سختی راکول فولاد ck45 – مجله Deconews

یکی از سوالات متداول مصرف کنندگان فولاد ck45 سختی چاه سنگ این فولاد است. سختی راکول فولاد ck45 پس از سخت شدن نامیده می شود. برای سفت شدن آن را به مدت 5 دقیقه در دمای 820-870 درجه سانتیگراد گرم می کنند سپس در آب خیس می کنند. سختی راکول فولاد ck45 پس از این فرآیند 201 تا 269 راکول C است.

در این مقاله برای آشنایی بیشتر با فولاد ck45 به بررسی سختی چاه سنگ آن پرداختیم. البته قصد شما این است که با ویژگی های این فولاد آشنا شوید.

ایرومارت با انواع خدمات انبارداری مدرن، ارسال به سراسر کشور، برش ورق، جوش و خمکاری در خدمت شماست.

منبع

قبل از استفاده از هر نوع فولادی باید خواص آن مشخص شود تا بتوان با آگاهی از خواص آن از آن استفاده کرد. در غیر این صورت، ممکن است با برنامه مطابقت نداشته باشد و در حین استفاده مشکلاتی ایجاد شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، عملیات حرارتی مختلفی را می توان بر روی این فولاد معروف انجام داد. دمای بازپخت آن بین 650 تا 700 درجه سانتیگراد است و عملیات حرارت دهی آن بین 550 تا 680 درجه سانتیگراد قابل انجام است.

برای آشنایی بیشتر با این فولاد بهتر است با بارزترین خصوصیات آن آشنا شوید. در واقع خواص مک،کی این فولاد باعث استفاده گسترده از آن در صنایع مختلف شده است.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

فولاد ck45 چیست؟

این کاربردها را می توان پاسخی به ویژگی های مورد نظر این فولاد دانست. سختی راکول فولاد ck45 یکی از این خصوصیات است.

سختی راکول یکی از متداول ترین روش ها برای آزمایش سختی فرورفتگی یا فرورفتگی است. این روش به ،وان یکی از پرکاربردترین روش های سختی سنجی در آمریکا شناخته می شود.

سختی فولادهای آلیاژی و غیرآلیاژی با آزمایشات مختلفی بررسی می شود که یکی از آنها آزمون سختی راکول است. سختی راکول فولاد ck45 برای بررسی بیشتر این ف، در برابر نفوذ و فرورفتگی جسم ساخته شده است.

لازم به ذکر است که استفاده زیاد از این آلیاژ باعث پرس و جو در مورد قیمت بالای آن شده است. قیمت ورق استیل ck45 مانند قیمت ورق مشکی و سایر پروفیل های فولادی به عواملی مانند قیمت دلار و قیمت مواد اولیه بستگی دارد.

فولاد سیکا 45 با کوئنچ در آب و روغن سخت می شود. در ادامه تاثیر این فرآیند بر سختی فولاد مذکور نیز بررسی می شود. دمای کوئنچ 820 تا 860 درجه سانتیگراد است.

اندازه گیری سختی فولاد

ورق ck45 را در Aeromart ب،ید

فولاد ck45 نوعی فولاد غیر آلیاژی و قابل عملیات حرارتی است که طبق استاندارد SAE آمریکا با نام آلیاژی 1045 نیز شناخته می شود. این فولاد کربن متوسط ​​حاوی 0.25 درصد سیلی، و 0.65 درصد منگنز در ،یب شیمیایی خود است که باعث افزایش سختی و استحکام این فولاد می شود.

فولاد ck45 را به اشتباه فولاد ضد سایش می نامند اما باید گفت سختی کمتری نسبت به فولادهای ذکر شده دارد. قیمت ورق هاردو، به ،وان ورق ضد سایش، بسیار متفاوت از ورق ck45 است.

ویژگی های فولاد ck45

فولاد ck45 به فولاد ضد سایش معروف است. اگرچه این فولاد مقاومت سایشی متوسطی دارد، اما در دسته فولادهای ضد سایش قرار نمی گیرد. اما فولادی با کربن متوسط ​​است که به دلیل سختی خوب کاربردهای مختلفی در صنعت و ساختمان دارد.

ورق ck45 نوعی ورق فولادی با سختی سایش و چقرمگی خوب است که کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد. این ورق که به اشتباه ورق ضد سایش نامیده می شود، به ،وان یکی از فولادهای غیر آلیاژی عملیات حرارتی شناخته می شود.

سختی سطح متوسط ​​این فولاد در کنار چقرمگی من،، کاربرد آن را در ساخت ابزارهایی مانند دریل، پیچ، تیغه اره، انبردست، محور گیرب،، موتور برق شفت و پین و بوشینگ هایی که نیاز به بار و ضربه دارند، افزایش داده است. مقاومت.

این فولاد دارای استحکام کششی برابر با 610 مگاپاسکال و ضریب کشش 190 تا 210 نیوتن بر میلی متر مربع است. فولاد ck45 در محدوده دمایی 850 تا 1050 درجه سانتیگراد آهنگری می شود. سختی راکول فولاد ck45 یکی از مشخصه های مهم این فولاد است که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم.

ویژگی این نوع فولاد این است که برای انواع عملیات حرارتی من، است. البته به دلیل نسبت کربن به منگنز در ساخت آن، فرآیند جوشکاری آن دشوار است زیرا احتمال سخت شدن و ، خوردن آن زیاد است.

کاربردهای فولاد ck45 عبارتند از:

  • مخازن تحت فشار
  • صنعت هوانوردی
  • راه سازی، پل سازی و شهرسازی
  • صنایع جزء
  • صنایع ابزارسازی

از طرف دیگر، لازم است یک عملیات پیش گرمایش انجام شود که باید به دمای 200-300 درجه سانتیگراد برسد. برای افزایش مقاومت در برابر جوش، این فولاد باید پس از جوشکاری با استفاده از ماسه یا خا،تر به آرامی خنک شود.

کاربرد فولاد ck45

دستگاه سختی فولاد راکول

سختی راکول فولاد ck45

این نت برگ توسط مراکز ،ید مختلف ارائه می شود. گروه بازرگ، آئرومارت با سالها تجربه در بازار فولاد و ف، ورق ck45 را با بهترین قیمت به مشتریان عرضه می کند. شما می تو،د با استعلام قیمت به صورت آنلاین و تلفنی با شماره تلفن 02145306 و سایت iromart.com سفارش خود را ثبت نمایید.

اساس این روش تفاوت در عمق نفوذ سرب به مواد است. این روش قادر است تغییرات کوچک سختی را در فولادهای سخت شده ثبت کند.

جوش فولاد ck45

قیمت ورق ck45 این نیز یکی از دلایلی است که می تواند ،ید و استفاده از آن را محدود کند. بنابراین، انتخاب صحیح آن مهم است.

یکی از مشکلات و چالش هایی که در هنگام کار با فولاد ck45 به وجود می آید، جوشکاری این فولاد است. فولاد مذکور را نمی توان به راحتی با روش های معمول جوش داد. برای به دست آوردن کیفیت خوب، بهترین روش جوش ck45، جوش آرگون است.

سختی چاه سنگ فولاد ck45 به دلیل اهمیت ویژگی های مک،کی این فولاد حائز اهمیت است و پس از عملیات تمپرینگ در حدود 201 تا 269 سنگ چاه درجه سانتی گراد ثبت می شود.

قیمت ارزان، در دسترس بودن و خواص مک،کی نسبتاً خوب این فولاد، کاربردهای زیادی را در صنایع پتروشیمی، نفت، خودروسازی، هوافضا و رباتیک به ارمغان آورده است.