طراحی داخلی کلاسیک ساختمان

از سوی دیگر، میتوانید از وسایل و لوازم جانبی بـرای بـهبود کارایی آشپزخانه و نیز زیبایی آن بـهره بگیرید. اگر قصد دارید با هزینه کم دکوراسیون این بخش از خانه را طراحی کنید، شاید بهترین انتخاب ایجاد چند تغییر جزئی در آن، مثل جابجایی وسایل باشد. همهی این نکات، از طراحی و چیدمان گرفته تا رنگ و مصالح، بـه ما در بزرگتر نشاندادنِ فضای آشپزخانه کمک میکنند؛ اما گاهی باید بپذیرید کـه آسایش و راحتی از همهچیز مهمتر اسـت و دسـتکاری بیشازحد در طراحی داخلی دکوراسیون آشپزخانه کوچک لزومی ندارد. در واقع، ساختارهای تفکیکشده، با کارکردهای چندمنظورهی خود بـه ساماندهی فضا کمک کرده و بـه آن جلوهای بزرگتر میبخشند. از بین همه این جزئیات، بیشتر لوستر آشپزخانه و فنجان هایی که به سلیقه بهناز در آن کار شده، نظرمان را جلب می کند.

با نصب این قفسهها، علاوه بـر بازترکردن فضا، میتوانید ظروف زیبا و حتی آثار تزیینی و هنری خود را نیز بـه نمایش بگذارید و بـر جلوهی بصری آشپزخانهی کوچک خود بیفزایید. با توجه به کوچک بودن فضا بهتر است مبلمان با ابعاد کوچک تر و تعداد کمتر خریداری کنید و حتی الامکان از خرید مبل سلطنتی در این شرایط باید خودداری شود. شاید بتوان گفت بزرگترین مشکل کسانی که وارد این رشته میشوند، تعداد زیاد رقبا و فارغالتحصیلانی است که به این رشته دوستداشتنی وارد میشوند. بـه احتمال زیاد شما هم مثل تعداد زیادی از افراد نیاز دارید کـه روز خود را با صرف یک لیوان چای با قهوه درآشپزخانهتان و شاید پشت میز صبحانه خوری آشپزخانه آغاز کنید. اما در نظر داشته باشید کـه یک آشپزخانه تماما سفید زیاد جالب بـه نظر نمی رسد و بـهتر اسـت کـه ترکیبی از رنگ های روشن را داشته باشید. با ترفند های بالا تا حد زیادی می توانید از آشپز خانهی خود نهایت استفاده را داشته باشید. اما اگر توانایی پرداخت کمی هزینه را داشته باشید، می توانید تغییرات زیادی به وجود بیاورید. بسیاری از افرادی که به تنهایی و بدون دانش قبلی در مورد طراحی داخلی به طراحی دکوراسیون آشپزخانه می پردازند، در انتها از اهمیت میزکار غافل شده و باعث ایجاد مشکلات زیادی در آینده می شوند.

یکی دیگر از روشهای زیرکانه بـرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک اسـتفاده از کابینتهای بلند و البته بـراقِ هایگلاس اسـت. بـه همین خاطر اسـت کـه کفپوش در دکوراسیون آشپزخانه کوچک اهمیت ویژهای دارد. از نصب پردههای تیره رنگ، کلفت و زخیم بـه پنجرهها خودداری کنید و اجازه دهید کـه نور خورشید بـه داخل آشپزخانه شما بتابد. سبک کلاسیک مثل دیگر سبکهای سنتی و اصیل، زیبایی منحصر به فردی دارد و روحیه کلاسیک را در فضای خانه و افراد داخل آن زنده میکند. ببینید مثلا کجا میتوانید یک منحنی خوشایند بـه ساختار کابینت اضافه کنید تا از آن کیفیت خشک و یکنواخت دربیاید. ترجیحا کابینتهای سفید را انتخاب کنید و یا دیوارها را بـه رنگ سفید درآوید. در آشپزخانههای کوچک و کمجای امروزی، کابینتهای دیواری (بالاسری) آشپز را دچار نوعی احساس تنگینفس میکنند؛ چرا کـه بسیاری از افراد بـه محتویات آنها دسـترسی ندارند و در آشپزخانه هم فضای کافی بـرای نگهداری چهارپایه یا نردبان وجود ندارد و چون این کابینتها بسـته (دربدار) هسـتند، احساس خفگی و محصوربودن را بـرای کاربـر دوچندان میکنند.

اگر آشپزخانه پنجره نداشته باشد، می­توان روی یکی از دیوارها قسمتی را شبیه به پنجره درست سایت dekoram کرد. رنگ مشخصه دکوراسیون کلاسیک طلایی می باشد، اگر تمایل دارید میز ناهار خوری شما دارای شکوه خاصی باشد و جلوه ای اشرافی به خود بگیرد از رنگ طلایی غافل نشوید، اما فراموش نکنید در استفاده از این رنگ محتاط عمل کنید، چرا که استفاده اغراق آمیز از این رنگ بسیار آزار دهنده خواهد بود، بهتر است رنگ طلایی را با رنگ سفید و یا کرم استفاده کنید و به این واسطه آرامش و جلال خاصی را به میز ناهار خوری خود بدهید. در طراحی داخلی شیک به سبک کلاسیک معمولا از رنگهای زرد و استخوانی و طلایی استفاده میشود و همه وسایل دکوراسیونی رنگ و بوی لوکس و کلاسیک دارد. این کار باعث میشود کـه نور در فضا منعکس شود و فضا بزرگ و جادار جلوه کند. چگونه وسایل داخلی آشپزخانه را چیدمان کنیم تا باعث منظم تر دیده شدن آشپزخانه شود؟

پس بهتر است برای طراحی داخلی دفتر کار کوچک از ترفندهایی استفاده کرد که بتوان از فضا به صورت بهینه استفاده کرد. البته این رنگ هم در صورت طراحی صحیح می تواند باعث ایجاد اعجاز و جذابیت خاصی در آن شود اما استفاده از دیگر رنگ های موجود، مطمئنا فضایی متفاوت را در منزل شما به وجود خواهد آورد. کشوها فضایی برای ذخیره سازی ابزارهایی مثل قیچی، چاقو، قاشق چنگال، دستمال، دستگیره، دم کن، سفره، زیرسفره و دیگر موارد هستند . داخل این کشوها هر خرده ریزی را می توان جای داد. یکی از سادهترین راههای دلبازترکردن آشپزخانهای کوچک، بـهرهگیری از شیشه و آینه اسـت کـه بـه شما اجازه میدهد تا بـه داخل فضاهای بسـته و محصور نیز دید داشته باشید.

بـه یاد داشته باشید کـه یک آشپزخانه، هر قدر هم کـه کوچک باشد، باز هم میتواند بسیار جذاب و بـهیادماندنی طراحی شود. میز دراور یا میز آرایش خود را با چسباندن کاغذ کادوییهای خوشرنگ، جذاب کنید. باشد، بهتر است در انتخاب ایده پر کردن فضا، این موضوع را به جای زیبایی در دستور کار خود قرار دهید. تنها تفاوتی که سالن پذیرایی شما می تواند با اتاق نشیمن داشته باشد، مقدار تزیینات به کار رفته است. اگر قرار است قسمتی از اُپنِ کنار ظرفشور، به عنوان میز کار باشد، نباید در بالای آن کابینت ها باعث آزار و همینطور کاهش نور شوند.

بـرای آشپزخانه حداقل دو کابینت سرتاسری و بلند بـه ارتفاع سقف آشپزخانه در نظر بگیرید. برای چیدمان بهتر می توانید از یک مجری دکوراسیون کلاسیک مشاوره بگیرید . در دکوراسیون داخلی منازل باید از رنگ بندی ، نورپردازی و وسایل زیبا استفاده شود . نکته قابل توجه اینجاسـت کـه با کابینت ها و یا دیوارهای سفید در انتخاب رنگ وسایل دیگر و کف پوش آشپزخانه محدودیتی بـرایتان وجود ندارد و بـه قول معروف دسـتتان باز خواهد بود. لینولئوم، کـه از دیرباز در پوشش کفِ آشپزخانهها بـه کار میرود، با طرح شطرنجیِ سیاه و سفید خود در فضاهای کوچک، واقعا چشمگیر اسـت و در عین حال، گزینهای نسبتا ارزانقیمت بـه شمار میرود. این انتظار می رود که از محبوبیت رنگ سفید به تدریج کاسته شود؛ از این رو کابینت های جزیره ای در رنگ های متنوع و یا طرح چوب مهم ترین رقیب کابینت های سفید رنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشند.

بنابـراین، راهکار مطلوب این اسـت کـه در چنین فضاهایی، بـهجای کابینتهای دیواریِ بسـته و مکعبیشکل، از قفسههای باز بـرای نگهداری ظروف بـهره بگیرید. میتوانید از آنها بـرای نگهداری تابـهها و قابلمههای بـراق، سرویس قاشق، چنگال و ظروف ادویهجات و حتی گلدان و آثار هنری اسـتفاده کنید. در خانههایی که از رنگ سرد استفاده شده است میتوان از اجزای دکوری گرم به خصوص رنگ قرمز نظیر گل و گلدان استفاده کرد. اگر تمایل دارید در کنار میز ناهار خوری خود از وسایل دکوری استفاده کنید بهترین وسایل آن دسته ای هستند که دارای سبک و سیاق کلاسیک می باشند. نکته مهم دیگری که در انتخاب ناهار خوری با سبک کلاسیک مهم است براق بودن آن می باشد، تمامی طراحان دکوراسیون معتقدند برای دکوراسیون کلاسیک باید چوبی را انتخاب کنید که از سطحی براق برخوردار باشد؛ این براق بودن در چوب ناهار خوری شما هم جلوه ای از دکوراسیون کلاسیک داشته هم میز ناهار خوری را از دیگر وسایل و فضای خانه شما متمایز می کند.

عکس از عرفان شریف در ابتدای ورود با فلسفی ترین جلوه خانه رو به رو می شویم. پتوهای زیبایی که روی راحتی ها قرار گرفته اند هرکسی را به ساعت ها نشستن در اینجا تشویق می کند. در اینجا مطالعه ی روانشناسی رنگ ها به شما کمک بزرگی می کند. برای زیبایی دیوارهای این قسمت از فضای منزل نیز می توانید به انواع کاغذ های دیواری با سبکی کلاسیک و یا دیواری پوشیده از انواع وسیله های دکوری کلاسیک فکر کنید. به خصوص وجود میز دکوری پشت راحتی در این سمت خانه که ثابت می کند دکور خانه کاملا فکر شده است.

امروزه و با وجود آشپزخانه های اُپن، دکوراسیون آشپزخانه قسمتی مهم در زیبایی منازل ایرانی است و به هیچ عنوان نمیتوان نسبت به آن بی تفاوت عمل کرد. طراحی دکوراسیون منزل یکی از انواع طراحی دکوراسیون است که جزو پرکاربردترین آن ها نیز می باشد. البته این کار نیاز به صرف زمان بیشتر و دانش طراحی دارد. کابینت ها بخش بزرگی از آشپزخانه را اشغال می کنند و به همین دلیل نقشی مهم در کاهش یا افزایش زیبایی آن دارند. این سنگها کیفیتی طبیعی، زمخت و خشن دارند و با بافت و نقش شگفتانگیز خود، احساس فضای بیرون را در داخل منزل القا میکنند. حس خاطرات خوب آدم های داخل عکس فضای خانه را شیرینتر می کند. از سوی دیگر اگر درهای بالایی کابینتها شیشهای و البته داخل کابینتها مرتب و خلوت باشد فضا بزرگتر بـه نظر میرسد. توصیهی مهم این اسـت کـه با بـهرهگیری از رنگ و سبک یکسان بـرای همهی کابینتها میتوانید از دیدگاه بصری، فضایی منسجمتر و یکپارچهتر خلق کنید و از پراکندگی چشم در محیط جلوگیری بـه عمل آورید. اما روشن اسـت کـه سینک ظرفشویی دوقلو و اجاق گاز خیلی بزرگ در چنین فضایی واقعا جایی ندارند.

به رنگ همه وسایل دقت کنید. در سبک مدرن حداکثر استفاده از فضا صورت میگیرد و سعی میشود در سطوح ساده و صاف همه چیز جا بگیرد. در این طراحی از فضاهای باز، نور زیاد و شیشههای فراوانی استفاده میشود و گاهی این مواد را به صورت طرحهای غیرمعمول در طراحی استفاده میکنند. به طور کلی، در اتاقی با چیدمان سنتی اغلب از ترکیب خطوط عمودی و اندکی خطوط افقی استفاده میشود. بـه این ترتیب هم جای بیشتری بـرای وسایل باز میشود و هم رنگ بـراق کابینتها با ایجاد خطای دید، آشپزخانه را بزرگتر و دلبازتر از آنچه هسـت نشان میدهد.

میتوانید مطابق سلیقه خود طراحی نورپردازی با کناف سبک دکوراسیون اتاق را انتخاب نمایید و خستگی روزمرگیها و مشغلهها را از تن خود خارج کنید. در این مطلب درباره برخی از کلیدیترین مواردی که باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به آنها توجه شود، از جمله انتخاب تخت، رنگبندی و روشنایی و همچنین برخی از انواع مدلهای دکوراسیون اتاق خواب صحبت کردیم. عکس از عرفان شریف در گوشه و کنار دکوراسیون منزل ایرانی بهناز، گلدان هایی قرار دارد که هر کدام برای خود جا و مکان و اصل و نسبی به دست او پیدا کرده اند. این میزهای کوتاه را به یک نجاری مطابق قد و قواره هر کدام از گلدان هایش سفارش داده است. صحنه ای از چیدمان چند چمدان قدیمی که درست جلوی در ورودی قرار گرفته اند؛ تا اعضای خانه را به یاد مسافر بودن انسان بیندازند. تمامی وسایل از جمله پرده ساده حریر پذیرایی، باب طبع صاحبخانه اند؛ نه برای مجلل تر شدن آن. در این نوع از دکوراسیون وسایل تزیینی بیشتر استفاده می شود . دکوراسیون کلاسیک منزل بهناز خلوت و راحت است و مثل بیشتر خانه های امروزی برای مهمان چیده نشده است؛ بلکه چیدمانش برای راحتی و حال خوش اعضایش است.