دکوراسیون اتاق خواب مدرن وشیک

این کنسول ها فضایی قدیمی و اصیل را در سالن به وجود می آورند و علاوه بر آنکه وسیله ای تزیینی و دکوری به شمار می روند، جایی برای نگهداری ظروف هم هستند. در بعضی مدل ها دو طرف پرده والان نصب می شود، در مدلی دیگر والان یه شکل یک طرفه در سمت راست یا چپ پرده قرار می یگرد، در مدلی دیگر قسمت بالای پرده دارای والان و کتیبه است، و به همین ترتیب مدل های مختلفی از این دست وجود دارد. پرده اصلی همیشه یک حریر نسبتا ضخیم است که والان ها در دو طرف آن قرار می گیرند. طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با اسـتفاده از شیشه و آینه از نظر طراحان، ایجاد «فضای منفی» نام دارد، فضا را بازتر کرده و آن را بزرگتر جلوه میدهد. بر روی کنسول می توان آینه و شمعدان های عتیقه و قدیمی، بشقاب های قدیمی و ظروف تزیینی کوچک، قاب عکس هایی با سبک کلاسیک و چیز های دیگری از این دست قرار داد. البته اگر کنسول بدون کمد باشد، صرفا از آن به عنوان یک دکوری استفاده می گردد.

برای جا دادن وسایلی مثل قوطیهای چای و قهوه و ادویه و لوازم دکوری مناسب آشپزخانه میتوانید از شلفهای چوبی یا شلفهایی به رنگ کابینتهای آشپزخانه بدون در استفاده کنید. درباره رنگ چوب مبلمان کلاسیک باید گفت که رنگ های قهوه ای تیره، طلایی، بژ، سفید و کرم بیشترین طرفدار را در این مبلمان دکوراسیون کلاسیک ایرانی دارند. بنابراین می توان گفت که طراحان باید در طراحی این بخش دقت بالایی به خرج دهند و فضایی با انرژی متناسب با روحیه و شخصیت دفتر طراحی کنند، به طوری که معرف نام تجاری شرکت نیز باشد. یکی از مهم ترین عنصر هایی که در زیبایی دکوراسیون اداری تاثیر بسیار زیادی دارد رنگ محیط است.استفاده از رنگ های ساده و شیک در دیوار ها و مبلمان محیط تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد.اگر میخواهید یک محیط اداری شیک و شاد برای خود درست کنید حتمی از رنگ های شاد استفاده کنید رنگ هایی مانند زرد و سفید هم ساده و مناسب محیط اداری است و هم باعث افزایش روحیه و شادی شما میشود.علاوه بر رنگ روشنایی محیط نیزتاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد.

بنابراین طرح و رنگ و پارچه روکش مبل ها و صندلی ها با همدیگر مشابه است. مبلمان استیل، مبل های چوبی طرح فرانسوی، ایتالیایی یا انگلیسی و حتی مبلمان چستر از انواع مختلف مبلمان کلاسیک هستند. از گذشته تا کنون مبلمان مختلف تاثیر زیادی در نحوه دکوراسیون منازل و محیط های مختلف به شمار میرود. میز اداری و صندلی اداری از چوب های منبت کاری شده می باشد. در انتخاب قاب آینه نیز باید دقت زیدی به عمل آورد از قاب های چوبی خراطی شده که طرح آن با طرح منبت کاری های مبلمان نزدیک است، استفاده نمود. به طور کلی مبلمان کلاسیک استفاده شده در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی از چوب های خمیده و منحنی که با منبت کاری ها و حکاکی های تزیین و زیبا شده اند، ساخته می شوند. با توجه به جدید بودن این رشته تحصیلی در حال حاضر تعداد محدودی از دانشگاه های دولتی در این زمینه دانشجو پذیرش می کنند.

در این مقاله به اهمیت کابینت و جایگاه و کاربرد آن در آشپزخانه خواهیم پرداخت. ظروف با ارزشی که نگهداری از آنها در کابینت ها امکان پذیر نیست، در کنسول گذاشته می شوند. کنسول و میز تلویزیون دو پارامتر مهمی است که در فضای اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می گیرد. تنها قسمتی از خانه که در آن سبک دکوراسیون باروک دیده می شود، آشپزخانه می باشد. از نظر بسیاری از طراحان داخلی، برخلاف ظاهر مجلل این سبک، اساس آن بر آرامش و راحتی استوار است. بهتر است انتخاب اثر هنری بر اساس علاقه شما به آن هنرمند و یا اثر هنری صورت گیرد. در این مبلمان از پارچه روکش مخمل، کتان و پارچه های زربافت استفاده می شود و رنگ پارچه هم بر اساس رنگ چوب و تم رنگی دکوراسیون انتخاب می گردد. به طور کلی ترکیب های رنگی کرم و طلایی، و قهوه ای و کرم در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی بیشترین طرفدار و کاربرد را دارند.

درباره آبژور نیز هم می توان از مدلی شبیه به لوستر استفاده نمود و هم از آباژور های کلاهک داری که دارای کلاهک پارچه ای هستند در چیدمان به کار برد. بهترین فرشی که می توان در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی از آن استفاده نمود، فرش دستباف ایرانی است. از این وسایل و ظروف و مجسمه ها می توان در گوشه سالن، بر روی میز جلو مبلی، بین مبلمان، بر روی میز کنسول، داخل بوفه و طبقه ها و هر قسمتی که مناسب به نظر می رسد، استفاده نمود. این المان ها معمولا شامل تابلوهای نقاشی، قاب کلاسیک و مجسمه های کلاسیک هستند. سقف های بلند در این نوع طراحی به چشم می خورند و می توانند محیط را بزرگ تر جلوه دهند. استفاده از کابینتهای بلند و عمودی در چنین دیزاینی به منظور ایجاد فضای عمودی و بخشهای بیشتر است؛ تا فضای آشپزخانه را بزرگتر و شکیلتر نشان دهد. سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی به خوبی نشان دهنده توسعه سبک کلاسیک، با سلیقه امروزی طراحان دکوراسیون است. نمای رومی، استفاده از المانها و الگوهای مجلل و پیچیده، توجه به نظم و تقارن و بهکارگیری رنگهای لطیف، ظریف و گرم از ویژگیهای اصلی سبک کلاسیک است. مبل راحتی پایه چوبی برای دکوراسیون کلاسیک بسیار مناسب است.

اگر اتاق خواب شما کوچک است و نمی خواهید قسمت هایی از آن نیز با گلدان اشغال شود، می توانید گلدان های دیواری را انتخاب کنید. مدل تخت خوابها در دکور اتاق ساده : مدت زمان زیادی است که چیدمان ساده و خلوت تبدیل به انتخاب اول بسیاری از خانه دارها برای اتاقهای خواب منزل شده است. دکور درب نیز مانند درب مورد استفاده در دکوراسیون اتاق خانواده است. این جزئیات به فضای مورد نظر حسی از فاخر بودن میبخشد. طراحی نئوکلاسیک با یک هماهنگی در فرم و محتوا، با ایجاد حس پویایی و تنوع در فضا، همزمان احساس لوکس بودن به فضا نیز میدهد. رنگ های سبز، طلایی و پارچه های سنگین به دکوراسیون لاکچری ساختمان مسکونی حس گرمی بخشیده و باعث شده که خانه بزرگتر به نظر آید. طراحان داخلی معتقد هستند که این ویژگی از دیزاین خانه کلاسیک باعث شده است که حس خوبی به ساکنین و حتی مهمانان منتقل شود. دکوراسیون کلاسیک با ویژگی های زیادی اجرا می شود و همین امر هم باعث شده تا بتواند تمام سلیقه ها را به خوبی پوشش دهی کند. گروه معماری زیگ دکور یکی از بهترین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی است که بهترین بودن را نه تنها در حرف بلکه در عمل اجرا کرده است.

هر یک از سبک های ذکر شده زیبایی خاص خود را داشته و هر کدام از آنها می توانند به روش خودشان زیبایی در محیط را تحت تأثیر قرار دهند. بر خلاف آپارتمان های قبلی، در این نمونه بیش تر از هنر و زیبایی سبک التقاطی و رومانتیک استفاده شده. ما بر این باوریم که طراحی دکوراسیون داخلی چیزی بیش از عملکرد عالی و زیبایی شناسی زیبا است. اگر تمام وسایل قدیمی را در یک نقطه قرار دهید، مطمئنا زیبایی خاصی را در محیط حاکم نخواهید کرد. تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر انواع لوازم برقی آشپزخانه با قطعات دارای گارانتی و در محل توسط همیاران متخصص و حرفه ای هوم سرویز عیب یابی و تعمیر می شوند و دیگر هیچ نگرانی از بابت انتقال لوازم به تعمیرگاهها و مهارت متخصصین نخواهید داشت.

کنسول هایی با طرح کلاسیک و چوبی یا ام دی اف در بازار موجود هستند که برای بهتر شدن دکوراسیون کلاسیک ایرانی در خانه مورد استفاده سایت dekoram قرار می گیرند. لوستر های چهل چراغی، لوستر هایی با اشک های کریستالی، لوستر با چراغ های شمعی شکل، لوستر های فلزی طلایی و برنزی و مدل های دیگری که در بازار موجود است، برای استفاده در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی مناسب به نظر می رسند. بهطور مثال اینکه شما میز نهارخوری ۴ نفره میخواهید یا ۱۲ نفره و آیا دوست دارید جنس آن چوبی باشد یا فلزی؟ در یک دکوراسیون کلاسیک ایرانی معمولا از لوستر های کریستالی و یا فلزی استفاده می شود که طرحی قدیمی و در عین حال اصیل داشته باشند.

گرم و دلنشین بودن مصالح می تواند جلوه فضا را بیشتر کند پس در انتخاب آنها باید نهایت دقت را خرج کنید. استفاده از متریال پایه و طبیعی جز دیگر قوانین این طراحی لست و باعث می شود تا شما از فضا نهایت لذت را ببرید و در آن احساس آرامش داشته باشید. چراکه تعادل و رعایت فاصله اصولی میان اجزا در طراحی آن احساس میشود. در واقع همه وسایل و المانها باید در جایی مشخص و طبق اصولی خاص چیده شوند. از طرفی برای استفاده از کوچکترین فضا در محیط داخلی ساختمان نیازمند فردی بهعنوان دکوراتور جهت چینش اصولی و بهینه لوازم منزل یا اداره خواهید بود. در طراحی داخلی لاکچری و لوکس این ۵ آپارتمان نیز از این سبک دکوراسیون کلاسیک استفاده شده، دکوراسیون مجلل و لاکچری هر یک از فضاها نادر و باشکوه هستند، طراحی ابزار های کلاسیک هر ساختمان با جزئیات فراوان و بسیار دقیق و تمیز انجام شده است. همه ما ایرانی ها عاشق این فرش ها هستیم و در خانه هر کدام مان حداقل یک تخته فرش ایرانی دستبافت یا ماشینی پیدا می شود.

در این متن هر کدام از موارد گفته شده به طور مفصل توضیح داده خواهد شد. تجربه نشان داده است که استفاده از دکوراسیون کلاسیک باعث افزایش پایداری و استقامت فضا میشود. چنین ساختاری میتواند به فضا عمق دهد و آن را باشکوهتر نشان دهد. در هر آشپزخانه ای در هر جای جهان باید در همان ابتدا متراژ فضا و سبک مدنظر خودتان را انتخاب کنید سپس لیستی از نیازهایتان از فضای آشپزخانه را تهیه کنید و در اختیار یک طراح با تجربه قرار بدهید تا بهترین چیدمان آشپزخانه ایرانی را برایتان انجام بدهد که در انتهای کار از حضور در آن فضا لذت ببرید. در طراحی آشپزخانه های کوچک اولین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید، استفاده ی بهینه از فضاست، طوری که هم وسایل آشپزخانه و هم فرش آشپزخانه به راحتی در در دسترس باشند و هم فضای کافی برای رفت و آمد و فعالیت وجود داشته باشد. از آنجایی که احتمال به وجود آمدن لکه در آشپزخانه زیاد است، کابینت سفید این امکان را به شما میدهد که همیشه آشپزخانه را تمیز نگه دارید. قسمتهای اصلی این اجاق گازها در داخل کابینت زیر آنها قرار گرفته است و فقط قسمتهای مصرفی مثل شعلهها و پیچ تنظیم شعله در بیرون قرار دارد.

مدل های مختلف کابینت جزیره ای طرح کلاسیک را در صفحات دیگر گروه بینا بیینید. شکل نصب والان ها در مدل های مختلف متفاوت است. تزئینات و کاشیکاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی، فضایی رمزگون را تداعی می کنند و هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است یک طراح داخلی مسئول طراحی، دکوراسیون و عملکرد فضای کارفرماست خواه فضا تجاری باشد یا صنعتی و مسکونی. این سقف ها شکوه و عظمت فضا را بیشتر می کنند. نورپردازی در این طراحی اهمیت زیادی دارد به همین دلیل برای نورپردازی بیشتر از پنجره های بزرگ استفاده می کنند و این نور طبیعی در طول روز به خوبی محیط را روشن می کند. قرار دادن آینه در آشپزخانه هم گزینه خوبی اسـت و بـه منعکس شدن نور کمک میکند. رعایت هارمونی در تنظیم ارتفاع، یکی از مهمترین نکاتی است که به زیبایی و شیک شدن فضا کمک میکند. قوانین دکوراسیون کلاسیک ایجاب میکند که از نور طبیعی برای نورپردازی فضا استفاده شود. مطمئنا با وجود آنها فضا پر نور و گرمتر جلوه خواهد کرد. با وجود تزئینات و رنگ های قابل توجه بر روی سقف، مبلمان های لوکس انتخاب شده در نگاه اول نظر بیننده را به خود جلب می کند.

آشپزخانههای کوچک برخلاف آشپزخانههای بزرگ شدیداً نیاز به دکور و لوازم جانبی دارند. برخلاف طراحیهای مدرن که سادگی اصلیترین ویژگی آنها است، در طراحی آشپزخانههای سنتی برای شیک شدن آشپزخانه جزئیات و تزئینات زیادی به کار میرود. کفپوش یکی از تاثیرگذارترین عناصر در طراحی آشپزخانههای امروزی است. اساسا استفاده از قالبسازیهای گچی، روکشهای چوبی، حکاکیهای ظریف ضروری است و کمک میکند تا فضا زیباتر و لوکستر جلوه کند. این طرح برگرفته از طراحیهای مهندسی است و وقتی شخصی به این سبک از طراحی نگاه میکند به یاد کارخانه و صنعت میافتد. در مورد پرده ها نیز در این سبک اغلب از پرده های بزرگ که از سقف تا کف محیط را می پوشانند استفاده میشود . به این دلیل که افراد جامعه ترجیح میدهند برای خرید یک پرده زمان بسیاری را صرف کنند و مدلهای زیادی را ببینند تا آن مدلی را که در نظر دارند، پیدا کنند. مبلمان لوکس و کلاسیکی که در طراحی داخلی سالن نشیمن لاکچری این ساختمان به کار رفته به شکل مبلمان هایی هستند که در گالری ها به کار می روند، مبلمانی گرد که افراد پشت به پشت هم بر روی آن می نشینند.