دکوراسیون منزل سنتی و مدرن

یکی از راههای مقابله با هندسهی ناسازگار، چیدن فرمهای داخلی بسان اشیایی بیتکیهگاه در فضای منحنی شکل است. همچنین با جداسازی راهرو و اتاق از پذیرایی به تفکیک هر چه بهتر قسمتهای مختلف خانه کمک کنید. با مشخص کردن متراژ آشپزخانه و قید مواردی که میخواهید بازسازی شود، میتوانید متخصص مناسبتری برای بازسازی دکوراسیون اشپزخانه خود پیدا کنید. اجرای بعضی از این اقدامات ساده و برخی هم کمی تخصصیتر است و ممکن است برای اجرایشان به مشورت یک متخصص دکوراسیون نیاز داشته باشید. نور و تهویه طبیعی در آشپزخانه و اجرای دکوراسیون باید مورد توجه قرار داده شود. استفاده از نور طبیعی هر فضایی را بزرگتر جلوه میدهد. سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی، سبکی لوکس و مجلل است که علاوه بر ظرافت و زیبایی، جلوه ای اشرافی نیز به خانه می دهد. این سبک نیز ویژگی های خاص خود را داشته که از آن جمله می توان به استفاده از رنگ های خنثی همچون سیاه، سفید، قرمز، خاکستری و یا قهوه ای اشاره داشت.

چوب عنصر پیوند دهنده و ایجاد کننده اعتدال است و استفاده از آن خصوصا به شکل خام در میان لوازم مختلف ، بین قفسه ها و کابینت ها می تواند نوید بخش صلح و دوستی باشد. قرار دادن یک میز چوبی در وسط آشپزخانه و صندلی هایی که تماماً با چوب ساخته شده اند از دیگر المان های متفاوتی خواهد بود که می تواند دکوراسیون را تحت تأثیر قرار دهد. اگر بتوانید یک کانتر چوبی که گوشه های مورب دارد را با سینک های کلاسیک همراه کنید تغییر بسیار زیبا و جذابی را در محیط آشپزخانه به وجود خواهید آورد. البته در چیدمان نباید قانون تناسب ، تقارن و نقطه کانونی را فراموش کنید . فراموش نکنید که تعادل به معنای تقارن نیست. نظم و نظافت: در پایان، فراموش نکنید که هیچ چیز مانند نظم باعث زیبایی فضا نمیشود. اما با این تفاوت که جزئیات در عمق است نه در سطح. شاید این فاکتور یکی از مهم ترین عوامل بودده که در آشپزخانه به طور مداوم تحت تاثیر بخارات مایع و چربی مورد استفاده در غذا ها ی ما قرار میگیرد و مکانی با کمترین دسترسی است پس به طور مداوم تمیز نمیگردد.

زیرا هر چقدر که تنوع رنگ ها بیشتر باشد ، فضای خانه شلوغ تر به نظر می رسد . برای آنکه دسترسی به کابینت های بالایی راحت تر صورت گیرد، آنها را بدون درب تعبیه می کنند. فرش ها می توانند محیط شما را یک پارچه و جذاب تر نشان دهند و همین موضوع باعث رواج استفاده از این المان در دکوراسیون های کلاسیک شده است. برای پاسخ به این سوال یک نمونه خاص و جذاب که مربوط به دکوراسیون منزل خانه ای یک خوابه است را برای شما دوستداران معماری آماده کردیم تا از طریق این نمونه موردی به پاسخ این سوال برسیم. این نوع سبک یکی از انواع سبک دکوراسیون منزل به حساب می آید . مثلا نوع گلدانی که انتخاب میکنید باید با سبک دکوراسیون تناسب داشته باشد. فام : سلسله مراتب رنگی می باشد که از سه بخش تقسیم میشوند رنگ اصلی آبی قرمز و زرد و رنگ های فرعی که از مخلوط رنگ های اصلی درست میشوند رنگ هایی نارنجی و سبز و بنفش و رنگ های فام درجه سوم از ترکیب رنگ های درجه اول با دوم درست میشوند مثلا از ترکیب بنفش با قرمز رنگ فام ارغوانی به دست میاید .

از دیگر خصوصیاتی که می توان در مورد این سبک اظهار کرد، استفاده از رنگ سفید است. استفاده زیاد از ظرفها یا اقلام دکوری در آشپزخانه علاوه بر دست و پاگیر بودن باعث ایجاد اختلال بصری و بینظم دیده شدن محیط آشپرخانه می شود. اضافه کردن لیوانها، ظرفها و ابزاهای شیک در رنگبندیهای زیبا، جلوه و ظاهر مکان را عوض میکند. در اولویت اول قرار دارد. رنگ سبز، رنگ زنده و زیبایی است و حضوری به شدت سازنده و دوستداشتنی دارد. اگر شما کابینتهای تیره رنگ خود را دوست دارید، برای بزرگتر جلو دادن فضای آشپزخانه میتوانید از انواع مختلف نور را اضافه کنید. حتی اگر دوست داشته باشید نیز می توانید با قرار دادن یک شومینه در آشپزخانه، زیبایی و جذابیت آن را تکمیل کنید. رنگ سفید بهترین دوست آشپزخانههای کوچک است. در آشپزخانههای ایرانی همیشه می توانید از گیاهان مختلف استفاده کنید و حتی ریحان و جعفری درون گلدانها بکارید تا موقع آشپزی از سبزی تازه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که رنگ های جیغ را در دکوراسیون اتاق خواب بکار نگیرید زیرا این کار باعث می گردد آرامش از شما گرفته شود. افراد کمی به این سبک گرایش دارند ، زیرا باید زمان و هزینه زیادی را صرف کنند .

توجه به جزئیات: در انتخاب جزئیات هم دقیق باشید. یعنی شیرهایی خریداری کنید که هم کار با آنها راحت است و هم از نظر تزئینی زیبا هستند. استفاده از شمع، ریسههای زیبا و چراغهای تزئینی همگی انتخاب مناسبی برای نورپردازی تراس هستند که نباید از آنها غافل شوید. هزینههای درست و حسابشده: برای اینکه آشپزخانهای زیبا داشته باشید باید بدانید که چه موقع ولخرجی کنید. در ادامه ترفندهایی را به شما نشان میدهیم که به کمک آنها میتوانید، آشپزخانهای زیبا و شیک داشته باشید. برای اینکه آشپزخانهای زیبا و چشمگیر داشته باشید باید روی یکی از وسایل آشپزخانه سرمایهگذاری و آن را خاص و گران خریداری کنید.

ایرانی ها به آشپزخانه نگاه ویژه ای دارند و خانم ها به طور ویژه روی دکوراسیون آشپزخانه حساسیت زیادی به خرج می دهند. امروزه اکثر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به طراحان داخلی مجرب نیاز دارند. آیا به نظر شما سبک هایی که در این محل می توان ارائه کرد تاثیر خاصی بر روی زیبایی و تغییر جلوه ظاهری آن دارند؟ به طور مثال در یک اتاق خواب بزرگ برای رعایت تقارن ، انتخاب دو آباژور و میز مشابه برای دو طرف تختخواب زیبایی خاصی ایجاد می کند. به صورت کلی، نقش و نگار خاصی بر روی کابینت های سبک مدرن دیده نمی شود و حتی کاشی ها و سرامیک هایی که دیوار و کف را می پوشانند کاملاً ساده و یا براق هستند. ما در این متن قصد داریم به صورت کاملاً خلاصه و روان توضیحاتی را در مورد انواع سبک های دکوراسیون آشپزخانه، ارائه داده و شما را با آنها آشنا کنیم. المان ها و امکانات گوناگونی وجود دارد که در جای جای طراحی دکوراسیون و معماری داخلی به کار گرفته می شود اما نکته اینجاست که از میان این المان ها، برخی از آن ها به دلایل گوناگونی، کاربرد بیشتری دارند یا بیشتر باقی موارد مورد توجه قرار می گیرند؛ یکی از آن ها چمن مصنوعی است که در ارتفاع الیاف های گوناگون به بازار عرضه می شود و دارای تنوع زیادی است.

به طور مثال با ترکیب دو یا چند شکل و یا چند رنگ در کنار هم می توان به این کنتراست دست پیدا کرد. اگر طراح و دکوراتور آشپزخانه منزل شما خلاقیت و حوصله زیادی داشته باشد می تواند سبک های مدرن و روستیک را با هم ترکیب کرده و یک سبک متفاوت و جدید ایجاد کند. چنانچه قصد دارید یک تغییر شگرف و قابل توجه در آشپزخانه ایجاد کرده و فضای داخلی منزل را زیباتر از آنچه که هست نمایش دهید ادامه این متن را که در مورد انواع سبک های دکوراسیون آشپزخانه و بهترین دکوراسیون آشپزخانه است، از سایت کلید املاک مطالعه کنید. تعادل تنها زمانی حاصل میشود که وزن بصری متریالها و عناصر دیگر معماری داخلی بهطور مساوی در فضا توزیع گردد.

نقاشی: استفاده از تابلوهای نقاشی با مضامینی درباره میوه، طبیعت یا چیزی که رنگ شاد و جذابی داشته باشد هم به زیبا و لاکچری شدن آشپزخانه کمک خواهد کرد. برای اینکه بتوانید آنچه مدنظرتان است به نتیجه دلخواه برسید لازم است درباره رنگها شناخت و علم کافی بدست آورید. علاوه بر این المانها انتخاب رنگ و هارمونی رنگها یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در طراحی مدرن یک سالن پذیرایی شیک است. استفاده از رنگهای خاص: برخی از رنگها مانند: بِژ، سفید، طوسی، خاکستری و کرم میتوانند فضا را شیکتر کنند. با چند ایده ساده، امکان شیک و مجلل شدن فضا را ایجاد کنید و آشپزخانه دلخواهتان را بسازید. اتاق خواب شیک و لاکچری همیشه یک فضای دلنشین و آرام بخش است . شیر آب: یکی از مواردی که روی ظاهر و لاکچری شدن آشپزخانهتان اثر میگذارد، شیرهای آب است.

آیا دوست دارید اتاقتان مانند یک هتل ۵ ستاره باشد؟ اگر دوست دارید که به این بخش مهم منزل، بیشتر اهمیت بدهید باید ترفندهای این کار را بدانید. به جای کمد دیواریها یا کتابخانههای بیرون دیوار از قفسههایی استفاده کنید که داخل دیوار کار گذاشته میشوند تا فضای بیشتری برای وسایل خود داشته باشید و کمتر چیزی را سر راه قرار بدهید. باید به طراحی دکوراسیون اداری نیز بیشتر اهمیت بدهید. رنگ سفید مهم ترین و اصلی ترین رنگ در سبک اسکاندیناوی به شمار رفته و نور نیز یک نقش اساسی و اصلی در آشپزخانه ایفا می کند. بهتر است در ساخت کف و بدنه آشپزخانه از موادی که در برابر آتش مقاوم هستند استفاده کرد. شما باید در مورد چیدمان کف و توزیع عمودی فکر کنید. نکته ای که باید در این سبک مورد توجه قرار داده شود این است که بی توجهی به استفاده به جای و درست عناصر در کنار هم، می تواند فاجعه ای در زیبایی شناسی آشپزخانه به وجود آورد. برای آنکه بتوان یک آشپزخانه زیبا و منحصر به فرد ایجاد کرد، باید از عناصر اصلی دیگر سبک ها استفاده کرد و فضایی متفاوت به وجود آورد.

بهتر است اجاق گاز در نزدیک پنجره قرار داده نشود و به جای آن سینک را در مقابل پنجره قرار سایت dekoram داد. هرچقدر وسایل کمتری در محیط آشپزخانه شما باشد آشپزخانه خلوتتر، تمیزتر و به دنبال آن بزرگتر به نظر میرسد. اگر به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شدهاید و به دنبال کار هستید ممکن است در ابتدا کارهایی انجام دهید که رایگان صورت بگیرد یا هزینهای ناچاز برای شما در برداشته باشد اما نا امید نشوید. تولید محتوای ویدیویی: اینکه وبسایت شما بتواند از نظر محتواهای ویدیویی و تصویری نیز غنی و مفید باشد میتواند تأثیر بسیار زیادی در بازدید سایت شما و به دنبال آن افزایش فروشتان داشته باشد. حضور رنگ هایی مانند قهوه ای، زرد، قرمز و غیره می تواند جلوه به وجود آمده در این سبک را به مقدار زیادی تحت تأثیر قرار دهد.

از دیگر نکاتی که در سبک روستیک بسیار مهم می باشد، رنگ کابینت ها است. از دیگر سبک هایی که آن نیز از قدرت فوق العاده ای در تغییر ظاهر و زیبایی آشپزخانه برخوردار است، سبک مینیمال می باشد. در این متن در مورد سبک های متفاوت در حوزه دکوراسیون صحبت کردیم و اطلاعاتی را به صورت جامع در اختیار شما قرار دادیم. به طور کلی میزان درآمد طراح دکوراسیون داخلی به تخصص، مهارت و تجربه شما بستگی دارد. به طور کلی دکوراسیون داخلی امری متفاوت از خرید و چیدمان وسایل گران قیمت و لاکچری می باشد. ایجاد تغییر در رنگ کابینتها یا به طور کلی شاخصهای در آنها میتواند روی فضا اثرگذار باشد. استفاده از کابینتهای بلند باعث میشود چشمها را به سمت بالا کشیده شود و ارتفاع بیشتر کابینتها از لحاظ بصری فضا را بزرگتر میکند. استفاده از پرده های اطلسی سفید با تم های رنگی مشابه با تم رنگی مبل یا حتی روتختی اتاق خواب هارمونی رنگ بیشتری را در فضا حکم فرما می کند. اگر فیلمهایی با تم قدیمی در مزرعه را دیده باشید، بیشتر با این نوع آشپزخانه آشنا میشوید.

اضافه کردن گل و گیاه: رنگ سبز میتواند به فضا حالتی زنده و مجلل بدهد. این پرده هم میتواند ساده باشد هم طرح دار. با ایجاد یک رنگ تیره در اتاق خود، حتی بر روی یکی از دیوار ها و ادغام آن با رنگ روشن پرده یا روتختی، میتوانید زیبایی خاصی را به اتاق هدیه دهید. بسیاری افراد استفاده از رنگهای تیره را میپسندند و برخی دیگر علاقمند به استفاده از رنگهای روشن در اتاق خواب خود هستند و افرادی نیز علاقمند به داشتن رنگ اتاق خواب رنگین کمانی یا رنگی رنگی هستند. انعکاس نور در شیشه نیز باعث روشنتر شدن فضای آشپزخانه شما میشود. طرحینه سعی می کند بهترین و جدیترین نمونه های طراحی داخلی دکوراسیون را برای 4 بخش مهم منزل در اینجا به نمایش بگذارد . یکی از سبک هایی که طرفداران زیادی دارد و عده زیادی علاقه دارند در چیدمان منزل خود به سمت این سبک حرکت کنند، دکوراسیون آشپزخانه سبک مدرن است. مبلمانی که نسبت به اندازه اتاق خیلی کوچک باشند، در دکوراسیون اتاق خواب اصلا دیده نمیشوند و به اصلاح گم میشوند. همچنین در دکوراسیون اتاق خواب کوچک به جای استفاده از کمدها و قفس های جداگانه که فضای زیادی اشغال می کنند از کمدهای دیواری استفاده کنید.