رسمیو پلتفرم ارتباط و تحلیل کسب و کارها

آیا فقط سرویس غیر‌حضوری می‌دهند، یا سرویس نیمه وقت یا سرویس تمام وقت. این تنوع قیمت، از تنوع سرویسی که پیمانکار می‌تواند به شما ارائه بدهد، نشات می‌گیرد. ساعات مورد نیاز برای رفع مشکلات نیز فاکتور مهمی در قیمت خدمات خواهد بود. شرکت پیراسیس با تجربه‌ای ۱۲ ساله، با مهمترین نگرانی‌های شما آشناست. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم. وظیفه یک شرکت خدمات شبکه نه تنها اطمینان از صحت این عملکرد است، بلکه شامل بسیاری از موارد مهم دیگری که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم نیز می‌شود.

قرارداد پشتیبانی شبکه یک سند حقوقی‌ست که بین شما به عنوان کارفرما و شرکت پشتیبانی شبکه به عنوان پیمانکار منعقد می‌شود. هر چه حساسیت شما در انتخاب یک شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه بیشتر باشد، دغدغه‌های مرتبط با این حوزه نیز کاهش می‌یابد. هنگام سرقت، سیل، زلزله، آتش سوزی، نفوذ و هک مدیر و رهبر سازمان قطعا در ابتدای بحران با پشتیبان شبکه سازمان تماس گرفته و تیم پشتیبانی را فرا خواهد خواند تا در سریع ترین زمان ممکن به جلوگیری از آسیب بیشتر بپردازند. تیم پشتیبانی باید بنا بر تجربه بالا توانایی مدیریت و حل مسائل در شرایط بحرانی را داشته و بهترین راه حل ها را پیدا کند. شرکت پشتیبانی شبکه لازم است متناسب با شرایط شرکت های طرف مشتری منعطف باشد. اگر مشتریان رضایت کافی از عملکرد یک شرکت پشتیبانی شبکه نداشته باشند ممکن است به مرور اعتبار خود را نزد مشتریان از دست دهند.

ارائه گزارش منظم از نحوه عملکرد شبکه

تیم پشتیبانی از شبکه موظف است مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را شناسایی و در صورت لزوم رفع کند. از مهم ترین جنبه های پشتیبانی شبکه نظارت مداوم بر فعالیت های شبکه است. بهترین بهره وری در پشتیبانی شبکه توسط متخصص فن آوری اطلاعات بدست می آید. متخصص فناوری اطلاعات با مشاوره فردی از مشکل کاربر خود مطلع می شود. برای مشاهده عیب های بوجود آمده به محیط اطراف نیز توجه شود و جزئیات را جمع آوری کند. نظارت برفعالیت مداوم و صحیح، سرعت تعیین شده سیستم ها، کنترل فضاهای ذخیره سازی، جلوگیری از ترافیک و به روزرسانی مرتب از جمله کارهایی است که پشتیبانی شبکه را بی نظیر می کند.

پشتیبان شبکه و وظایف آن

به نوعی می‌توان گفت هر مجموعه‌ای که نیاز به خدمات شبکه دارد نیازمند استخدام یک نفر پشتیبان شبکه خواهد بود. در صورتی که هنوز نمی‌دانید کار پشتیبانی شبکه چیست و وظایف یک مهندس شبکه در چه مواردی خلاصه می‌شود این مقاله را از ابتدا بخوانید. ساعت کاری یک پشتیبان شبکه هم مانند دیگر افراد حاضر در شرکت است؛ با این تفاوت که اگر مشکل و یا ایرادی در کار به وجود آید حاضر شدن در محل لازم و ضروری خواهد بود. البته اگر مشکل از راه دور قابلیت حل شدن داشته باشد، طبیعتا نیازی به حضور نخواهد بود.

در یک مفهوم جامع پشتیبانی شبکه به فعالیتی اطلاق می شود که یک کسب و کار را فعال و به روز نگه می دارد. پشتیبانی شبکه به شما این اطمینان را می دهد که دستگاه ها، سخت افزارها و نرم افزارها سالم و درحال فعالیت هستند. پشتیبانی شبکه مسئول برطرف کردن موانع موجود در شبکه های کامپیوتری است. پشتیبانی شبکه اهدافی نظیر تعمیر و نگهداری منظم، آزمایش و عیب یابی مشکلات را انجام می دهد. پشتیبانی شبکه با نوع آوری و خلاقیت، طرح های جدید را برای افزایش کارایی کسب و کارها ارائه می دهد.

در مقیاس خانگی زمان جا به جایی در بهترین حالت لازم است شما از فلش مموری استفاده کرده و اطلاعات را از یک دستگاه دریافت کرده و به سیستم های مختلف جا به جا کنید. اما با شبکه کابلی یا وایرلس با کمترین انرژی فقط کافی است چند کلیک ساده انجام دهید. ممکن است برای شما سوال شده باشد که بزرگترین شبکه ای که میتوانیم در نظر بگیریم چیست؟ اینترنت!!! رایج ترین و بزرگترین شبکه جهانی است، که منابع مشترکی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد. رفع هر گونه خطا در شبکه و تعمیر و نگهداری آن نیز به عهده تیم پشتیبانی است که نباید از آن غافل شد. تمامی شبکه ها باید از پشتیبان شبکه بهره ببرند اما لازم به ذکر است که هر چه قدر که یک شبکه بزرگ تر باشد، اهمیت وجود پشتیبان شبکه برای مدیریت آن افزایش پیدا می کند.

این قسمت از پشتیبانی معمولاً به دو صورت حضوری یا از راه دور ارائه می شود. با حضور کارشناسان در اولین فرصت به شرکت مراجعه می کنند و سعی می کنند مشکلات را از نزدیک حل کنند. اما در برخی موارد امکان حل مشکلات از راه دور یا از راه دور با نرم افزارهای اختصاصی برای کارشناسان وجود دارد. مزیت شبکه کردن کامپیوتر و لپ تاپاینجا است که اطلاعات در یک مسیر امن جا به جا میشود و نیازی نیست نگران باشید که فردی ممکن است اطلاعات را رصد کند.

دارا بودن این توانایی‌ها شاید ارتباط مستقیمی به انجام وظیفه شما به عنوان یک متخصص پشتیبان شبکه نداشته باشد اما برخورداری از موارد نام برده شده در بالا باعث خواهد شد تا در شغل خود خوش بدرخشید. برای رفع ایرادهای احتمالی در زیر ساخت‌های شبکه باید بتوانید به خوبی با تمام افراد مشغول به کار در شرکت ارتباط سازنده برقرار کنید. یک متخصص شبکه دارای وظایف مشخصی مانند پشتیبانی شبکه و سرور است؛ اما نمی‌توان گفت شرح وظایف کارشناس شبکه به همین‌جا ختم می‌شود! اگر می‌خواهید بدانید ماهیت کار پشتیبانی شبکه چیست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. این بخش از پشتیبانی معمولاً به دو شکل حضوری و یا به صورت از راه دور ارائه می‌گردد. در حالت حضوری کارشناسان در اولین فرصت به محل شرکت مراجعه کرده و از نزدیک در صدد حل مشکلات بر می‌آیند.

یک تیم متخصص با اشراف به زوایای مختلف سرویس‌های کاربردی، بهتر از یک نفر می‌تواند امنیت اطلاعاتتان را تضمین پشتیبانی شبکه کامپیوتری کند. این نوع قرارداد مناسب شرکت‌هاییه که تعداد کاربر بالایی دارن یا حساسیت کارشون در حدیه که کمترین اختلالات شبکه هم در اونها پذیرفته نیست. در خدمات تمام‌وقت همیشه یک یا چند کارشناس پیراسیس در محل شرکت شما حضور خواهند داشت. در عین حال بر اساس پکیج‌های مختلف این خدمات، می‌تونید مانیتورینگ 24 ساعته رو هم در قراردادتون داشته باشید. انواع سرویس‌هایی که پیمانکار می‌تواند ارائه بدهد نیز موضوع مهمی‌ است.

  • پشتیبان شبکه کیست؟ اتفاقات غیر منتظره باعث اختلال یا حتی از کار افتادن شبکه های کامپیوتری می شوند از این رو این شبکه ها به پشتیبان نیاز دارند.
  • تمامی شبکه ها باید از پشتیبان شبکه بهره ببرند اما لازم به ذکر است که هر چه قدر که یک شبکه بزرگ تر باشد، اهمیت وجود پشتیبان شبکه برای مدیریت آن افزایش پیدا می کند.
  • پرداخت‌های الکترونیک در کارینسو کاملا امن بوده و کارینسو هیچ اطلاعاتی از حساب‌های بانکی افراد را ذخیره نمی‌کند.
  • با پیشرفت تکنولوژی در کنار پیشرفت هایی که برای امنیت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و سرور ها اتفاق افتاد فضای بیشتری نیز برای هکر ها و سودجویان ایجاد شد.
رسمیو پلتفرم ارتباط و تحلیل کسب و کارها و از طرف دیگر مطمئن هستید که اطلاعات دریافت شده ناقص و یا خراب نیست و میتوان بدون مشکل از آنها استفاده کرد. یک مقاله مفصل در مورد مزایای برون سپاری خدمات پشتیبانی در لینک زیر داریم که خواندنش را توصیه می‌کنیم. احتمالاً دیدگاهتان را کاملاً نسبت به مقوله برون‌ سپاری عوض خواهد کرد. کارشناسان ما در خدمت شما هستند تا به تمام سوالات شما با شفافیت کامل پاسخ دهند. اگر حجم یا شرایط کارتون به نحوی باشه که به صورت ریموتی نشه انجامش داد، ولی نیازی هم به کارشناس مقیم تمام‌وقت نداشته باشید، می‌تونید از خدمات ساعتی پیراسیس استفاده کنید.