دکوراسیون آشپزخانه جدید و شیک – زیباترین و جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از چوبهای گران قیمت و سنگهای مرغوب طبیعی در اندازههای بسیار بزرگ برای کفپوش تماما اقلامی هستند که به دلیل کمیاب بودن و سفارشی شدن نیازمند صرف هزینههای بالا هستند. پردهها در نهایت فاخر بودن از طرحها و مدلهای والاندار پیروی میکنند. طرحها در سبک هنری کلاسیک از سیالیت خاصی برخوردارند. طیف رنگبندی ، سفید ، کرم ، بژ ،قهوه ای، طلایی ، نقره ای ، آبی و سبز روشن از پرطرفدارترین رنگ های این سبک هستند که هریک از رنگ ها دارای شخصیت خاص خود هستند و ویژگی ها ی خاصی به محیط با توجه به کاربری ان می بخشند.

رنگ هایی که دارای چنین ویژگی هایی هستند را می توان شامل رنگ های کرم، قهوه ای، بژ، زرشکی و سرمه ای دانست. دکوراسیون اتاق خواب کوچک یکی از بزرگترین مشکلاتی می باشد که انسان امروز در زندگی آپارتمان نشینی با آن مواجه است. اصولا به دلیل قدمت، جنس و سفارشی بودن کالاها در این سبک، چیدمان دکوراسیون کلاسیک هزینههای بالایی در بردارد. همچنین به دلیل عایق بودن پنلهای دوجداره، صداهای آزاردهنده در محل کار کمتر میشود و تمرکز کارمندان بیشتر خواهد شد. البته تمرکز بیشتر روی ساختمانهایی با مقیاس بزرگ بود که بیشتر آنها فضاهای مقدس مذهبی را شامل میشدند. البته این تقارن نباید در حدی باشد که تعادل را بر هم بریزد. ولی این فرضیه کاملاً اشتباه است. همانطور که در گذشته طرح و مدل های شیرآلات محدود بوده است، رنگ آنها نیز محدود به رنگ استیل می شد ولی حالا به واسطه انواع مدل ها، رنگ ها و طرح ها هیچ محدودیتی برای انتخاب، ایده پردازی و اجرا برای داشتن یک آشپزخانه مدرن وجود ندارد. درست است که معمولا آستری را برای جلوگیری از ورود تابش شدید نور خورشید و همچنین جلوگیری از اشراف همسایههای روبهرویی به فضای داخل خانه، آویزان میکنند ولی یادتان باشد حتی اگر هیچ کدام از این مشکلها را هم نداشته باشید، باید آستری بزنید.

در تصویر بالا میتوانید یکی از ویژگی های مهم دکوراسیون داخلی مدرن را مشاهده کنید که از اشکال هندسی واضح مانند دایره ها و چهار گوش ها استفاده شده . همچنین میتوانید از بقیه نمادهای این افراد مانند نقاشیهای کاکتوس یا کویر استفاده کنید. در سبک هنری کلاسیک استفاده از نقوش گیاهی، حیوانی و انسانی مرسوم است. اما اگر بخواهیم شاخصهایی برای تفاوت این دو سبک هنری مطرح کنیم؛ میتوان به صورت تیتروار به این موارد اشاره کرد. اگر قصد استفاده از این نوع اجاق گاز را برای منزلتان دارید بهتر است قبل از ساخت کابینت این مورد را با شرکت سازنده کابینتتان هماهنگ کنید. به کارگیری از پردههای بلندتر در این سبک از دکوراسیون کلاسیک اروپایی بیشتر به چشم میخورد و در آن از منگولهها و گیرههای جمع کننده و کاربردی که جنبه تزیینی بالایی دارند استفاده میشود. بعد از این که درباره نوع چیدمان و سبک مورد نظرتان برای چیدمان دکوراسیون داخلی خانه و اتاق های آن به نتیجه رسیدید در نظر داشتن این نکات برای طراحی کلاسیک پذیرایی می تواند مفید و کمک کننده واقع شود. معماری داخلی در واقع طراحی یک فضا است که با استفاده از مرزهای ساختمان ایجاد شده و حتی طراحی اولین نقشه برای استفاده در طراحی یا تغییر دادن یک طرح یا تجدید نظر در طرح بر عهده معماری داخلی است.

کابینتها باید بسیار شیک و لوکس و از متریالهای درجه یک همچون چوب طبیعی باشند. میتوانید میزان روشنایی و درجه حرارت اتاق خواب خود را از راه دور با ریموت یا با گوشی هوشمند تنظیم کنید. کاشیها و سرامیکهای درجه یک با طرحهای فانتزی و شکیل نیز از الزامات طراحی این بخش است. سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. استفاده از میز های مربع با پایه های کوتاه و استفاده از رنگ های کرم و قهوه ای در طراحی و همچنین حفظ سادگی از مهم ترین ویژگی های آن به شمار می رود. بیشتر ظروف خود (مخصوصا ظروف دم دستی) را به روی میز های کابینت و در دیدرس منتقل کنید.

اگر میخواهید دکوراسیون شما ظاهر کلاسیک پر ابهتتری داشته باشد؛ به دنبال ترکیبی از رنگ مشکی و طلایی باشید. به خاطر داشته باشید که هنگام ایجاد یک نقطه کانونی، سایر لوازم موجود در فضا نیز باید مطابق با آن باشند. البته گاهی ممکن است یک قسمت ابزاری قرار گیرد که سایر قسمتها شامل آن نیستند. البته برای اینکه رنگ خانه یکدست نباشد می توانید یک دیوار را با کاغذ دیواری طرح دار بپوشانید. سبک مدرن معمولا ما را به یاد خانه هایی با چیدمان خشک و بی روح البته تمیزی میاندازد که در ساخت آن از فلز، شیشه و سنگ استفاده شده است. این سنگ زیبایی و شکوه خاصی به فضا میبخشد. این اتاق با کاغذدیواریِ طرح سرباز تزیین شده که رنگ آن با رنگ سایر وسایل اتاق هماهنگ است. مدرک طراحی یا سایر گواهینامه ها مفید است ، اما می توان تجربه مشابهی را از طریق کارآموزی یا کارآموزی با سایر طراحان به دست آورد. بنابراین اگر میخواهید فضای خود را به سبک سنتیتر بچینید؛ در ادامه برخی از ویژگیهای دکوراسیون کلاسیک آورده شده است که مطمئنا به شما در طراحی دکوراسیون داخلی به این سبک کمک میکند. زیباترین و گرانترین مبلمان، اگر با همدیگر در تناسب نباشند و هر یک ساز خود را بنوازند، در نهایت خانهی زیبایی نخواهید داشت.

استفاده از کتابخانه و پر کردن آن با کتابها و گاها با اشیاء، تابلوها و جامهای افتخاری که دارید نه تنها برای پر کردن فضاهای خالی و بدون استفاده مفید واقع میشود، بلکه سبب میشود محلی برای نمایش اخلاق و روحیات فردی را ایجاد کرده سایت dekoram باشید. استفاده از شومینه ای خاص ، کتابخانه ها و خاص ترین دکور های چوبی ، لوستر های پر تزئین ، آباژور و نور های دیواری و رومیزی ، کابینت های چوبی ابزار خورده با وسایل توکار کار شما را به اوج زیبایی می رساند. برای تاکید روی جزییات ظریف و تزیینات روی دیوارها از نورپردازی استفاده کنید. سبک مدرن برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک بسیار مناسب است.

وبسایت دکوبوم علاوه بر فروش محصولات دکوراسیون و صندلی اداری ، به عنوان راهنمای آنلاین در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون، از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نموده و با بکارگیری تیمی متخصص و با انتشار منظم مقالات به روز آموزشی قدم هایی برای آگاهی و انتقال دانش دکوراسیون به عموم مردم برداشته است که در سال های اخیر… کفپوش از دیگر عناصری ست که در دکوراسیون کلاسیک می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. این سبک از دکوراسیون داخلی منزل با افزایش نظم ذهنی موجب می شود آرامش فرد افزایش یافته و فضا به نوعی برای افراد جذابتر باشد. نظم در این فضا یکی از مؤلفه های اصلی به شمار می رود و فضایی که دارای شلوغی و بی نظمی از هر نوعی باشد به هیچ عنوان در این سبک جایگاهی نخواهد داشت.

فضاها به چه شیوهای باید مورد استفاده قرار گیرند؟ سعی کنید این ظروف را به شیوه ای منظم بر روی آبچکان بچینید تا به شلوغ تر شدن دکوراسیون شما کمک کنند. استفاده از سبکهای دکوراسیون داخلی مختلف باید متناسب با شغل، راحتی پرسنل در محیط کار و بازدهی بالا در جهت خدمت به ارباب رجوع تعیین شود. پس از ارائهی اطلاعات مهم به کارفرما و دریافت تایید از کارفرما جهت میزان هزینه و مابقی مسائل ، متخصصین و کاربران ، به فعالیت خود ادامه میدهند . استفاده از کاغذ دیواری نیز یک روش بسیار جذاب و کاربردی برای تزیین کردن دیوار ها میباشد و هزینه ی بسیار کمتری را نیز شامل میشود.

کاشیها با نقوش طلایی در میان آنها خود نمایی کرده و با کفپوش آشپزخانه تفاوت رنگ و مدل خواهند داشت. کاربردی بودن سبک مدرن در واقع حذف اجزا و وسایل اضافی را به همراه خواهد داشت. تک بودن و عنصر نمایی در این سبک معنایی ندارد. توجه به اصالت و ابهت به همراه اغراق نمایی از جمله نکات دکوراسیون کلاسیک است که صاحب نظران این سبک به آن معتقد هستند. این استفاده حداقلی از رنگ را میتوان در زیر مجموعه سبک دکوراسیون مینیمال به وضوح مشاهده کرد. استفاده از شیرآلات کلاسیک به رنگهای برنزی، طلایی و مشکی که نمای بسیار چشمگیری دارند؛ از جمله موارد تاثیرگذار برای تکمیل شدن آشپزخانه به سبک دکوراسیون کلاسیک است.

همین موضوع اهمیت رنگآمیزی این محیط را بیشتر نشان میدهد. طرح های متنوع این فرش ها شامل طرح های گل و گیاهان و حتی طرح ها و نقش هایی در رابطه با داستان های کهن ایرانی هستند. رنگ های استفاده شده در فرش های کهن و کلاسیک ایرانی، معمولا از رنگ قرمز به عنوان رنگ زمینه و طراحی های سفید و سبز و مشکی در میان آن ها تشکیل می شود که حال و هوایی سنتی و نوستالژیک دارند. این طراحی ها اغلب در مکان های سلطنتی و لوکس مورد استفاده قرار می گیرند و رنگ و لعابی اشرافی با خود به همراه دارند. در نظر داشته باشید که دفتر کار شما مانند خانه نیست که بتوانید برای چیدمان دکوراسیون داخلی آن از انواع مختلف اکسسوری ها و وسایل تزیینی استفاده کنید؛ در واقع برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار و تزئین آن می توانید نهایتا از گلدان های گل طبیعی در قسمت های مختلف استفاده کنید تا هم حس طبیعت و سرزندگی در محیط وجود داشته باشد و هم زیباتر باشد و در عین حال محیط شما از حالت رسمی خارج نشود. این فرش ها حس و حال کلاسیک و سنتی را در محیط القا می کنند. امروزه با استفاده از تکنولوژی و افزایش فرش های ماشینی تنوع رنگ در فرش های کلاسیک بالا رفته است.

رنگهای مورد استفاده در دکوراسیون کلاسیک معمولا مشکی و سفید هستند. اما در این بین کم نیستند افرادیکه هنوز به سبک های دکوراسیون کلاسیک و سنتی پایبند هستند. مبلمان مدرن، فرش طرح هندسی که به تنهایی نیز یک ویژگی بارز این اتاق محسوب میشود در کنار منظره خارق العاده و شگفت انگیز بیرون محل استراحت واقعا آرامش بخش و مدرن ایجاد کرده است. در سبک مدرن، از هود های شیشه ای و استیل استفاده می کنند. استفاده از دکور های چوبی ، کمد های چوبی ،استفاده از اکسسوری ها و شیرآلات لوکس و پرتزئینات ،کاشی های کلاسیک و تزئینات و نورپردازی ، آینه و روشویی کلاسیک در سرویس و وان های کلاسیک در حمام از دیگر مشخصه های خانه های کلاسیک به شمار می روند. ترکیب بندی متقارن ، اشکال و خطوط هندسی منظم ، دکوراسیون لوکس ، مواد طبیعی گرانقیمت از ویژگی های سبک کلاسیک می باشند .

تختخواب و سایر اقلام موجود در این فضا از جنس چوب و دارای منبت کاریهای هنرمندانهای است که با یک روتختی فانتزی به خوبی خودنمایی میکند. جا حولهای، جا صابونی، چراغ و دیگر موارد این فضا نیز باید مطابق با رنگهای اصلی به کار رفته در سایر لوازم باشد. استفاده از چراغهای دیوارکوب، تابلوهای نفیس نقاشی، تابلو فرشها، گلدانهای قیمتی، میز کنسول و بوفهها در چینن فضایی کاملا درست و به جا میباشد. راهکارهای مناسب برای برخورداری از یک دکوراسیون کلاسیک ، مدرن و شیک ، به همین جا ختم نمیشود . برخی از این رنگ ها مانند صورتی، بنفش و مشکی بهتر است در دکوراسیون آشپزخانه سفید مدرن به کار روند و از رنگ هایی مانند طلایی و قهوه ای می توانید در چیدمان آشپزخانه هایی با تم کلاسیک مانند آشپزخانه با کابینت های ممبران یا کلاسیک استفاده کنید. دو سبک مدرن و کلاسیک از مهم ترین و پرکاربرد ترین دکوراسیون هایی هستند که غالباً مورد استفاده قرار می گیرند. سقف بلند ، متراژ تقریبا بالا ، نما و مشاعات تقریبا هم سبک را قبل از شروع برای ایجاد طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک در نظربگید تا فضایی بی نقص ایجاد شود و خروجی نهایی کار در سطح بالایی قرار بگیرد.