سبک کن جوتسو تاریخجه هنررزمی کن جوتسو خلیج فارس رزمی | shahsavandmarket

زماني كه نامي از كشور ژاپن، هنرهاي رزمي يا فرهنگ ژاپني برده مي‌شود، هميشه نام سامورايي در ذهن انسان شكل مي‌گيرد. “مسیریاب نشان” یک اپلیکیشن رایگان و کاربردی است که می‌توانید به وسیله آن بهترین راه رسیدن به مقصد را با توجه به مسافت و ترافیک بدست بیاورید و تا رسیدن به مقصد از راهنمایی سخنگوی فارسی استفاده کنید. در حدود یک قرن پس از پایه‏گذاری این مکاتب، مکاتب منشعب از آنها بر اساس اصول نظری اصلاح شده یا جدید پدید آمدند. این مکاتب به‏ ویژه به عنوان منشاء مکاتب شمیرزنی ژاپنی به حساب می‏آیند.

چند شعر ژاپنی

در سال 1952 میلادی تمامی محدودیتهایی که در گذشته بر آن اعمال می شد ، از میان رفت و فدراسیون یکپارچه کن دو ژاپن شکل گرفت . امروز تمرین کن دو به دلیل آنکه برای تعالی فکر ، روح و جسم انسانها مفید و مهم تشخیص داده شد ، به طور رسمی جزوء دروس اصلی مدارس ژاپن قرار دارد . آکادمی کن جوتسو ایران در محله دریا تهران و در خیابان صرافها،خیابان کنعانی مقدم واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند مجتمع اداری تجاری رویال و شهر کتاب ابن سینا و نان سحر و برگرلند سعادت آباد و بیمه تامین اجتماعی شعبه ۲۵ قرار گرفته است.

نین‌جوتسو در ایران “هنر نامرئی شدن “

فدراسیون بین المللی کن دو در سال 1970 بنیان گذاری شد و اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان در همان سال در (نیپون بودوکان) توکیو ژاپن برگزار گردید. با این وجود همچنان شامل تمرین برای یادگیری فنون نبرد بدون حریف (تکنیک زدن به صورت فرم و کاتا) است. تمرینات با شیوه خاصی انجام میگیرد (استفاده از شمشیر چوبی (بوکن) و شینای). فعالیت‌های دقیق و قراردادهای تمرینی کن‌جوتسو، از سبکی به سبک دیگر، متفاوت است. در اين ورزش هنرجوها رو در روي يكديگر با پوشيدن زره هاي محافظ و با استفاده از شمشيرهاي خيزراني منعطف ( شيناي ) سعي در حمله به نقاط مشخصي از بدن حريفانشان مي كنند . اگر این دو در هم آمیخته نباشد و هرکدام مستقل پرورش یابند هرگز نخواهید توانست به مهارت بالای شمشیرزنی بعنوان استاد دست یابید.

آموزش کنجوتسو

سبک کن جوتسو تاریخجه هنررزمی کن جوتسو خلیج فارس رزمی | shahsavandmarket

با گذشت زمان و خاموش شدن آتش جنگهای داخلی ، استادان در آن مفاهیمی سرشار و عالی برای ایجاد انضباط روحی ، فکری و جسمی انسان مشاهده کردند و همین مهم باعث رونق ایی آی و ظهور مکتب « ایی . در اعصار گذشته هنر شمشیر زنی را « تاچی اوچی» می خواندند ، هنری رزمی که تکنیکهای محدود آن را اغلب نظامیان فرا می گرفتند تا در جنگها به کار گیرند . از سالهای 800 میلادی جنگهای ملوک الطوایفی در سرزمین ژاپن شروع شد که بیش از چهار قرن به طول انجامید ، در این مدت شمار بسیاری از انسانها تلف شدند . در پس نتیجه تجربیات فراوان ناشی از این نبردها ، شمشیر ژاپنی شکل واقعی و امروزی خود را یافت و تکنیکهای رزمی به شکوفایی رسید و در نهایت هنر « کن جوتسو » شگل گرفت .

  • هنرجویان و علاقمندان به هنر شمشیرزنی اصیل سامورایی از صفر تا صد این هنر را میتوانند در محل آکادمی آموزش ببینند و تا بالاترین درجات شمشیرزنی کن جتسو سامورایی نائل آیند.
  • استاد فوكودا مهدیزاده را با مكتب ذن و كن جوتسو ( هنر رزمی باستانی ژاپن ) آشنا كرد ، هنری كه در آن سالها برای كسی در ایران شناخته شده نبود .
  • در پس نتیجه تجربیات فراوان ناشی از این نبردها ، شمشیر ژاپنی شکل واقعی و امروزی خود را یافت و تکنیکهای رزمی به شکوفایی رسید و در نهایت هنر « کن جوتسو » شگل گرفت .
  • اين وضع مدتها به طول انجاميد تا اينکه در سال 1877 ميلادي استادان سامورايي با تلاش و ممارست نمايشي از اين هنر اصيل را دوباره به صحنه اجتماع و فرهنگ ژاپن آوردند و باعث توجه دوباره مردم به آداب و رسوم گذشته سامورائيها شدند .

اما در دوره « میجی » حمل شمشیر برای سامورائیها ممنوع و هنر اصیل سامورایی کم رنگ شد و در سراسر ژاپن به جز چند « دوجو » تقریبا همه مدارس تعطیل شدند . این وضع مدتها به طول انجامید تا اینکه در سال 1877 میلادی استادان سامورایی با تلاش و ممارست نمایشی از این هنر اصیل را دوباره به صحنه اجتماع و فرهنگ ژاپن آوردند و باعث توجه دوباره مردم به آداب و رسوم گذشته سامورائیها شدند . متعاقب آن در سال 1879 میلادی پلیس ژاپن در توکیو ، کلاسی برای آموزش کادر خود تاسیس کرد و در سال 1911 میلادی کن دو در مدارس متوسطه این کشور در ردیف مهمترین دروس قرار گرفت . سرانجام پس از فراز و نشیب های گوناگون و در نهایت ، حذف موارد خشن از تمرینات آن صورتی مدرن یافت .