دیوار سبز هیدروپونیک چیست؟ (آموزش ساخت دیوار سبز هیدروپونیک)

سیستم دیوار سبز هیدروپونیک

آموزش ساخت دیوار سبز هیدروپونیک

2- ابعاد دیوار سبز هیدروپونیک را تعیین کنید

تغذیه و محیط کشت دیوار سبز هیدروپونیک کاملا یکنواخت است و بنابراین رشد گیاه با یک دست انجام می شود. این یکنواختی و هماهنگی رشد ظاهر بهتری ایجاد می کند و فضای عالی را برای خانه یا محیط کار شما فراهم می کند. آرامش، هوای پاک و انرژی مثبت در این فضا موج می زند و به روح شما ارائه می شود.

انتخاب دیوار من، برای دیوار سبز هیدروپونیک و تمام دیوارهای سبز دیگر باید با توجه به زاویه تابش خورشید و میزان نور انجام شود. طبیعتاً باید دیواری را انتخاب کنید که بهترین نور را داشته باشد و سپس با استفاده از لوازمی مانند پرده، نور مستقیم و شدت نور را کنترل کنید. همه گیاهان به نور نیاز دارند، اما بیشتر گیاهان به نور مستقیم حساس هستند و آسیب می بینند. بنابراین باید به کنترل آن توجه ویژه ای شود.

به یک دیوار سبز هیدروپونیک بسازید و برای رضایت بیشتر از نتیجه، باید تمام شرایط و مراحل نصب را مدبرانه و با دقت انجام دهید. اگر در هر بخشی از این کارها سهل انگاری شود یا بدون اطلاع اقدامی صورت گیرد، آسیب به سیستم و دیوار سبز و از بین رفتن کارخانه و هزینه ای که اختصاص داده اید، به دنبال خواهد داشت. در ادامه این مقاله مراحل نصب دیوار سبز هیدروپونیک به طور کامل توضیح می دهیم.

1- دیوار من، برای دیوار سبز هیدروپونیک انتخاب کنید

پس از اجرای اصولی تمامی مراحل قبلی، ،ت به کاشت گل و گیاه می رسد که باید در جای من، و در بستر گل خود قرار گیرند. در زمان کاشت باید در ،مت حفاظت از ریشه دقت شود تا به گیاه آسیب نرسد و گیاه در سیستم دیواره سبز هیدروپونیک عمر بیشتری داشته باشد.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

دیوار سبز هیدروپونیک چیست؟

همانطور که گفته شد آبیاری این سیستم بصورت هوشمند و قطره ای می باشد. این سیستم شامل یک پمپ، یک م،ن آب و لوله های سوراخ دار است که آب را به مسیر گیاهان در حال رشد هدایت می کند. در پایین دیوار سبز، محلی به ،وان زهکش ساخته شده است که پس از گردش کامل در مسیر کشت گیاه، آب از آنجا خارج می شود.
لوله ها به شکل مارپیچ روی بستر رشد قرار می گیرند و کار آبیاری و تغذیه را انجام می دهند. همچنین می تو،د م،ن و پمپ آب را در پایین دیواره کارخانه هیدروپونیک یا جایی دورتر نصب کرده و با لوله کشی بیشتری به محل رشد وصل کنید.

دیوار سبز با سیستم هیدروپونیک

مواد مغذی در سیستم هیدروپونیک دیوار سبز

در ،مت انتخابی نصب دیوار سبز با سیستم هیدروپونیک لایه ای از PVC به ،وان عایق برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به دیوار تعبیه شده است.

4- نصب بستر کشت

دیوار سبز هیدروپونیک یا هیدروپونیک دیوار سبز نوعی دیوار سبز بسیار روشن و من، برای انواع دیوارها و مکان های کوچک یا بزرگ می باشد. م،ای لغوی این سیستم تغذیه آب است (هیدرو: آب، پونیک: تغذیه). در این روش از سیستم هوشمند برای آبیاری و انتقال مواد غذایی به گیاه به صورت قطره ای استفاده می شود و گیاهان در بستری از خاک خنثی مانند نمد، ،ه یا پرلیت رشد می کنند.
این سیستم هم برای نمای بیرونی و هم برای فضای داخلی منزل یا محیط کار من، است و به دلیل سبک بودن بار اضافی به دیوار یا ساختمان وارد نمی کند. پس از وزن سبک، صرفه جویی در مصرف آب و کنترل آسان شرایطی مانند نور، رطوبت و دما و تهویه من، از مزایای آن است. دیوار سبز با سیستم هیدروپونیک هستند.

دیوار سبز هیدروپونیک یکی از راه های زیباسازی دیوارها و روح بخشیدن به طبیعت به محیطی که در آن زندگی می کنید یا کار می کنید. از آنجایی که مردم علاقه زیادی به طبیعت دارند و انرژی زیادی از گیاهان دریافت می کنند، بخشی از فضای زندگی یا کار خود را به روش های مختلف به راه اندازی فضای سبز اختصاص می دهند. استفاده از گلدان، باغچه های معلق، باغچه ها و دیوارهای سبز روش هایی برای ورود طبیعت به محیط زندگی است. دیوار سبز به روش های مختلفی روی دیوار اجرا می شود و به جرات می توان گفت که این بهترین روش است سیستم دیوار سبز هیدروپونیک شرق. رشد گیاهان در این سیستم بسیار بیشتر و بهتر از رشد روی دیواره گیاه حاوی خاک است. برای آشنایی بیشتر با ساخت دیوار سبز هیدروپونیک و ویژگی های آن، در ادامه این بخش از طراحی فضای باز د،وز باشید.

تشکیل دیواره سبز هیدروپونیک

6- گیاهان من، دیوار سبز هیدروپونیک را انتخاب کنید

ابعاد دیوار سبز کاملا اختیاری و سلیقه ای است اما بهتر است با توجه به ابعاد اتاق و محیطی که دارید این کار را انجام دهید و ربط را رعایت کنید. در این صورت ظاهری منحصر به فرد در پایان کار خواهید داشت. هرچه دیوار سبز بزرگتر باشد، زیباتر و محیط راحت تر خواهد بود. بنابراین سعی کنید فضای کمتر محدودتری را انتخاب کنید.

3- نصب عایق دیوار سبز هیدروپونیک

منبع

منبع

بستر رشد که به شکل دو لایه نمدی است که به یک قاب پرچ شده است، به طور ایمن به دیوار مورد نظر متصل می شود. گیاهان روی این لایه نمد رشد می کنند و ریشه آنها ارتباط قوی بین دو لایه دارد. برخلاف جعبه ها و گلدان ها، این بستر ریشه را محدود نمی کند و در همه ابعاد جا برای رشد ریشه دارد. با توجه به این مشکل در هنگام انتخاب گیاهان از نظر گیاهان با ریشه کوتاه و ریشه عمیق محدودیتی نخواهید داشت. نمد همچنین از غرقابی در اطراف ریشه گیاه جلوگیری می کند و از پوسیدگی و ایجاد بوی نامطبوع در اطراف جلوگیری می کند. سیستم دیوار سبز هیدروپونیک متوقف ،.

5- انتخاب سیستم آبیاری در هیدروپونیک با دیوار سبز

گیاهان برای رشد به مواد مغذی نیاز دارند که از طریق کود دهی تامین می شود یا در ،یب خاک وجود دارد. با توجه به اینکه در این سیستم از خاک استفاده نمی شود، مواد لازم برای گیاه به پمپ آب تزریق می شود تا به ریشه گیاه برسد و در هنگام گردش تغذیه شود.

آ،ین کلمه

دیوار سبز هیدروپونیک چیست؟

آموزش ساخت دیوار سبز هیدروپونیک

برای داشتن دیوار سبز با عمر طول، و طراوت زیاد باید در انتخاب گیاهان دقت کرد. شما باید با توجه به اقلیم کلی محیط و میزان نوری که دارید یا می تو،د به گیاه بدهید، گیاه من، را برای دیوار سبز انتخاب کنید. در مجموع باید بگوییم که در این سیستم هیچ محدودیتی در انتخاب گیاهان ندارید زیرا تمامی شرایط لازم برای رشد و زندگی زیبا قابل کنترل است. محل ریشه محدود نیست و می تواند طول و عرض بستر را طی کند و میزان رطوبت و تغذیه با توجه به تنظیمات بر اساس نیاز گیاه می باشد.

7- پرورش گل و گیاه