دکوراسیون به سبک وینتیج + 8 اصل چیدمان به سبک وینتیج

سبک وینتیج در دکوراسیون منزلخانه ای به سبک قدیمیسبک وینتیج در دکوراسیون

منبع

استفاده از قفسه و کف برای قرار دادن اشیا و ظروف به این سبک بسیار رایج است. کابینت های چوبی در رنگ های سفید، خا،تری و سبز روشن، ظروف قدیمی و گلدار، میز ناهار خوری چوبی سفید رنگ و هوازده، مشخصه های آشپزخانه سبک وینتیج هستند. در آشپزخانه های قدیمی بسیار رایج است که چراغ های رشته ای با وسایلی مانند همزن احاطه شده اند.

دکوراسیون به سبک وینتیج

برای زیباسازی دیوارها و تبدیل سایر ،مت های خانه به نقطه کانونی از رنگ های سفید یا ، برای دیوارهای این سبک استفاده می شود. اگر می خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید، باید به دنبال ال،ای خاص باشید دکوراسیون به سبک وینتیج بودن. در این سبک کاغذ دیواری هایی با نقش و نگار گل، پرنده و پروانه مورد تایید است.

مزایای دکوراسیون به سبک قدیمی

نورپردازی قدیمی

فرش قدیمی

دکوراسیون به سبک وینتیج vintage بر استفاده از اشیاء قدیمی و استفاده شده در دکوراسیون داخلی تاکید دارد. در این سبک، اشیا باید واقعا قدیمی باشند، نه فقط ال،ای قدیمی. پس از جنگ جه، دوم و رکود اقتصادی، مردم مجبور به استفاده از تج،ات قدیمی و مستعمل شدند. در این سبک همه اشیا عتیقه نیستند و کافی است از چند عتیقه استفاده کنید. علاقه مندان به نوستالژی و بررسی خاطرات گذشته این سبک وینتیج را برای طراحی خانه خود انتخاب می کنند. برای دانستن ویژگی های سبک وینتیج در دکوراسیون، ویژگی ها، مزایا، معایب و کاربرد آن با د،وز همراه باشید.

سبک دکوراسیون ک،یک چیست؟

ویژگی های سبک با دکوراسیون قدیمی

ظاهر قدیمی در بیرون از ساختمان ها نیز استفاده می شود و می تواند جلوه خوبی به ساختمان بدهد. یکی از مهم ترین نشانه های این سبک بیرونی استفاده از نرده ها و حفاظ های ف،ی است آهن فرفورژه شرق. ضمن اینکه از معماری الیزابتی نیز برای این سبک استفاده می شود و به همین دلیل جلوه ای خاص و متفاوت نسبت به سایر بناهای فعلی خواهد داشت.

ع، و قالب دکوراسیون به سبک وینتیج

ع، دکوراسیون به سبک وینتیج

مبلمان سبک قدیمی

پرده و پارچه در دکوراسیون سبک قدیمی

سبک وینتیج در طراحی داخلی ظاهر زیبایی دارد و انرژی مثبت زیادی را در افراد القا می کند. افرادی که به حافظه بازی و دنیای قدیم علاقه دارند می توانند با استفاده از این سبک در خانه نتیجه رضایت بخشی را ببینند. مبلمان گلدار در کنار دیوارهای سفید و یا بالع، می تواند یکی از راه های زیباسازی اتاق پذیرایی قدیمی باشد. استفاده از قاب های چوبی با کنده کاری های خاص و هوازده در کنار تابلوها و تابلوهای قدیمی، دیواری پر از ع، های قدیمی و تبدیل آن به دیوار خاطره و دلتنگی برای این پذیرایی من، است.

همانطور که گفته شد یکی از ویژگی های متمایز کننده سبک وینتیج استفاده از ،اصر قدیمی و خاطره انگیز در دکوراسیون داخلی است. استفاده از رنگ های روشن برای مبلمان و دیوار، پارچه های گلدار برای مبلمان و پرده ها و استفاده از آینه های بزرگ با قاب حکاکی شده از دیگر ویژگی های این سبک است.
به طور کلی در این سبک ،اصر مختلف با هم ،یب شده و تلاش می شود تا محیط بی نظم و آشفته شود. علاوه بر این، نقش ها و نقش های به کار رفته در این سبک متنوع بوده و رنگ ها به صورت یکنواخت و هماهنگ به کار رفته اند.
در ادامه ویژگی های بیشتر از دکوراسیون داخلی به سبک وینتیج بررسی می کنیم

رنگ در دکوراسیون سبک وینتیج

روایت آفرینش در انجیل سبک دکوراسیون وینتیج وینتاژ یکی از منحصر به فردترین سبک های طراحی داخلی است که تحت تاثیر رکود اقتصادی پس از جنگ جه، دوم قرار گرفته است. پس از استفاده مردم از وسایل قدیمی، این چیدمان مورد توجه برخی از طراحان و هنرمندان قرار گرفت و به سبک جدیدی تبدیل شد. میزهای قدیمی و چوبی، ظروف مستعمل، پرده های گلدار، کاغذ دیواری های طرح دار و گلدار از جمله این نشانه ها هستند. به سبک وینتیج هستند. استفاده از اشیای قدیمی باید با اشیای مدرن در تعادل باشد، زیرا سبکی که در آن همه اشیاء قدیمی و عتیقه هستند دیگر وینتیج نیست و به سبک رترو معروف است.

استفاده از رنگ های روشن مانند سفید، خا،تری، شنی، سبز و آبی در این سبک به چشم می خورد. در وینتیج معمولاً زمینه اصلی سفید در نظر گرفته می شود و بقیه رنگ ها در تج،ات و لوازم جانبی استفاده می شود.

اتاق خواب با دکوراسیون سبک قدیمی

آشپزخانه با دکوراسیون سبک قدیمی

برای اینکه ا،سوری های قدیمی و آنتیک به وضوح قابل مشاهده باشند، باید نورپردازی اولیه عالی به سبک وینتیج داشته باشید. استفاده از لوسترهای کریستالی، دیوارکوب های فرفورژه و چراغ های آویز برای نورپردازی این سبک من، است. لامپ های رشته ای نیز در این سبک کاربرد فراو، دارند.

الگوی دکوراسیون داخلی قدیمی

دکوراسیون پذیرایی به سبک وینتیج

نمای بیرونی ساختمان به سبک قدیمی

انتخاب پرده برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی قدیمی به دیوارها بستگی دارد. اگر دیوارها کاغذ دیواری طرح دار دارند، پرده ها را باید ساده در نظر گرفت. برای دیوارهای ساده بهتر است از پرده های گلدار استفاده کنید.

مزایای دکوراسیون به سبک قدیمی

مهمترین اصول دکوراسیون به سبک وینتیج

اتاق خواب

دکوراسیون به سبک وینتیج

یکی از مزایای این سبک استفاده از تج،ات قدیمی است. این سبک باعث می شود که دستگاه های قدیمی بیشتر مورد استفاده قرار گیرند و به سرعت از استفاده خارج نشوند. جلوگیری از اتلاف سرمایه برای جایگزینی تج،ات و صرفه جویی در این سبک قابل مشاهده است. مزایای دیگر سبک دکوراسیون وینتیج می توان اشاره کرد که چیدمان آن قاعده خاصی ندارد و نیاز به هماهنگی بین اجزا ندارد.

در این سبک از مبلمان چوبی و چرمی استفاده می شود. پارچه های رومبالی باید متن، با پرده ها یا دیوارها انتخاب شوند. اگر هر کدام از دیوارها و پرده ها طرحی دارند، می تو،د پارچه ای را برای مبل های هم طرح یا نزدیک به آن انتخاب کنید. اگر سادگی را ترجیح می دهید، مبلمان را به رنگ پرده های ساده یا رنگ دیوارها انتخاب کنید.

اصول دکوراسیون به سبک وینتیج

با توجه به مطالبی که در طول متن ذکر شد، اگر قصد دارید از وینتیج برای زیباسازی محیط، خانه و محیط کار خود استفاده کنید، فقط به اصول زیر توجه کنید:

  • سعی کنید مبلمان چوبی را با حکاکی های هنرمندانه و رنگ های متن، با میز ناهارخوری انتخاب کنید.
  • صندوقچه های قدیمی برای استفاده در کنار مبلمان و گوشه اتاق ها و روی میزهای کوچک جلوه فوق العاده ای به محیط می بخشد.
  • تا حد امکان سعی کنید از مواد اصلی برای وسایل مختلف استفاده کنید. زیرا اصالت از دکوراسیون داخلی به سبک وینتیج این خیلی مهمه.
  • استفاده از تج،ات خیلی قدیمی و قدیمی نمی تواند تاثیر خوبی بر محیط زیست بگذارد. به همین دلیل بهتر است لوازم جانبی و سایر وسایل ظاهری زیبا داشته باشند، در غیر این صورت افراد احساس ناراحتی می کنند.
  • برای دیوارها رنگ های روشن و کاغذدیواری هایی با طرح های ساده در نظر بگیرید.
  • نقش کتاب های قدیمی را در قفسه های چوبی در خانه های قدیمی در نظر بگیرید. کتابخانه خانگی در این سبک بسیار کاربردی است اما باید به مدل و جنس بدنه و ظاهر آنتیک آن دقت کنید.
  • آینه های بزرگ با قاب های کنده کاری شده جلوه بی نظیری در خانه های سبک وینتیج خواهند داشت
  • رومیزی توری، شمعدان های بزرگ ف،ی، مجسمه های قدیمی و ساعت های ایستاده بزرگ، همگی در این سبک استفاده می شوند.

وینتاژ یکی از سبک هایی است که در ،مت های مختلف منزل و محیط های کاری قابل اجرا می باشد. این سبک علاوه بر فضای داخلی در نمای بیرونی ساختمان ها نیز کاربرد دارد و مزایای خاص خود را دارد. برخی از کاربردهای این سبک شامل گزینه های زیر است:

اتاق خواب با دکوراسیون سبک قدیمی

کلیک کنید و سبک دکوراسیون ایران باستان را کشف کنید

نورپردازی قدیمی

اتاق خواب به سبک قدیمی برای تداعی حس گذشته به پرده های توری و طرح دار نیاز دارد. استفاده از آینه و میز کنسول سفید یا طوسی و لوسترهای بزرگ با شمع های سفید نیز برای این اتاق خواب بسیار ضروری است. کف چوبی سفید و دیوار با کاغذ دیواری طرح دار کاملا تکمیل کننده دکوراسیون این اتاق خواهد بود.

رنگ در دکوراسیون سبک وینتیج

کفپوش من، برای سبک وینتیج

فرش های ماشینی وینتیج که ظاهری کهنه، رنگ و رو رفته و نخ مانند دارند، به این سبک می خورند. علاوه بر این فرش های مدرن، می تو،د از فرش های آنتیک و دستبافت برای خانه هایی با مبلمان قدیمی استفاده کنید.

پوشش دیوار من، برای سبک دکوراسیون وینتیج

سبک دکوراسیون فرانسوی چگونه است؟

استفاده از دکوراسیون به سبک وینتیج

آشپزخانه با دکوراسیون سبک قدیمی

دکوراسیون پذیرایی به سبک وینتیج

کف چوبی با رنگ سفید من، سبک دکوراسیون وینتیج است. در کنار این کفپوش می توان استفاده از قالیچه های آنتیک و بافته شده را مشاهده کرد.

مبلمان سبک قدیمی

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

دکوراسیون به سبک وینتیج چیست؟

طراحی دکوراسیون قدیمی