رشته نقشه کشی معماری هنرستان فنی و حرفه ای علم و صنعت منطقه 11 تهران | معماری نواز

رشته نقشه کشی معماری هنرستان فنی و حرفه ای علم و صنعت منطقه 11 تهران | معماری نواز نقشه کشی معماری یکی از این مجموعه رشته های امتحانی می باشد که نحوه پذیرش آن دستخوش تغییر گشته است. شرکت در پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای می باشد. برای شروع یک پروژه ساختمانی در ابتدا نیاز به تهیه نقشه ساختمان است. در واقع نقشه کشی ساختمان مبنا و اساس هر پروژه ساختمانی خواهد بود، چرا که کارفرما پس از اتمام نقشه کشی ساختمان اقدام به اخذ جواز، برآورد هزینه اجرا، مدت زمان انجام پروژه و عقد قرارداد با پیمانکاران ساختمان می نماید.

فیلم آموزشی رسم فنی ساختمان (واحد کار دوم)

از وظایف یک مهندس معمار می توان به طراحی نمای خارجی سازه، طراحی فضاهای داخلی بناها و ارتباط میان آنها اشاره کرد. از مباحث بسیار مهم و ضروری رشته نقشه کشی می توان به فراگیری علم و هنر معماری، آشنایی با سبک و شیوه های اسلامی و جهان و بناهای تاریخی سایر ملل اشاره کرد. رشته معماری یکی از رشته های مهندسی و هنر می باشد که دانش آموخته نحوه سبک طراحی و شیوساخت و ساز را آموزش می بیند . این رشته یکی از رشته های پرطرفداری است که در صورت گذراندن آن در مدرسه می توانند به راحتی در دانشگاههای دولتی یا آزاد پذیرفته شوند . پس ازاعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 مشخص می گردد. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص زمان و سایر جزئیات مربوط به انتشار اسامی پذیرفته شدگان می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

آموزش نقشه کشی ساختمان

امروز اکثریت قریب به اتفاق نقاشی‌های ایجاد شده با استفاده از نرم‌افزار کد انجام می‌گیرد. در نقشه‌های معماری، در قسمت پلان پله تصویر کف پله‌ها و پاگرد‌ها دیده می‌شود. با توجه به آنکه کف آخرین پله با پاگرد ادغام می‌شود، لذا همیشه تعداد کف پله‌های پلان از تعداد پله‌ها، یک عدد کمتر است.

تمام قسمت‌ها با جزئیات در دسترس هستند و خطاها و تداخلات قبل از وقوع برطرف خواهند شد و احتمال طراحی مجدد و دوباره کاری به صفر می‌رسد. مهندسین سازه و تاسیسات درک بهتری از طرح معماری دارند و طرحی منطبق بر واقعیت ارائه خواهند داد. مجری نیز براحتی آنرا درک می‌کند و کار بدون اشکال اجرا خواهد شد.

دانلود رایگان نمونه سوالات نقشه کشی معماری فنی و حرفه ای

نقشه‌کشی در بسیاری از زمینه‌ها استفاده می‌شود برای مثال در مهندسی معماری، مهندس عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک اکثر پروژه‌ها بدون نقشه‌کشی کتاب های معماری آغاز نمی‌شود. در ساختمان‌سازی نیز نقشه‌کشی برای ایجاد یک پلان معماری، محاسبات سازه‌ای، پلان تاسیسات برقی و مکانیکی و نماسازی استفاده می‌شود. همان‌طور که گفتیم، نقشه‌کشی امری واجب و مهم در ساخت یک ساختمان است و امروزه حتی در بازسازی و نوسازی‌های کوچک، یا برای ساخت یک نما یا طراحی داخلی ساختمان نیز انجام می‌شود. در واقع داشتن یک نقشه در چنین پروژه‌هایی هر چند کوچک، اولا باعث می‌شود که رضایت و سلیقه‌ مشتری یا کارفرما قبل از انجام کار، در طرح دخیل شود و آن را ببیند تا از تغییرات بعدی که باعث افزایش هزینه‌ها و زمان پروژه می‌شود، جلوگیری گردد. همچنین باعث می‌شود که سازنده یک هدف و برنامه مدون برای انجام کار داشته باشد.

  • رشته معماری یکی از رشته های مهندسی و هنر می باشد که دانش آموخته نحوه سبک طراحی و شیوساخت و ساز را آموزش می بیند .
  • سلام و عرض ادب به کارکنان فنی حرفه ای که این نمونه سوالات نقشه کشی معماری رو برای کاراموزان قرار داده اند.
  • در این آزمون ممکن است سوالات مختلفی وجود داشته باشند که هر کدام از آنها نکات خاص خودشان را دارند که تنها با حل نمونه سوالات قابل شناسایی هستند و خواندن کتاب یا منابع مختلف هیچ کمک خاصی به شما نخواهد کرد.
  • به احتمال بالای 95 درصد منابع کنکور سال 99 هم مشابه منابع سال 98 است.
  • هنرجویان این رشته در طی دوران تحصیل با مبانی هنرهای تجسمی، ترسیم فنی و نقشه کشی، طراحی و درک تصاویر، حجم و ماکت سازی، متره و برآورد، کاربرد رایانه در نقشه کشی، مبانی طراحی معماری، بناهای تاریخی، مواد و مصالح ساختمانی، نقشه برداری و ترازیابی با دوربین های مخصوص آشنا می شوند.
  • توسعه کامپیوتر تأثیر عمده ای بر روش های مورد استفاده برای طراحی و ایجاد نقشه های فنی، داشت طراحی کتابچه راهنمای تقریباً منسوخ شده است، و گشودن امکانات جدید از فرم با استفاده از اشکال ارگانیک و هندسه پیچیده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار