زیباترین دکوراسیون منزل

تا حد امکان نباید از کابینتهای دارای کندکاری و نقش برجسته و همینطور پر نقش و نگار، استفاده کنید. با دیوارهای سفید وکفپوشی از الوار اساس کار را بسازید و ازاینجا به بعد مسئله، نقاط برجسته است. از مبلمان مجلل استفاده میشود و لوازم غیرضروری زیادی در خانه به کار میرود. در این نوع سبک هیچ چیزی بیش از حد و زیادی نیست و همین باعث ایجاد آرامش در فضای خانه میشود. رنگ سفید القا کننده حس آرامش و پاکی و در واقع کاملترین رنگها است. این رنگ مناسب استفاده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. تا حد امکان سعی کنید در یک فضای کوچک که به عنوان محل کار و آشپزی قرار است از آن استفاده کنید، میز ناهار خوری قرار ندهید و یا اینکه از میزهای کم جا و تاشونده استفاده کنید.

البته اگر دوست ندارید رنگ سیاه را در آشپزخانه خود به کار ببرید، میتوانید از دیگر رنگها برای این منظور استفاده کنید. پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیف های آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرم ها و رنگ های خنثی برای ظاهری زیبا و آرامش بخش می باشد. معمولا همه افراد از آشپزخانههای مینیمالیستی لذت میبرند؛ زیرا این نوع آشپزخانهها تمیز، ساده و آرامش بخش هستند. اگر به دنبال ایجاد خانه ای با فضای دلنشین هستید حتما از شومینه استفاده کنید زیرا این وسیله می تواند جایی برای جمع شدن تمام اعضای خانه کنار هم در روز های سرد باشد از این رو افراد خانه آرامش و دلگرمی زیادی خواهند داشت.

حال در این مطلب قصد داریم به طور خاص بر موضوع دکوراسیون آشپزخانه مینیمال تمرکز کنیم و نکانی را در زمینه طراحی و چیدمان آشپزخانه به سبک مینیمالیستی برای شما همراهان همیشگی ارائه کنیم. ما در این مطلب قصد داریم شما را با 5 طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم که در سال 2020 سروصدایی به پا خواهند کرد. طراحی آشپزخانه با رنگ سال ۹۷ شاید اولین موضوعی باشد که دوست داشته باشید در سال جدید به آن توجه کنید. به شما یک پیشنهاد دیگر نیز داریم، اگر تمایل به استفاده از رنگ بنفش ندارید، اما علاقهمند به استفاده از رنگ سال در دکوراسیون منزل خود هستید. این نیست که شما به رنگی علاقهمند نباشید و به ناچار به دلیل اینکه آن رنگ مد است، از آن در دکوراسیون داخلی خود بهره بگیرید. متخصص متناسب با سفارش شما و فضای آشپزخانه منزل و با اندازه گیری متراژ آشپزخانه بهترین نقشه را برای ساخت کابینت پی وی سی طراحی می کند، بعد از اینکه طراحی انجام شده توسط مشتری به تایید رسید، کابینت ساخته می شود. همچنین تغییرات مربوط به کابینت ها می تواند بسیار جزئی تر هم باشد. کاغذ دیواری ها دارای تنوع طرح و رنگی بسیار بالایی هستند و به همین دلیل می توان از آنها در فضاهای مختلف با سبک های مختلف استفاده کرد.

بنابراین متناسب با اجزای دکوراسیون آشپزخانه خودتان می توانید رنگ مناسبی برای کابینت هایتان انتخاب کنید و ظاهری کاملا جدید به فضای آشپزخانه بدهید. همانطور که از واژه “مینیمال” به معنای “ساده گرایی” پیداست، یکی دیگر از نکتههایی که باید هنگام انتخاب کابینت در نظر بگیرید سادگی تمام و کمال نمای کابینت است. به عنوان مثال تعویض درب کابینت ها یا تنها تغییر دستگیره های آن ها می تواند برای به روز کردن و تغییر ظاهر دکوراسیون آشپزخانه کافی باشد. حال میبینید که داشتن یک دکوراسیون آشپزخانه ساده، نه تنها کسلکننده نیست، بلکه دلنشین و جذاب نیز هست. این کار می تواند باعث شود که اپن آشپزخانه شما ظاهر زیباتری پیدا کند و البته می توانید با قرار دادن کتاب هایی که جلدهای زیبایی دارند، ظاهری جذاب و حرفه ای به این قسمت ببخشید. برای مثال یادگاری از دوستان و عزیزان، قاب عکسی از خانواده و یا تصویری از مکان و یا شهر مورد علاقهتان میتواند برای این کار مناسب باشد. یکی از فضاهایی که معمولا به آن توجه نمی شود ولی می تواند یکی از مکان های مناسب برای ذخیره سازی باشد فضای کنار هود است. گرایش بی شمار مردم به سمت طراحی دکوراسیون مدرن را اصلا نمی توان کتمان کرد ولی هنوز هم طرفداران طراحی کلاسیک پذیرایی با تعصب پای اعتقادات خود ایستاده اند و به هیچ عنوان حاضر نیستند تن به مد و مدرنیته نمی دهند.

استفاده از ترکیب رنگی سفید و طوسی و طراحی خاص صندلی ها و اپن آشپزخانه، باعث میشه ما حسی از صنعتی بودن رو داشته باشیم. این آشپزخانه که وسایل اضافی در آن جایی ندارند، میتواند ترکیب خلاصهای از وسیلههای اصلی و ضروری باشد؛ یک یخچال، یک اجاق گاز روکار کوچک، سینک کوچک و ظروف ضروری. برای مثال، صاحب آشپزخانه در عکس زیر، با انتخاب رنگ سیاه برای فر و ماکرویو و همینطور یک گلدان کوچک، چیدمان مینیمالیستی زیبایی در آشپخانه خود ایجاد کرده است. سعی کنید تاقچه های کوچکی را برای قرار دادن اشیای دکوراتیو یا گلدان های کوچک، روی دیوارهای آشپزخانه تعبیه کنید.

از مسیرهای دورانی به سمت راست استفاده کرد. متخصصان صنعت مد توصیه میکنند از رنگ سفید ۷۵ درصد و ۲۵ درصد از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی استفاده شود. شما با بهره گرفتن از متخصصان این فن میتوانید به این مهم دست پیدا کنید. مطالعه این مطلب به شما کمک می کند با جنس و نوع متفاوت و کیفیت های مختلف موجود سرویس خواب به طور کامل آشنا شوید. سرویس های مبلمان در سه گروه سه نفره، هفت نفره و نه نفره در بازار وجود دارند. یکی از عوامل ایجادکننده حس رضایت این است که کف سالن شما کاملاً تمیز باشد، همچنین سرویس ها، صندلی ها و مبلمان. همچنین با اضافه کردن چند صندلی متناسب با فضای آشپزخانه، می تواند به محلی برای صرف غذا هم تبدیل گردد.

بدون شک رنگ بنفش به تنهایی در دکوراسیون آشپزخانه و اپن اثر زیبایی ندارد. در این نوع دکوراسیون از رنگ خنثی برای انتخاب رنگ پرده و مبلمان نیز استفاده می شود . برای زیبا کردن آشپزخانه مینیمالیستی خود، برخی عناصر را به رنگ مشکی یا هر رنگ دیگری که دوست دارید، انتخاب کنید. چوب نیز همانند سایر عناصر طبیعی به این دلیل که در طبیعت بسیار یافت میشود، میتواند تاثیر مثبتی بر روحیه انسان داشته باشد و از افسردگی جلوگیری کند. آشپزخانه ها علاوه بر اینکه محیطی برای آشپزی و پخت غذا هستند، می توانند به محل گرد آمدن اعضای خانواده برای صرف غذا و گپ و گفتگو در زمان های مختلف روز تبدیل شوند. با حذف این کابینت های دیواری فضای آشپزخانه بسیار بازتر خواهد شد و استفاده از المان های دکوراتیو و محیطی برایتان راحت تر خواهد بود. اما در دکوراسیون امروزی دیگر از این قفسه های دیواری استفاده کمتری می شود و این نوع کابینت ها جای خود را به دیوارهایی خالی و فضاهایی بازتر داده اند. در طراحی آشپزخانه مینیمالیستی، انتخاب عالی برای کابینت در بین انواع کابینتهای آشپزخانه، انتخاب ترکیبی از کابینتهای جادار و توکار است که نمایی از داخل به بیرون ندارند؛ یعنی داخل این کابینتها و محتویات آنها از بیرون قابل مشاهده نیست و در عین حال جای زیادی برای لوازم شما دارند.

قطعا رشته طراحی دکوراسیون داخلی نیز از این قضیه مستثنی نیست. هر عنصری که در این سبک به کار می رود، تعریف دقیق و معینی دارد، این سبک به شدت به نظم و تقارن پایبند است، حس اصالت را نمی توان از آن گرفت و در این سبک هیچ چیز دور از انتظار نیست و به طور کلی سبکی پایدار است. هر چیز اضافی را از آشپزخانه حذف کنید تا فضای کافی برای کار در آن را داشته باشید. پس دیگر لازم نیست نگران کوچک بودن آشپزخانهتان باشید. پس اگر آشپزخانهای کوچک دارید، این قسمت مناسب شماست. در صورتی که دیوارهای آشپزخانه از کابینت ها و قفسه های ظروف خالی شود، می تواند به محل مناسبی برای نصب کارهای هنری کوچک یا حتی نگهداری گیاهان آپارتمانی تبدیل شود. در واقع پیشخوان آشپزخانه علاوه بر اینکه بهترین محل برای انجام کارهای آشپزی و فعالیت های درون آشپزخانه است، می تواند پوشش مناسبی برای بخشی از کابینت های آشپزخانه باشد و در زیر آن قفسه های ظروف و وسایل آشپزی نگهداری شود.

در عکس زیر، یک نمونه آشپزخانه به سبک مینیمال را مشاهده میکنید که در طراحی آن از سنگ مرمر به رنگ روشن بر روی دیوار استفاده شده است. حتی کتاب های آشپزی خودتان را هم می توانید روی این تاقچه های کوچک یا قفسه های تزئینی قرار دهید. برای اینکار میتوانید از پردههای ساده و نازک استفاده کنید که نور را از خود عبود میدهد و یا حتی میتوانید اصلا از پرده استفاده نکنید و اجازه دهید نور کاملا وارد آشپزخانهتان شود. به علاوه، با توجه به این که یکی از رنگهای پر استفاده در سبک مینیمالیستی، رنگ های روشن است، با استفاده از این سبک میتوانید آشپزخانه خود را بزرگ تر جلوه دهید.

برخلاف نظر عموم هیچ الزامی در کار نیست که دکوراسیون خانهی شما تماماً سنتی و یا تماماً مدرن باشد. به علاوه می توانید مطمئن باشید که تمام لذت حاصل از به کار گرفتن سلیقه و ذوق و خلاقیتی که برای تزئین دکوراسیون آشپزخانه به کار می برید، در قالب اشیای دکوراتیو بسیار ساده و کوچک نمود پیدا خواهد کرد؛ بنابراین چندان کار سختی در پیش نخواهید داشت. امروزه شاهد بسیاری از طرحهای فوق العاده و درخشان هستیم که یک ساختمان را بسیار خاص و منحصر بفرد میکند . این تغییرات می تواند شامل به روز کردن لوسترها و یا اضافه کردن منابع نور جدید و همچنین به کارگیری از روشنایی چراغ ها برای طراحی زیباتر دکوراسیون آشپرخانه باشد.

همچنین داشتن اطلاعات کافی در زمینه طراحی دکوراسیون می تواند در انتخاب سبک مناسب به شما کمک کند. نور زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان میکند. بنابراین توجه به جزئیات دکوراتیو فضای آشپزخانه هم چندان بی دلیل نخواهد بود. از دیرباز چوب برای ساخت و طراحی خانهها استفاده شده است و در دنیای امروز استفاده از چوب، مخصوصا چوبهایی با رنگ روشن و طبیعی، میتواند نشانگر سادهگرایی باشد و به علاوه میتواند زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان کند. در این مطلب از مجله توکامگ سعی کردیم شما را با دکوراسیون آشپزخانه مینیمال و چیدمان آشپزخانه مینیمال آشنا کنیم. در مطالب قبلی در مجله دکوراسیون داخلی توکامگ به طور کلی در مورد سبک مینیمال و دکوراسیون مینیمالیستی صبحت کردیم. در مطالب قبلی در قالب پاسخ به سوال چه رنگهایی با هم ست میشوند، به بررسی ترکیب رنگها با یکدیگر پرداختهایم. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال اغلب از ترکیب پر طرفدار رنگ سیاه و سفید استفاده میشود؛ اما نکته قابل توجه در این زمینه این است که در انتخاب رنگ آشپزخانه مینیمال (یعنی انتخاب رنگ روشن در ترکیب با هر رنگ دیگری) رنگ روشن باید غالب باشد. برای تولید پیشخوان های آشپزخانه استفاده می شود و قطعا محدودیتی برای انتخاب نوع و جنس آنها نخواهید داشت.

در زمینه آشپزخانه به سبک مینیمالیسم، باید گفت که در این نوع آشپزخانهها خبری از شلوغی و بینظمی بیدلیل نیست و لوازم اضافی جایی در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه مینیمال سایت dekoram ندارند. 1- در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، بخصوص در فضاهای محدود باید از سبک های مینیمال استفاده کنید، چرا که فضاهای کوچک با شلوغی و بهم ریختگی و داشتن اجزای زیاد در چیدمان کوچکتر و بسته تر بنظر میرسند. البته استفاده از قفسه های وسایل و کابینت ها کاملا بستگی به ابعاد آشپزخانه شما دارد و در صورتی که جایگزین مناسبی برای کابینت های دیواری و فضاهای نگهداری وسایل ندارید، بهتر است از حذف آنها خودداری کنید. در ادامه مدلهای مدرن کابینت هایگلاس اجرا شده را مشاهده می کنید. در ادامه به معرفی چندین نکته مهم در زمینه آشپزخانه مینیمالیستی برای شما عزیزان میپردازیم. تجربه طراحان دکوراسیون داخلی در کنار آشنایی آنها با برندهای با کیفیت و معتبر در زمینه دکوراسیون داخلی و عناصر دکوراسیون، گزینه های مختلفی را پیش روی شما قرار خواهد داد. چوب بکی از دیگر عناصر زیبا و اصیل است که میتوانید در آشپزخانه مینیمالیستی خود آن را به کار ببرید. شما میتوانید این چیدمان را پشت میز کار خود یا روی شومینه و طاقچه منزل به انجام برسانید.