طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

در طراحی سقف از گچ و دکور فوم استفاده میشود و نقاشیهای موجود بر روی سقف در این سبک به آن حالت جسورانهای میدهد. سبک کلاسیک همچنین در طراحی های داخلی هم نقش به سزایی دارند که می توانند زیبایی های داخلی را تا حد زیادی افزایش دهند. حتما قبل از اینکه برای نصب قول بدهید با نصاب خود مشورت کنید تا نزد مشتری بد قول نشوید و دفعات بعدی هم مشتری برای خرید به شما مراجعه کند. استفاده از عتیقه جات و المانهای قدیمی یک مکمل عالی برای چیدمان کلاسیک شما به حساب میآید. به عنوان مثال، یک شومینه جذاب به عنوان نقطه کانونی که صندلی و آینه های تزیینی که همان سبک را دارند و در دو طرف شومینه قرار گرفته اند می تواند به شما کمک کند تا جلوه ای از سبک کلاسیک به فضای خود بدهید. یک آینه بزرگ، یک مجسمه عتیقه، یک قطعه زیبای هنری یا یک میز چوبی زیبا می تواند مثل یکی از نقاط کانونی عمل کند.

مراقب باشید رنگهایی را که با یکدیگر متضاد هستند، در کنار هم قرار سایت dekoram ندهید. استفاده از رنگها و طرحهای کلاسیک مثل رنگ چوب، خاکستری، سفید و رنگهایی از این دست باعث ایجاد حس آرامش در شما خواهند شد. در هر صورت انتخاب فرش و مبلمان پذیرایی شما به سبک انتخابی شما در دکوراسیون بستگی دارد. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید. سعی کنید در قسمت پذیرایی از لوسترهای مجلل و آویزان با نقش و نگار دکوراتیو استفاده کنید. همچنین بهتر است اتاق خواب خود را خلوت انتخاب کرده و از قرار دادن لوازم و وسایل زیاد در آن خودداری کنید. شما در این نرم افزار میتوانید طراحی، ویرایش، بندازه گیری و همچنین چرخش اشیا و آبجکت ها اقدام کنید و در واقع یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی داخلی است. بنابراین باید در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا اولین مکان در هر خانه ای که توجه مهمان ها به چیدمان و دکوراسیون داخلی آن جلب می شود پذیرایی است. پذیرایی یکی از مهم ترین بخش ها در هر خانه ای است بنابراین باید در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی حساسیت لازم را به خرج دهید.

رنگ چوبها اصولاً تیره است و از رنگهای تند زیادی استفاده میشود. اما برای ایجاد تعادل رنگ در فضا ، رنگ لاکی فرش را با رنگ های نارنجی ، سفید ، سبز و لیمویی در سایر وسایل هماهنگ کنید. اگر در اتاقتان حداقل یک آینه دارید، مطمئن شوید که حتماً با قرار دادن یک آینه دیگر تعادل را برقرار کنید. گچ بری، قلم زنی، میناکاری، آینه کاری، پتینه و ورق طلا ابزارهای مهم برای خلق دکوراسیون به این سبک هستن. اگر از طرفداران سبک مینیمال و فضایی ساده هستید، یک آینه ی قدی ساده همان چیزی است که نیاز دارید.

سری به تورهای خانه چیدانه بزنید و عکس های متنوع و بی شماری از فضاهای مختلف را ببینید. این سبک با بی نظمی و شلوغی کنار نمیاد و هر وسیله دکوری باید جای خودش قرار بگیره. در صورتی که اتاق خواب شما پنجره داشته باشد، بی شک به پرده نیاز خواهید داشت. رنگ خنثی با اغلب رنگ ها و طرح ها به خوبی ترکیب می شود. روی درب و نمای این کابینت ها هم، منبت کاری و نقشهای برجسته زیبایی حک شده . نمای بصری که ستون ها دارند، می تواند نقش به سزایی در زیبایی یک ساختمان داشته باشد. رنگ های زرد، آبی، سبز و قهوه ای، حتی برخی از رنگ های ملایم تر مانند قرمز مایل به قهوه ای، خاکستری و صورتی از شاخصه های این سبک هستند. به یاد داشته باشید که حتی با انتخاب دکوراسیون هم نباید فضای منزل شلوغ و به هم ریخته و با تزیینات زیاد باشد. در آشپزخانههای بزرگ و جادار، خانمهای خانهدار بـهجز پختوپز و آمادهسازی غذا، فعالیتهای دیگری نیز در آشپزخانه انجام میدهند؛ مانند شسـتوشو، ذخیرهسازی مواد غذایی و حتی دیکتهگفتن بـه فرزند خردسال هنگام خُردکردنِ مواد غذایی. آشپزخانه، قلب خانه شماست پس چند نکته زیر را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود هرگز فراموش نکنید.

شما نیز اگر قصد کار در یک آشپزخانه مدرن را دارید، میتوانید از شیرالات طلایی و نقرهای برای آشپزخانه منزلتان استفاده کنید. مهندسین و مشاورین گروه پردیس سازه،مبنی بر سلیقه و علاقه مندی شما و با تجربه و مهارتی که در این امر دارند، عناصر و جزییات دکوراسیون منزل و یا دکوراسیون اداری شما طراحی و با مناسب ترین قیمت ها وبا کیفیت ترین متریال برای شما به اجرا در می آورند. برای نمونه در تهیه مبلمان، یک دکوراتور صرفا وظیفه دارد نوع، رنگ و ساختار مبلمان را انتخاب کند اما یک مهندس طراحی داخلی بسته به اوصول و قوانین موجود، به ارزیابی کاربرد، هدایت دما، اشتعال پذیری، ماندگاری، الزامات برقی و مسائل علمی و تخصصی آن نیز می پردازد. دکوراتور داخلی چه کسی است؟ به طور کلی چه برای مبلمان و چه برای پرده ها و رومیزی ها پنبه، کتان، کرباس و مخمل بیشترین کاربرد رو دارن.

در این آشپزخانه، از رنگ قهوه ای تیره برای کف، دیوار وکابینت ها استفاده شده و باعث شده که آشپزخانه نمایی جالب و زیبا داشته باشه. برای دیوار ها از کاغذ دیواری هایی با طرح های عمودی که سقف را بلند تر نشان می دهند استفاده کنید و طرح های شلوغ و تیره را انتخاب نکنید. فقط سعی کنید خیلی دیوار را شلوغ نکنید. در کل می توان گفت بیش از سه رنگ در اتاق خواب استفاده نکنید. در طراحی دکوراسیون پذیرایی را می توان با بررسی ویژگی های معماری یک فضا آغاز کرد. طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی کار بسیار مهمی است چراکه پذیرایی اصلی ترین بخش یک خانه است . ۳- به جای تلنبار کردن مبل ها در کف خانه روی دیوار ها تمرکز کنید و روی آن از قاب های کلاسیک و یا تابلو فرش ها در حد تعادل استفاده کنید. اگر برای خود یک درآمد ایده آل و مافوق تصور پیش بینی میکنید، بهتر است همین جای کار از این رشته فاصله بگیرید. طراحی سقف در اتاق خواب سبک کلاسیک معمولا به این صورت است که از سطح مسطح استفاده میشود و در طراحی آن رنگهای روشن را به کار میبرند که محبوبترین رنگ نیز سفید است.

رنگ کابینت ها در این سبک تیره یا روشن هستند، برای مثال توناژ هایی از قبیل رنگ های سفید استخوانی و یا توناژی تیره مثل قهوه ای سوخته طیف هایی است که در آشپرخانه به کار گرفته می شود. رنگهای اصلی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک اصیل، درباری و ملایم هستن. میز و صندلی های براق شده با رزین هم مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک هستن. گرایش بیشمار مردم به سمت طراحی دکوراسیون مدرن را اصلا نمی توان کتمان کرد ولی هنوز هم طرفداران طراحی و تزیینات کلاسیک با تعصب پای اعتقادات خود ایستاده اند و به هیچ عنوان حاضر نیستند تن به مد و مدرنیته نمی دهند. این سبک انعطاف پذیری و سازگاری را که معماری مدرن از خود به نمایش میگذارد ندارد و این یکی از اصلیترین ویژگیهای سبک کلاسیک به حساب میآید. در صورتی که دکوراسیون داخلی را به چندین دسته بخش بندی کنیم، دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های آن به حساب می آید.

توصیههای زیر به شما جهت جلوگیری از اجرای چنین تصمیماتی کمک خواهد کرد . بنابراین اگر می خواهید سبک منزل خود را به شیوه ای اروپایی تر دکور کنید، در این مقاله متخصصان یودکور چند ایده برای اجرای دکوراسیون کلاسیک در منزل ایرانی شما ارائه شده است که مطمئناً در چیدمان دکوراسیون داخلی منزل به شما کمک می کند. خواهان سبک کلاسیک از گذشته تا به امروزه آمار بالایی داشته است و دکوراسیون داخلی منازل بیشتر ما این روزها به سبک کلاسیک طراحی شده است. بیشتر از رنگ های گرم و تیره در طراحی سبک صنعتی استفاده می شود. مبلمانی که برای این سبک دکوراسیون مناسب باشد، اغلب از قاب چوبی با رنگ قهوه ای تیره در ساخت آن ها استفاده شده است.

از این میز جهت انجام تکالیف و کارهای خود میتوانید استفده کنید. خرید و نصب کابینت هزینهبر است و در صورتی که سبک آن مورد پسندتان واقع نشود به سادگی نمی توانید آن را تعویض کنید. شما می توانید با توجه به سلیقه خود دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود را انتخاب کنید که نشان دهنده سلیقه، انتخاب و شخصیت شما است. نظم و استقامت خاصی که این سبک به محیط شما می بخشد، یکی از عوامل بسیار قابل توجه استفاده از آن می باشد. شما میتوانید با ترکیب الگوهای راه راه با رنگهای جسورانه، طراحی معاصری را برای اتاق خوابتان به ارمغان آورید. سایههای زرد، آبی، سبز و قهوهای، حتی استفاده از برخی رنگهای ملایم مانند خاکستری و صورتی نیز بسیار رواج دارد. پس از استفادهی فیروزه بر روی ظروف و جواهرات و حتی دوخته شدن آن بر پارچهها و لباسها، این رنگ بهنوعی نمایندهی سنت ایرانی شد. رنگ های کرم در ترکیب با طلایی و قهوه ای روشن را حتما در این قسمت استفاده کنید.

اما همانطور که اشاره شد، برای رسیدن به سبک کلاسیک باید برخی از قواعد را رعایت کرد. قرار دادنوسایل چوبی قدیمی رنگ و رو رفته از آن کارهایی است که شما را در رسیدن به یک دکوراسیون کلاسیک بشدت کمک میکند مثل میز جلو مبلی قدیمی که پایه ها و سطح رنگ و رو رفته یا یک صندوقچه و چمدان قدیمی که دیدن آن بیننده را به 40 سال قبل می برد. برای بالا رفتن و رسیدن به تخت از نردبان استفاده میشود. چه مبلمانی در سبک کلاسیک به کار میرن؟ پرده های سنگین که جلوی نور خانه را می گیرند یک کار کاملا اشتباه است. به کارگیری سبک کلاسیک در هر قسمت از خانه می تواند متفاوت باشد.

دیوار های گچ بری شده و استفاده از مبلمان هایی آنتیک با ابزار، وسایل چوبی که روی آن ها حکاکی هایی وجود دارد، همچنین پرده هایی بسیار مجلل با پارچه هایی که طرح های شلوغی دارند از موارد پرکاربردی است که در سبک کلاسیک بسیار قابل توجه است. همچنین برای کف نیز ترجیحا از پارکت یا لمینت های در طرح چوب استفاده گردد. چوب، کفپوش پارکت یا لمینت با کیفیت بالا، پارچههای مخمل طرح دار، به طور کلی بافتهای غنی و مرغوب در دکوراسیون داخلی کلاسیک کاربرد دارن. در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک کف رو با استفاده از پارکت های رنگ چوب میپوشانند و با فرش، گرمی و دنج بودن فضا رو دو چندان می کنند. استفاده از دو یا سه رنگ تند در کنار یک یا دو رنگ ملایم میتواند یک تعادل رنگی خوب در فضا ایجاد کند. پس همان طور که گفته شد یک نقشه کلی از دکوراسیون در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید. بهتر است با توجه به نوع کاربری فضا، پوشش مناسب برای دیوار را انتخاب کنیم. در این قسمت لازم است به یک تفاوت مهم اشاره کنیم.

به مرور فضای آن با اتاق نشیمن و پذیرایی تقریبا یکی شد. فضای ایجاد شده در سبک کلاسیک فضایی بسیار تاریخی و سرشار از آرامش می باشد که در این دوره مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. یکی از مواردی که در دکورهای سبک کلاسیک در یک محیط بسیار مورد استقبال قرار گرفته است بهره بردن از یک کلکسیون با قفسه هایی چوبی و کمدهایی از این قبیل می باشند که با شیشه هایی به عنوان درب آن ها، مزین شده اند. مبلمان، وسایل و لوازم دکوری همه به صورت جفت هستند و معمولا روبروی هم قرار میگیرن. چون هم برای استراحت و هم برای انجام کارهای دیگر باید از روشنایی متناسب استفاده کرد تا بتوان آرامش را در تمام اتاق منعکس کرد. برای ایجاد روشنایی در دکوراسیون کلاسیک معمولا از لوسترهای کریستالی، لامپهای بیرنگ و یا با حبابهای شیشهای گرانقیمت استفاده میشود. روشنایی یکی از ویژگیهای خیلی مهم در هر سبک دکوراسیونی به حساب می آید. به عنوان مثال در رنگ آمیزی دیوارها کاغذ دیواری را هم مدنظر داشته باشید. به طور مثال استفاده از این سبک در آشپزخانه متفاوت از قسمت های دیگر است.