طراحی دکوراسیون آشپزخانه و پاسخ به سوالاتی که مطرح می شوند

البته می توان با نصب یک پرده زیبا این مشکل را برطرف کرد. به همین علت است که خیلی از افراد در تشخیص این نوع دکوراسیون و دکوراسیون مدرن دچار مشکل می شوند. مثلا در انتخاب مبلمان، یک دکوراتور تنها مسئول انتخاب نوع ، رنگ ، بافت و الگوی میز و مبل است اما یک مهندس طراحی داخلی با توجه به ضوابط و قوانین موجود، به بررسی کاربرد، انتقال دما، اشتعال پذیری، طول عمر، الزامات الکترسیته ساکن و امور علمی و تخصصی آن هم میپردازد .اغلب دکوراتورها خود آموخته هستند و آموزش رسمی و آکادمیک طراحی ندیدهاند. مثلا برای اتاقهای کوچک با طول کم، انتخاب رنگ روشن برای دیوار انتهایی، باعث می شود طول اتاق بیشتر به نظر رسد. برای مثال اگر شما سبک مدرن را در نظر گرفته اید می دانید که باید دنبال مبل و وسایل مدرن و لوکس باشید. برای مثال لوله های تاسیساتی ممکن است در قسمت هایی پیاده سازی شده باشد که در مدل طراحی شده کابینت شما جای نادرست است . برای مثال پنجره ای با شیشههای رنگی میتواند حس و حالی قدیمیو نوستالژیک به دکوراسیون اتاق خواب ایرانی بدهد. دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای چیست؟ یکی از مهمترین عناصر در دیزاین یک آشپزخانه زیبا، شیر ظرفشویی آن است؛ که در سبک دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای توجه زیادی به آن شدهاست.

مدل آشپزخانه تاثیر زیادی در نوع طراحی و دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آن دارد . تاثیر نور و نورپردازی در هر جایی به وضوح مشخص است اما استفاده دقیق و درست از آن در دکوراسیون آشپزخانه کوچک بسیار پر رنگ تر میشود. بهترین روش اجرای این ویترین، استفاده از یک دکور ویترینی باریک و ثابت است که تا نزدیکیهای سقف امتداد پیداکرده است و به سقف یا دیوار مجاور اتصال دارد تا مکان محکمی داشته باشد؛ اما چنانچه شما تصمیم دارید برای این دکور هزینه اندکی بپردازید، استفاده از یک دکور کوتاهتر که بهجایی هم متصل نیست، میتواند منظور شما را برآورده کند. در این روش ظرافت عناصر نسبت به کارکرد حفظ شده است.

یکی از مهمترین شاخصهها در طراحی آشپزخانه ترکی این است که از نور طبیعی استفاده شود. معمار کسی است که طراحی و دکوراسیون کلی یک فضا را به عهده دارد . رنگ سفید بیشترین طرفدار را در ساخت کابینت دارد و قابل ترکیب با کلیه رنگ های دلخواه مشتریان است. پرده های گران قیمت که از جنس مخمل ، تور یا ابریشم هستند نیز فضای متفاوتی را خلق می کنند . اما برای مدرنتر کردن آشپزخانه میشود از انواع و اقسام دکورهای کریستالی یا شیشهای استفاده کرد. همچنین میتوانید در این فضا انواع خوراکیها را قرار دهید تا برای خوردن صبحانه و عصرانه نیز قابل استفاده باشد. حتی میتوانید از انواع هالوژنها و لامپهای نئونی جهت نورپردازی بهتر فضای آشپزخانه استفاده نمایید. در فضای جادار برخی تخت خواب ها، میتوانید حتی بهاندازهی یک کمد وسیله بگذارید؛ خواه از آن کشوها برای ذخیرهسازی لباسها، فایلها و یا کلکسیون فیلم­ تان استفاده کنید، و شاید بهصورت عمده برای چیزهای دیگر.

اتاق خواب محل آرامش هست و دکوراسیون آن تاثیر مستقیمی بر رفتار عروس و داماد می گذارد. الگوها تاثیر زیادی روی ظاهر و احساسات اتاق دارند. در طراحی دکوراسیون خانه ابتدا باید در ذهن خود یک طرح از چیدمان مورد علاقه خود در نظر بگیرید یا آن را روی کاغذ پیاده کنید. برای انتخاب آثار هنری میتوانید به تناسب ترکیب رنگ آنها با رنگ سایر وسایل اتاق فکر کنید. شاید با خود فکر کنید که معمولا مواد غذایی را باید تازه مصرف کرد و نیازی به ذخیره سازی آن ندارید، اما حتی اگر بخواهید برخی از مواد غذایی را برای مدت کوتاهی نگهدارید نیاز به فضای بیشتری دارید. حتی میشد از فضای داخلی جزیره در طراحی میز به عنوان کمد یا کابینت استفاده کرد و با یک تیر چند نشان زد! استفاده از ام دی افهای سفید ترک نه تنها آشپزخانه، بلکه هال و پذیرایی خانه را نیز بزرگتر و شکیلتر نشان میدهد. شما نمیتوانید در هر نقطهای از پذیرایی که دلتان خواست از چراغها و لوسترهای مختلف استفاده کنید. جهت طراحی فضایی برای معاشرت اعضای خانه در دکوراسیون آشپزخانه ترکی میتوانید بخشی از کابینتهای کناری را به میز تبدیل کنید.

اپن آشپزخانه های بزرگ معمولاً به صورت جزیره ای است . یکی از مصالح پرکاربردی که در طراحی آشپزخانه میتوان از آن استفاده کرد، چوب است. با گسترش فناوری یکی از قسمتهای خانه که ظاهر و باطنش بیش از دیگر بخشها دستخوش تغییرات شد، آشپزخانه بود. از دیگر مزایای استفاده از چنین رنگهایی، بزرگتر و روشنتر نشان دادن خانه است. با اینکه ایجاد تعادل با مبلمان و لوازم جانبی غیرمشابه کمی سخت و دشوار است اما میتواند سرگرمکننده باشد. شاید به نظر برسد که طراحی دکوراسیون اتاق کودک نئوکلاسیک، کمی در تقابل با روحیات لطیف کوکانه باشد. فارغ از این که چه ترکیبی را برای ایجاد دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی خود در نظر می گیرید، اتاق خواب باید جایی در خانه باشد که آرامش و آسایش را در آن به دست آورده و روزهای شلوغ و پرهیاهو را در آن به پایان برسانید. و هنگامی که نوبت به طراحی خانه های سبک صنعتی می رسد ، چگونه می توان بدون اینکه سخت به نظر برسد آن را اجرا کرد . لازم است برای سفارش کابینت جدید جای لوله های تاسیساتی را تعویض کنید .

استفاده از سبک دیزاین آشپزخانه ترکی موجب میشود یک محیط کوچک را به فضایی دنج و آرام برای قرار گرفتن کنار خانواده تبدیل کنید. نورپردازی کنار آینه روی کنسول نباید به گونه ای باشد که سایه بیندازد. طراح کابینت ساز می بایست طراحی را به گونه ای انجام دهد که دسترسی سریع، جادار بودن، شیک بودن و انعکاس نور را برای فضای آشپزخانه فراهم کند. همانند آپارتمانی که شرکت Homepolishطراحی داخلی آن را انجام داده، میتوان حداکثر زیبایی را در یک آپارتمان کوچک جای داد. برای همین باید در طراحی آن نهایت دقت و وسواس را به خرج داد. در نهایت هر شی یک هدف دارد… نور باعث میشود تا فضای داخل آشپزخانه بزرگ و دلباز دیده شود برای همین هم در سبک آشپزخانه ترکی نهایت استفاده از نور طبیعی را میبرند. وجود 2 عدد سینک و میز کار باعث میشه کاربری این آشپزخانه برای خانم خانه بسیار راحت تر بشه. پیشنهاد می شود در صورتی که ماشین ظرفشویی ندارید از این سینک استفاده نکنید. گمان نکنید که این تفاوت قیمت ها به دلیل گران کار کردن کابینت ساز است بلکه افزایش قیمت به دلیل استفاده از متریال های ساخت است .

در گذشته اکثریت آشپزخانه های ایرانی دارای کابینت فلزی بودند . کمد چوبی با صندلی چوبی یک از المانهای اصلی برای دکوراسیونهای اتاقهای ایرانی به شمار میرود. اما به یاد داشتهباشید که رنگ سفید رنگ اصلی اتاق خواب شماست؛ و در استفاده از هر رنگی بهجز آن نباید زیادهروی کرد. نمونه ای کم یابی از یک اتاق سنتی که شجاعانه از رنگ های پررنگ استفاده کرده است و خطوط اصلی را با فلزاتی به سبک آرت دکو با جزییات طبیعی و گلدار سبک قدیمی تر آرت نوو ترکیب کرده است . شاید برای شما هم پیش آمده است که می خواهید کابینت سفارش دهید ، به چند کابینت ساز مراجعه کرده اید و هر کدام قیمت های متفاوتی را ارائه کرده اند. طراحی دکوراسیون: مرحلهی طراحی دکوراسیون شامل چند مرحلهی کوچکتر است که شامل طراحی آزاد بر روی کاغذ و چک کردن مدام طرح با کارفرما، وارد کردن طرح تاییدشده در نرمافزارهای مخصوص، تهیهی همهی نقشههای موردنیاز پروژه است. هنگامی که می خواهید فضای داخلی خود را زیبا کنید، رنگ ها می توانند معجزه کنند انتخاب بهترین ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون داخلی می توانند فضا را به زیبایی تغییر داده و بر احساسات ما اثرگذار باشند در این میان ترندهای سالانه میتوانند با سلایق شخصی ما ترکیب شده و به عنوان راهنمایی برای انتخاب بهتر تبدیل شوند در…

بهتر است بیشتر از فضای عمودی استفاده کنید تا افقی. نقش کابینت ساز با توجه به نوع طرحی که ارائه می دهد و متریالهایی که در ساخت بکار می برد در زیبایی بیشتر دکور آشپزخانه بسیار مهم است. نکته ای که هنگام سفارش کابینت سازی باید مورد توجه قرار دهید، این است که به یک کابینت ساز حرفه ای که کلیه متریالهای با کیفیت را برای آشپزخانه شما می خرد، مراجعه کنید. طرحهای مورد نظرتان را پیدا کنید و در محل مناسب، بچسبانید. در طراحی اولیه یک ساختمان، محل اتاق خواب باید در جایی باشد که از نور طبیعی بهرهمند باشد.

می توانید با یک مکرومه، کاغذ دیواری یا حتی طاقچه بالای تخت را زیباتر کنید. حتی اگر در خانهای کوچک زندگی میکنید، میتوانید از این میز بهعنوان میز غذاخوری استفاده کنید؛ تا فضای دیگری را در آشپزخانه اشغال نکنید. نورپردازی اگر اصولی و به درستی انجام شود، یک محیط منحصر به فرد در اتاق ایجاد کرده و حس و حال خوبی را به وجود می آورد. پشتیبانی ۲۴ ساعته پشتیبان­های پین ورک به طور دائمی همراه شما هستند تا درخواست شما به طور کامل و بدون نقص انجام شود. برای کامل کردن آن نیز میتوانید چند صندلی متناسب با قد اعضای خانواده و فضای دور جزیره بگذارید. پرداختیم. اگر شما هم ایدهای برای اجرای این سبک دکوراسیون آشپزخانه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. با وجود مدل های زیادی که برای سفارش کابینت آشپزخانه مثل کابینت هایگلاس، کابینت چوبی، کابنیت پی وی سی، کابینت ممبران، کابینت هایکلاف، کابینت فرامید و دیگر موارد، وجود دارد هنوز هم در کشور ما کابینت ام دی اف به شکل مات و براق بیشترین سفارش را از سوی سفارش دهندگان به خود اختصاص داده است. شاید برایتان جالب باشد اما آشپزخانههای مدل ترکیهای یکی از معدود مدلهای آشپزخانه است که در بطن خود هم سبک کلاسیک و هم سبک مدرن را پوشش میدهد.

تعداد قفسه ها، باکس ها و کشوها در کابینت آشپزخانه های بزرگ زیاد است و به راحتی می توان هر گونه طرح را بر روی آن اجرا و پیاده سازی کرد. برای آشپزخانه می توان از لامپ های دو تایی یا سه تایی تزئینی یا لوسترهای مخصوص آشپزخانه استفاده کرد. بکار گیری لامپ های تزئینی دیواری بهترین انتخاب برای اتاق خواب می باشد. جا دادن باکس در شلف باعث می شود بتوان وسایل تزئینی و مجسمه هایی را در داخل باکس های شلف به نمایش گذاشت. بهتر است بخش اپن آشپزخانه های کوچک نیز به شکل یونیت طراحی شود تا بتوان از قسمتی که رو به آشپزخانه است به عنوان یک یونیت کامل برای جاسازی وسایل استفاده کرد. آشپزخانه های کوچک می بایست دارای کابینتی باشند که باکس زیادی داشته باشد تا بتوان بهینه ترین استفاده را از آن برد . اگر چیدمان آشپزخانه طوری طراحی شود که دارای باکس های زیادی جهت جای دادن وسایل و ابزارها باشد، بهتر است. این نکته برای آشپزخانه هم صادق است. اگر فضای آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ ست که هم بخش جزیرهای داشته باشین و هم اپن، چند ایده برای دکوراسیون آشپزخانه شما داریم که در عکسهای زیر آن را خواهید دید.

اگر خانه کوچکی دارید یا علاقه دارید از سبک مینیمال در طراحی خانه خود استفاده کنید، یک آشپزخانه کاملا سفید گزینه سایت dekoram مناسبی است. الگوهای هندسی یکی از جذاب ترین طراحی هایی است که می توان بر روی دیوار، مبل ها، کفپوش ها، کابینت ها و غیرخ پیاده سازی کرد و جلوه های خاص و ویژه به کل خانه بخشید. اپن ممبران یکی از شیک ترین اپن های مدل جزیره است و بدلیل سر ستون هایی که می توان بر روی جزیره ممبران اجرا کرد نسبت به اپن جزیره ام دی اف یا هایگلاس بسیار شیک تر و زیباتر جلوه می کند. سبک این دکوراسیون به گونهای است که در آن از کابینتهای دیواری بلند استفاده میشود؛ که بسیاری از افراد نام آن را با مدل کابینت ترکیه ای میشناسند. این پرده از نظر دوام و مقاومت بسیار مناسب و قابل قبول می باشد و دارای سه ویژگی زیبایی و کارایی و دوام است نکته قابل توجه اینکه تیغه های این پرده به وسیله یک ریل آلومینیومی در بالای خود نگه داشته می شود.

اگر دیوار خارجی آشپزخانه مشرف به فضای سبز یا پارک، دریا و جنگل است، بهتر است از پنجرههای بزرگ استفاده شود؛ تا به واسطه آن فضای دلپذیر بیرون از خانه را به داخل آشپزخانه خود بیاورید. اگر فضای اتاق شما کوچک است، پیشنهاد میکنیم که از طیف رنگی سفید به عنوان رنگ غالب اتاق استفاده کنید. اگر هم تمایل دارید کل آشپزخانه را مورد تعویض قرار دهید یا جای آن را عوض کنید ، باز هم نیاز به کلی هزینه جهت بازسازی دارد . اما طراحی دکوراسیون داخلی کار آسانی نیست و نیاز به مطالعه و تجربه فراوان دارد. در مقابل طراحی داخلی در واقع در بخش ساخت و ساز تمرکز دارد، اما این دو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و سازهای کامل خواهد بود که از هر دوی این مباحث معماری استفاده مناسب بکنند. در واقع کابینت آشپزخانه یکی از ابزارهایی است که علاوه بر زیبایی و جذاب بودن محیط آشپزی، سبب چیدمان وسایل آشپزخانه به صورتی شیک و مرتب می شود. هر فضا نیازمند یک نقطه کانونی است که در دید اول توجه همگان را به خود جلب کند. رنگ کفپوش، کابینت ها و بک اسپلش را با توجه به میزان نور طبیعی در آن محیط انتخاب کنید.