معرفی بهترین انواع کفپوش حیاط خانه ویلایی و باغ

یکی دیگر از کفپوش های جدید و بسیار زیبا که من، فضاهای بیرونی مانند حیاط، روف گاردن، تراس و حیاط خلوت می باشد spc است. این کفپوش در برابر نور خورشید و رطوبت از مقاومت بسیار بالاتری نسبت به بقیه کفپوش ها برخوردار می باشد. اس پی سی قابل جابجایی بوده و به راحتی می توان آن را از محل قبلی جدا و در مک، جدید نصب کرد. کفپوش سنگ پ،ت در اثر ضربات و رفت و آمدها کاملا مقاوم بوده و دچار فرسودگی نمی شود. به دلیل اینکه رطوبت را به خود جذب نکرده و محافظی در مقابل اشعه های خورشید دارد برای تمام شرایط آب و هوایی من، می باشد.

کفپوش گرانولی یا ،تیکی حیاط خانه ویلایی

کفپوش واش بتن برای حیاط

کفپوش سنگ ریزه حیاط باغ

اگر به دنبال بهترین کفپوش برای حیاط خانه هستید، از کفپوش های پ،تیکی استفاده کنید. این کفپوش ارزان برای حیاط من، است، زیرا دارای مقاومت در برابر فشار، ضربات و ساییدگی می باشد و دارای طول عمر بالایی است. در هنگام بارندگی یا خیس شدن سطح لغزنده نمیشود و برای شرایط آب و هوایی مختلف من، اس. پی وی سی دارای تنوع در طرح و رنگ بوده و نصب بسیار آس، دارد. قطعات این کفپوش به صورت کلیکی در کنار یکدیگر قرار گرفته و در هم جا می خورند. کفپوش پ،تیکی برای حیاط را می توان در صورت جابجایی به راحتی جمع کرده و به جای جدید منتقل نمود.

کفپوش بتنی حیاط

بهترین انواع کفپوش حیاط خانه ویلایی

بهترین انواع کفپوش بالکن و تراس

کفپوش من، برای حیاط خلوت

کفپوش بتنی حیاط

کفپوش واش بتن برای حیاط

همان طور که گفته شد کفپوش حیاط باید از مقاومت بالایی نسبت به تغییرات دما، بارش و دیگر عوامل محیطی برخوردار باشد. کفپوش های چوبی که این ویژگی ها را داشته باشد دو نوع می باشند:

  • کفپوش ترمووود
  • کفپوش چوب پ،ت یا wpc

کفپوش روف گاردن علاوه بر اینکه باید در برابر نور خورشید و بارش دارای مقاومت باشد، باید زیبایی ایده آلی داشته باشد. از بین کفپوش هایی که در این مطلب به آنها اشاره کردیم کفپوش اس پی سی و چوب پ،ت از من، ترین کفپوش ها برای روف گاردن می باشند. این دو کفپوش طول عمر بالایی داشته و جلوه خاصی به محیط می دهند.

دیوارپوش بالکن چی ب،یم؟

کفپوش سنگی حیاط

سنگ تالک یکی از بهترین کفپوش ها برای حیاط می باشد، زیرا دارای مقاومت خوبی در برابر رطوبت و تغییرات دمایی است. سنگ تالک هیچگونه لک را به خود جذب نکرده و شستشوی راحتی دارد. از کفپوش سنگ تالک می توان برای است،، تراس و روف گاردن نیز استفاده کرد. این کفپوش ظاهری لطیف داشته اما از مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه برخوردار می باشد.

کفپوش اسلیت

یکی از متریال های لو، و مقاوم که برای فضاهای بیرونی مانند حیاط من، است، کفپوش واش بتن می باشد. این کفپوش حیاط که پایه آن بتن می باشد، دارای تنوع بسیار بالایی در رنگ است. تنوع در ابعاد و مقاومت بالا نسبت به شرایط آب و هوایی مختلف از دیگر مزیت های واش بتن می باشد. در زمان ،ید نوع درجه یک این محصول انتخاب کنید که دارای حباب های هوا نباشد، زیرا نوع نامرغوب به مرور دچار فرسایش می شود.

برای تبدیل حیاط منزل یا حیاط خلوت به مک، دنج و زیبا باید به فکر سرسبز ، آن باشید. اگر به هر دلیلی امکان ایجاد فضای سبز را ندارید یا می خواهید فضای حیاط را سرسبزتر کنید، کفپوش چمن مصنوعی بهترین راهکار می باشد. این کفپوش را هم می تو،د به تنهایی مورد استفاده قرار دهید یا با سایر متریال ها از قبیل سنگ آجر و بتن ،یب کرده و به زیباتر شدن فضای حیاط کمک کنید.
برای مکان هایی با تردد بالا مانند حیاط باید از چمن های مصنوعی که تراکم بیشتری داشته و ارتفاع الیافشان 2.5 تا 3.5 سانت می باشد استفاده کرد. چمن مصنوعی که تراکم کمتری داشته باشد برای زم، که هزینه کمتری را در نظر دارید یا میزان تردد کمتر از حد معمول می باشد، من، است.

کفپوش چوبی برای حیاط

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

کفپوش آجری حیاط

این دو کفپوش چوب مصنوعی بوده و در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند و می توانند تمام عوامل محیطی را به خوبی تحمل کرده و دچار فرسودگی نشوند. زیبایی و انرژی این کفپوش چوب با،ت و گرمی و صمیمیت را به محیط تزریق کرده و فضایی دنج را در حیاط به وجود خواهند آورد. این کفپوش برای حیاط خانه، باغ، تراس، بالکن و حیاط خلوت نیز من، بوده و فضا را برای دورهمی ها و استراحت بسیار من، و دلنشین خواهد کرد.

برای آشنایی با بهترین دیوارپوش حیاط کلیک کنید

کفپوش قلوه سنگ

کفپوش بتنی حیاط که به صورت بلوکه و در ابعاد مختلف تولید میشود، دارای استحکام بسیار بالایی بوده و اصالت و زیبایی خاصی را به محیط تزریق میکند. قطعات این کفپوش را می توان به صورت یکدست و بدون فاصله در کنار یکدیگر قرار داد. علاوه براین می توان آنها را با فاصله های ی،ان در کف حیاط نصب کرده و این فاصله را با چمن مصنوعی یا طبیعی یا کفپوش های دیگر مانند سنگ ریزه، قلوه سنگ، آجر یا چوب پر کرد و با این کار زیبایی بیشتری را به محیط حیاط بخشید.
کفپوش بتنی به دلیل مقاومت بالا نسبت به عوامل محیطی و فشار و ضربه های ناشی از تردد، برای حیاط بسیار من، می باشد. برای حیاط خلوت هایی که قرار است به فضایی دنج برای معاشرت و مهم، ها تبدیل شود نیز می تو،د این پوشش فوق العاده را انتخاب کنید.

اسلیت کفپوش سنگ طبیعی بوده که دارای برش هایی در اندازه های متفاوت می باشد. این قطعات را می توان به مدل های مختلف در کف حیاط کار کرد. این کفپوش دارای استحکام بالایی بوده و دارای تنوع رنگی از جمله خا،تری، سبز، بنفش، نارنجی و تم های خاکی می باشد. کفپوش اسلیت برای منازلی با سبک روستیک من، بوده و ،یب آن در کنار باغچه های سرسبز و درخت بسیار خاص و زیبا خواهد بود. اسلیت گزینه ای ایده آل به ،وان کفپوش حیاط باغ و حیاط خلوت به شمار می رود. اگر تصمیم دارید حیاط خلوت را به فضایی دنج برای استراحت تبدیل کنید از این کفپوش غافل نشوید.

کفپوش چمن مصنوعی

کفپوش قلوه سنگ برای حیاط خانه و باغ بسیار پرطرفدار و محبوب می باشد. قلوه سنگ ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت بوده و در مقابل فشارهای ایجاد شده از وسایل نقلیه و تردد بالا دچار فرسایش نمی شوند. این کفپوش را می توان به صورت کامل و یکدست و یا ،یب با سنگ ریزه ها در محیط حیاط به کار برد. اگر از لغزیدن قلوه سنگ ها بر روی یکدیگر احساس خوشایندی نداشته و به دنبال کفپوشی هستید که ثابت باشد، می تو،د قلوه سنگ ها را با سیمان در کف حیاط ثابت کرده و از ،یب سیمان و قلوه سنگ لذت ببرید. این محیط زیبا برای ،، که طرفدار سبک های روستیک می باشند بسیار من، است.

یکی از قدیمی ترین و مقاوم ترین کفپوش های من، برای حیاط خانه، موزاییک می باشد. موزاییک دارای تنوع در بافت و ابعاد بوده و طول عمر بالایی نیز دارد. موزاییک استحکام بالایی داشته و در برابر تردد بالا و فشار دچار فرسایش نمی شود. عوامل محیطی و تغییرات آب و هوایی و بارندگی هیچکدام نمی توانند تاثیر منفی بر این کفپوش بگذارند. از موزاییک برای حیاط خلوت، روف گاردن و تراس نیز می توان استفاده کرد.

کفپوش قلوه سنگ

کفپوش پ،تیکی

کفپوش حیاط خانه باید دارای استحکام خوبی در برابر رفت و آمدهای زیاد بوده و همچنین از جلوه ی ظاهری خوبی برخوردار باشد. کفپوش هایی که از ،اصر طبیعی درست شده اند دارای انرژی بالایی نیز بوده و حس خوبی را به افراد منتقل می کنند. یکی از این کفپوش های برگرفته از طبیعت کفپوش سنگی می باشد. این کفپوش ها که شامل سنگ های طبیعی و مصنوعی هستند، در برابر بارش باران و برف و تغییرات دمایی نیز مقاومت خوبی داشته و از طول عمر بالایی برخوردار است.
سنگ کفپوش حیاط را می توان به صورت ،یبی با چوب، چمن مصنوعی و طبیعی در کف حیاط خانه اجرا کرد. این ،یب برای کفپوش حیاط باغ نیز من، می باشد.

با کفپوش آجری فضای دنج و صمیمی را در حیاط منزلتان به وجود بیاورید. این کفپوش برای حیاط باغ و حیاط هایی که دارای باغچه می باشند بسیار من، است، زیرا در کنار سرسبزی درخت و گل ها جذابیت فوق العاده ای دارد. آجر فضا را به طبیعت نزدیک تر کرده و انرژی بالایی را به محیط القا می کند. علاوه براین، به عوامل طبیعی و آب و هوایی مقاومت داشته و از نظر رنگ و ابعاد دارای تنوع می باشد. معمولا این کفپوش را در چینش های مختلف از جمله دور، و زیگزاگی بر روی زمین قرار می دهند تا زیبایی آن را چند برابر کنند.

کفپوش موزاییکی

سنگ تالک یا سنگ صابون برای حیاط

این کفپوش که از بازیافت ،تیک های ضایعاتی تولید می شود دارای استحکام و طول عمر بالایی می باشد. کفپوش گرانولی در برابر نور خورشید و بارش و تغییرات دما نیز مقاومت بسیار خوبی داشته، به همین دلیل برای فضاهای بیرونی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از این کفپوش برای حیاط مدارس، مهدکودک ها و سالن ورزشی نیز استفاده می کنند. علاوه براین، در برابر تردد و رفت و آمد خودروها نیز مقاوم بوده و ضربه و فشار ناشی از برخوردها هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند.
بعد از مقاومت بسیار بالا یکی از دلایلی که باعث شده این کفپوش برای حیاط من، باشد عدم آسیب جدی به افراد در هنگام سقوط روی این کفپوش می باشد. این کفپوش اغلب در رنگهای تیره تولید می شود اما رنگ دلخواه را نیز به طور سفارشی می توان تهیه کرد. این کفپوش برای حیاط، حیاط خلوت، تراس و بالکن نیز من، می باشد.

کفپوش من، روف گاردن

کفپوش چمن مصنوعی حیاط باغ و ویلا

کفپوش spc

کفپوش آجری حیاط

کفپوش چوبی برای حیاط

کفپوش من، روف گاردن

بهترین انواع کفپوش بالکن و تراس

کفپوش سنگی حیاط

کفپوش موزاییکی

برای بالکن و تراس به خاطر اینکه در معرض مستقیم عوامل محیطی هستند، باید کفپوشی استفاده شود که رطوبت را به خود جذب نکرده و به دنج بودن این فضا کمک کند. کفپوش های چوبی و سنگی (طبیعی و مصنوعی) در کنار چمن مصنوعی حال و هوای بهتری به این ،مت از منزل داده و می توانند فضا را برای استراحت و خلوتی عالی کاملا آماده کنند.

به ،وان یک جمع بندی کلی و با توجه به ویژگی های حیاط، برای انتخاب کفپوش حیاط خلوت و حیاط خانه ویلایی و باغ باید به چند مهم زیر توجه داشته باشید:

  • گزینه هایی را انتخاب کنید که در برابر بارش باران و برف و نم و رطوبت دچار فرسودگی نشوند
  • تردد زیاد و عبور خودرو و موتور و افراد نباید به سطح کفپوش آسیب وارد کند
  • زیبایی ظاهری از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب کفپوش من، برای حیاط خانه ویلایی محسوب میشوند.
  • نوسانات دمایی و یخ زدگی و گرمای بیش از اندازه زیاد هیچ یک نباید منجر به ت،یب کفپوش حیاط و محوطه ساختمان شوند
  • تابش خورشید و اشعه ماورابنفش نباید بر ساختار و کیفیت کفپوش تاثیر منفی ایجاد کند
  • تا حد امکان گزینه هایی را انتخاب کنید که با خیس شدن لغزنده نشوند.

بهترین کفپوش حیاط، کفپوشی است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط دارای استحکام خوبی باشد. علاوه براین، در میان انواع کفپوش، گزینه هایی را باید برای حیاط خانه و ویلا انتخاب کرد که از مقاومت بالایی در برابر تردد افراد و خودروها و ضربات و ساییدگی برخوردار باشند. به دلیل تنوع زیاد در بهترین کفپوش برای حیاط خانه ویلایی و باغ و حیات خلوت، در ادامه لیست کاملی از بهترین گزینه ها را برای آن معرفی و مزایا و معایب هر یک را بررسی خواهم کرد. در ادامه با این بخش از مطالب طراحی فضای بیرونی ساختمان د،وز همراه باشید.

منبع: گلکاری حیاط


منبع: https://deconews.ir/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%DA%A9%D9%81%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%B7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88%DB%8C%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%BA/

استفاده از سنگ ریزه به ،وان کفپوش حیاط باغ و حیاط خانه ایده ای بسیار زیبا و عالی می باشد. این کفپوش در هنگام قدم زدن حس خوشایندی را به فرد منتقل می کند، زیرا صدای دلنشینی از برخورد و لغزش سنگ ها بر روی یکدیگر ایجاد می شود. سنگ ریزه ها زیبا و مقرون به صرفه و دارای تنوع در سایز و رنگ می باشند و به صورت ،یبی بین بلوک های کفپوش بتنی، چوبی و تایل های چمن مصنوعی نیز نمای زیبایی خواهند داشت.

برع، گذشته، حسات خلوت در حال حاضر از حالت انباری درآمده و افراد سعی می کنند آن را به فضایی دنج برای مهم، ها، استراحت، مطالعه و مدیتیشن تبدیل کنند. برای اینکه بهترین نتیجه در چیدمان آن در انتظارتان باشد، باید گزینه های من،ی را انتخاب کنید. با توجه به آنچه گفتیم جلوه ی ظاهری در انواع کفپوش حیاط خلوت اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل کفپوش های سنگ، چوب، اس پی سی و wpc همچنین ،یباتی از آجر و چمن مصنوعی یا بتن و چمن مصنوعی، ،یب سنگ ریزه و قلوه سنگ می توانند گزینه های بی نظیری برای آن محسوب شوند. تمام این موارد مقاومت بالایی در برابر بارش، نور و دما دارند.

نکات مهم در انتخاب بهترین کفپوش حیاط خانه، باغ و ویلا