شیر پروانه ای مشخصات فنی+لیست قیمت ای شاپ صنعت | kasrasaran

اقتصادی ترین نوع این شیرها مدل ویفری است که بین دو فلنج قرار می گیرد. نوع دیگر ، طرح ویفر lug است که در بین دو فلنج لوله توسط پیچ و مهره هایی که به دو فلنج بپیوندند نگه داشته می شود و از درون سوراخ های بیرونی دریچه عبور می کند. علاوه بر این، مواد شیرهای پروانه ای اغلب ارزان تر هستند.3- شیرهای پروانه ای به فضای کمتری نیاز دارند.4- شیرهای های پروانه ای به طور کلی به اقدامات نگهداری کمتری نیاز دارند. شیر های پروانه ای یا در اصطلاح ویفری که دو حالت وصل و قطع جریان را دارند.

دو فولاد ضدزنگ آستنیتی و دوپلکس از مطرح ترین نوع فولادها است که مورد استفاده من در مورد این فکر کردم قرار می گیرند. ولوهای پروانه ای بر اساس نوع اتصالات (نوع کانکشن) به موارد زیر طبقه بندی می گردند. در صورت استقرار در فضای باز محافظت در برابر تابش خورشید و یخ زدگی و سایر عوامل محیطی از قبیل گرد و خاک، رطوبت، بادهای شدید و غیره ضروریست. در صورت عدم پوشش های مورد نیاز شیرها پوسیده و عمکلرد آنها مختل خواهد شد. شیر با بدنه چدن داکتیل دارای مقاومت بالایی در برابر سایش می باشد. به علت مقاومت بالا در سیستم های دارای جریان سیال خورنده استفاده می شوند.

معایب استفاده از شیر پروانه‌ ای

مواد حجیم به صورت پودری، به شکل گلوله، ورقه‌ای یا دانه‌ای، آزادانه از طریق شیر پروانه ای سرازیر می‌شوند. شیر پروانه ای دو فلنجی برای قرار گرفتن بر روی سیلوها، قیف ها و … مناسب می‌باشد. شیر پروانه ای را می‌توان حین تخلیه مواد در جریان نیز، فعال کرد.

هر آنچه باید درباره شیر پروانه ای و رابر ولو بدانید

در استفاده از شیرهای پروانه ای باید ویژگی‌های مواد را در نظر بگیریم. نوع موادی که باید منتقل شوند، اینکه به صورت پودر، گرانول یا گلوله باشند، اندازه ذرات، وزن، چسبندگی، خورندگی، مسائل بهداشتی و آلودگی نیز از مسائلی هستند که باید لحاظ شوند. با این حال برخی مشکلات ممکن است گاهی اوقات، کار با این تجهیز را با مشکل روبرو کند. شیر پروانه ای بسته به موقعیت ساقه در رابطه با دیسک و زاویه سطح نشیمن که دیسک بسته می شود، می توانند متحدالمرکز یا خارج از مرکز باشند. برای کار با مایعات با مقادیر نسبتاً زیاد مواد جامد در فشار کم مناسب هستند.

  • شیر های با سیت فلز تو فلز از طراحی Triple Offset استفاده می کند.
  • برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیرآلات پلیمری اینجا کلیک کنید.
  • این نوع شیر به علت داشتن کارایی بالا از پرمصرف ترین شیرها در صنایع مختلف است.
  • این بدان معناست که استم از خط میانی دیسک که در مرکز سوراخ لوله است عبور می‌کند و نشیمنگاه آن قطر داخلی بدنه دریچه است.
  • شیرهای پروانه را می‌توان به روش‌های مختلف به سیستم لوله کشی متصل کرد.

شیر پروانه ای مشخصات فنی+لیست قیمت ای شاپ صنعت | kasrasaran

اغلب برای سیالات غیرخورنده نظیر آب، روغن و گاز در دمای بین 30- تا 400 درجه سانتی‌گراد مناسب است. علاوه بر سایز معیارهای موثر بر انتخاب شیر پروانه ای در جدول بالا ذکر شده است. در این مقاله قصد داریم موارد موثر ذکر شده را به تفکیک شرح نماییم. جنس این شیر از یو پی وی سی (UPVC) می باشد و مناسب برای باز و بسته کردن در گشتاور پایین است.