دکوراسیون داخلی منزل: 70 تا از بهترین مدل های دیزاین خانه با عکس

توجه به ارتفاع سقف، ابعاد فضا، طول و عرض محیط و نکاتی از این دست نقش مهمی در انتخاب وسایل، اندازهی کابینتها و نوع چیدمان دارد. برای دیزاین آشپزخانه مدرن به چه نکاتی توجه کنیم؟ توجه به فضا از مباحث مهمی است که همیشه در طراحی مورد توجه بوده است. «محمد عظیمی» که از راه دور برای خرید آمده، از کمبود آبسردکن و سوپرمارکت در بازار مبل گلایه می کند و درباره کمبود تابلوهای راهنمای بازار میگوید : «بوفه و ویترین چوبی را که در یکی از فروشگاهها دیدم، پسندیدم اما پس از چرخی که برای اطمینان از مناسب بودن انتخابم در بازار زدم، نمیتوانم آن فروشگاه را پیدا کنم و تابلوی راهنمایی هم برای نشان دادن مسیر وجود ندارد. برای داشتن یک آشپزخانه مدرن باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید و اولین چیزی که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید، داشتن یک ظاهر ساده و خلوت در فضای کلی خانه است و باید فضا به نحوی چیده شده باشد که هر وسیلهای سر جای خود قرار داشته باشد و تا جایی که ممکن است روی کانتر و جزیره آشپزخانه و بر روی کابینت ها و غیره از قرار دادن وسایل اضافه خودداری کنید. فرقی نمیکند که برای مدرن کردن دکواسیون داخلی آشپزخانهتان در نظردارید از چه اجزایا المانهایی استفاده کنید، بلکه مهم این است که هارمونی و هماهنگی اجزا را فراموش نکنید!

در آشپزخانههای امروزی استفاده از قفسه به جای کابینت حسابی هواخواه پیدا کرده است. در این دکوراسیون فضا بسیار آرام می باشد و محیط زیادی خالی است. این ویژگی در دکوراسیون کلاسیک تأثیر زیادی در زیبایی شناختی طراحی دارد. طراحی دکوراسیون داخلی، هنر چیدمان داخل فضای ساختمان است به منظور ایجاد یک فضا برپایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ای است که فرد یا افرادی داخل آن زندگی میکنند و یا فعالیت اجتماعی انجام میدهند. هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای بهبود زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه و همچنین بهینه سازی فضا به صورت هنرمندانه را طراحی دکوراسیون داخلی منزل میتوان تعریف کرد. درباره سبک دکوراسیون تلفیقی بخوانید. یکی از سبک هایی که در آشپزخانه ها به اجرا در می آید، سبک روستایی است.

علاوه بر این استفاده از رنگهای شاد و هیجان انگیز و فانتزی ممکن است در ابتدای کار خیلی زیبا و جذاب به نظر بیاید اما بعد از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی شما را خسته خواهد کرد و برای شما تکراری خواهد شد؛ شاید حتی دیگر برای شما دلنشینی خاصی هم نداشته باشد و از انتخاب خود پشیمان شوید. استفاده از آجر یا سنگهای دکوراتیو یکی از عناصر جذاب در دکوراسیون داخلی مدرن است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان یک دکوراسیون زیبا و جذاب در آشپزخانه به وجود آورد؟ هر جا که ممکن است بامبو و نماهای چوبی را برای بنا کردن دکوراسیون اتاق ترکیب و احساس زمینی بودن را بیشتر ایجاد کنید. علاوه بر چند لنگه بودن سینک ظرفشویی شما بایستی جنس سینک ظرفشوییتان را نیز مشخص کنید.

البته این در صورتی است که در انتخاب وسایل ، متریال و فضا دقت کرده باشید. اولین موردی که برای انتخاب کابینت مطرح میشود طرح کابینت است که شما پیشتر با انتخاب سبک مورد علاقهتان اینکه چه چیزی از کابینت آشپزخانه میخواهید را انتخاب کردهاید و میدانید زمانی که برای انتخاب کابینت منزلتان خواهید رفت چه طرحی را قرار است انتخاب کنید. قدم بعدی که یکی از مهمترین قسمتهای طراحی آشپزخانه محسوب میشود، انتخاب رنگ بندی کابینتها است. طراحی مینیمال لوسترهای این آشپزخانهها میتواند به شما در انتخاب لوستر مناسب ایده بدهد. دکوراسیون داخلی مدرن: مهم ترین ویژگی ها در این نوع طراحی داخلی را می توان سادگی و رهایی از هرگونه تجملات و زرق و برق دانست. سینکهای ظرفشویی دارای تنوع در جنس نیز میباشند که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن شما تاثیر زیادی خواهند گذاشت.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، طرح کمدها و کابینتها، افقی، پهن و بلند است در حالی که در طراحی کلاسیک، بیشتر از خطوط و طرحهای عمودی استفاده میشود. در اولین گام برای طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه باید شما سبک مورد علاقهتان را مشخص کنید. دقیقا مانند تعادل و هماهنگی که در طراحی هر فضایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، استفاده از کنتراست و تضاد نیز بسیار مهم میباشد. مثلاً در آشپزخانهای با سقف کوتاه بهتر است از نورپردازی افقی استفاده شود یا انتخاب اندازهی وسایل باید کاملاً مطابق با ابعاد محیط و فضای در دسترس باشد.

شاید شما مایل باشید که یک صندلی یا چهار پایه را کنار پنجره کوچک اتاق خوابتان قرار دهید تا برای ریلکس کردن از آن استفاده نمایید. خوب است که پیش از شروع کار تکلیفمان را با خودمان روشن کنیم که آیا سبک مدرن را دوست داریم یا نه؟ این پرسش اصولی که در بخش قبل نیز در خصوص آن صحبت شده است، یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بایستی به آن توجه فرمایید. اجزای اصلی یک آشپزخانه شامل مواردی همچون کابینتها، گاز، یخچال، شیرآلات و دیوار و کف آشپزخانه میشود. دقت در انتخاب شیرآلات در آشپزخانه بسیار مهم است چرا که اگر در این مورد انتخاب صحیحی نداشته باشید، ممکن است در آینده با مشکلاتی مثل رسوبگیری شیرآلات، چکهکردن شیر آب، مصرف زیاد آب، سختی کار با شیرآلات و مواردی از این قبیل مواجه شوید. اگر هم دلتان میخواهد کمی از سردی فضای آشپزخانهتان کم کنید، میتوانید به شکل متعادلکنندهای از رنگهای گرم استفاده کنید؛ درست مثل عکس زیر.

اگر زیاد آشپزی می کنید، احتمالاً هودی می خواهید که هوا را به فضای بیرون منتقل کند و هوای تازه از بیرون وارد شود، هوای آشپزخانه را تمیز نگه میدارد و از پخش شدن بو ناشی از آشپزی و حتی ذرات چربی در سرتا سر خانه جلوگیری میکند. این آشپزخانه اگر بخواهد به صورت مستقل طراحی شود، تقریبا چیزی از فضای اتاق باقی نمیگذارد. انواع بسیاری دارد ما در اینجا صرفا به برخی از آنها اشاره میکنیم انواع روتختی اعم از روتختی کاوری( پنبه دوزی، چهار فصل، پیکه، با پتو)، روتختی لحافی، روتختی تزیینی یا عروس می باشد. محمدی دایر شدن بازارهای فروش در شهرستانها را از دلایل کمرونق شدن بازار مبل میداند : «قبلا ما تعداد زیادی مشتری دائمی شهرستان داشتیم که دایر شدن بازارهای فصلی در محل سکونتشان، آنها را از مراجعه به تهران بینیاز کرده است.» دیگر هوا خنک شده و کمکم سروکله مشتریانی که از خواب قیلوله بیدار شده اند پیدا میشود. زندگی ما همیشه در حال تغییر است و این نیز باید در فضاهای زندگی ما منعکس شود.

برای مثال طراحی یک آشپزخانه کلاسیک با کابینتهای بزرگ برای یک خانه کوچک مناسب نیست و یا استفاده از تم سنتی در خانههای آپارتمانی نمیتواند ایده جالبی برای آشپزخانه شما باشد. یک قطعه بزرگ هنری را روی دیوار کانونی آویزان کنید. دارند. به این ترتیب یک تابستان خنک، سرزنده، خوشبو و شاداب را در فضای اتاق پذیرایی منزلتان تجربه خواهید کرد. یک قوطی رنگ تخته سیاه ، ارزان و راهی عالی برای پوشاندن دیوار در آشپزخانه شما است. در این مرحله از کار باید با اجزای یک آشپزخانه آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید از خرید وسایل اضافه جلوگیری کنید. قسمتی که برخی از کارهای اساسی خانه همانند پخت و پز در آن صورت میگیرد. وقتی قسمتی از بالای پرده زیر سقف کاذب و یا قاب پرده میرود دیگر لازم نیست شما یک والان هم برای آن در نظر بگیرید. از دیگر عناصر بسیار مهم در چیدمان داخلی می توان به نورپردازی اشاره نمود. از بافت طرح دار استفاده کنید یا کاغذ دیواری به رنگ پر جنب و جوش استفاده کنید.

تمامی این موارد با توجه به بودجه و هزینهی مورد نظر کارفرما با بالاترین کیفیت به صورت کاملا طبیعی تعیین خواهند شد . خرید از فروشگاه های معتبری مثل فروشگاه تجهیز یراق باعث می شود تا خیال شما از بابت کیفیت محصولات مورد نظرتان راحت باشد. شما میتوانید برای پیدا کردن ایدههای بیشتر از منابع مختلفی مثل اینترنت و کاتالوگهای طراحی دکوراسیون کمک بگیرید یا با طراحان مختلف مشورت کنید اما در نهایت خودتان هستید که میتوانید با نگرشی متفاوت و به تناسبِ دکوراسیون کلی منزلتان، مناسبترین طراحی را پیدا کنید. اگر به این نکتهها توجه کنید متوجه میشوید که همیشه اندازه اتاق مهم نیست بلکه رعایت اصول چیدمان و دکوراسیون مهم است. همچنین اگر چراغ هایی زیر کابینت ها تعبیه شوند می توانند رنگ تیره کابینت ها را بشکنند و رنگ غالب آنها را از بین ببرند. شما میتوانید از عناصر سادهای مثل گلدان، چراغ تزیینی کوچک و ظروف شیشهای رنگی ساده استفاده کنید. درست مثل پرده، بسیاری از افراد عادت دارد وسایل دیگر را هم در ارتفاع پایینتری نصب کنند. شما میتوانید با اشیای تزیینی که به دیوار اتاق خواب نصب میکنید نیز با کمترین هزینه، حال و هوای اتاقتان را عوض کنید.

هرچه شما انتخاب بهتری در زمینه سینک ظرفشویی داخل آشپزخانهتان داشته باشید علاوه بر زیبایی، کار در آشپزخانه را برای خودتان راحتتر کردهاید. شاید شما به نوع خاصی از سبک طراحی علاقهمند باشید ولی در ابتدا باید کلیّت کار را در نظر بگیرید. همچنین میتوان به جای اینکه آباژور را بروی میز قرار دهید به جای آن از دیوار کمک بگیرید. برای مثال به موارد زیر میتوان توجه خاصی داشت . البته که اجزای آشپزخانه با توجه به سبک انتخابی شما متغیر هستند. اینکه ساختار آشپزخانه شما به چه شکل است سبک انتخابی شما را برای طراحی آشپزخانهتان محدود میکند. در قدم بعدی شما پس از انتخابکردن سبک مدنظرتان باید وسایل آشپزخانهتان را با توجه به سبک انتخابی خریداری و تهیه کنید. هر چند بسیار مهم است که شما خودتان علاقه مند به این سبک هنر باشید تا به خوبی بتوانید یک دکوراسیون کلاسیک در خانه خود ایجاد کنید. در اشل استاندارد یک پروسه مهندسی، طراح معماری از ابتدای پروژه با معمار در ارتباط است و تا پایان پروژه، طراح داخلی و معمار پروژه با همفکری هم پیش می روند و این موضوعی است که شوربختانه به شکل درست و ایده آل آن در حوزه پروسه مهندسی معماری ما انجام نمی شود ولی کار دکوراتور پس از طی شدن تمام این مراحل تازه شروع میشود و دکوراتور اقدام به چیدمان و تزیین فضاهای داخلی طراحی شده توسط طراح داخلی میکند مورد دیگر اینکه طراح دکوراسیون (دکوراتور) صرفا در خصوص ظاهر و شکل و فرم متریال تصمیم می گیرد ولی تایید کیفی متریال بر عهده طراح داخلی است اینکه آیا متریال مورد نظر به لحاظ عایق بندی صدا، گرما و..

۳ عامل مهم جهت طراحی داخلی هر اتاق در یک ساختمان چیست؟ همه ما بعد از یک روز سخت و طولانی به استراحت نیاز داریم. یک راه حل مناسب برای اینکه مطمئن شوید طراحی اتاق خواب شما انگیزه و روحیه مثبت در شما به وجود می آورد این است که آیا واقعاً مکانی هست که تمایل داشته باشید در آنجا استراحت کنید یا خیر؟ در عکس زیر که از طراحیهای آشپزخانه مدرن ۲۰۱۹ است، میتوانید نمونهی خوبی از هماهنگی را میان رنگ، اجزا و وسایل موجود در آشپزخانه ببینید. از این منظر می توانیم ویژگی هایی نظیر رعایت تقارن، توجه به تناسبات واقع گرایانه، هماهنگی اجزا با یکدیگر و تزیینات از جمله حکاکی را ویژگی آثار طراحی و معماری به سبک کلاسیک بدانیم.

احتمالاً سطوح صاف و براق پررنگترین تصویری است که اغلب ما از یک آشپزخانه مدرن سایت dekoram در ذهنمان داریم! تصور کنید رنگ غالب اتاقی کاملا سفید است طراحان دکوراسیون داخلی منزل برای ایجاد بافت از پارچههای کتانی، صندلی مخملی، کوسنهای ابریشمی براق و یک مبل راحتی پنبه ای استفاده میکنند. انواع مختلفی از سبک های دکوراسیون وجود دارد که انتخاب هر کدام از آن ها بستگی به روحیه و سلیقه صاحبخانه دارد. با توجه به خدماتی که انجام میدهید دقت کنید که رنگ مناسب با آن خدمات را برای دیوارها، مبلمان، تجهیزات و کف زمین انتخاب کنید. تجهیز یراق با بیش از ده سال سابقه ی فروش تجهیزات تخصصی آشپزخانه اطلاعات کاملی درباره ی ویژگی، عملکرد، کیفیت و قیمت محصولات در اختیار شما قرار می دهد تا پس از کسب اطلاعات مورد نیازتان، اقدام به خرید نمایید. اگر زیادهخواه هستید یک لوستر شیک باید انتخاب شما بهعنوان تجهیزات نور رسانی باشد.