دیوارپوش ماربل شیت یا سنگ مصنوعی چیست؟ مزایا، معایب و کاربرد استونیت

ماربل شیت برای مکان های تجاری

دیوارپوش سنگ مصنوعی برای فروشگاهها

سالن های آرایشگاه ها، سوپرمارکت ها، تولیدی های مواد غذایی همگی باید از نظر بهداشتی کاملا استاندارد بوده و دارای دیوارپوش های عایق در برابر رطوبت باشند، تا راحت مورد شستشو قرار گیرند. در این اماکن مخصوصا سالن های تولید مواد غذایی، دیوارپوش باید از نظر بهداشتی دارای ایمنی بوده و مواد سمی وارد محیط نکند. علاوه براین باید آنتی باکتریال بوده و ایمنی در برابر حریق نیز داشته باشند. دیوارپوش ماربل شیت همه ی آنچه که گفته شد را در کنار زیبایی و نصب راحت دارد.

دیوارهای فروشگاهها به خاطر تردد بالا و جابجایی زیاد اشیا همواره در معرض برخورد و ضربه بوده و احتمال خش شدن آنها بسیار بالا می باشد. استفاده از سنگ مصنوعی برای فروشگاهها خیال شما را از این بابت راحت می کند. زیرا این دیوارپوش ضدضربه و ضدخش می باشد. برای رعایت بهداشت نیز می توان این دیوارپوش را مورد شستشو قرار داده و نگر، بابت فرسودگی بر اثر رطوبت و تماس با شوینده ها نداشت.

دیوارپوش پی وی سی چیست؟

مزایا دیوارپوش ماربل شیت یا سنگ مصنوعی

با توجه به مزایای بسیاری که این دیوارپوش دارد می توان گفت برای تمام ،مت های ساختمان های اداری، تجاری و مس، کاربرد دارند. برخی از موارد کاربرد دیوارپوش سنگ مصنوعی عبارتند از:

دیوارپوش ماربل شیت برای پذیرایی

دیوارپوش ماربل شیت برای پذیرایی

دیوارپوش ماربل شیت برای آشپزخانه

دیوارپوش ماربل شیت برای تی وی روم

برای آشپزخانه باید از دیوارپوش هایی استفاده کرد که به حرارت مقاوم بوده و به راحتی مورد شستشو قرار گیرند. سنگ مصنوعی اولین و بهترین گزینه برای انتخاب دیوارپوش آشپزخانه می باشد. این دیوارپوش را می توان با انواع شوینده ها تمیز کرد و نگر، از بابت نفوذ این مواد به داخل سطح و فرسودگی آن نداشت.

بیمارستان و کلینیک به خاطر تردد بیماران و همراهان به سرعت دچار آلودگی شده و برای اینکه از شیوع عفونت و بیماری ها جلوگیری شود، دیوارها و کف مرتبا مورد شستشو و ضد عفونی قرار می گیرند. استفاده از شوینده های قوی در این مکان ها باعث فرسودگی دیوارها می شود. بنابراین باید از متریال های مقاوم به رطوبت و شوینده برای دیوارها استفاده شود. دیوارپوش سنگ پی وی سی یا همان ماربل شیت می تواند گزینه ای بی عیب و نقص باشد. این دیوارپوش زیبایی و جذابیت را به محیط تزریق کرده و مقاومت بسیار خوبی دارد و با شستشوهای مداوم فرسوده نخواهد شد.

دیوارپوش ماربل شیت؛ بهترین پوشش برای دیوارهای ساختمان

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

دیوارپوش ماربل شیت چیست؟

دیوارپوش سرویس بهداشتی باید در برابر رطوبت عایق بوده و نم را از خود عبور نداده و قابل شستشو باشد. علاوه براین باید در مقابل شوینده ها نیز دارای مقاومت بوده و جایی برای رشد قارچ ها نداشته باشد. دیوارپوش ماربل شیت علاوه بر اینکه با تنوع در طرح و رنگ هایش زیبایی به محیط سرویس بهداشتی می دهد، تمام این انتظارات را نیز برآورده می کند. اما همان طور که اشاره کردیم از نظر قیمت، بالاتر از کاشی و سرامیک بوده و باید این اختلاف را در نظر داشته باشید.

دیوارپوش استونیت دارای مزایای بسیار زیادی بوده و به همین دلیل در معماری و زیباسازی فضای داخلی ساختمان ها کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند. از مهم ترین مزایای دیوارپوش ماربل شیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استونیت عایق صوتی می باشد
 • عایق حرارتی می باشد.
 • در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد.
 • دیوارپوش سنگ پی وی سی آنتی باکتریال می باشد.
 • دیوارپوش سنگ پی وی سی رسوب و جرم به خود نمی گیرد.
 • دارای تنوع بالا در طرح و رنگ می باشد.
 • ضد آب بوده و قابلیت شستشو دارند.
 • قابل نصب در محیط های دارای نم و رطوبت است
 • ظاهری کاملا شبیه به سنگ طبیعی دارد.
 • دیوارپوش استونیت نصب آسان و سریعی دارد.
 • برای نصب این نوع دیوارپوش نیاز به مصالح ساختم، و ت،یب زیرساخت نیست.
 • در تمام مکان ها اعم از مس،، اداری، تجاری، بیمارستان و کلینیک ها قابل استفاده می باشند.
 • بر روی تمام سطوح قابل نصب است
 • مواد شوینده صنعتی و خانگی آسیبی به بدنه آنها وارد نمی کند
 • وزن کم و حمل و نقل آسان دارد
 • در مجاورت شعله دچار ریزندگی شده و باعث خود اطفایی آتش سوزی می شود

مزایا دیوارپوش ماربل شیت یا سنگ مصنوعی

معایب دیوارپوش ماربل شیت چیست؟

دیوارپوش استونیت

دیوارپوش ماربل شیت که با نام های دیگری همچون استونیت، سنگ مصنوعی و سنگ پی وی سی نیز شناخته می باشد، یکی از پرطرفدارترین دیوارپوش ها محسوب میشود. این دیوارپوش ظاهری شبیه به سنگ طبیعی داشته اما مقاومت بالاتر و قیمت کمتری نسبت به آن دارد. دیوارپوش سنگ مصنوعی محیطی لو، و جذاب را بوجود آورده و یک عایق عالی در برابر صدا، دما و رطوبت به شمار میرود. اگر به دنبال این هستید که دیوارپوش ماربل شیت چیست و چه مزایا و معایب و کاربردی دارد، در ادامه با این بخش از مطالب دکوراسیون داخلی د،وز همراه ما باشید.

از دیواررپوش استونیت برای تی وی روم یا همان اتاق تلویزیون می توان استفاده کرد. این دیوارپوش عایق صوت بوده و مانع از تبادل صداهای اطراف و تلویزیون از طریق دیوارها میشود. به این صورت می توان در آرامش از تماشای فیلم لذت برد و مزاحمتی نیز برای ،ی نداشت. تنوع رنگ این دیوارپوش و زیبایی آن نیز جلوه ی این اتاق را صد چندان خواهند کرد.

دیوارپوش راه پله چی خوبه؟

دیوارپوش سنگ مصنوعی برای تی وی وال

دیوارپوش سنگ مصنوعی برای تی وی وال

ماربل شیت برای سرویس بهداشتی

راهروهای منزل، ساختمان های اداری و مدارس همواره پر تردد بوده و در معرض برخورد اشیا و وسایل در زمان جابجایی می باشند. راهروها مرتبا در معرض شستشو با شوینده ها قرار می گیرند. به همین دلیل دیوارپوش راهرو باید در برابر ضربه و خش مقاوم بوده و قابلیت شستشو با شوینده های قوی را داشته باشد. دیوارپوش ماربل شیت همه این ویژگی ها را داشته و علاوه بر آن زیبایی بسیار خوبی به محیط می دهد.

دیوارپوش ماربل شیت برای تی وی روم

منبع: ورق سنگ مرمر


منبع: https://deconews.ir/%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D9%84-%D8%B4%DB%8C%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

مدل دیوارپوش ماربل شیت

دیوارپوش ماربل شیت برای آشپزخانه
دیوارپوش استونیت (ماربل شیت) برای پشت اجاق گاز به خاطر تحمل دمای بالا من، می باشد. این دیوارپوش برای پشت سینک نیز کاربرد دارد، زیرا در برابر رطوبت کاملا مقاوم بوده و نم را از خود عبور نداده و به لایه های زیرین نمی رساند. جذب ن، رطوبت و عایق بودن در برابر آن احتمال رشد کپک و قارچ ها را بر روی این دیوارپوش به صفر می رساند. تنها موضوعی که می تواند شما را از انتخاب این دیوارپوش برای آشپزخانه منصرف کند، قیمت بالای آن است.

دیوارپوش سنگ مصنوعی برای راهروها

علیرغم مزایای متعدد، برخی از نقاط منفی و معایب دیوارپوش ماربل شیت نیز باید مورد توجه قرار گیرند که عبارتند از:

 • این دیوارپوش نسبت به کاشی و سرامیک قیمت بالاتری دارد
 • در صورت ،اب شدن بخش هایی از تایل های ماربل شیت، امکان ترمیم وجود نداشته و باید به طور کامل تعویض شوند.
 • دیوارپوش ماربل شیت در برابر اسید آسیب پذیر می باشد

پذیرایی ،متی از منزل است که به صورت کاملا لو، دیزاین می شود. زیبایی و جذابیت این ،مت از منزل در گرو سبک چیدمان و نمای دیوارها بوده و به همین دلیل باید در انتخاب دیوارپوش پذیرایی دقت بالایی داشت. دیوارپوش ماربل شیت به ،وان یک متریال لو، و شیک می تواند زیبایی پذیرایی را تضمین کند. این دیوارپوش را به راحتی با دستمالی خیس و کف می توان کاملا تمیز و براق کرد.

طرح دیوارپوش ماربل شیت

تنوع بسیار بالا در رنگ و طرح، ماندگاری زیاد، عایق بودن در برابر صوت و حرارت و نصب آسان همگی باعث شده اند تا گه مرمر به یکی از بهترین و پرطرفدارترین دیوارپوش ها تبدیل شود. اما این پوشش کمی گران بوده و قابل ترمیم نیست و این موضوع می تواند هزینه های زیادی را برایتان به همراه داشته باشد.

دیوارپوش ماربل شیت چیست

معایب دیوارپوش ماربل شیت چیست

دیوارپوش چرمی چیست؟

استونیت برای کلینیک و بیمارستان ها و مطب پزشکان

ماربل شیت برای سرویس بهداشتی

دیوارپوش ماربل شیت برای است،

دیوارپشت تلویزیون همواره در معرض دید بوده و باید به زیبایی آن کاملا اهمیت داد. دیوارپوش ماربل شیت می تواند این دیوار را به ،متی کانونی تبدیل کند و نگاه ها را به سمت خود خیره نگه دارد. این دیوارپوش دارای تنوع در طرح و رنگ بوده و می توان رنگ من، و هماهنگ با دکور داخلی منزل را برای این ،مت انتخاب کنید.
تمیز ، این پوشش دیوار نیز راحت بوده و با یک دستمال خیس مثل روز اول براق و درخشان خواهد شد. استونیت عایق دمایی نیز بوده و از هدر رفتن دمای اتاق به خوبی جلوگیری می کند.

دیوارپوش ماربل شیت را برای است، نصب کنید تا زیبایی خیره کننده ای به این محیط بدهید. دیوارپوش سنگ مصنوعی در برابر رطوبت است، کاملا مقاوم بوده و دچار فرسودگی نمی شود. این دیوارپوش همان طور که اشاره کردیم آنتی باکتریال نیز بوده به همین دلیل مانع رشد قارچ ها شده و آب است، را دچار هیچگونه آلودگی نخواهد کرد. عایق بوده دیوارپوش استونیت نسبت به دما باعث می شود دمای آب از طریق دیوارها هدر نرفته و در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

دیوارپوش ماربل شیت برای مکان های تجاری

دیوارپوش ماربل شیت یا همان سنگ مصنوعی ساخته شده از ،یب پودر سنگ و پی وی سی می باشد. این دیوارپوش از نظر شکل ظاهری شباهت زیادی به سنگ مرمر و گر،ت داشته و تشخیص مصنوعی بودن آنها سخت است.
استفاده از پودر سنگ و مواد پی وی سی باعث شده است تا دیوارپوش سنگ پی وی سی وزن کمی داشته و نصبش برخلاف نصب سنگ های طبیعی نیاز به مصالح و ،ابی نداشته باشد. ماربل شیت ها براحتی و تنها با استفاده از ،ب پلی اوراتان روی سطوح مورد نظر برای دکوراسیون منزل نصب میشوند.

برای آشنایی با دیوارپوش شیشه ای کلیک کنید

کاربرد دیوارپوش استونیت یا سنگ مصنوعی