ساندویچ پانل دیواری دو طرفه چیست؟

گالو،زه بودن به این م،ی است که فولاد با یک لایه روی پوشانده می شود تا از ا،ید شدن آن جلوگیری کند و عمر آن را افزایش دهد. حتی اگر این ورق ها ، داشته باشند همچنان در برابر زنگ زدگی یا ا،یداسیون همانطور که می د،م مقاوم هستند. ورق های گالو،زه به اشکال رنگی نیز وجود دارند. که ورق های گالو،زه رنگی نامیده می شوند و گروه بزرگی از ساندویچ پانل ها هستند.

منبع

ورق آلوزیک از آلومینیوم و روی بوده و مقاومت بیشتری در برابر آتش و رطوبت دارد که در انواع سوله ها و انبارها استفاده می شود.

2- ورق گالو،زه

2- مقاومت بسیار بالا در برابر کلیه عوامل م،ب یک سازه اعم از طبیعی و صنعتی مانند باد، طوفان، سیل، آتش سوزی و ز،له، زیرا ساندویچ پانل ها از ،یب و هماهنگی ف،ات با مواد صنعتی پلی یورتان یا آلومینیوم ساخته شده اند. و بسیار مقاوم در برابر عوامل طبیعی و حتی آتش سوزی و سایر مواد م،ب صنعتی مانند اسیدها و بازها و سایر مواد م،ب نسبت به مواد سنتی قدیمی هستند.

1- عایق بسیار قوی در حفظ سرما و گرما در داخل سازه که معمولا با هزینه های بالا تهیه می شود و یکی از راه های موثر برای صرفه جویی و عدم هدر رفتن هزینه های نگهداری آن در محیط این است که ساندویچ پانل ها از عهده این امر بر می آیند. خوب عمل کن

مزایای ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل چیست؟

1-ورق آلوزیوم

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دو طرفه عموماً برای پوشش دیوارهای کارگاه ها و سازه های سبک بیمارستان های صحرایی و خدمات صحرایی صحرایی و همچنین سقف کارگاه های بزرگ و کارخانه های تولیدی بزرگ و سوله های نگهداری مواد و محصولات صنعتی استفاده می شود. مواد اغلب در ساختمان ها و کارخانجات بزرگ صنعتی و صنایع بزرگ مانند آشیانه ها و تج،ات بندری و محیط های ذخیره سازی و انبارهای بزرگ بندری مورد استفاده قرار می گیرند و از آنجایی که این ساندویچ پانل ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند، به نسبت موارد استفاده و کاربرد آنها متنوع و بسیار زیاد است. و از طرفی سرعت پیشرفت کار و حتی استفاده مکرر و قابل بازیافت از این محصولات بر مزیت و رونق این صنایع افزوده است. در این زمینه کافی است مقایسه ذهنی این سازه ها با آجر داشته باشیم. دیوارها و مراحل تکمیل و استفاده از یک دیوار سنتی که با مصالح ساختم، قدیمی مانند آجر، سیمان، گچ و … ساخته می شود و تفاوت زمان و هزینه ساخت را در نظر داشته باشید. زمان کوتاه

مزایای منحصر به فرد ساندویچ پانل دیواری یا سقفی دو طرفه

3- سبک و سهولت استفاده و سرعت توسعه سازه نسبت به بناهای سنتی قدیمی و در جوامع امروزی که نیاز به ساختمان از نظر محیط زندگی و کار نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است بسیار مهم است. و اگر قرار باشد به روش قدیم ساخته شود و اگر سازه ساخته شود هرگز نمی توان سازه را به اندازه لازم تولید کرد.

انواع ساندویچ پانل دو طرفه

در چه مواردی از ساندویچ پانل دیواری و سقفی دو طرفه استفاده می شود؟

4- سبکی و امکان تولید انبوه در مدت زمان کوتاه و بالاتر از همه امکان ایجاد رنگ های متنوع و تطبیق با هر نوع ساندویچ پانل که در هر رنگ و هر طرحی که غنا و غنی سازی می کند قابل تولید و ساخت می باشد. رضایت مصرف کننده را جلب می کند. موجود است و البته قیمت نسبتا ارزان تر از مصالح قدیمی بر رونق این صنعت افزوده و موجب توسعه و گسترش آن شده است. جالب است بد،د که دیوار پلی اورتان پیش ساخته که جزو بهترین عایق های حرارتی می باشد از نظر انتقال حرارت و جلوگیری از حریق بسیار بیشتر از دیوار 50 سانتی متری قدیمی است.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

انواع ساندویچ پانل دو طرفه

ساندویچ پانل های دو طرفه با توجه به محل استفاده و نوع مقاومت در برابر عوامل م،ب و از نظر شکل ظاهری به دسته های دیوار و سقف ت،یم می شوند. پانل سقفی در دو لایه بیرونی از مواد مستحکم تر و بهتری ساخته می شوند و ،مت های داخلی آن ها معمولا از پلی اورتان، پلی استایرن یا پشم سنگ ساخته می شود و صفحه روکش ساندویچ پانل دو طرفه در انواع مختلف و در ضخامت های مختلف موجود می باشد.
در این ساندویچ پانل ها باید از دو ورق ورق با ضخامت کافی برای اطمینان از مقاومت مورد نیاز استفاده شود که این ساندویچ پانل ها با ضخامت های 3، 4، 5، 6، 8، 10 و 12.5 سانتی متر ساخته می شوند. لازم به ذکر است که در این ساندویچ پانل ها باید همیشه ضخامت یکنواخت داشته باشند و در سرتاسر سازه و سقف مورد استفاده قرار می گیرد در غیر این صورت زم، که ضخامت لایه ها متفاوت باشد لایه های ضخیم تر به سمت نازک ترین لایه ها خم می شوند و خم می شوند. باعث فرسودگی سازه در مدت زمان کوتاهی شده و قبل از پایان به عمر مفید خود برسد.

ساندویچ پانل دیواری هر دو طرف نوعی مصالح ساختم، آماده و پیش ساخته است که در کارخانه تهیه می شود و بنا به موقعیت و سلیقه مصرف کننده در دیوارهای داخلی و نمای ساختمان ها به روش های مختلف اعم از دو طرف گالو،زه یا یک استفاده می شود. گالو،زه جانبی و از پ،تیک یک طرفه یا کاغذ و ،یبات مختلف دیگر استفاده می شود. لازم به ذکر است که این نوع ساندویچ پانل از دو لایه بیرونی و یک لایه داخلی شبیه به شکل کلی ساندویچ پانل های دیگر تشکیل شده است و بسته به مورد استفاده با فرمو،یون های مختلف کارایی متفاوتی دارد و به همین دلیل بوده است. اشاره کرد که در محل سازه ساخته و استفاده می شوند. این محصولات با طرح های مختلف و ابعاد متغیر با کارایی بسیار بالا تولید می شوند و شکل کلی آنها از دو لایه بیرونی آلومینیوم یا آلوزیک در ،مت بیرونی و یک لایه فوم در داخل تشکیل شده است.