رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ تصمیم درست، خانه ای ارزان تر و زیباتر

رنگ یا کاغذ دیواری؟ این سوال مهم در زمینه طراحی و دکوراسیون منزل بسیار حائز اهمیت است. اینکه رنگ بهتر باشد یا کاغذ دیواری تا حد زیادی به شرایط و سلیقه شما بستگی دارد. باید ببینید برآورد هزینه چقدر است، دیوارها و فضای موجود چقدر سالم هستند و از اعوجاج عاری هستند. با این حال، به خاطر داشته باشید که امروزه انواع مختلفی از کاغذ دیواری ها در بازار وجود دارد. هر طرح و رنگی که بخواهید موجود است. روش نصب کاغذ دیواری بسیار ساده تر از قبل شده است. نقاشی ایده بدی نیست با این همه تلاش و زمان. در واقع پیشرفت در انواع رنگ های موجود در بازار و تنوع آنها بیشتر از گذشته است. تصمیم شماست. با توجه به تمام ابعادی که ذکر کردیم، چه تصمیمی می گیرید؟

منبع

رنگ های قابل شستشو این روزها در بازار موجود است. از طرفی والپیپرهایی با این ویژگی وجود دارند. بنابراین شما باید دست خود را در این زمینه بشناسید نظافت و نظافت هر دو پرونده مفتوح است. به شرطی که گزینه های قابل تمیز ، را انتخاب کنید. اما این را هم بد،د که حتی اگر کاغذ دیواری معمولی را انتخاب کنید، با نظافت هفتگی و گردگیری منظم دیوارها، اثر کاغذ دیواری به مرور زمان تغییر شکل نمی دهد و همیشه تمیز می ماند. بنابراین به نظر می رسد که کاغذ دیواری برنده در این زمینه رنگ می کند. از طرف دیگر، به خاطر داشته باشید که کاغذ دیواری های طرح دار کمتر ،یف و لکه را نسبت به رنگ های یکدست روی دیوار نشان می دهند.

نتیجه

کاغذ دیواری ها طول عمر بالایی دارند. اگر آنها را به درستی به دیوار ب،ب،د و مواد خوبی ب،ید، 15 سال یا بیشتر دوام خواهند داشت. در این میان احتمال ت،یب و تغییر شکل دیوارهای رنگی زیاد است. در بهترین حالت، رنگ دیوارها حدود 5 تا 6 سال خوب و مطلوب باقی می ماند. در واقع، عوامل مختلفی مانند دوده و جرم موجود در هوا یا دیواره های ،اشیده می تواند بر ظاهر رنگ آنها تأثیر منفی بگذارد. چنین چیزهایی به ندرت با کاغذ دیواری اتفاق می افتد.
با انتخاب یک کاغذ دیواری من، که رنگ و طرح من،ی داشته باشد و متریال آن نیز مطلوب باشد، می تو،د تا سالیان سال دیوارهایی تمیز و مرتب و البته زیبا داشته باشید. با یک انتخاب بهینه از هزینه و دردسر زیاد روی دستان خود جلوگیری خواهید کرد.

مصاحبه؛ با رنگ یا کاغذ دیواری سر و کار دارید؟

کاغذ دیواری خانه

کاغذ دیواری جدید و مد روز

دیوار را رنگ و رنگ کنید

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

گرانترین کدام است؟ کاغذ دیواری یا رنگ؟

به همین دلیل است که اگر انتخاب شما کاغذ دیواری برای دیوارها است، بهتر است همیشه یک مقدار اضافی برای بعد از آن علاوه بر مقدار مورد نیاز ،یداری کنید. یک رول یا رول کاغذ دیواری اضافی تهیه کنید و اجازه ندهید زم، که مجبور به تعمیر دیوارها هستید دچار مشکل شوید.

زمان هر اجرا روی دیوار؛ چه کاری سریعتر انجام می شود؟

با انبوهی از طرح ها و نقش های مختلف می تو،د دیوارهای هر مک، را تا حد امکان جذاب کنید. نگاهی به محصولات موجود در فروشگاه های معتبر و سایت های ،ید کاغذ دیواری و پوستر دیواری این به شما آزادی زیادی در انتخاب می دهد. امروزه کاغذ دیواری ها در دنیای طراحی داخلی بسیار محبوب شده اند.

تنوع و حق انتخاب؛ کدام دست شما را باز می گذارد؟

خیلی به شرایط بستگی دارد. منظورت چیه؟ به عبارت دیگر، میزان جابجایی در یک فضا و اهمیتی که افراد ،ن در آن محیط برای نظافت و نگهداری دیوارها قائل هستند، بر میزان تلاش صرف شده برای نگهداری تأثیر دارد. هر دو باید رسیدگی شود. باید ببینید رنگ یا کاغذی که انتخاب می کنید قابل شستشو است یا خیر. همچنین به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات اعوجاج رنگ بیشتر از کاغذ دیواری قابل جبران است. برای چی؟ زیرا احتمال اینکه بتو،د رنگی شبیه به رنگ پس زمینه دیوار پیدا کنید و آن را روی مکان های آسیب دیده یا آسیب دیده ،ید بسیار بیشتر از یافتن کاغذ دیواری مشابه آنچه روی دیوار است برای بازگرداندن وضعیت وجود دارد.

با انتخاب کاغذ دیواری می تو،د تنوع بی نظیری در محیط ایجاد کنید. امکان پوشاندن هر ،مت از دیوار با الگوی کاغذ دیواری وجود دارد. کاغذدیواری های مختلف را متن، با هر اتاقی انتخاب کنید. در رنگ آمیزی نیز امکان پذیر است اما برای اجرای این طرح با رنگ تلاش و سختی بیشتری وجود دارد. کاغذ دیواری ها دنیای متنوعی از ال،ا و رنگ ها را به شما ارائه می دهند.
علاوه بر این، می تو،د با توجه به شرایط هر اتاق و فضا، نوع کاغذ دیواری را انتخاب کنید. به ،وان مثال، گاهی اوقات یک ،مت مرطوب است و ،مت دیگر عادی است. در چنین شرایطی بهتر است کاغذ دیواری را انتخاب کنید و ویژگی های هر فضا را در نظر بگیرید و از کاغذ دیواری متفاوتی استفاده کنید.

تغییر رنگ یا کاغذ دیواری؛ کدام سخت تر و طول، تر است؟

تغییر رنگ دیوارها نسبت به تعویض کاغذ دیواری هزینه و زمان بیشتری دارد. برای برداشتن کاغذ دیواری های قبلی و اعمال کاغذدیواری جدید روی دیوارها، نیازی به زحمت و صرف هزینه نیست. اما اگر می خواهید رنگ دیوارها را تغییر دهید، باید هر بار که رنگ آمیزی می کنید فونداسیون جدیدی تهیه کنید و زمان زیادی را برای این عمل صرف کنید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند از کاغذ دیواری برای دیوارهای فضاهای مختلف در دسترس خود استفاده کنند. آماده ، دیوارها برای نقاشی کار آس، نیست.
بنابراین، اگر احساس می کنید زمان و پول کافی برای صرف این فرآیند ندارید، بهتر است به سراغ کاغذ دیواری بروید. نوع جدیدی از کاغذ دیواری به نام پوستر دیواری سفارشی نیز در بازار موجود است که کار شما را برای طراحی دیوار آسان تر از همیشه می کند. انتخاب این محصولات روند تغییر دکور را برای شما بسیار ساده می کند.

تمیز ، آسان تر؛ رنگ یا کاغذ دیواری؟

اگر می خواهید خانه ای زیبا داشته باشید یا یک دفتر کار جذاب یا هر محیط دیگری طراحی کنید، به ابزار و تج،ات من، نیاز دارید. با این حال، فراموش نکنید که حتی اگر همه چیز در این زمینه به درستی و اصولی انتخاب شود، بدون جلوه من، دیوارها، نتیجه طراحی و دکوراسیون به اندازه کافی جذاب نخواهد بود. تاثیر رنگ و پوشش دیوار در زیبایی فضا بسیار مهم است. اگر قصد طراحی فضایی در منزل یا هر محیط دیگری را دارید، بهتر است ابتدا به دیوارها فکر کنید و این سوال مهم را بپرسید؛ رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ طراحی فضا و هزینه ارتباط نزدیکی با هم دارند، بنابراین باید این سوال را با دقت بررسی کنید. در ادامه سعی خواهیم کرد به شما در یافتن پاسخ نهایی کمک کنیم.

امروزه که فضای منازل و محل کار نسبت به گذشته محدودتر و کوچکتر شده است، انتخاب طرح من، دیوار اهمیت زیادی پیدا کرده است. این ماده در انعکاس نور در فضا و شکل و حال و هوای محیط تاثیر بسزایی دارد. با انتخاب کاغذ دیواری من، برای پذیرایی، اتاق خواب، پشت تلویزیون دست شما در طراحی فضا بسیار بازتر خواهد بود. والپیپرهای جدید دارای تنوع بی نظیری از ال،ا و نقشه ها هستند. هر جو و فضایی که دوست داشته باشید با کاغذ دیواری های اطراف شما را می برد. استفاده از کاغذ دیواری یکی از ترندهای امروزی است. از کاغذ دیواری های طرح دار یا طرح دار در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و محیط های مختلف استفاده می شود.

با همه اینها هزینه کاغذ دیواری مقرون به صرفه خواهد بود. برای چی؟ زیرا مانند گذشته دیگر کاغذ دیواری با روش های خشن و نیاز به نیروهای متخصص بر روی دیوارهای محیط اجرا نمی شود. نصب کاغذ دیواری این روزها آسان شده است و جنس این محصولات بسیار با کیفیت است و نیاز شما را به تعویض برای سالیان متمادی کاهش می دهد. اما رنگ به مرور زمان نیاز به تجدید دارد و احتمال از بین رفتن آن بیشتر است. بنابراین کاغذ دیواری می تواند انتخاب اقتصادی تری باشد.

دوام و طول عمر؛ چه ،ی زودتر نابود می شود؟

هزینه کاغذ دیواری و رنگ بسته به نوع آنها متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر باید ببینید در بازار به دنبال چه نوع رنگ یا کاغذی هستید. در این زمینه دست شما برای انتخاب باز است. امروزه انواع مختلفی از رنگ ها و محصولات کاغذ دیواری وجود دارد. همه چیز به تصمیم شما بستگی دارد. اگر به دنبال گزینه ای در میان کاغذ دیواری های باکیفیت و گران قیمت هستید، هزینه شما افزایش می یابد. این موضوع در زمینه نقاشی نیز صادق است. بسته به اینکه چه رنگی را انتخاب کنید و از طرفی با چه ابزار و روشی آن را روی دیوارها قرار دهید هزینه آن متفاوت خواهد بود.

آماده سازی بدنه دیوار برای رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری یکی از مهم ترین مراحل اولیه است. باید ببینید صدای دیوار صدا دارد یا برجستگی ها و لکه های مخدوش زیادی دارد. اگر صافکاری و آماده سازی زیرسازی انجام نشود، نه رنگ روی دیوار خوب به نظر می رسد و نه کاغذ دیواری. بنابراین زمان اجرای هر کدام به وضعیت دیوار بستگی دارد. البته این مشکل هر چه باشد یک نقاشی تمیز و دقیق زمان بیشتری می برد و از طرفی با کمی هیاهو همراه است. در واقع هنگام رنگ آمیزی احتمال پاشیدن رنگ و مسائلی از این دست وجود دارد.
بسیاری از افراد حاضر به تحمل مدت طول، رنگ آمیزی نیستند و دوست دارند زودتر نتیجه را ببینند. به همین دلیل کاغذ دیواری را انتخاب می کنند تا فضا را سریعتر و راحت تر آماده کنند. امکانات جدید موجود برای کاغذ دیواری نیاز به نیروی متخصص در این زمینه را کاهش داده است. بر همین اساس در بسیاری از موارد حتی برای کاغذ دیواری نیازی به افراد متخصص ندارید و این کار به سرعت توسط خودتان انجام می شود. چنین امک، بسیار ارزشمند است و تلاش و زمان را کاهش می دهد.

ظاهر و اثر؛ کاغذ دیواری مد است یا رنگ؟