دهکده بامبو – Anaago Bistro توسط VARI Design

Anaago Bistro 16

Anaago Bistro 13

منبع

Anaago Bistro 2

طراحی Anaago با هدف ،یب ویژگی‌ها و زیبایی منحصر به فرد یوننان، ،یب مواد طبیعی و واژگان معماری مدرن برای ایجاد یک فضای شهری کوچک پر از جذابیت مدرن یوننان است. فرآیند نوسازی بلوک، تعامل بین معماری، فضای شهری و مردم را به ،وان نقطه شروع، کاوش در مفاهیم طراحی مدرن و تزریق نشاط جدید به نوسازی شهری می‌گیرد.

Anaago Bistro 9

ریتم روستایی

Anaago Bistro 1

Anaago Bistro 8

استفاده از سنگ قرمز غار، چدن، مبلمان چوبی خالص و تزئینات یکنواختی بدیع به فضا می بخشد. مواد بامبو بافی روستایی، همراه با طراحی منحصر به فرد نورپردازی، صحنه نورپردازی ملایم و مرموز را ایجاد می کند.

سنگ‌های آتشفش، ناهموار و بافت، پس‌زمینه دیواری منحصربه‌فردی را تشکیل می‌دهند. ادغام مواد طبیعی سنتی و نور گرم و کم، محیطی نرم تر و مرموزتر در فضا ایجاد می کند.

Anaago Bistro 11

با عبور از اتاق خصوصی، با دیواری از بامبو مواجه می شوید که با کنده های چوبی در هم تنیده شده است. پنجره‌های چوبی حس طبیعی به ارمغان می‌آورند و فضا با جری، آرام پر می‌شود، زیرا نور به آرامی می‌افتد و بر سطح بامبو سایه می‌اندازد. پنجره های چوبی کوچک که با دیوارهای بامبو مشخص شده است، امکان حرکت آزادانه بین فضاها را فراهم می کند و احساس سبکی و آزادی را منتقل می کند.

Anaago Bistro 4

Anaago Bistro 17

Anaago Bistro 5

سبک معماری منحصر به فرد Anaago که از مواد طبیعی اولیه مانند بامبو و سنگ تشکیل شده است، بر احترام به محیط زیست و میراث فرهنگی تأکید دارد. این سبک همچنین الهام بخش طراحی Anaago Bistro است.

Anaago Bistro 15

طراحی Anaago تجسم سادگی طبیعی یوننان است. ،یب بامبو، کنده و سنگ قرمز غار فضایی پر جنب و جوش و چند لایه را ایجاد می کند. بافت بامبو حسی طبیعی و لطیف می بخشد و به خوبی با مواد دیگر ،یب می شود. سیاههها گرما و تاریخ را به ارمغان می آورند.

Anaago Bistro 14

گنجینه های طبیعت

اطلاعات پروژه: Anaago Bistro; مکان: جاده Ziwei، منطقه Jiangbei، چونگ کینگ، چین؛ مساحت: 130 متر زمان تکمیل: اکتبر 2022; دفتر طراحی: C،ngqing Vari Architectural Design Co.,Ltd; طراحان اصلی: فن چی، دینگلیانگ یانگ. تیم طراحی: Yu Mou، Qi He; مورد: YM; عکاسی: DID STUDIO;

یک اتاق خصوصی منزوی در دهکده دارای تلفیقی هماهنگ از کنده ها و ساختار سایت است، با دیوارهای چوبی، سقف و مبلمان که فضایی یکپارچه و هماهنگ را ارائه می دهد. طراحی نمای متمایز آینه‌ها و پنجره‌ها محیطی باز و شفاف را ایجاد می‌کند و فضایی طبیعی به سبک بیسترو را تداعی می‌کند. استفاده از مواد مخلوط در فضای آناگو بیانگر توجه و احترام به “روستایان” است.

این جعبه کوچک به ،وان یک نقطه گذار در زمان و مکان عمل می کند، جایی که عبور از آستانه آن مانند ورود به یک رویای طبیعی در داخل روستا است. پنجره اتاق خصوصی منظره ای سینمایی را ارائه می دهد، با چراغ های نئون شهری که فواصل جغرافیایی را در بر می گیرند، تجربه ای همه جانبه را برای ،نان “دهکده” ایجاد می کنند.

Anaago Bistro در جاده Ziwei در چونگ کینگ یک بلوک فریبنده و یک مکان آزمایشی جدید برای بازسازی شهری است. هدف این طراحی ایجاد یک مکان اجتماع پر جنب و جوش است. A-na-guo در نا،ی به م،ای “فلات زیبا و غنی” است. با 32 خانوار و 6 گروه قومی، محیط بدوی منحصر به فردی را ارائه می دهد.

در فضایی باریک و تصفیه شده، چهار “جعبه قبیله ای” ارگ،ک با استفاده از مواد خالص و طبیعی ادغام شده اند و یک دهکده اجتماعی طبیعی و پیچیده را ایجاد کرده اند. بامبو، کنده ها و سنگ های قرمز در فضایی طبیعی و اسرارآمیز مانند یک سمفونی باز در هم تنیده می شوند. مواد ملودی بی نظیری از احساسات، انس،ت و طبیعت را می سازند و هر روستایی Bistro را از نزدیک به هم متصل می کند.

مواد ارگ،ک و مدرن در ورودی روستا به هم می رسند. بامبو فضاهای نیمه خصوصی، مناظر قاب پنجره های شهر را می بافد، داخل و خارج را به هم متصل می کند. با ورود به روستا، اتاق های خصوصی بامبو بافته شده با نور کم و دیوارهای ظریف فضای مربع را نرم می کند و حس گرم و روستایی را القا می کند.