نحوه نصب دیوارپوش mdf (مرحله به مرحله و ویدئو)

نحوه نصب دیوارپوش ام دی اف یکی از سوالات رایجی است که کاربران برای صرفه جویی در هزینه و کاهش هزینه ها به دنبال پاسخ آن هستند. استفاده از دیوارپوش برای زیباسازی دیوارها و محیط کار یا زندگی بسیار رایج است. علاوه بر این زیبایی، مزایایی مانند عایق صوتی، حرارتی و رطوبت سنجی برخی از پوشش ها و همچنین رفع برخی عیوب معماری، این متریال را بسیار مهم کرده است. برای بهره مندی از تمامی این مزایا باید به دنبال نصب اولیه و صحیح باشید. در ادامه این مقاله مراحل نصب دیوارپوش ام دی اف mdf را به تفصیل توضیح و ارائه خواهیم داد.

همانطور که گفتیم استفاده از دیوارپوش فقط برای ظاهر محیط نیست. مزایایی مانند عایق بودن، سهولت در شستشو، پنهان ، مشکلات معماری با هزینه کمتر و بدون آسیب، اهمیت دیوارپوش را افزایش داده است. دیوارپوش ام دی اف با توجه به این مزایا و سهولت نصب طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

نصب دیوارپوش ام دی اف

نصب قرنیز برای دیوارپوش ام دی اف

زیرسازی قبل از اجرای دیوارپوش ام دی اف

نصب دیوارپوش ام دی اف

برای نصب دیوارپوش mdf مراحل زیر را باید به ترتیب انجام داد:

مساحت و ابعاد دیوارهای مورد نظر را مح،ه کنید

یکی از مهم ترین ،مت ها نصب دیوارپوش ام دی اف و سایر دیوارپوش ها زیرساخت هستند. اگر فونداسیون به درستی ساخته نشود، استحکام پوشش دیوار قابل اعتماد نخواهد بود. علاوه بر این، مزایایی مانند عایق بودن دیوارپوش ها از بین رفته و نصب کیفیت خوبی نخواهد داشت. دیوارپوش ام دی اف برای نصب و تقویت پانل های ام دی اف روی آن نیاز به زیرسازی ف،ی دارد. زیرسازی ها در فواصل منظم و مساوی توسط پیچ های رولپلاک بر روی دیوار نصب می شوند.

منبع

منبع

آموزش نصب دیوارپوش ام دی اف

نحوه نصب روکش دیواری برگ مرمر

مراحل نصب دیوارپوش mdf

در ابتدای کار باید ابعاد دیوار را اندازه بگیرید تا دیوارپوش نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک. مح،ه ابعاد دیوارها به ویژه دیوارهای دارای بی نظمی باید با دقت بالایی انجام شود. اگر فکر می کنید دانش کافی در این زمینه ندارید، بهتر است از یک متخصص مشاوره و کمک بگیرید.

تهیه دیوارپوش و ابزار مورد نیاز برای نصب دیوارپوش ام دی اف

نصب دیوارپوش mdf

زیرسازی قبل از اجرای دیوارپوش ام دی اف

پانل های ام دی اف توسط بست های مخصوص به زیرسازی ها متصل می شوند. هنگام اتصال تخته ام دی اف به زیرسازی دقت کنید که قطعات با کف همسطح باشند. اگر ترازبندی به درستی انجام نشود، پانل های ام دی اف به صورت یکنواخت و منظم روی دیوار قرار نمی گیرند و در نتیجه ناهمواری و اثر نامن، دیوار ایجاد می شود.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

مزایای استفاده از دیوارپوش ام دی اف

قرنیز برای استحکام بیشتر هنگام نصب پانل های ام دی اف روی دیوار استفاده می شود. برای روکش دیوار ام دی اف بهتر است از دامن ام دی اف استفاده کنید زیرا هر دو دارای لایه پی وی سی هستند و قابل شستشو هستند و به راحتی تمیز می شوند. علاوه بر این هارمونی دیوارپوش و قرنیز در زیبایی دیوارها و محیط موثر است.

مرحله بعدی برای نصب دیوارپوش ام دی اف، آماده سازی کاشی های ام دی اف و ابزار مورد نیاز برای نصب با کیفیت است. از جمله وسایل مورد نیاز برای نصب، وسایل ضروری مانند پیچ، گیره و … است که برای فونداسیون دیوار و اتصال تکیه گاه های ف،ی یا چوبی به آن ها نیاز دارید. در هنگام ،ید باید به انتخاب سایز، طرح و رنگ پانل ها با توجه به محل نصب و شرایط آن توجه کنید.