ضوابط ساخت، معماری، ساختمانی و درجه‌بندی هتل + فایل PDF د .. | memarinavaz

ضوابط ساخت، معماری، ساختمانی و درجه‌بندی هتل + فایل PDF د .. | memarinavaz

این قو به طرز عجیبی به عنوان یک مجسمه فواره ساخته شده است، جایی که مهمانان می توانند آب آشامیدنی پر انرژی را در قفسه ها بکشند. هتل مکانی است که امکانات رفاهی و گردشگری فراوانی را برای مسافران فراهم می کند، هتل داران با در نظر گرفتن تمامی این جنبه ها، با فراهم ساختن محیطی آرام و با امکانات بیشتر باعث رشد بسزایی در صنعت هتلداری شده اند. در این بخش می توانید همه فایل های معرفی شده در بخش های بالا را با هم دانلود کنید. معماری هتل ها با یکدیگر متفاوت است و انواع پروژه های مختلف با مدل ها و نماهای متفاوت ساخته شده اند.

برنامه فیزیکی هتل 5 ستاره

این فضاها باید به صورت شبانه روزی نورپردازی شوند و هیچگاه تاریک نباشند. نورهای شدید در راهرو ها علاوه بر آن که چشم را خسته می کند، به علت روشن بودن ۲۴ ساعته آن ها، مصرف بالای انرژی را به همراه خواهد داشت. هم چنین باید توجه داشته باشید نورپردازی راهرو ها به گونه ای باشد که نقطه تاریک یا سایه شدید ایجاد نشود و فضای رعب آور و ترسناک به وجود نیاورد. هم چنین با روشن تر کردن دیواره ها در راهرو می توان به بیشتر نشان دادن عرض راهرو ها کمک کرد.

جدول زیر، حداقل استانداردها براساس دسته بندی ارائه شده توسط سازمان جهانی گردشگری را نشان می‌دهد و عمدتاً قابل مقایسه با حداقل استانداردهای اتخاذ شده در اکثر کشورهاست. ایده خوبی است که به سراغ یک تخت کینگ با یک تشک راحت، ملحفه نخی 1000 عددی و بالش های پر از غاز بروید. علاوه بر این، فراموش نکنید که پرده ها یا پرده های خاموشی اضافه کنید و اطمینان حاصل کنید که اتاق ساکت است، بدون گرمایش یا تهویه مطبوع پر سر و صدا. این هتل در مراکش واقع شده است که توسط 100 هکتار باغ زیتون احاطه شده است که به زیبایی توسط سازندگان و صنعتگران محلی با مصالح طبیعی با استفاده از تکنیک های اجدادی ساخته شده است. این اولین و تنها هتل بوم گردی در مراکش است که معماری سنتی و مدرن شهر را ارائه می دهد.

فهرست مطالب مورد بحث پاورپوینت معماری گرمابه:

نوع دیوارپوش در این فضاها حتما باید قابل شستشو بوده و بسیار مقاوم در برابر سایش و ضربه باشد. در انتخاب دیوار پوش برای لابی نیز جلوه ای که برای فضا ایجاد می کند از اهمیت بالایی برخوردار است. همین طور پذیرش باید در گوشه ای مناسب از لابی هتل واقع شده و ضمن آن که دسترسی به آن راحت باشد، در مسیر مستقیم رفت و آمد قرار نگیرد. سرویس بهداشتی، کافه، تاکسی سرویس و … نیز از سایر بخش ها و خدماتی هستند که حتما باید در طراحی لابی هتل از پیش نسبت به جایگیری آن ها، تصمیم گیری شود. یک موضوع مشکل‌ساز در هنگام طراحی دکوراسیون هتل توجه به اهمیت احساسات انسانی برنامه فیزیکی هتل 5 ستاره است.

  • استاندارهای طراحی هتل، دقیقاً همان موضوعی است که اصلاً قصد نداریم در خصوص آن صحبت کنیم.
  • اگرچه طراحی هسته در در برجهای مستطیل شکل و همچنین در برجهای دایره ای نسبت به تنظیم اتاقهای مهمان اهمیت کمتری دارد، ولی مسائل مشخصی باید حل شوند.
  • با این حال، هر اتاق هتل نیاز به عملکرد خاصی دارد، مانند قلاب در مکان های مناسب، تخت راحت و قهوه با کیفیت بالا.
  • ـ آسانسورها و پلکانها به جای دیوار خارجی در فضای داخلی قرار گیرند.

طراحی هسته به دلیل نیاز به اتصال آسانسورهای خدماتی به بخش خانه داری و دیگر فضاهای پشتی مشکل است و اغلب وجود دو فضای پشتیبانی جدا و با فاصله از هم را ضروری می کند، با این حال در بسیاری از هتلها آنها در یک فضا قرار می گیرند. این هتل با یک فرم مدرن در 15 طبقه طراحی شده است کخه استفاده از ترکیب فرمی مناسب در ارتفاع و بهره گیری از المان ها و طراحی عالی در دید و منظر اتاق ها و باز شوها به بیرون باعث شده یک فرم مدرن برای هتلی 5 ستاره خلق شود. در ضمن این هتل دارای یک طبقه منفی در زیر زمین برای بخش خدماتی و تاسیساتی می باشد. این هتل دارای یک ورودی برای سواره و پارکینگ و یک ورودی برای کاربران و عابرین پیاده  می باشد. 250 متر مربع به یک منطقه رویداد بسیار انعطاف پذیر با طراحی مبلمان بسیار خاص تبدیل شد.