دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اگر میخواهید به سبک کلاسیک نزدیکتر شوید، بهتر است دیوارها را خالی نگذارید. از پارچه­هایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک استفاده می­شود، می­توان به پارچه­هایی با جنس کتان، کرباس، پنبه و مخمل اشاره کرد که زیبایی چشمنوازی دارند. در کنار فرش­های کلاسیک می­توان به راحتی از مبلمان کلاسیک یا استیل استفاده کرد تا چیدمان جذاب­تری داشته باشیم. امروزه در سبک کلاسیک کفپوش پارکتها محبوبیت خاصی پیدا کرده اند، زیرا ضمن زیبایی خاصی که دارند به عنوان یک عایق صدا و حرارت نیز عمل می کنند. همچنین از سبک کلاسیک به عنوان اصیلترین سبک دکوراسیون داخلی یاد می­شود، که زیبایی خیرهکننده­ای دارد. استفاده از نقطه کانونی در مرکز اتاق یکی دیگر از عناصر اصلی سبک کلاسیک است. طراحی کلاسیک پذیرایی کار بسیار مهمی است چرا که پذیرایی اصلی ترین بخش یک خانه است . چیدمان منزل به سبک کلاسیک می­تواند به دو شکل شلوغ و خلوت انجام شود. استفاده از تزیینات متعدد و شلوغ در فضا، به طوری که در تضاد با دکوراسیون مینیمال و مدرن باشد. سبک کلاسیک در تضاد با بینظمی است. البته گاهی میتوان با تضاد رنگی میان سطوح مختلف، عمق و زیبایی خاصی را در فضا به وجود آورد.

از آنجایی که در سبک­های کلاسیک از کاغذ دیواری­های طرح دار و شلوغ استفاده می­شود، بهتر است بر روی آنها از قاب عکس استفاده نکنید، اما اگر طرح­های ساده­تری برای کاغذ دیواری اتاق خواب انتخاب کردهاید، میتوانید دیوارها را با استفاده از دیوارکوب، آینه یا انواع تابلوهای دکوراتیو پر کنید. تقارن در نورپردازی نیز باید برگرفته از سبک کلاسیک باشد . اصلا اگر هنوز نمی دانید که از چه سبک و چه دکوری خوشتان می آید، کافی است سری به مجلات طراحی دکوراسیون بزنید و یا وارد فضای اینترنت شده و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند را بالا و پایین کنید. سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان نیز از جمله سبک های سنتی است که به منطقه شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا تعلق دارد. در نظر داشته باشید که استفاده از طرح های ساده تر برای پرده ها ضمن این که کمتر چشم را خسته می کنند کم هزینه تر هستند و دیر تر هم از مد می افتند و می توانید زمان بیشتری از آنها استفاده کنید. خوب است بدانید که این رنگها به علت ترکیب خنثی و سردی که دارند هیچگاه از مد نمیافتند؛ و شما را نیز دلزده نخواهندکرد. این متریال­ها در بلند مدت باعث خستگی نمی­شوند و هرگز از مد نمی­افتند.

پرکاربردترین رنگ­ها برای دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک، رنگ­های کرم، قهوه­ای و طلایی هستند. با ایجاد هماهنگی میان لوستر و سایر وسایل و دکوراسیون داخلی اتاق خواب میتوان فضای مملو از آرامشی را ایجاد نمود. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، رنگهای روشن و ملایم نور را به خوبی منعکس میکنند و از لحاظ بصری این توهم در شخص ایجاد میشود که دیوارها در فاصلهی دورتری از آنها قرار دارند و به این ترتیب فضای اتاق شما بزرگتر از اندازهی واقعی آن بنظر میرسد. حتی اگر فقط سبز باشند، بهزیبایی در اکثر دکوراسیونهای خنثی هماهنگ میشوند و ظاهری جذاب و دلپذیر ایجاد میکنند. این کار ظاهری مدرن و جذاب به اتاق می دهد. این رنگ ها وقاری دارند که آن را به فضای آشپزخانه القا و محیط را بسیار جذاب می کنند.

سبد پیاز و سیب زمینی ها را فقط بعضی خانم های خانه بسیار حساس می توانند همیشه به صورت کاملا پاکیزه و چیدمان شده نگهداری کنند و ظروف بزرگی که برای شسته شدن به کمی زمان نیاز دارند، بهتر است جایی در خارج از محدوده دید و دسترس باقی بمانند تا زمان شستن آن فرا برسد. همچنین در بعضی از موارد نیز طراحی یک بنا به شکل درست و اصولی انجام نشده است. برای داشتن چیدمان اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک لوسترهای کلاسیک کریستالی انتخاب مناسبی است. اما نکاتی برای چیدمان اتاق به سبک کلاسیک وجود دارد که میتوانید با رعایت آن­ها فضایی دلچسب خلق کنید. بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم که اگر علاقمند به سبک های قدیمی هستید و فضایی متفاوت می خواهید در اتاق خواب داشته باشید حتما سبک کلاسیک را انتخاب کنید. سبک کلاسیک شبیه سبک مدرن طرفدار سادگی نیز یعنی هر چقدر فضا شلوغ تر، لوکس تر و آنتیک تر ایده پردازی شود شما به سبک کلاسیک نزدیک تر شده اید. نور کم چراغ دیواری فضای اتاق نشیمن را صمیمی تر ، راحت تر کرده و جذابیت خاصی به آن می بخشد.

در دکوراسیون کلاسیک، کاغذ دیواری را می توان روی تمام دیوار را روی قاب های گچی که روی دیوار درست شده است، نصب کرد. برای انتخاب لوستر متناسب با فضای پذیرایی شما توجه به چند نکته حائز اهمیت است اول این که اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است لوسترهایی با شاخه ها و چراغ های کمتر در واقع لوسترهای کوچکی که فضای کمی را اشغال می کند انتخاب مناسبی است. یکی از محبوب­ترین سبک­های چیدمان اتاق خواب، سبک کلاسیک است. استفاده از آینه­های بزرگ و منبت کاری شده یکی از بهترین گزینه­ها برای چیدمان اتاق به سبک کلاسیک است. پس بهتر است نور اتاق خواب متعادل باشد. این گونه آینه­ها می­توانند تکمیل کننده دکوراسیون اتاق خواب باشند. رنگهای روشن، طرحهای سادهتر در اتاق های کوچک تر توصیه میشود. شما می توانید کابینت های بالایی را به طور کلی جدا کرده و آنها را با قفسه های شناور باز جایگزین کنید. به طور کلی یکی از اصول طراحی دکوراسیون کلاسیک دیوارهای شلوغ است. از نمونه های زیبای طراحی کابینت کلاسیک در آشپزخانه های بزرگ اجرا می شوند می توانیم به کابینت جزیره ای و کابینت ممبران اشاره کنیم. برای طراحی کلاسیک پذیرایی اول از همه پای رنگ های سرد مثل کرم و سفید و قهوه ای را به اتاق نشیمن باز کنید.

راهحل هایی برای دکوراسیون آشپزخانه ای که صاف وسط خانه سبز شده است! در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا اولین مکان در هر خانه ای که توجه مهمان ها به چیدمان و طراحی داخلی آن جلب می شود پذیرایی است. هنگام خرید وسایل ضروری برای اتاق خواب اولین نکتهای که باید به آن توجه داشت این است که به چه چیزی نیاز دارید. فرش اتاق خواب یکی از مهمترین قسمتهای اتاق است. انتخاب اندازه لوستر اتاق خواب شما بستگی دارد، اما به صورت کلی استفاده از لوسترهای کریستال، شیشه­ای یا سنگی یکی از بهترین گزینه­ها برای داشتن یک اتاق خواب به سبک کلاسیک است. برای طراحی کلاسیک پذیرایی رنگهای محدودی در اختیار است رنگهایی که از دیرباز کلاسیک با آن شناخته شدهاست. اگر فضای اتاق شما کوچک و محدود است، بهتر است این فضا را خلوتتر نگه دارید، که در این صورت چیدمان سبک کلاسیک دشوارتر خواهد بود. عمدتا از گچ و دکور فوم برای طراحی سقف اتاق خواب کلاسیک استفاده میشود. استفاده از پرده تاثیر بسیاری در مجلل کردن اتاق خواب ساده دارد.

زیبایی این میز در خلاقیتی است که بهناز در رومیزی آن به خرج داده است. استفاده از کوسن­های بزرگ، همواره یکی از مهم­ترین عناصر چیدمان اتاق به سبک کلاسیک بوده است که میتواند زیبایی خیرهکننده­ای به اتاق خواب شما ببخشد. استفاده از المان هایی قدیمی و عتیقه جات یک مکمل عالی برای طراحی کلاسیک پذیرایی شما به شمار می رود. امروزه از کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ و پیجیده و یا رنگ های تاریک دیگر استفاده نمی شود و اگر هم استفاده بشود به صورت محدود و فقط برای تک دیوارها و شاخص کردن آن ها می شود . در واقع رنگهای کلاسیک رنگ هایی هستند که درصدی از سیاه، طوسی یا قهوهای داشته باشد.

استفاده از چراغ خواب یا آباژورهای مختلف به سبک کلاسیک یکی دیگر از گزینه­های پیش روی شما است. مهمترین ویژگی این سبک تقارن است. این روش یک راهکار ایده آل برای طراحی مناسب کابینت می باشد. همچنین با استفاده از رنگی مناسب می­توانید فضای گرم­تر و دلچسب­تری داشته باشید. اگر در اتاق به اندازه کافی پنجره وجود دارد، می­توانید بخش قابل توجهی از نور را از آن تامین کنید، در غیر این صورت استفاده از نور مصنوعی لازم و ضروری است. استفاده از رنگ­ها و متریا­ل­های طبیعی در فضا برای ایجاد سبک کلاسیک بسیار مهم است. اول از همه برای طراحی کلاسیک پذیرایی به سراغ انتخاب یک دست مبلمان استیل و فاخر بروید. در انتخاب روتختی به سبک کلاسیک اغلب از پارچه­های چین دار، شلوغ و با رنگ­های کرم، قهوه­ای و طلایی استفاده می­شود که در نهایت میتواند بهترین انتخاب برای اتاق­هایی به سبک کلاسیک باشد. پرده های کلاسیک آستر و کتیبه دارند.

اغلب فرش­هایی که طراح­های کلاسیک دارند از نقش­های طبیعت الهام گرفته­اند اما با همه این­ها بهتر است در هنگام خرید فرش کلاسیک درباره طرح و رنگ آن با فروشنده مشورت کنید زیرا او نه تنها تخصص کافی در کار خود دارد بلکه در این زمینه تجربه سایت dekoram بسیاری نیز دارد. در طراحی کلاسیک پذیرایی از پرده های بلند استفاده می شود پرده های کوتاه در سبک کلاسیک جایگاهی ندارند. برای کابینت هایی که درب شیشه ای دارند و داخل آنها دکور چیده می شود، از چراغ های مناسب بهره ببرید. اگر تمایل به استفاده از میز ناهار خوری تمام چوبی ندارید، می توانید از میز هایی با ترکیب پارچه های چرمی و استیلی چوبی بهره بگیرید. این سبک مشابه با سبک های طراحی داخلی مدرن انتقالی می باشد. اگر می­خواهید سبک کلاسیک را برای طراحی اتاق خواب خود انتخاب کنید، نباید فراموش کنید که این سبک انعطاف­پذیری و سازگاری معماری مدرن را ندارد. برای چیدمان یک اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک فرش های ریز بافت با نقشههای پرکار انتخاب مناسبی است. به دلیل تفاوت هایی که در نحوه زندگی و فرهنگ افراد وجود دارد، به مرور سبک های مختلفی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی ارائه شده و هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند.

برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کلاسیک ایدههای خاص و جذاب بسیاری وجود دارد که با استفاده از آنها و رعایت اصول این سبک میتوانید به راحتی در فضای خانههای کوچک امروزی نیز فضایی کلاسیک در اتاق خواب به وجود آورد و از زیباییها و جذابیت این سبک بهره مند شد و آرامشی وصف نشدنی در این فضا تجربه نمود. استفاده از کاغذ دیواری­های کلاسیک از پرکاربردترین عناصر در طراحی به سبک کلاسیک هستند. البته طرح و نقش کاغذ دیواری اتاق خواب باید مطابق با الگوی طراحی کلاسیک باشد. این مهم ترین رکن چیدمان کلاسیک اتاق پذیرایی شما به شمار میرود. فرش دعوت کننده ترین، گرم ترین و نرم ترین نوع پوشش کف برای اتاق خواب است که به شما آرامش می بخشد. در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است و میتوانید در این خانه از وسیله های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل تر نشان دهید. برای تزیین اتاق از مجسمه های سنگی و گچی ، تابلو فرش یا تابلو های نقاشی و آینه های تزیینی و یا آلات موسیقی مثل ویولن یا سه تار های قدیمی اصلاً غفلت نکنید.

اما در کنار رنگ سفید از رنگ شیری و کرم نیز می­توان برای سقف­ها استفاده کرد و همچنین رنگ فیلی یکی از پرکاربردترین رنگ­های کلاسیک برای فضاهای بزرگ است. می­توانید از وسایل تزیینی متعدد در سبک کلاسیک استفاده کنید، اما فراموش نکنید که استفاده از این سبک در اتاق خواب می­تواند قوانین دیگری داشته باشد، زیرا همواره سادگی و خلوت بودن اتاق خواب یکی از مهم­ترین نکاتی است که در چیدمان اتاق باید به آن توجه کرد. بهتر است میزی را انتخاب کنید که با جنس و رنگ تخت خواب شما هماهنگی داشته باشد. درنهایت گل و گیاهان در اتاق خواب شما، حس سرزندگی و شادی را به شما تزریق می کند. قیمت دکوراسیون اتاق خواب به میزان تغییراتی که میخواهید بدهید وابسته است.

دکوراسیون پذیرایی کلاسیک موضوع این مقاله میباشد، قصد داریم در ادامه با چیدمان پذیرایی کلاسیک،پرده سبک کلاسیک، مبلمان کلاسیک، کاغذ دیواری کلاسیک می پردازیم. در اولین قدم، باید به دقت همه زیرم و بم آپارتمان مدنظر را بررسی کنید، یک نقشه از آن بر روی کاغذ ترسیم کنید، با قدرت تخیلتان هر گوشه از این خانه را با وسایل و طرح های خلاقانه گوناگون پر کنید و پس از آن، به سراغ انتخاب وسایل مورد نیاز بروید. می تونید از تخته های وایت برد هم استفاده کنید. قرار دادن وسایل چوبی قدیمی رنگ و رو رفته از آن کارهایی است که شما را در رسیدن به یک دکوراسیون کلاسیک بشدت کمک میکند مثل میز جلو مبلی قدیمی که پایه ها و سطح رنگ و رو رفته یا یک صندوقچه و چمدان قدیمی که دیدن آن بیننده را به 40 سال قبل می برد. وجود ستون­های متعدد در سبک کلاسیک یکی دیگر از ویژگیهای مهم این معماری است که برگرفته از معماری دوران یونان و روم می­باشد. برا اساس تعریف دایره المعارف Treccani، سبک کلاسیک مجموعهای از مفاهیم و قواعدی است که برگرفته از رم و یونان باستان است و در هنر، از آن به کار گرفته میشود. تاریخچه این طرح­های شلوغ اغلب به روم و یونان باستان بر می­گردد.