سبک دکوراسیون ایرانی باستان + مزایا، معایب، بایدها و نبایدها

دکوراسیون به سبک تک رنگ چیست؟

دکوراسیون اتاق خواب آنتیک به سبک ایر،

استفاده از سنگ هایی مانند مرمر از دیگر ویژگی های این سبک است. از سنگ های مرمر در کف ساختمان، نما و ستون ها استفاده می شود. نمونه هایی از سنگ تراشی در کاخ های باست، ایران دیده می شود.

حکاکی

به سبک دکوراسیون ایر، باستان چندین ویژگی مهم وجود دارد که عبارتند از:

 • تج،ات و لوازم مورد نیاز را برای ایجاد سازگاری با دکوراسیون داخلی ایران باستان که مست،م هزینه های زیادی است تهیه کنید.
 • اجرای این سبک دکوراسیون مست،م وجود فضاها و خانه های بزرگ است چرا که ،اصر به کار رفته در این سبک بزرگ و بلند هستند.
 • در این سبک تمامی اجزا از جمله مبلمان و چیدمان آن و همچنین استفاده از فرش و سایر وسایل منزل باید با این سبک هماهنگ باشد.
 • زیبایی فرش در این سبک از ایران باستان تنها به ،وان فرش مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه وجود آن در ،مت های مختلف خانه جلوه ای متفاوت به فضای موجود می دهد. به ،وان مثال استفاده از فرش به ،وان روکش مبل، سفره و نیمکت در خانه و همچنین فرش جلوه بی نظیری در چیدمان به سبک ایر، قدیم در حال آماده شدن هستند.
 • وجود ظروف سفالی را در تزیینات ایران باستان می توان دید که علاوه بر کاربردی بودن در زندگی انسان، نقش مهمی در تهیه ظروف نگهداری مواد غذایی و… در زیبایی و ظاهر محیط دارد.
 • استفاده از پارچه های اصیل ایران باستان نقش مهمی در چیدمان این سبک دکوراسیون دارد. پارچه هایی مانند ترمه، پارچه های گلدوزی و ….
 • استفاده از صنایع دستی زیبا و ارزشمند در دکوراسیون به سبک ایر، باستان ی،ی تکه ای از ایران باستان را در خانه خود حمل می کنیم.

دکوراسیون به سبک ایر، قدیم یکی از زیباترین سبک های آسیایی به حساب می آید زیرا دکوراسیون داخلی منحصر به فردی ایجاد می کند. ایران کشوری با قدمت و تاریخ طول، فرهنگ و تمدن است و سبک تزئینات ایران باستان سرشار از شکوه و عظمت است، زیرا در این کشور امپراتوری ها و حکومت های مختلفی وجود داشته اند که میراث های گرانبهایی برای آینده به جای گذاشته اند. نسل ها در تداوم سبک دکوراسیون داخلی ایران باستان و در مورد ویژگی ها و اجزای آن بحث خواهیم کرد.

سنگ تراشی در تزئینات ایران باستان

گچ کاری

شیشه کاری در تزئینات ایران باستان

با وجود مزایای فراو، که سبک دکوراسیون داخلی ایران باستان به همراه دارد، معایبی نیز در آنها وجود دارد که عبارتند از:

 • هزینه تقریبا هنگفتی برای استفاده از این سبک
 • محدودیت فضای موجود در خانه ها
 • محدودیت در ارتفاع خانه های فعلی
 • لوازم جانبی تهیه کنید و مطابق فرهنگ ایر، با یکدیگر تطبیق دهید
 • هماهنگی در استفاده از شرایط و مولفه های اقلیمی و جغرافیایی موجود

کاربرد تزئینات ایر، باستان

در این سبک استفاده از مبلمان چوبی و چرمی، استفاده از لوسترهای کریستالی با شاخه های زیاد، لامپ های اشکی، تبدیل بخشی از دیوار به کتابخانه و قفسه و استفاده از چوب به ،وان پوشش دیوار و حتی در سقف. مطب زیباست، هنری به ما ایر، را به سبک ایران باستان نشان می دهد.

استفاده از آینه در دکوراسیون ایران باستان علاوه بر زیبایی چشم نواز، فضای موجود را بزرگتر جلوه می دهد. استفاده از آن در ،مت های خاصی از خانه باعث انعکاس نور لامپ ها و القای احساس نور شدیدتر و روشن تر در خانه توسط ،نان آن می شود. وجود ارتفاع یکی از ویژگی‌های تزئینات ایر، باستان است، وجود آینه بر روی دیوار و سقف نیز به منظور افزایش ارتفاع و وسعت اتاق مورد استفاده قرار می‌گرفت.

سنگ کاری

تزیینات یکی از مهمترین مظاهر فرهنگ تمدن ملت ها به شمار می رود و عواملی چون جغرافیا، حکومت، مذهب، فرهنگ، میراث دوران های پیشین و حتی اقتصاد نیز در شکل گیری آن تأثیر دارند. دکوراسیون به سبک ایران باستان نیز تحت تأثیر این عوامل قرار گرفت و به یکی از بهترین سبک های دکوراسیون داخلی تبدیل شد. استفاده از ،اصر طبیعی و تلفیق فرهنگ، دین و هنر ایر،، شکوه و زیبایی این سبک را چندین برابر کرده است.

استفاده از کاشی با طرح گلدان ایر، یا استفاده از آجر به ،وان دیوار آشپزخانه، استفاده از فرش و قالیچه های اصیل ایر،، استفاده از کوزه ها و ظروف سفالی برای نگهداری ترشی یا مربا، استفاده از سماورهای طلایی قدیمی و همچنین استفاده از ظروف مسی در آشپزی به سبک قدیم ایر، دیده می شود. .

آ،ین کلمه

استفاده از قلم زنی و استفاده از مجسمه های مختلف از جمله مجسمه های منسوب به دوره هخامنشی مانند سربازان در این سبک به چشم می خورد.

عینک های رنگی

دکوراسیون داخلی ایران باستان چند نکته مثبت و مزیت دارد که عبارتند از:

 • وجود فضاهای فوق العاده زیبا
 • نور و روشنایی زیادی وجود دارد
 • فضای بزرگ موجود است
 • اجتناب از بیهودگی در استفاده از قطعات
 • محیطی برای آسایش و آسایش مردم فراهم کنید
 • هماهنگی کامل با محیط در استفاده از این سبک

معایب سبک طراحی داخلی ایر، قدیم

در فضای داخلی اتاق خواب این سبک از انواع تخت های سلطنتی با پارچه های مخملی یا ابریشمی، چراغ های کف، پرده های سلطنتی و تزئینات سنتی استفاده می شود.

دکوراسیون رومیزی ایران قدیم

ویژگی های دکوراسیون داخلی ایران باستان

رنگ در دکوراسیون ایران باستان

سبک دکوراسیون ایر، باستان

استفاده از رنگ هایی مانند طلایی، سرمه ای و آبی بنفش با ،یب رنگ های خنثی مانند سفید و ،، شکوه و جلوه ای مضاعف در سبک دکوراسیون باست، ایران ایجاد می کند.

اجزای دکوراسیون داخلی از ایران باستان

استفاده از کاشی های زیبا در این سبک دکوراسیون، علاوه بر زیبایی، عایق در برابر عوامل محیطی و طبیعی است. از انواع کاشی های ایران باستان می توان به کاشی های تک رنگ، کاشی معرق یا معرق و کاشی هفت رنگ اشاره کرد.

آینه کاری در تزئینات ایران باستان

دکوراسیون اتاق نشیمن ایران باستان

دکوراسیون فرانسوی چیست؟

علاوه بر زیبایی و اصالت دیوار آجر درون و بیرون تزئینات ایران باستان حس گرمایی که به محیط می دهد می دهد.

سبک دکوراسیون ایران باستان نمایانگر هنر، فرهنگ و آداب و رسوم ایر، است و ما را به یاد خاطرات گذشته می اندازد. از زیبایی این سبک دکوراسیون می توان در نشیمن، اتاق خواب، دفتر و آشپزخانه استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق نشیمن ایران باستان

بر اساس برخی اسناد، در دوره های خاصی از ایران باستان از نقاشی های دیواری برای تزئین فضاهای داخلی استفاده می شده است که جلوه زیبایی به ارمغان می آورد.

مزایای سبک دکوراسیون قدیم ایر،

درست است که وجود لیوان های رنگی در دکوراسیون ایران باستان زیبایی خاصی را نشان می دهد، اما از این شیشه ها فقط برای زیبایی استفاده نمی شد. شیشه های رنگی محافظی در برابر آفتاب سوزان بوده است و طیف نوری که از این شیشه ها به داخل اتاق می تابد بسیار چشم نواز بوده است.

دکوراسیون رومیزی ایران قدیم

سبک دکوراسیون آنتیک ایر، در آشپزخانه

بر اساس آنچه در طول متن ذکر شد، دکوراسیون به سبک ایر، قدیم بیشتر بر تجمل، هنر و فرهنگ تمرکز دارد و به همین دلیل با دکوراسیون سنتی ایر، متفاوت است. توجه داشته باشید که در چیدمان سنتی از ابزار و کاردستی استفاده می شود و به ندرت تجمل در آن دیده می شود.

منبع

کلیک کنید و دکوراسیون سبک مینیمال را کشف کنید

دیوار

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

سبک دکوراسیون در ایران باستان چگونه است؟

سبک دکوراسیون در ایران باستان چگونه است؟

ویژگی های دکوراسیون داخلی ایران باستان

در ادامه به نمونه هایی می پردازیم که اغلب در دکوراسیون ایران باستان دیده می شود و بسته به اقلیم از برخی ،اصر تزیینی در محیط بیرونی سازه و سایر ،اصر کم مقاومت که تاب مقاومت در برابر عوامل جوی را ندارند، استفاده می شود. طراحی داخلی منزل.

آجر کار می کند

استفاده از گچ در تزئینات ایر، بسیار متداول است و معمولاً سطح ساختمان را با گچ می پوشانند. برای تزئین بنا از گچ های رنگی استفاده شده و به تدریج تغییرات زیبایی در نمای آن ایجاد شد.

کاشی کف

با استفاده از هنر آینه ای، در داخل سبک نشیمن دکوراسیون ایران باستان، منظره زیبایی ایجاد می کند. استفاده از اشیای تزئینی سنتی مانند صندوقچه های قدیمی، ظروف آمیخته با هنرهای اصیل ایر، مانند نقاشی، میناکاری و استفاده از قالی و قالی سنتی در این سبک به چشم می خورد.