دفتر Sideria توسط Ponomarenko – InteriorZine

دفتر سیدیا پونومارنکو 6


منبع: https://www.interiorzine.com/2022/05/20/sideria-by-ponomarenko-bureau/دفتر سیدیا پونومارنکو

در پروژه ما از چندین بافت و مواد استفاده کردیم: تخته سه لا تیره، کاشی های سفید، فولاد ضد زنگ. ما از ارزان ترین نوع تخته سه لا استفاده کردیم و برای دادن عمق، تن خوب و سطح مات/براق بودن، آزمایش های زیادی انجام دادیم.
علاوه بر تخته چندلای ارزان، ساده ترین کاشی سفید انتخاب شد و کوبیده و کاشی شد. در ورودی در نیم دایره، ما یک تخم مرغ عید پاک را ، کردیم، این یک بازگشت به اولین مفهوم این پروژه است. شاید زم، پروژه ای را با استفاده از این مواد انجام دهیم، اما این چیزی نیست که در حال حاضر در مورد آن صحبت می کنیم.

دفتر سیدیا پونومارنکو 3

دفتر سیدیا پونومارنکو 12

دفتر سیدیا پونومارنکو 4

دفتر سیدیا پونومارنکو 8

دفتر سیدیا پونومارنکو 7

دفتر سیدیا پونومارنکو 9

دفتر سیدیا پونومارنکو 2

اساس راه حل برنامه ریزی ما یک ج، طول، است. این یک میز به طول 999 متر است که در ارتفاعات متعدد کار می کند. از نزدیکی ورودی شروع می شود و لازم بود راه حلی ایجاد شود که برای افرادی که کنار میز می نشینند راحت باشد. برای انجام این کار، صندلی‌های بلندی قرار دادیم تا افرادی که در صف ایستاده‌اند به افرادی که در آنجا نشسته‌اند برخورد نکنند، اما از نظر بصری در همان سطح افرادی باشند که روی صندلی‌های بار نشسته‌اند. اما در طرف دیگر میز می خواستیم یک مکان راحت و راحت برای جمع افرادی که می خواهند بیشتر بنشینند ایجاد کنیم. بنابراین ما دو مبل با صندلی عمیق قرار دادیم که افراد می توانند در آن استراحت کنند. برای قرار دادن مبل روی میز به ارتفاع 1100 میلی متر، یک سکو درست کردیم. این امر امکان ساخت یک میز تخت و بدون افت با نشیمنگاه در ارتفاعات مختلف را فراهم کرد.

در سقف یک خط لوله داریم، علاوه بر روشنایی، تهویه را در آنجا پنهان کردیم. ما تهویه در طرفین و روشنایی زیر را نصب کردیم. هنگام طراحی نوار، فضا را در VR به همراه مشتریان آزمایش کردیم، ارگونومی و تمام مسیرها را بررسی کردیم. زیرا زمینه ما را مجبور به سازش و استفاده موثر از فضا می کند.

معماران: دفتر پونومارنکو، ولدیمیر پونومارنکو; مساحت پروژه: 26 m2; سال پروژه: 2021; مکان: خارکف، اوکراین؛ اعتبار ع،: عکاسی ایوان آودینکو; تیتراژ ع، فیلم: Volodymyr Ponomarenko;

دفتر سیدیا پونومارنکو 1

روی میز یک تلویزیون قدیمی “خارکف” گذاشتیم. ما موفق شدیم یک مدل تلویزیون قدیمی با نام تجاری شهری که پروژه در آن قرار دارد پیدا کنیم. در این تلویزیون یک فیلم از لحظه ارائه دفتر پونومارنکو تا لحظه اجرای بار نمایش داده می شود. علاوه بر یک میز طول،، ما یک منطقه با میز بلند داریم که می تواند برای یک شرکت حدا،ر 3 نفر استفاده شود. این ناحیه با یک دیسک چوبی که بر روی پنجره “جریان” می شود، روی زمین برجسته شده است. ،اصر شعاعی و نیم دایره از کل پروژه عبور می کنند، اشکال صاف و گردها در دهه 60-70 ذاتی هستند.

“Sideria” یک نوار سیب تک فرمت است. پروژه ای که در آن به تاریخچه سیب در کشورهای پس از فروپاشی شوروی واکنش نشان دادیم. ظرف کوچکی است که از سه طرف پنجره دارد. وظیفه ما ایجاد یک نوار جوی با یک سطح دیوار کوچک بود که در آن افراد در هر جایی که در داخل نوار هستند احساس راحتی کنند. ما طراحی را بر اساس تاریخچه چگونگی و زمان ظهور سیب در کشورهای پس از شوروی استوار کردیم. ما تمام مطالب موجود را تجزیه و تحلیل کردیم و شباهت های خاصی را بین نوارهای دهه 60 و 70 یافتیم. مواد بودجه: کاشی، پانل های تخته سه لا با بسیاری از جزئیات به خوبی طراحی شده است.

دفتر سیدیا پونومارنکو 11