طراحی داخلی ویلا

در طراحی ویلا مدرن دوبلکس دیوار شیشه ای را فراموش نکنید. و در کنار آن ها از اکسسوری ها و تزئیناتی که از جنس فلز و شیشه هستند. آنها برای فرار از دود و دم و شلوغی شهرهای بزرگ، ترجیح می دهند در مکانی آرام و خلوت و البته خوش آب و هوا زمینی را تهیه کرده و اوقات فراغت خود را در کنار خانواده در آنجا سپری نمایند. نرم افزارهای پیشرفته مدلسازی، افراد را قادر می سازد طرح ویلای شخصی خود را قبل از ساخته شدن ببینند و هر تغییری که می خواهند را در آن اعمال کنند.طراحی اصولی ویلا در واقع اصلیترین قدم برای داشتن یک ویلای زیبا است و اگر این قدم اصولی و صحیح برداشته شود ساختمان ویلا زیبا، منحصر به فرد و پاسخگو به تمام نیازهای ساکنان خواهد بود. ولی در پاره ای از اوقات سلیقه و خواست سازنده و صاحب ملک است که نحوه دکوراسیون داخلی را مشخص می کند. ویلا دوبلکس شمال مستقل برای صاحب ویلا امتیازات بیشتری به همراه دارند؛ زیرا این امکان را به شما می دهد تا بر اساس سلیقه و خواسته خود در حیاط و نقشه ویلا تغییرات ایجاد کنید. 1. این روش سریعترین روش ساخت است چرا که نیازی به صرف وقت بیشتر برای ایجاد اضافه طبقه و طراحی آن لازم نیست.

استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در زمینه­ تأمین برق مصرفی از طریق سلول های خورشیدی، تأمین آب گرم مصرفی از طریق آبگرمکن های خورشیدی، مجهز کردن فضای خارجی به آبیاری قطره­ای و هوشمندسازی آن، تجهیز کل فضاها به سیستم های امنیتی و قابلیت کنترل از راه دور از مواردی است که ویلا، باغ یا باغچه ساخته شده را دارای مزیت رقابتی می نماید، از سوی دیگر نورپردازی جذای و کاربردی محیط داخل و خارج و همچنین نورپردازی­ بین گیاهی و استفاده از سیستم های هوشمند در این زمینه نیز از مهم ترین عوامل برتری طراحی سازه نهایی بر رقیبان خود خواهد بود. استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در زمینه­ تأمین برق مصرفی از طریق سلول های خورشیدی، تأمین آب گرم مصرفی از طریق آبگرمکن های خورشیدی، مجهز کردن فضای خارجی به آبیاری قطره­ای و هوشمندسازی آن، تجهیز کل فضاها به سیستم های امنیتی و قابلیت کنترل از راه دور از مواردی است که ویلا، باغ یا باغچه ساخته شده را دارای مزیت رقابتی می نماید.

عکس زیر، قسمت پشتی ویلا رو نشون میده، پوشش یکدست چمن در قسمت پشتی ویلا، باعث شده محیط ایمن و در عین حال زیبا باشه. کند عکس این قضیه نیز کاملا صادق است. محل استقرار یخچال بعد از شینگ ظـــــرفشویی ضروری است . محیطی برای بهبود کیفیت زندگی و تسکین روحی شهروندان که اگر چه از فضای شهر فاصله دارد ولی می بایست از لحاظ امکانات، هم تراز ساختمان های شهری باشد و اصول طراحی ویلا در آن رعایت شود تا در مدت زمانی که افراد قصد استفاده از این مکان را دارند دچار محدودیت های غیر ضروری و مشکلات رفاهی نباشند.از این رو باید نسبت به طراحی ویلا و باغ توجه ویژه ای صرف نمود، چه در قسمت طراحی فضای بیرونی و اطراف ویلا و چه در طراحی فضای داخلی، که قطعا نسبت به طراحی داخلی واحد های مسکونی متداول تفاوت هایی خواهد داشت. شاید بیشتر معماران توجهی به این مسئله نداشته باشند و با یک نوسان آب و هوایی ویلا خسارت ببیند و بافت آن دچار آسیب شود. به این معنی که در این نوع طراحی معمولا از اشکال و احجام پایه مانند مربع و مکعب استفاده میشود.برای اطمینان از اینکه طراحی ویلای شما به خوبی انجام شده است باید از رنگها و متریال درست استفاده کنید و خطوط صاف و بدون ابهامی داشته باشید.از بزرگ ترین و پر رنگ ترین ویژگی های سبک مدرن در طراحی ویلای مدرن می توان به حضور سادگی در طراحی ان اشاره کرد.

برای اجرای دکوراسیون موفق لازم است ارتباط قوی بین این بخش ها در طراحی داخلی ویلا حفظ و جلوههای تزئينی به تناسب در آنها بهکار گرفته شود. ایده ها و طراحی های زیادی را می توان برای دکوراسیون داخلی ویلاها در نظر گرفته و اجرا کرد منتهی در اجرای هر طرحی باید به این نکته توجه کرد که هدف از انواع طراحی داخلی ابتدا فراهم کردن امکانات رفاهی و کیفیت مناسب استفاده از فضای داخلی و داشتن آرامش بوده و در گام بعدی باید به زیبایی ظاهری آنجا توجه شود. تعویض شده یا این بازسازی تنها به لایه های نازک کاری رویی مرتبط باشد. چون استفاده از این بافت احساس آرامش و حس و حال خوبی را ایجاد می کند و برای افراد بسیار خوشایند خواهد بود.

این کار موجب شده تا این طبقات از یکدیگر تفکیک شده باشند و بتوان بیشترین استفاده از طرح ساختمانی داشت. استفاده از نور جنوب و وجود در های بازشونده کشویی بزرگ نیز، نکته­ بسیار مهمی است که می­تواند در زمان عصرگاهی و غروب خورشید، فضای داخلی را به فضای خارجی متصل نموده و موجب افزایش سطح بهره وری نوری و نشاط ساکنان گردد. نقشه هر ویلا، نشانگر تمام بخش های آن است. وجود دیتیل های خاص در ویلا و جزئیات می تواند طرح را زیباتر و مجلل تر نمایش دهد. معماری داخلی انتخاب حرفه ای رنگ ها، بافت ها و مواد تکمیل شده که به برجسته تر کردن اشراف و لوکس بودن زیبایی داخلی کمک می کند.

یکی دیگر از مزیت های طراحی ویلا دوبلکس قابلیت تفکیک فضا ها میباشد. می توانید از ترکیب مختلف رنگ های روشن و با هارمونی یکسان برای طراحی داخلی ویلا های ساده استفاده کنید. ایجاد معماری جذاب و متفاوت در طراحی ویلا نیاز به دانش گرایش های مختلف از جمله دانش سازه ای است تا بتوان فرم های زیبایی خلق کرد. اصول معماری به همین نکات اشاره دارد و هدف آن خلق یک پلان با بهترین عملکرد است. منظور رعایت اصول معماری نیز می باشد. طراحی فضاهای چند منظوره مانند تلفیق فضای نشیمن و ناهار خوری با مجزا سازی فضاها توسط یک مبلمان یا پارتیشن بندیهای سبک و مشبک، نیز یکی از ویژگیهای خانه ویلایی دوبلکس نقلی و کوچک است.

طراحی داخلی در حقیقت ماهیت و شکل بنا است. ماهیت ویلا دوبلکس صرفا به معنای فضاهای بزرگ و ساخت ویلا لوکس نیست. اتفاقی که در ویلاهای لوکس می افتد این است که از ورودی ویلا تا بخش های مورد نیاز شما در بنای مفید و همچنین محوطه بتوان یک ارتباط معنا دار بصری و حرکتی ایجاد کرد. جالب است بدانید گاها از پارچه های رومیزی بزرگتر برای روی مبلمان بهره می برند. در این مدل از طراحی فضا های عمومی و خصوصی برای استفاده­ راحت تر کاربران از یکدیگر جدا شده است.استفاده از نور جنوب و وجود درهای بازشونده کشویی بزرگ نیز، نکته­ بسیار مهمی است که می­تواند در زمان عصرگاهی و غروب خورشید، فضای داخلی را به فضای خارجی متصل نموده و موجب افزایش سطح بهره وری نوری و نشاط ساکنان گردد. اما همه این را می دانند که قرار است فقط یک بار طراحی آنها صورت گرفته و ساخته شود و آنها باید سالها در این ویلا به آرامش برسند، پس یک طراحی ویلای دوبلکس عالی تنها گزینه برای شما می تواند باشد. در زمستان می توانید از این نکته طلایی برای حفظ حداکثری انرژی در ویلای خود بهره ببرید. وقتی طراحی ویلای شما، مطابق این جهت نمایی باشد، بهترین نتیجه را برای دریافت نور و صرفه جویی در مصرف انرژی برای شما خواهد داشت.

زیرا قرار است شما مطابق استانداردهای خانواده خود و سبک زندگی خود دست به طراحی داخلی ویلای خود بزنید. برای طراحی و ساخت ویلا در شمال، باید استانداردهای منطقه ای مخصوص به آن رعایت شود. برای داشتن یک طراحی داخلی مدرن و شیک به سبک طراحی قصرها باید دل را به دریا بزنید و اصطلاحا کمی سر کیسه را شل کنید چرا که داشتن خانه ای شبیه به قصر با صرفه های اقتصادی آبشان در یک جوب نمی رود با این حال می توانید دور تعدادی از موارد ذکر شده را قلم بگیرید و در هزینه ها صرفه جویی کنید به عنوان مثال در مورد خرید آثار هنری می توانید به خرید یک اثر هنری اکتفا کنید و داستان را زیاد از حد شلوغ نکنید.

فضاها را با دقت جداسازی کنید؛ برای این کار میتوانید از تکنیکهای تغییر رنگ یا مبلمان استفاده نمایید. چرا که بسیاری از مواقع با تغییراتی کوچک در پلان میتوانید طراحی داخلی ویلای خود را کاملا مطابق با سلیقه و عملکرد های خود تغییر دهید و بهترین استفاده را از ویلای خود در کنار خانواده داشته باشید. یـــــکی از بخش های عملکردی در طراحی ویلا آشپزخانه می بــاشد و بـــا توجه به تنوع فعالیتها , وجود لوازم وتجهیزات مدرن , ضرورت استــــفاده از سیستــم های تاسیساتی برای آبرســــانی , دفع فاضلاب , روشنایی , تهویـــه , طراحی داخلی ویلا کوچک لزوم توجه به بهداشت ونظافت در آن و …

ارتفاع زیاد سقف ها و شیشه بندی های گسترده که در سراسر ویلا دو طبقه ادامه دارد، از ویژگی های این نوع نما ویلایی میباشد. سعی کنید در قسمت هایی که در معرض تابش نور مستقیم آفتاب می باشد، از دیوارهای شیشه ای برای طراحی مدرن خود بهره ببرید. این رنگ می تواند به آسانی فضای محیط را از سکون و راکد بودن خود خلاص کند. موسسه آرکا بازسازی تمامی این مراحل را با نهایت دقت و کیفیت انجام می دهد. مورد بررسی قرار گیرد و با استفاده از اطلاعات به دست آمده از این تحلیل ها، چارچوب اصلی را به دست می آورید و به آن قالب دلخواه خود را می دهید. در این نوشته قصد داریم برخی از نکات جزئی اما حیاتی طراحی ویلای دوبلکس را که با تجربه و نظرات معماران بزرگ و قدیمی به دست آمده است را با هم مرور نماییم. امروزه ساخت ویلا در نقاط بسیاری از کشور رایج است. در صورت انجام پروسه بازسازی به دست خودتان، قبل از شروع عملیات، مطالعات و آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهید.