ممکن است انتخاب مشتری صرفاً بر اساس ترجیح شخصی باشد.

از چرخ استفاده کنید

هنگامی که یک رنگ اولیه با مشتری توافق شد، توصیه می شود از یک چرخه رنگ برای کمک به نهایی ، سایه ها استفاده کنید. نمونه ها یا چرخ های رنگ اغلب می توانند به ،وان یک کاتالوگ رنگ در نظر گرفته شوند، اما آنها ابزار بسیار مفیدی برای تطبیق رنگ هستند و چندین گزینه برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهند:

  • مشتریان می توانند تک رنگ را در رنگ ها، سایه ها و تن های مختلف انتخاب کنند
  • دو رنگ را می توان در طرف مقابل چرخ برای یک طرح متضاد یا مکمل انتخاب کرد
  • یک طرح هماهنگ از سه رنگ همسایه استفاده می کند و یک جریان طبیعی ایجاد می کند
  • و برای مشتری، که خواهان طرحی جسورانه و پر تاثیر هستند، می تو،د از سه رنگ از چرخ برای تشکیل مثلث استفاده کنید.

قفسه

قفسه‌های تراشه‌های رنگی Valspar Trade که منحصراً در B&Q و TradePoint موجود است، می‌توانند به ،وان یک نسخه فیزیکی از چرخه رنگ عمل کنند: حرکت به چپ یا راست برای رنگ‌های مختلف یک رنگ، یا حرکت به سمت بالا یا پایین برای رنگ‌های مختلف در یک پالت. این قفسه‌های توکن ت،یم‌بندی شده‌اند، با رنگ‌های گرم در سمت چپ قفسه و در سمت راست لایت با،، رنگ‌های سردتر دیده می‌شوند. جعبه های نور به مشتریان کمک می کنند تا ببینند رنگ انتخابی آنها در زیر نورهای مختلف خانه شان چگونه خواهد بود. همچنین بر روی هر قفسه تراشه‌هایی با تراشه‌های مایل به سفید، با رنگ‌های خاص برای آن بخش خاص، و همچنین رنگ‌های برجسته‌تر برای دیوارها یا مناطقی که مشتریان می‌خواهند برجسته کنند، وجود دارد.

طرفدار هوادار باشید

نمونه ها از اصل مشابهی پیروی می کنند، اما بر اساس خانواده های رنگی به سایه های گرم مانند قرمز و زرد و سایه های سرد مانند سبز و بنفش ت،یم می شوند. یک طیف نهایی از رنگ ها، سفید مایل به قرمز، وجود دارد که معمولاً در پشت نمودار رنگ یافت می شوند. یک نکته خوب در هنگام استفاده از نمودار رنگ: اگر نام رنگی را که به دنبال آن هستید می د،د، می تو،د از نمایه پشت نمودار رنگ استفاده کنید. این شامل نام رنگ، شماره مرجع و شماره صفحه آن در نمودار رنگ است، که پیدا ، رنگ مورد نظر مشتری را برای شما آسان تر می کند.

با در نظر گرفتن این اصول، به کارگیری دانش خود و بهره گیری از ابزاری که در اختیار دارید، می تو،د با خدماتی بی نظیر از دیگر نقاشان و دکوراتورها متمایز شوید و طرح های رنگی سفارشی را برای مشتریان خود ایجاد کنید، خواه آنها دوست داشته باشند. برای چندین سال

رنگ Valspar Trade را می توان در فروشگاه های TradePoint و B&Q در سراسر کشور رنگ آمیزی کرد. علاوه بر این، مشتریان می توانند از بین 2000 رنگ از پیش انتخاب شده انتخاب کنند یا از خدمات تطبیق رنگ Valspar Trade استفاده کنند.

اشتراک در

در P&D News و P&D S،w مش، شوید

تبلیغات:
تبلیغات:

منبع